Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Quasimodo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Mär 2009, 00:03

Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas Quasimodo »

Tere, ehitajad.

Tekkis selline uitmõte. Kas on reaalne, lasta tasandada väga ebatasane paneelmaja põrand kipsivaluga, sinna peale panna 50 mm EPS 100, sinna peale kaks kihti risti põrandakipsi ning lõpuks veel täispuitparkett?
Kas on mingi variant, et põrand kuidagi vajub lohku selle peno all?

Kipspõrandavalajad soovitavad enne panna kergkruus+peno+kipsivalu, aga kuna betoonpõrand pole loodis, siis peab seal meeletult vaeva nägema, et seda loodi ajada. Peale selle, pole saada ju peenikest kergkruusa, on ainult 10-20mm ja sellega midagi tasandada.. Ja peno selle peal, see pole ka päris kindel, ma proovisin paaril ruutmeetril, ikka kiigub siia-tänna....

MIda arvate, kui tasandaks kipisvaluga täiesti loodi aluspõranda vastu betoonpaneele, sinna peale laotaks 50 mm EPS 100 + sinna peale kaks kihti ülekattega põrandakpsplaati + veel täisputiparkett? Kas raaamaturiiul ei vajuta põrandat viltu? Kas see oleks ok lahendus?

Kas on võimalik et EPS 100 vajub kuidagi ära, kahe põrandakipsi ja täispuitparketi all?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui kipsis, kergkruusas ja eps-s nii hirmsasti kahtled siis miks üldse kaalud nende materjalide kasutamist - tee klassikaline 50x100 laagid peale laudisest roov ja siis puitlaastplaat ja parkett. Laagide vahele muidugi vill (võib ka kergkruus, aga see teile ei sobi!?).
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Kuidagi keeruline ja ebakindel tundub see esialgne pakutud lahendus lahendus. Ja laagide peale ehitamine veel hullem. Sul on tugev ja stabiilne paneelpõrand, mida naaber alt kütab - milleks seda isoleerida ja nõrgendada?

Minu soovitus on põrand lihtsalt isetasanduva seguga ära tasandada ning otse sellele puitparkett paigaldada.
Kui ebatasasused on nii suured, et ei raatsi isetasanduvaga täita, või muretsed kaalu pärast, siis on olemas selline hää toode, millega enne suuremad ebatasused likvideerid: https://www.bauhof.ee/et/p/469010/kergb ... -18kg-50-l.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Vahelakke isolatsiooni paigalduse mõte ei ole ennekõike soojuse vaid müra tõkestamine.
Tavaliselt korterites betooni ja uste kõrguste vahe u.150 mm - see tasanudsseguga tasa valada? Võta ikka vett vahele kui kangemat kraami tarbid.
Viimati muutis RaJy, 06 Nov 2022, 12:45, muudetud 2 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 06 Nov 2022, 09:12 Vahelakke isolatsiooni paigalduse mõte ei ole ennekõike soojuse vaid müra tõkestamine.
Kas peno ikka on kõikse parem müra tõkestaja? :scratch: Vill annab vist parema efekti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2022, 09:53
RaJy kirjutas: 06 Nov 2022, 09:12 Vahelakke isolatsiooni paigalduse mõte ei ole ennekõike soojuse vaid müra tõkestamine.
Kas peno ikka on kõikse parem müra tõkestaja? :scratch: Vill annab vist parema efekti.
Nii on.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1005
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Quasimodo kirjutas: 05 Nov 2022, 22:49 Tere, ehitajad.

Tekkis selline uitmõte. Kas on reaalne, lasta tasandada väga ebatasane paneelmaja põrand kipsivaluga, sinna peale panna 50 mm EPS 100, sinna peale kaks kihti risti põrandakipsi ning lõpuks veel täispuitparkett?
Kas on mingi variant, et põrand kuidagi vajub lohku selle peno all?

Kipspõrandavalajad soovitavad enne panna kergkruus+peno+kipsivalu, aga kuna betoonpõrand pole loodis, siis peab seal meeletult vaeva nägema, et seda loodi ajada. Peale selle, pole saada ju peenikest kergkruusa, on ainult 10-20mm ja sellega midagi tasandada.. Ja peno selle peal, see pole ka päris kindel, ma proovisin paaril ruutmeetril, ikka kiigub siia-tänna....

