Kolm küsimust

kuidas soojustada oma elamist
mees666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Jaan 2015, 02:45
On tänatud: 1 kord

Kolm küsimust

Lugemata postitus Postitas mees666 »

Tervist! Ehk oskab keegi aidata?
1. Kas pildil punase ringi sees olev eps tuleks ka katta vkl-13 -ga? Ise laseks need väiksed vahed vahtu täis ja vill vastu. Mõtlen, et on piisavalt tuulekindel ja väga villa sisse ei puhu. Aga see vaid minu mõte.
2. Kas katuse neelu kohas, kus vkl-13 tuulekasti enam ei lähe, vaid jääb neelupleki sarika külge alumise otsaga, tuleks tuulekanalis sarika ülaossa, katusekile ja distantsliistu vahelisse ossa puurida augud, et õhk seal liiguks? Tegin pildil punased täpid, mis siis idee järgi oleks vkl-13 ülalpool, mitte all nagu pildi.
3. Kui teisel korrusel hetkel kütet taga pole, kas on ok panna talvel vill + pir (toimib ka aurutõkke eest mul) ära? Või ainult vill ja pir jääb soojemasse aega? Kas on mingit märgumise ohtu villale?
Manused
Screenshot_20221027-065757_Photos-01.jpeg
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Kolm küsimust

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Jah sinna on vaja vkl ja teipida ja hermeetikuga tihendada. Neid auke ei ole vaja ja võib teha talvel kütmata
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kolm küsimust

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sarikate vaheleine soojustus peab altnurgaga kenasti jätkuma. Vill annab painduma agakui mitte siis kasvõi lased vahuga täis.
Sissepoole tuleb aurutõke teha, kasvõi PIR või mistahes klassikaline lahendus.
Tuulekastis peab soojustuse pealne ja tuulekasti õhutuskanal kenasti ühendatud olema. Umbes tuulutusest pole ju kasu ja katusel soojustuse pealne mida rohkem tuuldub seda parem katuse vastupidavusele.
mees666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 21 Jaan 2015, 02:45
On tänatud: 1 kord

Re: Kolm küsimust

Lugemata postitus Postitas mees666 »

Kalvis kirjutas: 30 Okt 2022, 08:02 Tuulekastis peab soojustuse pealne ja tuulekasti õhutuskanal kenasti ühendatud olema. Umbes tuulutusest pole ju kasu ja katusel soojustuse pealne mida rohkem tuuldub seda parem katuse vastupidavusele.
See osa jäi arusaamatuks. Tuulekasti sisse läheb mul vkl-13 oma otsaga, sarika otsani. Proovisin käega, õhk liigub tuulekastist üles külma ossa hästi. Maja otstesse panen tuulutusrestid. Mis soojustusest tuulekastis täpsemalt jutt on? Ainus soojustus, mis seal sees on seinas olev eps. Selle peal aga istub mul nüüd vkl-13. Igal juhul tänud info eest kõigile! Panen vkl-i ka alla äärtesse. Aukke ei puuri 👍
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kolm küsimust

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Jutt käib sarikate vahel oleva soojustuse peal olevast tuulutuskanalist.
Vasta