Hoone seadustamine

jehhi15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Nov 2022, 07:27

Hoone seadustamine

Lugemata postitus Postitas jehhi15 »

Tere. Mure selline,kus kiiremas korras oleks vaja kooskõlastada see,et vanast aidast(registris elamu või kooli abihoone) on hetkel tehtud siis niiöelda ajutine elamis pind. Elamuks ümber vormistada ei soovi,aga vahetasime eterniit katuse pleki vastu,soojustasime seinad villaga seest ja väljast,peale läks servamatta voodrilaud. Olid olemas juba akna augud,kuhu siis panime pakett aknad ette. Ehitusregistris aga ühtki kannet tehtud pole,sest algselt vallas sai mainitud,et tegu ajutise teemaga,kuni suure majaga tegelema hakkame. Nüüd aga murekoht käes,Nursipalju soovib siia rajada oma õppeväljakut,ehk siis oleks vaja kõik kiiremas korras seadustada,sest mingi hetk soovib riik maad endale.Vald küsib projekti..Kas on vaja ka geoalust? Hoone on registri andmedel 40rm suur ja alla 5m kõrge. Milline oleks meile lihtsam lahendus,nii rahaliselt kui ka tegemise mõttes? Palun mitte vihastada,kui midagi halvasti seletasin,olen naisterahvas.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Palun abi,mida pean järgmiseks tegema?

Lugemata postitus Postitas ping »

Topi ruttu terve krunt punasesõstra istikuid (oksi) täis, sest "marjapõõsa istanduse" eest (iga põõsas läheb arvesse) võid rohkem raha saada, kui hoone eest.

Kui hetkel on hoone ise seaduslik ja probleem on ainult õiglase hinna kokkuleppimises, siis tasub eelnevalt arvutada, et kui palju suurem oleks hinnaootus, kui see oleks eluhoonena registreeritud?

Kui objekt läheb sundvõõrandamisele, siis ega riik nagunii ei anna uut elamut vaid kompenseerib rahaliselt (läbirääkimistel) ja ka "heas korras abihoone" hind võib kujuneda vastuvõetavaks.

(Eelmisel polügonilaiendusel ettejäänud omanik aastaid tegeles seadustamise bürokraatiaga ja veel praegugi käib riigiga kohut "õiglase hüvituse" saamiseks.
Ehk oma aja ja närvikulu säästmiseks tasub varakult hinnata kõikmõeldavd perspektiivid.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
jehhi15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Nov 2022, 07:27

Re: Palun abi,mida pean järgmiseks tegema?

Lugemata postitus Postitas jehhi15 »

Mõtlen just seda,et hetkel on see hoone kirjas registris elamu või kooli abihoonena. Ta peakski jääba abihooneks,sest lisaks on mul krundil ka päris nö eluhoone. Aga kuidas saaks kooskõlastada vähemalt selle välise osa,et katus vahetatud ja soojustus,voodrilaud lisatud? Sest antud hetkel on see ehitis ebaseaduslik. Väga vihale ajab see ka,et kõrval vald ütles,et piisaks ehitisteatisest,aga meie oma vald tahab projekti. Öeldi,et projekti võime ka ise teha ja ma heameelega teeks,kui teaks täpselt mida sinna vaja kirja panna on? Et sisuliselt kuna ise ikka siuke tumba,siis on vaja inimest,kes siis teeb ehitisteatise ja lisab sellele projekti,ehk siis mida me teeme või teinud lisaks oleme.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Palun abi,mida pean järgmiseks tegema?

Lugemata postitus Postitas ping »

jehhi15 kirjutas: 03 Nov 2022, 13:23 Mõtlen just seda,et hetkel on see hoone kirjas registris elamu või kooli abihoonena. Ta peakski jääba abihooneks,sest lisaks on mul krundil ka päris nö eluhoone. Aga kuidas saaks kooskõlastada vähemalt selle välise osa,et katus vahetatud ja soojustus,voodrilaud lisatud? Sest antud hetkel on see ehitis ebaseaduslik. Väga vihale ajab see ka,et kõrval vald ütles,et piisaks ehitisteatisest,aga meie oma vald tahab projekti. Öeldi,et projekti võime ka ise teha ja ma heameelega teeks,kui teaks täpselt mida sinna vaja kirja panna on? Et sisuliselt kuna ise ikka siuke tumba,siis on vaja inimest,kes siis teeb ehitisteatise ja lisab sellele projekti,ehk siis mida me teeme või teinud lisaks oleme.
Ega siis katuse vahetus ja soojustamine ei muuda registris olemasolevat hoonet olematuks.
Arusaadavalt on hetkel käsil hoone renoveerimine aga hoone ise on registris olemas ja soov on vormistada katusekatte ja fassaadi muudatused?

Ja kui see uute omanike poolt polügonil maha lõhutakse, siis pole olulist vahet, kas lammutatakse registris olevat abihoonet või registris olevat eluhoonet.
Sina küsid kompensatsiooni ikka oma omandile tehtud kulutuste järgi või selle järgi, et millise hinnaga saab osta samaväärse elamise asemele.

(Ära unusta kompensatsiooni sisse arvutada elektriliitumise tasu, sest uues kohas ei pruugi elektriühendust olla ja uue koha liitumise pead hiljem ise kinni maksma.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
jehhi15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Nov 2022, 07:27

Re: Palun abi,mida pean järgmiseks tegema?

Lugemata postitus Postitas jehhi15 »

Võibolla ma tõesti mõtlen asja enda jaoks hullemaks kui asi on. Samas naabervallast öeldi,et sisuliselt on tegu ebaseadusliku ehitisega. Mind lihtsalt huvitab see,kas tekib mul sellest lisa probleeme või oodata ja vaadata mis edasi saab? Mu enda valla seisukohast on siiani olnud nende seisukoht ükskõikne. Lihtsalt hetkel loebki see,et kui tullakse siia hindama,siis kas nad arvestavad selle sisse,et oleme ehitanud ja annab see lisaväärtust või toob hoopis sekeldusi kaela,kuna pole ehitisteatist,sest vald tahab projekti selle teatise lubamiseks.
Vasta