MIda arvate, kui tasandaks kipisvaluga täiesti loodi aluspõranda vastu betoonpaneele, sinna peale laotaks 50 mm EPS 100 + sinna peale kaks kihti ülekattega põrandakpsplaati + veel täisputiparkett? Kas raaamaturiiul ei vajuta põrandat viltu? Kas see oleks ok lahendus?

Kas on võimalik et EPS 100 vajub kuidagi ära, kahe põrandakipsi ja täispuitparketi all?
Milleks kipsivalu ja on ka väikse fraktsiooniga kergkruusa mille võib ka tsemendiga kokku seguks valada ja tasaseks tõmmata, siis ei vaju midagi lohku. 50 peno on vähe õrn, 100 sobib paremini, aga ajab ka asja ära, võid võtta tugevama 200 vms peno. Ja 2x kipsi asemel võib ka sammumüramatti kasutada.

Kipsivaluga sirgeks, sammumüramatt ja parkett toimib ka, kui põrandat tõsta vaja ei ole.
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Mulle tundub, et siinne rahvas pole kunagi paneelmajas elanud. Alumisi naabreid ei kuule sa kunagi, ülemised on kes närvidele käivad.
Ja kui mõte on isoleerida enda põrand selleks, et alumist naabrit enda mürast säästa, siis mina küll nii hea inimene ei ole, et enda põranda stabiilsuse ja toa kõrguse arvelt kompromisse teeksin.
Niiet endiselt soovitan otse paneelile põrand valada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

donaldtbd kirjutas: 06 Nov 2022, 13:50 Mulle tundub, et siinne rahvas pole kunagi paneelmajas elanud. Alumisi naabreid ei kuule sa kunagi, ülemised on kes närvidele käivad.
Ja kui mõte on isoleerida enda põrand selleks, et alumist naabrit enda mürast säästa, siis mina küll nii hea inimene ei ole, et enda põranda stabiilsuse ja toa kõrguse arvelt kompromisse teeksin.
Niiet endiselt soovitan otse paneelile põrand valada.
Ise nii pohhuistlik ei oleks. Tavaliselt on nende paneelikate põrandateks laagidel saepuruplaat ja vahel vill. Kui nüüd tuimalt põrandale kallad betooni või mida iganes täis + peno + põrandakate, siis kohe kindlasti hakkab alt naaber paremini kuulma sinu toimetamisi. Ja kui juhtub alumine naaber olema juriidiliselt tark, siis sunnib kasvõi kohtu kaudu taastama endine olukord.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

donaldtbd kirjutas: 06 Nov 2022, 13:50 Mulle tundub, et siinne rahvas pole kunagi paneelmajas elanud. Alumisi naabreid ei kuule sa kunagi, ülemised on kes närvidele käivad.
Ja kui mõte on isoleerida enda põrand selleks, et alumist naabrit enda mürast säästa, siis mina küll nii hea inimene ei ole, et enda põranda stabiilsuse ja toa kõrguse arvelt kompromisse teeksin.
Niiet endiselt soovitan otse paneelile põrand valada.
Olen paneelmajades elanud ja võin kinnitad, et laste kisa ja tümpsuv muusika kostab päris hästi ülemisele naabrile. Alumisele jõuab jah pigem sammumüra ja on vähemalt üks juhtum teada kui selle eest on inimene tapetud.
Samas pole sa ilmselt paneelelamu põrandat üles võtnud ja uut teinud - napakas soovitus - kui tahta saavutada endine kõrgus välisukse pakuga siis oleks valu paksus ca 150 mm, või mõtled välisukse juurde astme jätta, või mis su soovituse mõte on?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1005
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

