Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Äkki on siin kelllelgi ideid. Minul mõistus otsas, sest ühtegi mõistlikku seletust mul sellele pole.

Dushirenn, otse alla ärajooksusga: https://renniekspert.ee/wp-content/uplo ... joonis.jpg, Ristlõiget näeb siit, kuigi selle erinevusega, et skeemil toodul läheb ärajooks paremale aga mul läheb küljelt otse alla. https://renniekspert.ee/wp-content/uplo ... juhend.pdf

Probleem selles, et vesi ei jookse mingist hetkest alates enam ära, jääb dushirenni ja hakkab loiku kogunema. Kui joonisel toodud küljekork ära võtta siis läheb suht kiirelt minema nii kogunenud vesi, kui ka juurde voolav. Korki ära võttes tuleb alagatuseks sealt paar mulksu õhku ja seejärel moodustub keeris ning kõik läheb kiirelt minema. Võiks arvata, et haisulukus on midagi ees aga niipalju, kui ma olen proovinud sinna "nurga taha" peenikest harja pista lootuses leida mingit juuksepusa vms siis see ei vii edasi, sest seal mulle konksu/harja taha midagi ei hakka.

Põranda alla oleva kanali toru läbimõõt on 50mm see läheb rennist otse alla ca 20cm ja sealt edasi teeb 90 kraadi pööre (3x30 kraadi põlved), ja umbes 50cm kaugusel suubub 110mm peatorusse.

On kellelgi ideid, milles võiks põhjus olla, miks see vesi läbi haisuluku ära voolata ei taha?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…..üks variant on et tekib õhukott ja ongi kutu. Kas on nii, kui tekib väike basseinike ja kui nüüd nati seda plaaditud trapikaant tõsta , siis voolab vesi ära?
(nati korralikumalt lugedes sinul selle trapikaane tõstmine vist ei aita, endal 140 sarnast trappi ja ka aegajalt ei voola vesi ära, kui see trapikaas üles tõsta siis jookseb ilusti)
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Kaane tõstmine ei muuda midagi, küll aga trapi küljel oleva, trapist möödaviigu avamine paneb vee voolama.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Jämedalt - su veekogumisseade ei võta vett vastu. Sarnaste sümptomitega värk oli. Pumpad tühjaks, töötab kenasti....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

macintosh kirjutas: 30 Nov 2022, 12:55 Põranda alla oleva kanali toru läbimõõt on 50mm see läheb rennist otse alla ca 20cm ja sealt edasi teeb 90 kraadi pööre (3x30 kraadi põlved), ja umbes 50cm kaugusel suubub 110mm peatorusse.

On kellelgi ideid, milles võiks põhjus olla, miks see vesi läbi haisuluku ära voolata ei taha?
Ise arvaks, et su probleem peitub jupstükkidedest kokku pandud väheke vales kaldes kusagil trapi ja peatoru vahel. Kas sa proovi ei teinudki enne kupatuse kinni valamist? Mingi 2x10l ämbritäit kiiret valamist oleks pidanud probleemi välja näitama. Duši all olles nii palju vett korraga ei tule kui ämbriproovi tehes. Ei pea isegi ämbriproov olema, piisab kui teed kasvõi aiavoolikust tulevaga äravoolu katset.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ei proovinud tookord ämbritesti teha. Kutselised torumehed lappisid asja kokku ja järelevaleve kontrollis.
Peatoru on dushi ärajooksust ca 50-60cm kaugusel ja asub 25-30cm trapist madalamal. Seega, kui seal isegi on natuke vale kalle siis see peaks olema vähemalt 2/3 toru läbimõõdu jagu peatorust allpool, et probleemid hakkaksid tekkima. Aga kindlasti pole ta peatorust allpool, fotodelt vaadates on pigem ikka kaldega õiges suunas. Ma selle väitega, et vett piisavalt vastu ei võta ei saa ka nõus olla. Kui ma haisuluku vahelt välja jätan ja otse kanalisse lasen siis ole vähimatki probleemi - kõik jookseb kõhklemata ära. Ämbritäis läheb möödaminnes ja ägeda keerisega. Ehk probleem paistab justkui haisulukus olevat aga seal sees ei tundu mitte midagi olevat peale tühjuse.
Viimati muutis macintosh, 30 Nov 2022, 19:24, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui suur on vahe haisuluku põhja ja servade vahel? Kui on väga väike, siis kas seda veidi suuremaks lõigata ei kannata näiteks minifreesi otsa pandud lõikekettaga. Loodan, et said aru uitmõttest. See uitmõte tekkis rennijoonised vaadates.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Sain aru küll. Mul endal on ka sama mõte peast läbi lipsapanud. Siiski, ma tahaks enne selgelt aru sada, et "miks". Lähen kõigepealt müüja juurest läbi ja vaatan, mismoodi see trapp seest välja näeb. Lisaks on seal väidetavalt võimalik ka küljepunn ära võtta ja kuivrapp asemele panna.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Kalvis kirjutas: 30 Nov 2022, 16:53 Jämedalt - su veekogumisseade ei võta vett vastu. Sarnaste sümptomitega värk oli. Pumpad tühjaks, töötab kenasti....
Sul oli õigus. Aga viga oli kohas, kust ma otsida ei osanud. Majast väljas olev vahekaev oli umbes ja vett täis.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

macintosh kirjutas: 02 Dets 2022, 14:22
Kalvis kirjutas: 30 Nov 2022, 16:53 Jämedalt - su veekogumisseade ei võta vett vastu. Sarnaste sümptomitega värk oli. Pumpad tühjaks, töötab kenasti....
Sul oli õigus. Aga viga oli kohas, kust ma otsida ei osanud. Majast väljas olev vahekaev oli umbes ja vett täis.
……kraanikausist vett lastes pidi ju ka siis trapist üle ujutama!? Tegelt vist mitte, kätepesuvee kogus vist tiba väiksem :wave:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

macintosh kirjutas: 30 Nov 2022, 12:55küljekork ära võtta siis läheb suht kiirelt minema nii kogunenud vesi, kui ka juurde voolav. Korki ära võttes tuleb alagatuseks sealt paar mulksu õhku ja seejärel moodustub keeris ning kõik läheb kiirelt minema
Aga mismoodi küljekorgi äravõtmine kaugel kaevus olevat ummistust saab mõjutada?
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

….. ikka mingi ‘ õhukoti’ laadne asi ehk ……
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas kanalitorustikul tuulutus on?
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Dushirenni trapist ei lähe vesi (enamasti) alla.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Õhutus on. Trappi ei tulnud vett, kui kraanist vett lasti või potis vett tõmmati. Kaev pole teab mis kaugel, 5-6 meetrit on ehk vahet.

Tekkis jah õhukott. Kui viitsin ja aega on siis teen mingil hetkel skeemi ja panen üles.
Vasta