Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

aiad, väravad, piirded
aiavõrk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Okt 2022, 19:07

Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

Lugemata postitus Postitas aiavõrk »

Tere
Paigaldati värskel maja taha võrkaed. Alumisest pingutustraadist kuni maani jääv osa on minu silmis liiga vedel ja oma eesmärki koera kinni ei hoia. MIda teha? Mõtlesin veel ühe traadi täitsa maadligi vedada ja otsida vaiad, et võrk maakülge kinnitada. Viimsega jäin päris hätta. Peale robotniiduki plastikvaiade nagu midagi tarka ei leiagi. Ehk on kellelgi kogemust?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aiavõrk kirjutas: 25 Okt 2022, 19:12 Paigaldati värskel maja taha võrkaed. Alumisest pingutustraadist kuni maani jääv osa on minu silmis liiga vedel ja oma eesmärki koera kinni ei hoia.
Kas tõesti seda fakti, et aed ei hoia koera kinni, enne tööde vastuvõtmist ei suutnud tuvastada? Koer ei ole ju nagu lestakala. Koertele meeldib vabadus samamoodi nagu vangid üritavad vanglast põgeneda. ;)
aiavõrk kirjutas: 25 Okt 2022, 19:12 MIda teha?
Mida sa ei tea mida teha? Kas aia või koeraga? On võimalus osta koerale elektriline kaelarihm ja kaabel maasse. Väga kähku harjub ära, et kui kaugele saab minna ilma särtsu saamata.
aiavõrk kirjutas: 25 Okt 2022, 19:12 Mõtlesin veel ühe traadi täitsa maadligi vedada ja otsida vaiad, et võrk maakülge kinnitada. Viimsega jäin päris hätta. Peale robotniiduki plastikvaiade nagu midagi tarka ei leiagi. Ehk on kellelgi kogemust?
Ei ole kogemus koera pidava aiaga, kuid maal suvekanadele jalutusaeda ehitades kaevasin võrgu ca 10cm sügavuselt maa sisse, et koerlaste sugukonda kuuluv ja ka meite mail elutsev isend(rebane) ei pääseks kanu kimbutama. Potentsiaalsel ämmal õnnestuski verendal peesitades näha, kuidas kanahimus rebane käis ümber aia, aga kanade jalutusaeda sissesaamine osutus lootusetuks ürituseks. ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

Lugemata postitus Postitas ping »

Rebane on laisk. :grin:
Elektrivõru eelsel ajal oli Kaukaaslase jaoks vaja võrk meetri sügavuselt maasse kaevata, et alt läbi ei kaevaks.
Siis hakkas üle aia hüppama ja tuli ka üles jupp juurde panna.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Eks see oleneb vajadusest ja olukorrast. Sülekoera jaoks piisab ehk ka 20 cm peenrapiirdest võrgu ja maapinna vahele poolenisti maasse kaevatuna.
Kana aiast rääkides siis metslooma (peale rebaste veel tõhk (tuhkur), rotid ja naabri taks - kes on kõige laisem - viitsib vaid 10 cm kaevata) ohte silmas pidades on mul võrk kogu põhja ulatuses.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 25 Okt 2022, 21:13 Rebane on laisk. :grin:
Sooh, kus kohast selline väide? Või on sul äkki õigus, et meie kohalik rebane(potentsiaalne ämm nägi ka rebasepoega hoovis hulkumas) jäi ootama sügist. No sel juhul ta peab ta usin olema, et ronkadega võistlelda. Miks, aimad vist ise. Konkreetselt ei saa kirjutada ja läbi lillede kirjutatu eest mind koos dirktoriga(hoidis kinni) vastutusele võtta ei saa. Ah, ma ajan niisama plära foorumis. ;)
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Punutud võrkaia kinnitamine maa külge

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Alumisest pingutustraadist kuni maani jääv osa on minu silmis liiga vedel ja oma eesmärki koera kinni ei hoia.
Mina omal ajal kui maja ehitasin ja võrkaeda tegin ümber maja, siis tegin spetsiaalse abinõu, millega
pingutasin 5(6) mm jämedust Zn traati. Praegugi veel alles selline massiivne hark, mille harude vahele läks aiapost ja keerasin traati ümber posti. Traadi pikkus oli kuskil 25 m.
Kasutades sellise jõuõla moodust, sain pingutustraadid pingule piltlikult öeldes kui pillikeel. Postid olid
tsingitud jämedast torust, no sel ajal liikus seda vene rauda kõvasti...
Vasta