150 kõrgus on ok 100 peno, kips ja kate
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

tabarabarap kirjutas: 06 Nov 2022, 16:38 150 kõrgus on ok 100 peno, kips ja kate
Jah nii oleks kõik justkui hea ja õige, aga nagu teemaalgataja jutust aru võib saada ja nagu enamasti ka on - aluspind ei ole tasane. Olen selliseid pindasid näinud ja kõrgus võib kõikuda 50+ mm (tundub umbes nii, et segu on kanderaamiga peale tassitud ja kühvliga enam-vähem laiali aetud)
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1005
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Olen teinud kergkruusaga endale ja toimib
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ja jõudsimegi ringiga teemaalgataja mureni tagasi - kipsivalajad soovitasid sama, aga tema kahtleb...
Mille peale mina soovitasin laagidega varianti jne.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Lugesin uuesti üle teemaalgataja postituse. Väidab, et pole saada midagi peale kõige jämedama fraktsiooni (10-20 mm) No ma ei tea - esimese googel otsingu peale kaupmehi kes kõiki fraktsioone müüvad ikka leidub. Seda küll, et mida peenem seda kallim m3. Kõige peenema fraktsiooniga saad ikka väga siledaks penoaluse kui tööd oskad teha.
Quasimodo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Mär 2009, 00:03

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas Quasimodo »

Kipsivalupõrand on nüüdseks maas. Ilus ja kena vaadata, loodis ja sirge. Aga põrand on liiga "madal", võrreldes vannitoa lävepakuga, välisuksega ja aknalaude kõrgusega - aknalauad on rinnuni :)
Põrandat on vaja veel ca 10 cm tõsta. Ja ainuke küsimus, mis kummitab, on see, kas penoplast täispuitparketi all võib loogiliselt võttes lohku vajuda, näiteks klaverijala või raamaturiiuli massi all, või on see massi suhteliselt ühtlase jaotumise tõttu (täispuitparkett) välistatud? Kas peno saab vajuda nii palju kokku, et see silmaga nähtava logu tekitaks? Teoreetiliselt ju ei tohiks? Või kuskil eriti käidavas kohas, näiteks köögipliidi ees?

Kas EPS120 (100mm paksus) penole ongi üldse mingit põrandakipsi veel vaja peale laotada, või võiks ka otse penole täispuitparketi laotada?

P.S. RaJy. Ei ole Eestis üheski ehituspoes 2-4mm kergkruusa saada. Defitsiit :) Aga kipsivalu on juba tehtud, nii et see vajadus langeb ära.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

....mina paneks eps margiga 100 ja 50mm, sinna peale kas põrandakpis, puitlaastplaat voi kiudlaastplaat pluss laminaat, lvt või naturaalparkett.. Nii saab ikka korralik.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas rundll »

See esimene tööjärk seal - kipsivalu. Milleks see hea või vajalik oli? Aluspinna siledaks ajammiseks?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas aero »

Quasimodo kirjutas: 16 Nov 2022, 19:41 Kipsivalupõrand on nüüdseks maas. Ilus ja kena vaadata, loodis ja sirge. Aga põrand on liiga "madal", võrreldes vannitoa lävepakuga, välisuksega ja aknalaude kõrgusega - aknalauad on rinnuni :)
Põrandat on vaja veel ca 10 cm tõsta. Ja ainuke küsimus, mis kummitab, on see, kas penoplast täispuitparketi all võib loogiliselt võttes lohku vajuda, näiteks klaverijala või raamaturiiuli massi all
Hea näide suhtumisest “teeme midagi juba ära ja siis vaatame, mis edasi saab”. Ka ilma klaveri ja riiulita ei paneks ma parketti otse penole. Liiga kallis omal nahal katsetada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

