Veeavarii ja kahjukäsitlus.

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
kkkalev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Okt 2022, 16:10

Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas kkkalev »

Tere!

Kuna pole Eestiss kehtivate seadustega kursis ja google palju ei aidanud. Küsiks nõu siit, ehk targemad oskavad aidata!

Nimelt minu omatavas korteris oli veeavarii, kuna kanalisatsiooni püstak lekkis ülemise naabri kohal.
Sai siis Swedi kodukindlustusse avaldus tehtud. Kõik kena tore kuni tuli siis kohale firmast Roheline Laine inspekteeria, peale mida ma sain mingi ebamäärase raporti emailile. Kui küsisin täpsustavat informatsiooni kahjustuste laiusest ja niiskusmõõtmiste tulemustest, seda mulle ei antud.
Ca 10 päeva vaikust, kui võtsin ise Swed kindlustusega ise ühendust, tuli nende kahjukäsitlejalt meil, et asi on nende koostööpartnerile Suur Vanker OÜ edasi antud ja minuga võetakse ühendust.
Suurest vankrist tuli arve, makske omavastutus ära, ennem ei toimi midagi.
Uuesti helistama kahjukäsitlejale, telefonile ei vastata, meilile samuti mitte.
Mitme päeva järel vastati mu meilile, kuhu oli minu pärimise peale, et mida nüüd üldse kavatsetakse tegema hakata, liidetud pakkumine Suurelt Vankrilt. Pakkumisest selgus, et pmts kraabitakse vana värvi kahjustatud pindadelt maha ja tõmmatakse uus värv peale.

Kahjustada said kanalisatsiooniveest vannituba, Wc ja köök.
Ise tegelenud ehitusega naaberriigis 20a ja ka veeavariisid likvideerinud, siis pôhjanaabritel avatakse pinnad ja kuivatatakse ning desinfitseeritakse.
Siin ma ei saa isegi kindlustuse kahjukäsitlejalt vastuseid.

Kas tõesti on nii, et see kahjukäsitleja on jumal? Saan ma kuhugi pöörduda? Avariist möödas kohe 3 nädalat, midagi pole tehtud. Vastuseid ei anta.
Samuti huvitab mind see, et okay, korter oli ostetud mõned aastad tagasi ja seal pole mingit euroremonti tehtud, aga renoveerima peaks siiski tänapäeva nõuete järgi, mitte nagu aastal 1980, või kuidas?
Ma ei oota euroremonti kindlustuse poolt. Eeldaks siiski, et kõik pinnad avataks ja kuivatataks ja desinfitseeritaks.

Loodetavasti pole jutt liiga pikk ja segane :)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas aero »

kkkalev kirjutas: 18 Okt 2022, 16:28 seal pole mingit euroremonti tehtud, aga renoveerima peaks siiski tänapäeva nõuete järgi, mitte nagu aastal 1980, või kuidas?
Ma ei oota euroremonti kindlustuse poolt. Eeldaks siiski, et kõik pinnad avataks ja kuivatataks ja desinfitseeritaks.
Loe oma lepingut. Kindlustus minu teada kohustub taastama juhtumile eelneva olukorra. Mis pinnad need on, mida sa soovid avada? Parkett üles võtta?
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 426
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas elektron »

Ca 4 aasta tagune juhtum. Ülemine korter uputas mul esikut - laest hakkas ühest punktist vesi alla nirisema. Kuna ülevalt korteris miskit näha polnud võimalik ja seal olev elanik laiutas käsi, siis kutsusin kohale toruabi, kes ühistu esimehe ja minu silme all tõmbas lahti minu esiku lae ja läks siis edasi üles korterisse ja lammutas seal maha pool vannitoa seina, kuni leiti üks liitmik, mis oli ilmselt juba remondi ajal lõhki keeratud. Toruabi kirjutas arve ühistule ja saadeti otse ülemise korteri omanikule maksmiseks. Kui ma õigesti mäletan, siis 1-2 päeva pärast oli kohal Swedi poolt saadetud kahjukäsitleja, kes natuke koha peal uuris, tegi veel pildid ja küsis lõpuks, kas ma soovin raha või et oleks tööd nende poolt. Ütlesin, et ootan pakkumise ära ja siis otsustan. Pakkumine tehti ka üsna ruttu ja julgen väita, et seal oli töödega pigem üle dimensioneeritud - ehk siis kuskilt mingit üle laskmise ega kokkuhoiu muljet küll ei jäänud.
Aga kui sa millegagi rahul pole, siis ma esitaks pretensiooni ikka kindlustuse pakkujale ehk Swedbankile.
kkkalev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Okt 2022, 16:10

Re: Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas kkkalev »

aero kirjutas: 18 Okt 2022, 21:46
kkkalev kirjutas: 18 Okt 2022, 16:28 seal pole mingit euroremonti tehtud, aga renoveerima peaks siiski tänapäeva nõuete järgi, mitte nagu aastal 1980, või kuidas?
Ma ei oota euroremonti kindlustuse poolt. Eeldaks siiski, et kõik pinnad avataks ja kuivatataks ja desinfitseeritaks.
Loe oma lepingut. Kindlustus minu teada kohustub taastama juhtumile eelneva olukorra. Mis pinnad need on, mida sa soovid avada? Parkett üles võtta?
Kuna avarii hõlmab vannituba, WC’d ja kööki. Siis just need wc püstaku sein ja vannitoa seinad/põrandad vajaks avamist/lammutamist.
Nende ekspert tõdes, et seinad on mingitest eterniitelementidest osaliselt, ehk siis sisaldab asbesti. Neid ei tohi üldse ilma eritöödeta puutuda, et asbestoos ei leviks.
Tehnilist juttu oleks palju.
Suurim probleem just see, et kliendiga ei taheta suhelda kuna klient pole tummahammas ja jagab ise ehitusest.
Suurelt reklaamivad kodulehel kuivatamisteenusest ja 24/7 abist. Sellist asja küsides, oli jutt kurtidele kõrvadele.
Kuna sealt püstakust on valgunud seda reovett ka köögi põranda alla, siis ilmselgelt ma ei taha mingit mikroobikasvu ja tervisehäireid.
Ilma täiendavate avamisteta ei ole võimalik kindlaks teha avarii täpset ulatust. Pinnamõõtur annab ainult osalise pildi sellele nö. Inspektorile.
Kummaliseks pean ka asjaolu, et korduvatest palvetest hoolimata mulle ei ole näidatud mõõtmistulemustest dokumentatsiooni.
Oleksin kliendina rahul, kui lammutus ja kuivatus tehtaks õigesti ja nõuetepäraselt ja mingid põhjatööd oleks tehtud. Võiksin kallima osa, ehk viimistluse ise omast taskust maksta. Aga no, kui ei saa üldse jutule ja ei vastata.

On kellegil anda linki kuhugi, kus seletatud lahti Eestis kehtivad ehitus- ja renoveerimisnõuded? Või ongi metsik lääs?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kkkalev kirjutas: 18 Okt 2022, 23:05 On kellegil anda linki kuhugi, kus seletatud lahti Eestis kehtivad ehitus- ja renoveerimisnõuded? Või ongi metsik lääs?
Eesti Vabariigis on olemas Ehitusseadustik, kuid selles ei ole kirjas mitte ühtegi numbriliselt väljendatud nõuet. On ainult mõiste "hea ehitustava".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

No aga proovigi suhelda otse oma Swedi kindlustajaga ning kurda talle kõik need mured ära. WC seinaga pole praeguseks enam suurt midagi kuivatamise eesmärgil avada, sest kolme nädalaga võiks see asbestplaadist sein (tõenäoliselt) raudkarkassil olla küll juba ära kuivanud. Siis jääb vaid köögi põrand. Sest vannitoa ja WC põrand võiks ka nagu praeguseks olla suht kuivanud. Niiviisi hoobilt ei oska küll arvata, mille vastu seal midagi desifitseerida oleks? Hais?
Torutööd Tartus 56 932 898
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Veeavarii ja kahjukäsitlus.

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Suhtle otse Swediga, mul ka veeavarii kogemus, see lahendati küll igasugu puiklemistea ära ja põrandad võeti kontrolliks lahti jne. Seda küll eramaja näitel.
Vasta