Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 368
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas rye »

Unipaki kasutatakse tavaliselt koos linaga aga kas see koos keermenööriga (Loctite 55) ka võiks toimida?
Kuidagi lihtsam oleks rullist nööri kerida kui linaga möllata. Palja nööriga mõned suuremad 1" ühendused hakkasid lekkima.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

See pasta ei tee liidet tihedamaks kui nööriga lekkima hakkasid. Selle mõte on pigem see, et linaga kasutades saaks liitmikku normaalselt keerata, teeb keeramise libedamaks, ilma selleta ei jõua piisavalt kinni keerata kuna lina ise on nii kuiv ja suure haarduvusega. Nöör ei ole selline. Lina ja pasta on ikkagi kõige kindlam. Unipak pasta on hea. Kunagi olen proovinud ka üht teist pastat, aga see ei lasknud nii hästi keermel libiseda ja jäi võlts tunne, et on juba piisavalt kinni, aga pärast natuke lekkis. Lina + Unipak pasta - olen teinud sadu liiteid (võibolla ka 1000+) mõõtudega 3/8"-2" ja kõik on kohe kenasti pidanud.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2073
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Endal küll siiamaani väga valdav enamus keermenööriga tihendatud ühendustest pidama jäänud. Algul kruvisin seda vastavalt pakendil olevale tabelile 8-12 tiiru 1" kohta, kuid siis jäi tõesti mõni ühendus lekkima. Nüüd olen pannud kõhutunude järgi natuke rohkem, et kõik keere oleks ühtlaselt kaetud ning rohkem pole leketega probleeme olnud.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4222
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma olen kasutanud seda halli ila keermenööriga, et libedamalt läheks. Pole poidanud pettuma
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kuna mulle poest nii soovitati, siis olen juba mitu aastat kasutanud Unipak keermepastat ja Loctite 55 nööri.
Üldiselt on asjad väga kenasti pidama jäänud.
Olen ma midagi valesti teinud, kas oleks mõistlikum lina osta ja kasutada koos Unipakiga?

Poes seda Unipak ja Loctite 55 koos kiideti ja seni võib vist öelda, et ainult head kogemused.

Põnev on veel see, et olen seda Loctite suht suvalt peale kerinud tunde järgi ja pole eriti üritanud seda keerme sisse kerida.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas elektron »

rye kirjutas: 13 Nov 2022, 14:53 Unipaki kasutatakse tavaliselt koos linaga aga kas see koos keermenööriga (Loctite 55) ka võiks toimida?
Kuidagi lihtsam oleks rullist nööri kerida kui linaga möllata. Palja nööriga mõned suuremad 1" ühendused hakkasid lekkima.
Tollise ühenduse jaoks läheb nööri mõttetult palju. Lekkis ikka sellepärast, et panid nööri vähe - pasta ei mängi mingit rolli ja nööri puhul on täiesti ebavajalik asi. Ise olen kasutanud nööri kuni poole tollisteni, sealt edasi juba toruteip.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Pakendi peal - vähemalt suurte peal kirjas mitu pööret pead kerima vastavlt toru jämedusele. Teip oli 20 aastat tagasi ( seda peab ikka hullult kerima ja tagasikeeramise võimalust ei ole) - praegu kasutan ainult nööri või suurematel ühenduste lina ja unipak
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas elektron »

RaJy kirjutas: 21 Nov 2023, 00:20 Pakendi peal - vähemalt suurte peal kirjas mitu pööret pead kerima vastavlt toru jämedusele. Teip oli 20 aastat tagasi ( seda peab ikka hullult kerima ja tagasikeeramise võimalust ei ole) - praegu kasutan ainult nööri või suurematel ühenduste lina ja unipak
Teip on palju kuluefektiivsem ja elegantsem lahendus torutöödeks, kui nöör. Nööri läheb tollise keerme peale ka omajagu, Loctite karbike tühjeneb pöörase kiirusega.
Keevitaja1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Okt 2020, 18:38

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Keevitaja1 »

elektron kirjutas: 21 Nov 2023, 09:12
RaJy kirjutas: 21 Nov 2023, 00:20 Pakendi peal - vähemalt suurte peal kirjas mitu pööret pead kerima vastavlt toru jämedusele. Teip oli 20 aastat tagasi ( seda peab ikka hullult kerima ja tagasikeeramise võimalust ei ole) - praegu kasutan ainult nööri või suurematel ühenduste lina ja unipak
Teip on palju kuluefektiivsem ja elegantsem lahendus torutöödeks, kui nöör. Nööri läheb tollise keerme peale ka omajagu, Loctite karbike tühjeneb pöörase kiirusega.
Teibiga võib nalja teha, pead ikka päris korralikult peale kerima et vett peaks.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas elektron »

Keevitaja1 kirjutas: 21 Nov 2023, 14:50 Teibiga võib nalja teha, pead ikka päris korralikult peale kerima et vett peaks.
Jah peabki korralikult kerima, täpselt sama lugu on lina või nööriga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oma kogustest niipalju, et kuni 3/4(kaasa arvatud) lähevad keermenööriga ja suuremad lina+pasta. Siiamaani on kõik pidanud. Keermenöör+pasta on minu arvates liiga ülepunnitamine.
PS. Ei ole torumees ega kumbagi toote edasimüüja.
pehmo kirjutas: 19 Nov 2023, 20:03 Kuna mulle poest nii soovitati, siis olen juba mitu aastat kasutanud Unipak keermepastat ja Loctite 55 nööri. ... Poes seda Unipak ja Loctite 55 koos kiideti ja seni võib vist öelda, et ainult head kogemused.
Kas sa poes soovitaja käest küsisid, et mitu aastat on tal kogemusi torumehena soovitatud toodete üheaegsel kasutamisel?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Ei küsinud ja ei oma ka sellekohast infot, kui pädev torumees ta on. Kuigi tean, et seal poes üks töötaja on küll peale tööd torumees, ei saa välistada, et see oli tema.

Igatahes hetkel minu ühendused peavad, kui valesti ma teinud olen?
Seda ei oska ma paraku öelda, tean vaid seda, et minu info kohaselt ükski ühendus hetkel ei leki.

Oma väheste teadmiste tõttu olen siin majas teinud tegelikult erinevaid ühendusi.
Ainult selle valge teibiga, siis valge teip ja takk, siis vist ka unipak pasta ja takk ja hiljem rohkelt ühendusi olen teinud loctite 55 ja unipak pasta.
Esimesed sellised ühendused on pärit aastast 2019 vist, kui kahesüsteemset boilerit paigaldasin, siis küsisin siit foorumist abi ka.
Iseenesest torutööd mulle meeldivad ja loctite 55 pluss unipak pasta on kõik väga kenasti kinni pannud, selles osas on olnud lust neid töid teha kodus.
Põnev on veel see, et ma olen seda Loctite kuidagi suvalt tunde järgi pannud koos pastaga ja toimib :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 21 Nov 2023, 17:36 Igatahes hetkel minu ühendused peavad, kui valesti ma teinud olen?
Ei, sa ei ole valesti teinud. Olen ka ise kergelt ülepunnitaja, kuid sellel kooslusel ei ole näinud mõtet.
pehmo kirjutas: 21 Nov 2023, 17:36 Ainult selle valge teibiga, siis valge teip ja takk, siis vist ka unipak pasta ja takk ja hiljem rohkelt ühendusi olen teinud loctite 55 ja unipak pasta.
Ainult valgest keermeteibi kasutamisest olen ammu loobunud, minu jaoks ei õigustanud, kuigi jääke olen kasutanud ilma surveta ühendutes.
pehmo kirjutas: 21 Nov 2023, 17:36 Põnev on veel see, et ma olen seda Loctite kuidagi suvalt tunde järgi pannud koos pastaga ja toimib :)
Eks minulgi läheb keermenöör samuti tunde järgi. ;)
Idee järgi on Loctite nailonnöör, mis mingi vettpidava rasva kokku tehtud ja ei näe mõtet veel midagi(pasta) juurde toppida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas RaJy »

