Löökmutrikeeraja küsimus

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

Tere!

Spetsiaalselt tegin endale konto siia tarka ja ehitusteadlikku keskkonda. Kallid mehed, ma olen hädas :this: Hirmsasti oleks vaja omandada teadmisi löökmutrikeerajate valdkonnas.

1) Kas löökmutrikeeraja on sama mis suruõhumutrikeeraja ja kas pneumaatiline mutrikeeraja on veel mingi omaette mutrikeerajaliik?

2) Antud löökmutrikeeraja leiaks kasutust peamiselt garaažis autoehitus/remonditöödel. Soovitusi/kogemusi tööriistafirmade osas? Reitingud kiitsid Makitat ja Dewalti, Milwaukeed pisut vähem. Kas nõustute?

Südamest ette tänades!
Viimati muutis Ajuragistaja, 24 Okt 2022, 17:33, muudetud 1 kord kokku.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Kuna mehel on juba tööriist välja vaadatud, siis mingi muu sarnase kinkimine pole hea lahendus.
Võib lõppeda isegi tüliga.
Parim mutrikeeraja on siis selline mis mahub ümbrikusse. :hello:
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

Jaa, mõistan! Ja tüli kohe kindlasti ei tahaks :) Asi lihtsalt selles, et veel konkreetset asja pole saajal veel välja vaadatud ning tõenäoliselt pole ka lähitulevikus veel vastavat plaani. Oli väike mainimine, et just sellist suurepärast asja oleks tarvis, ent pigem jutu ja näite, mitte ostuplaani tasandil :)

Ümbrikumutrikeeraja oleks kahtlemata hea idee, aga mõistad kindlasti, et ma tahaksin ilma ümbrikuta täitsa ise sajaga täkkesse panna - noh, targa nõu abiga end võimsalt harides :))
Viimati muutis Ajuragistaja, 24 Okt 2022, 17:36, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas ping »

Ajuragistaja kirjutas: 24 Okt 2022, 10:03 .... Makita tööriistakasti olemasolu ....
Kui sügisesel rattavahetusel on vaja löökmutrikeerajat ja kodus juba on olemas Makita akud, milledel on peal kiri "18V", siis sobib selline 1/2" toode (3,8kg), mis suudab rattapoldi lahti keerata:
https://www.makserv.ee/toode/akulookmut ... 02z-akuta/

Odavam variant (natuke nõrgem) aga mugavam, sest on peaaegu poole kergem, (1,9kg) eeltoodust ning keerab ka sõiduauto rattamutri lahti:
https://www.makserv.ee/toode/akulookmut ... 00z-akuta/
Erinevatest hindadest saab aimu netist: https://www.hinnavaatlus.ee/1972320/mak ... ct-wrench/
https://www.google.com/search?q=Makita+ ... e&ie=UTF-8

PS. Kui tellida "korralikust netipoest", siis saab toote sobimatuse korral tagastada või ringi vahetada!
:hello:
Viimati muutis ping, 24 Okt 2022, 18:29, muudetud 3 korda kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas aero »

Üldiselt peaks õnnestuma fyys. poes ka kokku leppida, et soovi korral vahetavad pakendis, kasutamata asja paari päeva jooksul ringi. Odavamat kallimaks on poel lihtsam vahetada kui vastupidi.
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

Aitäh-aitäh-aitäh :))

Ta ehitab teinekord autosid ja remondib neid ja on üldse selles teemas väga südamega sees. Ping, kui sinu soovitatud lingid või õigemini tööriistad, millele lingid viitavad toimivad sellistel puhudel, siis kopiksin su teksti endale joonelt ümber ja asuksin oma salastrateegilist ostuplaani täide viima! Kas jaa? :)
Viimati muutis Ajuragistaja, 24 Okt 2022, 17:38, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas ping »

Ajuragistaja kirjutas: 24 Okt 2022, 11:12 Aitäh-aitäh-aitäh :))
:)
Kui tegu on tihedamalt kasutatavate autodega, mitte vanade roostes traktoritega, millede poldid ei ole kinniroostetanud, siis see kergem ja rohkemate seadistusvõimalustega keeraja on kiirem ja mugavam vahend igapäevaseks kasutamiseks.
https://www.makserv.ee/toode/akulookmut ... 00z-akuta/
Kindlasti kontrollida akude sobivust, et oleks kiri Makita "18V"!
:hello:
Viimati muutis ping, 24 Okt 2022, 18:29, muudetud 2 korda kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