aero kirjutas: 17 Nov 2022, 08:42
Quasimodo kirjutas: 16 Nov 2022, 19:41 Kipsivalupõrand on nüüdseks maas. Ilus ja kena vaadata, loodis ja sirge. Aga põrand on liiga "madal", võrreldes vannitoa lävepakuga, välisuksega ja aknalaude kõrgusega - aknalauad on rinnuni :)
Põrandat on vaja veel ca 10 cm tõsta. Ja ainuke küsimus, mis kummitab, on see, kas penoplast täispuitparketi all võib loogiliselt võttes lohku vajuda, näiteks klaverijala või raamaturiiuli massi all
Hea näide suhtumisest “teeme midagi juba ära ja siis vaatame, mis edasi saab”. Ka ilma klaveri ja riiulita ei paneks ma parketti otse penole. Liiga kallis omal nahal katsetada.
Nõustun aero kommentaariga suhtumisest...
Ning nõustun ka sellega, et parkett otse EPS-le ei sobi...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja kui tegemist on (ma ei tea kas on) põrandaküttega siis isoleerid kenasti EPS-ga ära, et mingil juhul soojus tuppa ei jõuaks...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4377
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 17 Nov 2022, 09:39
aero kirjutas: 17 Nov 2022, 08:42
Quasimodo kirjutas: 16 Nov 2022, 19:41 Kipsivalupõrand on nüüdseks maas. Ilus ja kena vaadata, loodis ja sirge. Aga põrand on liiga "madal", võrreldes vannitoa lävepakuga, välisuksega ja aknalaude kõrgusega - aknalauad on rinnuni :)
Põrandat on vaja veel ca 10 cm tõsta. Ja ainuke küsimus, mis kummitab, on see, kas penoplast täispuitparketi all võib loogiliselt võttes lohku vajuda, näiteks klaverijala või raamaturiiuli massi all
Hea näide suhtumisest “teeme midagi juba ära ja siis vaatame, mis edasi saab”. Ka ilma klaveri ja riiulita ei paneks ma parketti otse penole. Liiga kallis omal nahal katsetada.
Nõustun aero kommentaariga suhtumisest...
Ning nõustun ka sellega, et parkett otse EPS-le ei sobi...
Kas teadmata, et mida antud juhul "parketi" all mõeldakse ja teadmata koormusi, on tegu "lihtsalt subjektiivse arvamusega" või "arvutatud hinnanguga"?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Parketi all mina mõtlen parketti (kas naturaalne või laminaat pole oluline)
Ja tegemist on arvamusega, mis lähtub kogemustest ning põrandate ehitamise juhistest
Arvutada pole võimalik ilma koormusteta... Antud juhul punktkoormusteta...
Ning ilma materjalide parameetriteta...
Kui tegemist on nö "tavakoormustega" siis standardijärgselt on arvutuslik punktkoormus 300 kg ja see paigutus tuleb valida kõige ebasoodsamas olukorras...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kipsivalu peale penoplast, kips ja parkett?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 17 Nov 2022, 09:50 Ja kui tegemist on (ma ei tea kas on) põrandaküttega siis isoleerid kenasti EPS-ga ära, et mingil juhul soojus tuppa ei jõuaks...
xxx111, esimeses postituses oli selline alljärgnev tsitaat.
Quasimodo kirjutas: 05 Nov 2022, 22:49 Tekkis selline uitmõte. Kas on reaalne, lasta tasandada väga ebatasane paneelmaja põrand kipsivaluga, sinna peale panna 50 mm EPS 100, sinna peale kaks kihti risti põrandakipsi ning lõpuks veel täispuitparkett?
Kas on mingi variant, et põrand kuidagi vajub lohku selle peno all?
Ise ei põranda lohku vajumisele ei mõelnud, sest minu jaoks see ei oleks olnud probleem, vaid minu ajus tekkis selline probleem, mida juba mainisin
Urmas kirjutas: 06 Nov 2022, 14:53 Ise nii pohhuistlik ei oleks. Tavaliselt on nende paneelikate põrandateks laagidel saepuruplaat ja vahel vill. Kui nüüd tuimalt põrandale kallad betooni või mida iganes täis + peno + põrandakate, siis kohe kindlasti hakkab alt naaber paremini kuulma sinu toimetamisi. Ja kui juhtub alumine naaber olema juriidiliselt tark, siis sunnib kasvõi kohtu kaudu taastama endine olukord.
Muide, olen siseviimistlenud ca 15 aastat tagasi kortermaja korterit, kus aluspõrandaks oli tasanduseks kergkruus ja selle peal 2x põrandakips. Ja selline variant vastas kõikidele ehitusnormidele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta