Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 26 Nov 2022, 00:02 …….. mina seevsstu ütlen et hea investeering. 2 a tagasi maksid need filtrid poole vähem ja 5 aastapärast vastupid kordades rohkem. Isegi plaanin nii 5 aasta varu muretseda.
Noh, minu versioon on see, et need filtrid ei ole nagu vanaema tehtud õunamoos, mille kvaliteedis saad kindel olla ka 10 aasta pärast. Tean, millest räägin. Olen ka 20 aastat tagasi tehtud õunamoosi söönud ja ei tundnud maitseelamustes mingit vahet samal aastal tehtuga. ;) Kui hoida neid filtreid ideaaltingimustes, siis nendega vist tõesti ei juhtu midagi, kuid nii nagu ideaaltingimustes ei tohiks ka ajalehtedega midagi muutuda, siis käristamisel(katki tõmbamisel) on vahet. Seda vahet teavad ainult vist need, kes kes kasutasid omal ajal ajalehte alternatiivina tänapäevase Zeva DeLuxe-le. Sina nende "hügieenitoodete" mäletavate ja kasutajate hulka vist ei kuulu. ;)
Üldiselt ei saa teemast aru? :scratch: On tehtud sundventilatsioon ja nüüd on häda, et võtab liiga palju elektrit ja vaja kokku hoida. Mida ukrainlased peavad tegema kui venelased pommitasid elektritaristu katki ja nüüd kohalikel(ukrainlastel) sundvent ei tööta? Lämbuvad oma CO2 ja on sõjaohvrid?
Gröönimaal liustikud sulavad, Somaalias surevad lapsed nälga, Malis käib kodusõda. Iraanis, Afganistanis, Iraagis ja nüüd ka Venemaal pole naisterahvastel, rääkimata LGBTQ rahvast mingeid õigusi, Ulli-Greta teeb planeedi Maa kliimasoojenemise pärast koolitundidest poppi ja teil on mure, et vent töötab ilmaasjata kui teid kodus ei ole. Osadel veel mure, et kuidas saaks suure toa kardinaid või suure toa valgust hämaramaks teha või kütet läbi telefoniäpi pidevalt näppida jnejne nutifunktsioonid. Ausalt öeldes, kui oleks kellegile tööandja, siis töö saamise üheks tingimuseks oleks, et oma mobiiltelefon tuleb tööl oleku ajaks anda kuhugi kappi hoiule ja seda saab välja võtta ainult kohvi- ja lõunapauside ajaks ning tagasi saab peale tööpäeva lõppu.
Brigadir Hiid ütles ahjude teemas(vist?) ilusti ventilatsiooni kohta- tehke aken lahti!
Tulge mõistusele oma mõtetute probleemidega!!! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Loogika lihtne, on seade, on kuluvahendid selle kõrval ja ei pea 10 aastat midagi rohkem tegema. Filter halvaks ei lähe.

Ja nii ka kõigega mis halvaks ei lähe, võtad keldrist kui otsas ja ostad korra paari aasta jooksul tarnega treppi.

Ja mis investeering, seade ise maksis 1800€, paigaldus koos materjaliga 3500€ ja filtrid 10 aastat 500€ ja energiatarve ju olematu. Seade sai valitud võimsam, kui ruumile vaja ja töötab madalal koormusel. Mul mingeid rõhuandureid, plaatsoojusvaheteid , automaatikat oma elus vaja ei lähe, töötab kuniks võrgust voolu peale tuleb ja laagrid ei ragise. Kui peab 20 aastat vastu, siis TCO ~30 euri kuus, suitsumees teeb kopsuga suurema kulu, kohvijoodik topeltki.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Urmas kirjutas: 26 Nov 2022, 00:26 Tulge mõistusele oma mõtetute probleemidega!!! ;)
Aiäh, et sa panustasid arutelusse mittepuutuvaga, lisades siia oma isikliku arusaama maailmast ja toonitades vestluses osalejate puudulikut arusaama selle kohta. Keegi peab ju kõiki asju teadma ning ülimat tarkust levitama - miks see ei võiks ometi olla sina. Nii osav, tark, laia silmaringiga ning silmapistvalt nupukas.
Samuti hindavad kõik lugejad-vastajad kõrgelt sinu otsekohest suhtumist kõigesse alates iraani kodusõjast kuni sulavate lisutikeni. See kõik lisab sellele arutelule väärtust ning teeb selle sõnumi lugejad vaieldamatult märksa targemaks. Suured tänud veelkord.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas seda nüüd probleemiks või mõttetuks probleemiks nimetada see on igaühe enda asi
Kas venti hoida või mitte hoida 24/7/365 sees või mitte samuti
Isiklikult mulle näib, et "igasugu süsteemide" lisamine (so et ei töötaks kogu aeg) + oma ajakulu + lisakulud on liiast
"Tehke aken lahti" ei ole ventilatsioon selle teema käsitluses (ja tegelikult on see hädaabinõu mitte ventilatsioon tänapäevases tähenduses) - see pole kontrollitud õhuvahetus
Seda võib soovitada ainult juhul kui puudub ventilatsioonisüsteem
Kui aga süsteem on olemas siis peab see ka tagama õhuvahetuse - aknad lahti siia ei kuulu
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas aero »

xxx111 kirjutas: 28 Nov 2022, 12:13 Kas seda nüüd probleemiks või mõttetuks probleemiks nimetada see on igaühe enda asi
Kas venti hoida või mitte hoida 24/7/365 sees või mitte - samuti
Isiklikult mulle näib, et "igasugu süsteemide" lisamine (so et ei töötaks kogu aeg) + oma ajakulu + lisakulud on liiast
Siin on laiem küsimus - kas ventileerida "normide järgi" - vastavalt ruumide suurusele ja otstarbele VÕI ventileerida vastavalt reaalsele vajadusele. Siis oleks vaja co2-andureid olulisemates ruumides ja vastava võimekusega keskseadet. Mulle meeldiks küll kui vent saaks vajalikku infot (maja tühi vs elutuba-köök külalisi täis + köögikubu kohati "paneb täiega" jne) ja sätiks oma pöördeid vastavalt. Kas ma tahaks seda kinni maksta, ei oska öelda :).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 28 Nov 2022, 16:05 Siin on laiem küsimus - kas ventileerida "normide järgi" - vastavalt ruumide suurusele ja otstarbele VÕI ventileerida vastavalt reaalsele vajadusele. Siis oleks vaja co2-andureid olulisemates ruumides ja vastava võimekusega keskseadet. Mulle meeldiks küll kui vent saaks vajalikku infot (maja tühi vs elutuba-köök külalisi täis + köögikubu kohati "paneb täiega" jne) ja sätiks oma pöördeid vastavalt. Kas ma tahaks seda kinni maksta, ei oska öelda :).
Huvitav jah, et igatsugu elupäästvad andurid(gaasi, vingugaasi, suitsu jne) on elamistes kohustuslikud, aga ühte "tarka" CO2 andurit ventseadmete tootjad ei suuda oma toodetele väljaimetava õhu analüüsiks külge mõelda/monteerida. See andur iseenesest ei tohiks ju tuhandeid eurosid maksta, masstootmises ikka peaaegu tuhat korda vähem.
Muide, kui köök-elutuba külalisi täis + köögikubu kohati "paneb täiega", siis olen kindel, et seltskonnast leidub keegi, kes arvab, et siin on CO2 sisaldus läinud liiga suureks ja palub luba aken lahti teha, kuigi see variant ei kontrollitud süstee. ;) Mis teha, kogemused meie köögist, kus puudub kontrollitav(?, kelle poolt) ventilatsioon ja samal ajal on pliidi ahjus midagi ja pidulaua taga istub 10-12 inimest. Isegi talvel oleme teinud köögi akna/-d lahti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Tänapäeva elamine on maast laeni plastikust, mööbel kaasa arvatud.
Sellest eralduv keemia on eluohtlik ja vajab ventileerimist 24/7/365
Co2 ei pruugi olla kõige suurem mure.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Metsakraav kirjutas: 28 Nov 2022, 19:21 Tänapäeva elamine on maast laeni plastikust, mööbel kaasa arvatud.
Sellest eralduv keemia on eluohtlik ja vajab ventileerimist 24/7/365
Nalja teed või? Peaaegu kõigil elamises kasutatavate materjalide tootjatel on olemas sertifikaadid nende poolt toodetud toodete tervivseohutuse sertifikaat. Viimasel ajal on veel kombeks toote tehnilistes andmetes mainida, et sertifikaat on saadud Šveitsi sõltumatu instituudi sõltumatue teadlaste sõltumatu uuringu tulemusena. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas aero »

Metsakraav kirjutas: 28 Nov 2022, 19:21 Tänapäeva elamine on maast laeni plastikust, mööbel kaasa arvatud.
Sellest eralduv keemia on eluohtlik ja vajab ventileerimist 24/7/365
Co2 ei pruugi olla kõige suurem mure.
Keegi ei sunni plastikust, puitkiudplaadist jne asju ostma. Täispuidust mööblit on piisavalt saada. Poest, tisleri käest, vanaema pööningult jne. Saab ka ise teha, liimpuidust. Mu elutoas on plastikust vaid cd-plaatide ümbrised ja vinguanduri korpus. Cd-dest võiks loobuda, spotify...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

aero kirjutas: 28 Nov 2022, 23:01elutoas on plastikust vaid cd-plaatide ümbrised ja vinguanduri korpus
Kas telekat ei ole ja kõik valgustid on klaas-metall-puit? Lülitid-pistikupesad?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

aero kirjutas: 28 Nov 2022, 16:05Kas ma tahaks seda kinni maksta, ei oska öelda :).
Isegi, kui maksad ei suuda sa selle töökorda ja mõttekust kontrollida. Lülita sisse ja välja aint filtrite vahetamise ajaks.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 28 Nov 2022, 23:01
Metsakraav kirjutas: 28 Nov 2022, 19:21 Tänapäeva elamine on maast laeni plastikust, mööbel kaasa arvatud.
Sellest eralduv keemia on eluohtlik ja vajab ventileerimist 24/7/365
Co2 ei pruugi olla kõige suurem mure.
Keegi ei sunni plastikust, puitkiudplaadist jne asju ostma. Täispuidust mööblit on piisavalt saada. Poest, tisleri käest, vanaema pööningult jne. Saab ka ise teha, liimpuidust. Mu elutoas on plastikust vaid cd-plaatide ümbrised ja vinguanduri korpus. Cd-dest võiks loobuda, spotify...
Kõige suurema pindalaga tehismaterjalist asjad on elamises tavaliselt pehme mööbli (diivanid, voodid, jne) polsterduseks kasutatud svammid, oma poorse ehituse tõttu.
Ka mööbli sisemisteks riidekihtideks kasutatakse tänapäeval "iselagunevaid" materjale.
Keerake söögitoa tool tagurpidi ja katsuge, et kas toolipõhja all olev riie jääb juba näppude külge või on juba maha pudenenud?
Minul lagunesid toolid juba 5 aastaga, aknast sisse paistva päiksevalguse tõttu ära (riie pudenes helvestena laiali).
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas aero »

Küülaline kirjutas: 28 Nov 2022, 23:16
aero kirjutas: 28 Nov 2022, 23:01elutoas on plastikust vaid cd-plaatide ümbrised ja vinguanduri korpus
Kas telekat ei ole ja kõik valgustid on klaas-metall-puit? Lülitid-pistikupesad?
Telekas läks meelest :oops:. Valgustid on valdavalt metall ja klaas. Lülitid-pesad on ca 100 a juba kodudes olemas. Mu point oli see, et ei pea tingimata olema maast-laeni plastik.
@ping: söögitoa toolid ei sisalda kangast. Puit ja nahk, polstriks vilt.
Viimati muutis aero, 29 Nov 2022, 09:25, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

macintosh kirjutas: 28 Nov 2022, 10:29
Urmas kirjutas: 26 Nov 2022, 00:26 Tulge mõistusele oma mõtetute probleemidega!!! ;)
Aiäh, et sa panustasid arutelusse mittepuutuvaga, lisades siia oma isikliku arusaama maailmast ja toonitades vestluses osalejate puudulikut arusaama selle kohta. Keegi peab ju kõiki asju teadma ning ülimat tarkust levitama - miks see ei võiks ometi olla sina. Nii osav, tark, laia silmaringiga ning silmapistvalt nupukas.
Samuti hindavad kõik lugejad-vastajad kõrgelt sinu otsekohest suhtumist kõigesse alates iraani kodusõjast kuni sulavate lisutikeni. See kõik lisab sellele arutelule väärtust ning teeb selle sõnumi lugejad vaieldamatult märksa targemaks. Suured tänud veelkord.
….Aitäh hea komentaari eest!!
Aga venist niipalju. Seda akende avamist ventseadme vastu ikka ei vahetaks. 3 põhjust, müra, filtreeritud õhk, energiakadu. Kui mingit masinat poleks,peaks kolme pesemistuumi ka veel avatavad aknad tegema. Ja kui üldse mingit masinat ei kasutaks siis veel ka mingid pikad torud/korstnad igasse pesuruumi. Välja veate küll seda õhku mootoritega, miks siis sisse ei võiks vedada?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas aero »

kaimagk kirjutas: 29 Nov 2022, 09:13Välja veate küll seda õhku mootoritega...
Välja vedamine on hoopis teine asi. Siin üks kodanik jättis vendi üldse ära sest läbi metalltorude sisenenud õhk on "tööstuslik". Tema laseb otse aknapraost seda kõige värskemat.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

aero kirjutas: 29 Nov 2022, 09:31
kaimagk kirjutas: 29 Nov 2022, 09:13Välja veate küll seda õhku mootoritega...
Välja vedamine on hoopis teine asi. Siin üks kodanik jättis vendi üldse ära sest läbi metalltorude sisenenud õhk on "tööstuslik". Tema laseb otse aknapraost seda kõige värskemat.
…..tean,tean kellel nii on:), aga seda ma just mõtlesingi et miks? Torusi ju puhastad ikka mingi aja tagant nii nagu peab. Aga jah, ek see rohkem mingi kiiksu asi on et ei taha torudest õhku:)
Viimati muutis kaimagk, 29 Nov 2022, 13:06, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 29 Nov 2022, 09:31
kaimagk kirjutas: 29 Nov 2022, 09:13Välja veate küll seda õhku mootoritega...
Välja vedamine on hoopis teine asi. Siin üks kodanik jättis vendi üldse ära sest läbi metalltorude sisenenud õhk on "tööstuslik". Tema laseb otse aknapraost seda kõige värskemat.
Ei maksa naerda, kui naerja pole võimeline tunnetama looduse (veel) salajasi omadusi.

Juba ammu (enne plastist venttorude laiemat levikut) on mõõdetud, et kui välisõhk läbib metalltorusid, siis muutub õhus olevate ioonide hulk ja polaarsus.
(Kusjuures see sõltub ka torude asukohast, et kas torud on õhus või maaall.)

Olen ise töötanud selles asutuses laborandina ning mõõtnud erinevate õhkude ioniseeritust.
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... jalugu.htm

Mind need "erinevad ioonid" eriti ei häiri aga olen kohanud inimesi, kes on nendele tundlikud ja kes on pikemalt teemega oma elamise tarbeks tegelenud.

(Kuna ise olen saanud ammu auto heitgaaside mürgituse, siis tunnen valet mootori küttesegu ja naabrite koldesuitsu mitmekümne meetri kauguselt.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 480
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

….et siis enamus ehitusest ventilatsioonis on nagu paha, kas seda proovib keegi öelda? Ma ei saa, miks tuuakse kogu aeg välja mingeid 0,00% lisi vördluseid ja argumente. Minu pere ja mina oleme küll rahul et puhub sisse ja välja masin. Ei tahaks ikka olla pühapäeval kodus kui tehakse pannkooke ilma vendita( süldi keetmisest ja kapsast ei tasu ammugi rääkida). Aga jah, kellele miski ja mis häirib….
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 29 Nov 2022, 13:02 Ei maksa naerda, kui naerja pole võimeline tunnetama looduse (veel) salajasi omadusi.

Juba ammu (enne plastist venttorude laiemat levikut) on mõõdetud, et kui välisõhk läbib metalltorusid, siis muutub õhus olevate ioonide hulk ja polaarsus.
Nõustun. Ei naera. Inimesed on erinevad. Pooldan teaduspõhist lähenemist aga teadusel on teatavasti arenguruumi.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

ping kirjutas: 29 Nov 2022, 13:02 Juba ammu (enne plastist venttorude laiemat levikut) on mõõdetud, et kui välisõhk läbib metalltorusid, siis muutub õhus olevate ioonide hulk ja polaarsus.
(Kusjuures see sõltub ka torude asukohast, et kas torud on õhus või maaall.)
Kas siinkohal omab tähtsust, kas metalltorud on ühendatud potentsiaaliühtlustusse?
ping kirjutas: 29 Nov 2022, 13:02
Olen ise töötanud selles asutuses laborandina ning mõõtnud erinevate õhkude ioniseeritust.
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... jalugu.htm
Kuskohas saaks tutvuda selle asutuse välja antud tööde ja järeldustega?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Äärenurk kirjutas: 29 Nov 2022, 19:49Kas siinkohal omab tähtsust, kas metalltorud on ühendatud potentsiaaliühtlustusse?
Vähemalt elektriohutuse seisukohast omab see suurt tähtsust.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas ping »

Äärenurk kirjutas: 29 Nov 2022, 19:49
ping kirjutas: 29 Nov 2022, 13:02 Juba ammu (enne plastist venttorude laiemat levikut) on mõõdetud, et kui välisõhk läbib metalltorusid, siis muutub õhus olevate ioonide hulk ja polaarsus.
(Kusjuures see sõltub ka torude asukohast, et kas torud on õhus või maaall.)
Kas siinkohal omab tähtsust, kas metalltorud on ühendatud potentsiaaliühtlustusse?
ping kirjutas: 29 Nov 2022, 13:02 Olen ise töötanud selles asutuses laborandina ning mõõtnud erinevate õhkude ioniseeritust.
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... jalugu.htm
Kuskohas saaks tutvuda selle asutuse välja antud tööde ja järeldustega?
Laboris töötasin ca 40 aastat tagasi ja võibolla võib vajalikke andmeid tehtud tööde kohta leida kuskil arhiivides.

Vast ca 20 aastat tagasi külastasin ühe entusiasti poolt, tema oma elamusse (Tartus Kesk-kaares) tehtud maaalust "ioonvahetit" ja ventõhu eelsoojenduse süsteemi.
Maa all ja majas oli kasutatud roostevabasid venttorusid, sest tsink ei pidanud sobima mingi (ioonvahetuse?) konflikti tõttu.
Leidsin tollest lahendusest tookord mitmeid puudusi, mis selle soetuse ja ekspluatatsiooni minu jaoks "liiga kalliks" tegi ja tõmbasin sellise seadme oma "soovinimekirjast" maha.
Kui õieti mäletan, siis torustiku maandus oli tehtud eraldi ja kasutatud maanduriks eri sulamit, et tekkiks (galvaaniline?) potensiaalierinevus.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

No tõmmake täna kopsud täis, homme juba teine õhk.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas ping »

tabarabarap kirjutas: 30 Nov 2022, 18:10 No tõmmake täna kopsud täis, homme juba teine õhk.
Homme vast veel ei ole aga kui nädalavahetusel läheb ilm külmaks ja naabrid oma prügi põletama hakkavad, siis tuleb vent päeval välja lülitada, et lebrat maija ei imeks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Sundventilatsioon 24/7/365 ?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kui naaber prügi põletab tuleb tal endal pikalt imeda
Vasta