Ma kopeerisin, ping, su teksti endale ümber - see on nüüd minu õpik :))

Aitäh kõigile vastajatele ja sinule ping special tänu!! Ma hoian teema veel natuke aega püsti, et mu tänusõnad kenasti kõigini jõuaksid ja siis katsun selle ära kustutada, sest (see kõlab nüüd pisut paranoiliselt :shock: , aga..) äkki...oo äkki tuleb kingi saajal soov õhtu poole täiesti puhtjuhuslikult ehitusfoorumit külastada ja avastab sama juhuslikult teema löökmutrikeeraja kohta. Ning mu kirjastiili järgi saaks ta siis loomulikult kohe aru, kellega tegu ning et ma olen haudumas säherdust kavalat plaani... :write: :)

Igatahes vanarahvatarkus, et kui ei tea, räägi targematega, sai kõvasti kinnitust. Supertänud veelkord!
Viimati muutis Ajuragistaja, 24 Okt 2022, 17:40, muudetud 1 kord kokku.
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

Ahaa. Kui teemale on juba vastatud, seda enam kustutada ei saagi :) Selge, eks siis jääb risk ülla eesmärgi nimel ja võib-olla on kellelegi veel abiks teema.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas aero »

Ajuragistaja kirjutas: 24 Okt 2022, 12:39 Ahaa. Kui teemale on juba vastatud...
Iseenda postide sisu saad alati kustutada (... vastu vahetada). Kogu teema saab kustutada mõni adminn. Aga peaks piisama ka sellest, et redigeerid oma postidest sensitiivse info ja ping, kui viisakalt küsid, teeb ehk sama.
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

See on sul igati hea point! Ma natuke mõtlen asja üle ja võib juhtuda, et teen selle väga abiks olnud teema pisut vähem sensitiivseks :)) Samas oleks täiega hea, kui siinsed kasulikud lingid teistelegi alles jääksid :) Aitäh, aero!
Ajuragistaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 24 Okt 2022, 08:37
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ajuragistaja »

Armas ping :) Lähtudes aero nõuandest, muutsingi igaks juhuks oma postituste sisu sensitiivsust ;) - juhuks, kui (Murphy seadusega täies kooskõlas) mulle kallis kingisaaja siia lugema juhtub.. :).Kui sulle ei tee tüli, äkki tuled mu muudetud sõnastusega tekstiga kaasa ka oma postituste selles osas, kus minu oma tsiteerisid? Kui see tundub aga tülikas, siis pole ka üldse hullu - abi sain su linkidest juba 100% niikuinii!

Aitäh teile siin üldse kõigile, kes te olete olnud abivalmiduse ja mõistvuse kehastused, täiega lahe :amen:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas ping »

Ajuragistaja kirjutas: 24 Okt 2022, 17:50 Aitäh teile siin üldse kõigile, kes te olete olnud abivalmiduse ja mõistvuse kehastused, täiega lahe :amen:
Üheselt mõistetavalt püstitatud ja küsimärgiga varustatud küsimus saab ikka vastuse.
:wave:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Makita tööriistakast?
Kui majapidamises pole 18v akuga Makita asju, siis on vaja osta aku ja laadijaga variant.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Tuleb teha selget vahet löökmutrikeerajal ja narre-mutrikeerajal. Need on täiesti erinevad riistad, erinevateks otstarveteks.

Mutrikeeraja sobib hästi suurt jõumomenti nõudvateks töödeks, nt auto, kaubiku, mootorratta, haagissuvila ja haagise rattapoltide lahti- ja kinnikeeramiseks. Löökmutrikeeraja on loom - väänemoment üle 200Nm. Kitsamatesse kohtadesse sellega asja pole ja väikemad poldid keerab möödaminnes pooleks. Lisaks tuleb silmas pidada, et tavaline kuuskantpadrun sinna ei sobi, vaja on löökseadmele mõeldud varianti. Välja näeb nagu akutrell.

Näiteks see:
Pilt

Aku-narre/mutrikeerajaon hoopis teistugune loom ja teisel otstarbel. Näeb välja nagu ülesöönud narre. Seda kasutad erinevate poltide-mutrite lahtikeeramiseks, mille puhul selline jõud nagu löökmutrikeerajal pole vajalik. Lisaks mahub see enam-vähem ka erinevatesse kohtadesse vahele ja kannatab ka väiksema läbimõõduka knnitusvahendeid monteerida-demonteerida. Igapäevaselt läheb vaja just seda.

Pilt

Akunarre puhul on vaja ka otsustada, kas tuleb 1/4" või 3/8" padruni kinnitusega seade. Heas töökojas kuluvad mõlemad ära aga kui ainult ühe peaks valima siis mina ilmselt võtaks 1/4". Väiksemaid mutreid-kinnitusi on alati rohkem, kui suuremaid. Samas, 3/8" on universaalsem, sest sellega kannatab keerata nii väiksemaid, kui ka suuremaid polte-mutreid.

Brändidest
* Milwaukee - väga kvaliteetsed, väga vastupidavad, väga suur valik, suhteliselt kõrgem hind
* Makita - kvaliteetsed, suur valik, natuke parem hind, kui eelneval
* Ryoby - hobimehhaaniku tööriistad, suurv valik, mitte nii hea kvaliteet ja vastupidavus, hea hind. Aku-narret valikus pole.
* DeWalt - kvalieetne, väikem valik, kui Milwaukeel, ca sama hind.

Arvestama pead sellega, et kui varem majapidamises akutööriistu pole siis ostad end nö "süsteemi sisse" s.t. edaspidi hakkad ostma vaid selle brändi tööriistu, kuna akud ei ole erinevate brändide seadmete vahel vahetatavad (tegelikult on võimalik aga see on juba edasijõunutele). Esimese tööriista pead ostama koos laadija ja akuga. Hea on leida komplekt, millel on 2 akut. Väike kott hoidmiseks on ka mugav.

Milwaukee puhul on valikus 18V ja 12V seadmed, viimased pole sugugi viletsamad aga üksjagu väiksemad ja tänu sellele mugavamad kasutada. Löömutrikeeraja võtaks 18V ja akunarre 12V.

Kui rahakott kannatab siis mis ostaks Milwaukee. Leiad Tallinnast Tööriistamarketist. Kui ei kannata siis pigem Makita ja Makservist. Tööriistamarketist ma siiski ostu ei sooritaks (seal saab vaid vaadata ja käega katsuda) - netist leiad sa hinna poolest alati paremaid diile.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

macintosh kirjutas: 25 Okt 2022, 15:31 Akunarre puhul on vaja ka otsustada, kas tuleb 1/4" või 3/8" padruni kinnitusega seade. Heas töökojas kuluvad mõlemad ära

Võibolla neid akuga riistasid selles mõõdud polegi, aga lihtalt mainin, et heas töökojas alla 1/2" hakkama ei saa, pigem võib vahel vajadus tekkida ka 3/4" järele. :scratch:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas ping »

Akunarre on selline pigem "näpuga keeramise" abistamiseks ja võrdub umbes tigedama akutrelli väändemomendiga ning selle vajadus tekkib, kui on vaja masstöös järjest suurt kogust polte keerata või kui käsi ei ole enam võimeline polte keerama.

Kui jutt oli, et vaja on 1/2" keerajat, siis 1/2" narredest oleks sellised valikud:
https://xn--triistamarket-imba.ee/toori ... r12-0.html mis vajab lisaks margikohast akut ja laadijat.
Või sellist 1000eur 205Nm keerajat: https://www.inserv.ee/products/51614/ak ... -milwaukee
Aga selliseid kodus harvakasutatavaid tööriistu, vähesed hobikasutuseks kodugaraaži seisma ostavad, sest seistes ka akud riknevad.