elektron kirjutas: 21 Nov 2023, 09:12
RaJy kirjutas: 21 Nov 2023, 00:20 Pakendi peal - vähemalt suurte peal kirjas mitu pööret pead kerima vastavlt toru jämedusele. Teip oli 20 aastat tagasi ( seda peab ikka hullult kerima ja tagasikeeramise võimalust ei ole) - praegu kasutan ainult nööri või suurematel ühenduste lina ja unipak
Teip on palju kuluefektiivsem ja elegantsem lahendus torutöödeks, kui nöör. Nööri läheb tollise keerme peale ka omajagu, Loctite karbike tühjeneb pöörase kiirusega.
Osta siis suuremas pakendis kui karbike - ma küll igapäevaselt torutöid ei tee, aga aastas läheb üks suurem rull ära. Teipi läheks rahaliselt ja ajaliselt kordades rohkem. Elegantsi koha pealt ei oska vaielda - mulle sobib nöör küll, saab ka seda korrektselt paigaldada
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

RaJy kirjutas: 21 Nov 2023, 19:55Teipi läheks rahaliselt ja ajaliselt kordades rohkem.
Teibiga tuleb hoopis veidi odavam, aga nende rahalise kulu võrdlemine oleks mõttetu sendi poolitamine (ka siis kui võrdlemiseks nimekirja lina/takk lisada), vaata palju raha nende asjade peale kulub mida tihendada on vaja. :lol:
Oskaja tegija käes on ka kiirus teine. Seal videos on väga väike kiiruse vahe nööri kasuks, aga seal on mingi eriline käpard pandud teipi kerima, kes ei taipa sõrme rulli sisse panna ning pealegi kerib teipi rullilt valetpidi. :doh: Seda videot aluseks võttes ma teeksin teibiga oluliselt kiiremini kui seal nööriga teeb: https://www.henkel-adhesives.com/ee/et/ ... intro.html
Tegija teeb iga tihendusmaterjaliga veekindla ühenduse ja soss-sepal tilguvad kõik. :thumbsup:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ac457765 kirjutas: 21 Nov 2023, 22:58 Tegija teeb iga tihendusmaterjaliga veekindla ühenduse ja soss-sepal tilguvad kõik. :thumbsup:
Selle väitega tuleb 100% nõustuda. Lihtsalt ise eelistan nööri :wave:
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas elektron »

Ac457765 kirjutas: 21 Nov 2023, 22:58
RaJy kirjutas: 21 Nov 2023, 19:55Teipi läheks rahaliselt ja ajaliselt kordades rohkem.
Teibiga tuleb hoopis veidi odavam, aga nende rahalise kulu võrdlemine oleks mõttetu sendi poolitamine (ka siis kui võrdlemiseks nimekirja lina/takk lisada), vaata palju raha nende asjade peale kulub mida tihendada on vaja. :lol:
Oskaja tegija käes on ka kiirus teine. Seal videos on väga väike kiiruse vahe nööri kasuks, aga seal on mingi eriline käpard pandud teipi kerima, kes ei taipa sõrme rulli sisse panna ning pealegi kerib teipi rullilt valetpidi. :doh: Seda videot aluseks võttes ma teeksin teibiga oluliselt kiiremini kui seal nööriga teeb: https://www.henkel-adhesives.com/ee/et/ ... intro.html
Tegija teeb iga tihendusmaterjaliga veekindla ühenduse ja soss-sepal tilguvad kõik. :thumbsup:
Sinna ma jutuga tahtsingi jõuda. Suurele keermele on teipi palju kiirem ja mugavam peale kerida ja kui keegi väidab, et teip kallim on, siis tuleb küll põhikooli tagasi minna numbreid õppima.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas RaJy »

elektron kirjutas: 22 Nov 2023, 11:33 Sinna ma jutuga tahtsingi jõuda. Suurele keermele on teipi palju kiirem ja mugavam peale kerida ja kui keegi väidab, et teip kallim on, siis tuleb küll põhikooli tagasi minna numbreid õppima.
Põhikoolis oli mata lemmikaine ja oma raha oskan väga hästi lugeda. Kui väidad, et 100 tiiru teibiga saad kiiremini keritud kui 20 nööriga siis see on pigem mingi muu probleem mitte matemaatiline. Samuti kui nööri kulub kordades vähem siis ei saa tükihindasid võrrelda - võid ju teibi saada 5 korda odavamalt, aga kui seda kulub 10 korda rohkem summa-summaarum siis ...
Ise teen suuremad ühendused pigem lina ja unipakiga, muidu nööriga, aga kui kiire ja midagi muud käepärast ei ole (või pole kohaliku poekese valikus) siis saan ka teibiga suurepäraselt hakkama.
mingid aastad tagasi oli juhus kus läksin esmaspäeva hommikul komandeeringusse ja muidugi esmaspäeva lõuna ajal otsustas üks ühendus vannitoas järele anda (vahemuhv) Naine paanikas helistas - mis teha? Ma siis helistasin naabrimehele kes ka natuke selline igatöömees. See vaatas - ei siin pole midagi teha. Ma seletan talle ilusti telefonis, et kus on vajalik jupp jne. Tema ikka vastu, et pole võimalik. Lõpuks saatsin ta metsa ja seletasin naisele kes polnud elus mutrivõtit käes hoidnud, kus on sobiv jupp (a-la no seal esikukapis see väiksem tööriistakohver), kus tööriistad ja kuna muud minu teada kodus ei olnud siis keermeteip. Kui poleks olnud vajadust sõlme ringi ehitada siis arvatavasti see naise tehtud sõlm püsiks tänaseni veatult.
Naabrimehega vahel istume laua taga :jooma ja ma ei suuda mingi hetk end tagasi hoida ja tuletan ikka meelde, et mu naine on temast kõvem torumees
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas elektron »

RaJy kirjutas: 22 Nov 2023, 22:13
elektron kirjutas: 22 Nov 2023, 11:33 Sinna ma jutuga tahtsingi jõuda. Suurele keermele on teipi palju kiirem ja mugavam peale kerida ja kui keegi väidab, et teip kallim on, siis tuleb küll põhikooli tagasi minna numbreid õppima.
Põhikoolis oli mata lemmikaine ja oma raha oskan väga hästi lugeda. Kui väidad, et 100 tiiru teibiga saad kiiremini keritud kui 20 nööriga siis see on pigem mingi muu probleem mitte matemaatiline. Samuti kui nööri kulub kordades vähem siis ei saa tükihindasid võrrelda - võid ju teibi saada 5 korda odavamalt, aga kui seda kulub 10 korda rohkem summa-summaarum siis ...
Sellisel juhul oled küll endale vale paksusega teibi valinud. Mõni mees sööb suppi ka teelusikaga.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2042
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kas selle peale pole tuld, et hoopis keermeliimiga koostada?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2073
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Keermeliim peab mingi aja kuivama peale keermete kokkumonteerimist, kuid üldjuhul on inimestel tarvis kohe asja kasutama hakata ning pole seda aega varrukast võtta. Lisaks sellele ei saa keermeliimiga ka surveproovi teha, et teada kas süsteem lekib kusagilt või ei. Olen päris pikalt kasutanud seda Loctite oma, kuid siis oli võimalik objekt terveks ööks jätta ootele ja polnud tarvis ühenduse kõrval oodates aega parajaks teha, et saaks rahuliku südamega järgmisesse kohta liikuda.
Torutööd Tartus 56 932 898
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2042
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Uue ehitusel on aega küll. Küttesüsteeme, nii vähe kui ma neid olen teinud, olen alati liimiga koostanud. 0 probleemi leketga. Ei saa surveproovi teha- mis jutt see selline?
Kui vaja kiirust juurde, saab vajalikud liited fööniga üle käia. Ka Wirsbo liiteid on tulnud fööniga soojendada, kui kohe vaja survestada.
Nii, et minu 20s, et igasugu mähkimist kasutada nii vähe kui võimalik ja pigem liim vahele (kui liide pole tihenditega ja pinnad puhtad uued). Eriti oluline gaasiliitmike või küttesüteemi puhul.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4222
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis liim, mis liitmikutega? Pole kuulnudki liimist midagi....
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2042
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Tule kiviajast välja. Kas arvad tõsimeeli, et näiteks tööstuses keegi koostab masinaid mingi kaltsu ja tatiga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Unipak ja Loctite keermenöör koos ???

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Näiteks võin modele Hiid tuua minuga koostöö lõpetanud laiatarbekompressori, millelt soovisin ühtkomateist säilitada igaks juhuks ja nende liimiste ühenduste jaoks oli vaja hämmastavalt palju jõudu. Või oli mul jõudu vähevõitu? ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta