Makita juhtmega vs akuga 36V sukeldussaag

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
arni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 05 Sept 2015, 11:19
On tänanud: 5 korda

Makita juhtmega vs akuga 36V sukeldussaag

Lugemata postitus Postitas arni »

Kas kellegil on võrdlusmoment jõudluse osas Makita sukeldussaagidega

Juhtmega variant SP6000J 1300w
Akuga variant DSP600ZJ 36V

Mind huvitab just see kas akuga verisoonil saag on lõikamisel tõesti sama võimas kui juhtmega (vähemalt seni kuni kahel akul veel vurtsu sees).
Viimati muutis arni, 06 Dets 2022, 16:48, muudetud 1 kord kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36 vsukeldussaag

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Peale seda kui sai soetatud akuga variant olen juhtmega kasutanud vaid hädaolukordades - akud mingil põhjusel kõik tühjad ja kohe vaja lõigata ja 1 kord oli akuriist remondis. Jube kähku harjub ilma sabata asjaga ära.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
arni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 05 Sept 2015, 11:19
On tänanud: 5 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36 vsukeldussaag

Lugemata postitus Postitas arni »

RaJy kirjutas: 06 Dets 2022, 00:01 Peale seda kui sai soetatud akuga variant olen juhtmega kasutanud vaid hädaolukordades - akud mingil põhjusel kõik tühjad ja kohe vaja lõigata ja 1 kord oli akuriist remondis. Jube kähku harjub ilma sabata asjaga ära.
Kuidas saekettaga on? Kuskilt reviewst lugesin, et aku versioonil õhem saeketas aku ja mootori säästmiseks. Kas see ongi reegel või sobivad ka standard paksusega kettad?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V sukeldussaag

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Üks asi jäi algul tähelepanuta - Sa küsid 36 v asja kohta - minul 18 v isend ja sellel Ikka õhem ketas - paksemaga jõudlus suht väike. Originaal 1,6 mm, asenduseks olen kasutanud DeWalti ketast (DeWaltil ka vähe tihedama hambaga ketas saadaval ja saab puhtama lõike - maksab mingi 30 raha), no-name kettad ei pruugi head tööd teha ja isegi 2,0 mm ketas võib jama olla.
Võiks nagu eeldada, et kui Sul kaks korda suurema voldiga saag siis ehk toimib ka kaks korda suurem ketta paksus, aga kindlalt ei tea. Üldiselt on saagidel "birka" peal ketta mõõdud kirjas.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V ketassaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 09:02 Miks ketassaag on Teil muutunud sukeldussaeks, on mulle veidi arusaamatu?
Aga miks ka mitte? https://www.verkter.ee/sukeldussaag-mak ... ZhEALw_wcB
Ei viitsinud sorida ja viites on 40V. Ikka millegipärast sukeldusasaag. https://www.verkter.ee/sukeldussaag-mak ... ijata.html
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V ketassaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 16:02 Kas temaga käiakase ujumas või millest selline põnev nimetus?
Vale adressaat, ei oska vastata. ;)
kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 16:02 Kas olulisele ka suudad keskenduda, Makita jäi vahele ülilmalt viskuva kettaga, mis peaks selle sae tõepoolest ujuma saatma? Või pole see probleem?
Sa oled huvitav frukt! ;) Ma toon viiteid vastuseks sinu küsimusele, et teema algatajat huvitavaid saage nimetatakse sukeldussaagideks ja vihjad minu keskendumisvõimele. No nimetatakse ju. Teema algatajat huvitas rohkem nagu nende kahe isendi jõudluse erinevus. See on muidugi tore, et juhtisid tähelepanu viskavale kettale. Äkki on saeketta viga?
Viimati muutis Urmas, 09 Dets 2022, 16:25, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V sukeldussaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 16:14 Ingliskeelne nimetus on tal Plunge circular saw, mis tõlkes oleks sukelduv ketassaag. Nii, et tõde tundub kahe jala vahel.
https://www.makitatools.com/Products/details/SP6000J
Kas sul käivad mingid hood peal? Täiskuu aeg? Tahad sa äkki sellest rääkida? Ära häbene. ;) Kas inglise keeles on 14 käänet, millega guugletõlge saab hakkama. Maailmas on umbes 7000 erinevat keelt, rääkimata dialektidest ehk seda mainitud arvu võiks korrutada vähemalt x-ga. Kihnlane ja seto viina võttes ja omavahel rääkides vast saavad aru, millest käib jutt, aga sina? Muide, teema algataja kirjutas esimeses postituses isegi sukeldussaagide mudelite numbrid, et sa saaks aru, millistest isenditest jutt käib. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
arni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 05 Sept 2015, 11:19
On tänanud: 5 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V sukeldussaag

Lugemata postitus Postitas arni »

RaJy kirjutas: 06 Dets 2022, 21:57 Üks asi jäi algul tähelepanuta - Sa küsid 36 v asja kohta - minul 18 v isend ja sellel Ikka õhem ketas - paksemaga jõudlus suht väike. Originaal 1,6 mm, asenduseks olen kasutanud DeWalti ketast (DeWaltil ka vähe tihedama hambaga ketas saadaval ja saab puhtama lõike - maksab mingi 30 raha), no-name kettad ei pruugi head tööd teha ja isegi 2,0 mm ketas võib jama olla.
Võiks nagu eeldada, et kui Sul kaks korda suurema voldiga saag siis ehk toimib ka kaks korda suurem ketta paksus, aga kindlalt ei tea. Üldiselt on saagidel "birka" peal ketta mõõdud kirjas.
Kas sul ei lähe siis 2 x 18V aku sinna külge?
arni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 05 Sept 2015, 11:19
On tänanud: 5 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V ketassaag

Lugemata postitus Postitas arni »

kunn24 kirjutas: 09 Dets 2022, 09:02 Pinge ei tähenda võimsust!
Kui eeldada 36 V juures vooluks 5 A, on võimsus 180 W, kui 10 A, siis 360 W.
Arni:
Mind huvitab just see kas akuga verisoonil saag on lõikamisel tõesti sama võimas kui juhtmega (vähemalt seni kuni kahel akul veel vurtsu sees).
Kindlasti EI. Kuid see ei tähenda, et ta oleks kasutu. Samas saagimisel on siiski vaja palju energiat ja kui töö on massiline, materjali niiskus kohati suur, tuleb võtta juhtmega asi. Juhtmega asja ketta joonkiirus on tavaliselt ka tunduvalt suurem ehk lõige on korraliku ketta puhul parema kvaliteediga.
Miks ketassaag on Teil muutunud sukeldussaeks, on mulle veidi arusaamatu?

Siin on kenasti näha, kuidas ketas viskub https://youtu.be/BAl8YNfQMJE?t=187
Mis endast hästi arvaval saetootjal peaks olema lubamatu. Sisuliselt lõikab sel juhul väike osa kettast ja ülejäänud on ballast.
Kus ma seal videos seda viskuvat ketast näen?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Makita juhtmega vs akuga 36V sukeldussaag

Lugemata postitus Postitas RaJy »

arni kirjutas: 10 Dets 2022, 15:53
RaJy kirjutas: 06 Dets 2022, 21:57 Üks asi jäi algul tähelepanuta - Sa küsid 36 v asja kohta - minul 18 v isend ja sellel Ikka õhem ketas - paksemaga jõudlus suht väike. Originaal 1,6 mm, asenduseks olen kasutanud DeWalti ketast (DeWaltil ka vähe tihedama hambaga ketas saadaval ja saab puhtama lõike - maksab mingi 30 raha), no-name kettad ei pruugi head tööd teha ja isegi 2,0 mm ketas võib jama olla.
Võiks nagu eeldada, et kui Sul kaks korda suurema voldiga saag siis ehk toimib ka kaks korda suurem ketta paksus, aga kindlalt ei tea. Üldiselt on saagidel "birka" peal ketta mõõdud kirjas.
Kas sul ei lähe siis 2 x 18V aku sinna külge?
Ei, üks läheb.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Vasta