Kui on lihtsalt "soov omada" 1/2" narret, sest näpuga ei jõua või näpud ei paindu polti keerama, siis võib osta sellise odava, kerge (0,8kg) hobiriista: https://www.verkter.ee/aku-narre-mutrik ... h-aku.html
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Mutrikeerajatest on Milwaukee toodang parim, vähemalt iga tõsisem ettevõte neid kasutab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Väga vahva teema püstitatud akf Ajuragistaja poolt, sest tänu talle sain ka ise veidi targemaks. Olen tume junn autoremondi valdkonnas ja püüdes visata ette pilti auto mootori hingeellu, siis tõesti ei näe mootori juures eriti palju kohti, kuhu saaks ligi akulöökmutrikeerajaga. Ainult rataste vahetuseks hobi korras on selline isend vist liig. Kui velje mutter on ikka kinni mis kinni, siis olen leidnud garaaži nurgast pikema torujupi, mis sobib veljepadruni otsa. Narre-mutrikeeraja? Arvan jälle, et auto mootori juures on siiski vähe kohti, kuhu ka sellega vabalt ligi pääseb. Teemat lugedes püüdsin meenutada kohalikku normaalset autoremondi töökoda, kus idee järgi neil peaks nrmaalseks tööks olema kõik vajalik. No ei suutnud meenutada, et neil oleks kusagil lauapeal olnud akult töötav narre-mutrikeeraja. Ju nad on kuidagi teistmoodi hakkama saanud.
Aitäh akf macintosh hea ülevaate eest!
PS. Pean tunnistama, et olen ise ka vist mugavuse/laiskuse etalon, sest ei viitsi ülearuseid liigutusi teha ja igal võimalusel kasutan tööd lihtsustavaid abivahendeid. ;) Muide, olen tavalise Makita löökkruvikeerajaga suutnud kahe 2T(tungraua tehnoandmete järgi) survejõuga trapetstungraua hambad katki keerata. Unistasin mingil hetkel soetada mahlapressile löökmutrikeeraja, aga olen loobunud, sest löökkruvikeeraja aja ka edukalt asja ära.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2022, 22:14Teemat lugedes püüdsin meenutada kohalikku normaalset autoremondi töökoda, kus idee järgi neil peaks nrmaalseks tööks olema kõik vajalik. No ei suutnud meenutada, et neil oleks kusagil lauapeal olnud akult töötav narre-mutrikeeraja. Ju nad on kuidagi teistmoodi hakkama saanud.
Enamasti kasutatakse suruõhuga töötavaid riistu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2022, 22:14 ... Muide, olen tavalise Makita löökkruvikeerajaga suutnud kahe 2T(tungraua tehnoandmete järgi) survejõuga trapetstungraua hambad katki keerata. Unistasin mingil hetkel soetada mahlapressile löökmutrikeeraja, aga olen loobunud, sest löökkruvikeeraja aja ka edukalt asja ära.
Milawuki riistad on võimsamad meil tavaliselt müüdavatest riistadest seepärast, et EUs on normeeritud töömehe randmele mõjuv jõud ja seepärast Makita lõpetas ka võimsamate (raskemate) akutrellide tootmise.
(Mul omal on vana 3 käiguline, Makita kõige suurema väändemomendiga akutrell olemas.)
Löökkeerajate väändemoment randmele on väiksem ja kaal väiksem ning seepärast on viimasel ajal rohkem nende tootmisele rõhku pandud.

Töökodades kasutatakse suruõhu keerajaid, sest need on odavamad ja kui suruõhk on olemas, siis koheselt töövalmis.
Kui harva kasutada, siis ei pruugi akuriist valmis olla.
Omalgi on juba aastaid võimas õhukeeraja riiulil just selle pärast et suur (kallis) akuriist ei leiaks väärilist kasutust.

Tehnikast jagav luksepp, kes hoolib oma varast, ei keera oma auto mutreid kunagi kinni löökkeerajaga, sest löögi kiire nurkkiirendus rikub keeret.

Löögiga riista kasutatakse seadmete remondil ainult roostes poltide avamiseks või teenuse osutamiseks, et nälga ei jääks.
See, et ehitajad kasutavad igalpool kärri on ainult töö kiirema tegemise pärast ei tähenda, et seda võiks seadmete montaažil alati kasutada.

Näiteks päiksepaneelide kinnitussüsteemide paigaldusjuhendites on eraldi märgitud, et löökkeerajaid ei tohi konstruktsioonide montaažil kasutada, aga kuna stabiilse väändemomendiga sujuvkeerajad on kallid ja töö on aeglasem, siis lastakse ikka kärriga kinni.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 22:35 Kompressori voolikuga on see lugu, et võib auto tiivale jälgi teha.
Praegusel objektil tuli tellija külla ja imestas, et ma olin enne oma tööde alustamist plastikust aknalauad kinni katnud. Igaks juhuks küsis üle ja küsimusele, et kas seda tegin mina, tuli kuidagi imestav ilme. Ju ta ei olnud sellist asja enne kogenud. ;) Minu eelmise jutu mõte oli see, et mis vägi takistab töökoja omanikku ostmast ja lukkseppa viskamast kasvõi sekondhändist praktiliselt ilma raha saadavaid voodilinu. Suhtumise küsimus!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 25 Okt 2022, 22:31
Urmas kirjutas: 25 Okt 2022, 22:14Teemat lugedes püüdsin meenutada kohalikku normaalset autoremondi töökoda, kus idee järgi neil peaks nrmaalseks tööks olema kõik vajalik. No ei suutnud meenutada, et neil oleks kusagil lauapeal olnud akult töötav narre-mutrikeeraja. Ju nad on kuidagi teistmoodi hakkama saanud.
Enamasti kasutatakse suruõhuga töötavaid riistu.
Ja õhunarret kasutatakse peamiselt mootorite remondil poltide eelpingsuse seadmiseks, kui palju samasuguseid polte on vaja lihtsalt ligi keerata, enne nende lõplikku pingutamist.
Urmas kirjutas: 25 Okt 2022, 23:01
kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 22:35 Kompressori voolikuga on see lugu, et võib auto tiivale jälgi teha.
Praegusel objektil tuli tellija külla ja imestas, et ma olin enne oma tööde alustamist plastikust aknalauad kinni katnud. Igaks juhuks küsis üle ja küsimusele, et kas seda tegin mina, tuli kuidagi imestav ilme. Ju ta ei olnud sellist asja enne kogenud. ;) Minu eelmise jutu mõte oli see, et mis vägi takistab töökoja omanikku ostmast ja lukkseppa viskamast kasvõi sekondhändist praktiliselt ilma raha saadavaid voodilinu. Suhtumise küsimus!
Auto keredetailide kaitseks kasutatakse spetsiaalseid magnetiga "vakstust" katteid aga vooliku vedamine võib selle serva alla ikkagi pugeda.
Näiteks:
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 25 Okt 2022, 22:57 Tehnikast jagav luksepp, kes hoolib oma varast, ei keera oma auto mutreid kunagi kinni löökkeerajaga, sest löögi kiire nurkkiirendus rikub keeret.
Selle lausega seoses tuli meelde, et millegipärast minu Daciate(2) terasvelgede poltidega ei ole midagi juhtunud, kuid dirketori valuvelgedele oleme ühe komplekti kohe kindlasti välja vahetanud. Miks? Olen igavusest uksepeal oma pahega tegelenud(ühes töökojas) ja tahes tahtmata rataste vahetuse tegevust pealt näinud. Suruõhuga käib asi ka teises rehvivahetuse töökojas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Löökmutrikeeraja küsimus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 25 Okt 2022, 23:09 Auto keredetailide kaitseks kasutatakse spetsiaalseid magnetiga "vakstust" katteid aga vooliku vedamine võib selle serva alla ikkagi pugeda.
No kuulge, nagu te isegi aru saate, siis ma ei ela tsivilisatsioonist eraldatud saarel. ;) Vaatan peale ETV, Kanal2 ja TV3 muid programme. Ja need täitsa näitavad meie telekates! :shock: Nendel muudel programmidel näidatakse nii igatsugu tehastes valmistatavaid luksmasinaid kui ka erinevates töökodades autode ümberehitamist. Seal nähtu põhjal nad saavad linad või mis iganes kriipimisvastased katted peale panna ja meie töökodades ei suudeta seda teha. Miks? Aga vähemalt autot töökotta ajades võetakse meil juba istmekate küll kaasa. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta