Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Stuudio
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Nov 2017, 20:31
On tänanud: 1 kord

Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas Stuudio »

Plaanis on üks tellistest laotud tööstushoone soojustada krohvitav vill + armeering + viimistluskrohv + silikaatvärv.
Niipalju kui ma näinud olen siis enamus krohvitud majad näevad juba 5a pärast väga koledad välja, krohv on must, pudenenud, katki jne.
Kuna plaanin ise seda tööd teha siis huvitab milles see probleem on?
Kas on valed töövõtted, vale materjal vms või ongi nii et tuleb 10a pärast kogu hoone uuesti üle krohvida/värvida.

Ise kasutaks näiteks Sakreti tooteid. BAK ja SPF
arxes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 03 Aug 2016, 13:32

Re: Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas arxes »

SILS süsteemide eripära. Isegi kvaliteetsete materjalide ja töövõtetega ei saa mööda faktist, et SILS süsteemi hooldus-/remondikulu võrdub u 9x tellisseina oma.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1192
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Võivad vabalt olla valed töövõtted - oli kunagi juhus teha paarismaja mille ühe poole tegid ühed mehed ja teise poole mina . nende teiste meeste tehtu koorus paari kuuga maha, minu paigaldatu püsib siiani. Kasutasime täpselt sama tootja materjali.
Sakreti toodetest ei tea midagi - pole kunagi kasutanud peale müürimördi ja see ei olnud just kõige parem. Samas oli see juhus aastatetagune ja ei pruugi tänast kvaliteeti kajastada.
Joosepehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Veebr 2021, 09:42

Re: Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas Joosepehitab »

Kui plaanid ise teha, siis võid ju küsida "ekspertidelt" üle. Ei pea ju nende teenust võtma aga vast saad konkreetsed vastused enda murele. Olen ise selle ettevõttega koostööd teinud nagu https://timbarpuit.ee. Mehed teavad mis teevad ning ma usun, et ega nad küsimustest mööda ei põikle.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Joosepehitab kirjutas: 20 Okt 2022, 11:08 Kui plaanid ise teha, siis võid ju küsida "ekspertidelt" üle. Ei pea ju nende teenust võtma aga vast saad konkreetsed vastused enda murele.
Hea soovitus! Ei saa samuti aru, et miks kõigepealt ei võiks küsida kasvõi mingi asja tootja konsultantide käest. Kõik ei saagi olla kõiges targad ja olla kohe oskajad ning minu arvates ei ole see asi, mida häbeneda.
Kirjeldan ehk kellegi julgustamiseks enda ühte juhtumit. Ca 10+ aastat tagasi oli suunatud pakkumine eramaja siseviimistluseks, kusjuures see oli üks haruldlasemaid kordi, kus oli olemas väga ükskasjalik sisekujundusprojekt. Oli projektis ka kaks pinda(ca 4 ja 25m2), mis olid mõeldud dekoratiivkrohvi alla. Materjaliks oli Caparoli mingi dekokrohv ja viimistluseks konkreetse tooniga antiiklasuur. Ütlesin tellijale kohe, et ei ole sellist dekovarianti enne teinud, kuid uurin asja ja kui tundub minu jaoks liiga raske ning ei ole tulemuses kindel tellija soovitule, siis loobun nende konkreetsete pindade tegemisest. Kuna dekoviimistluse materjalid, tehnika ja toonid olid teada, siis jäi mul üle ainult helistada Caparoli konsultandile ja leppida kokku aeg konsultatsiooniks. Sai siis konsultandiga aega veedetud mingi 1,5-2 tundi ja selle aja jooksul suutis ta mulle sisekujundaja/tellija soovitud tulemuse selgeks teha. Noh, võib-olla üks minu eeliseid oli muidugi see, et olin ka enne saanud teha erinevaid dekoviimistuse tehnikaid ja konsultandi räägitust sain ehk paremini aru ning oskasin küsida spetsiifilisi küsimusi. Tegin alguses valmis väiksema pinna, et saada teada tellija arvamust. Peale paariminutilist väga mõtlikku põrnitsemist teadustas, et just sellist taha tahtiski. Kohe julgem tunne oli asuda suurema seinajupi kallale. ;)
Pikk jutt, sitt jutt, kuid kokkuvõtteks- teema algataja võiks pigem pöörduda Sakreti konsultantide poole, sest nemad oskavad kohe küsida küsimusi kasvõi alustades aluspinnast. No ei ole foorumlaste soovitusest mitte essugi kasu, et viimistletava tööstushoone aluspinnaks on tellis. Tellis on väga lai mõiste. Äkki on soovituslik tellist eelnevalt kruntida jnejne ... probleemid jamade ennetamiseks ja perfektse tulemuse saamiseks. Konsultatsiooniks aja broneerimisel ise eelistan kiiremat varianti ehk helistamist.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krohvitud fassaadi kvaliteedist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Stuudio kirjutas: 14 Okt 2022, 14:58 Plaanis on üks tellistest laotud tööstushoone soojustada krohvitav vill + armeering + viimistluskrohv + silikaatvärv. ... Kuna plaanin ise seda tööd teha siis huvitab milles see probleem on?
Kuna teemat uuendati postitusega, siis mälu värskendamiseks lugesin uuesti esimest postitust ja tekkis küsimusi. Kui suur on arvudes väljendatuna(m2) tööstushoone? Sõna "tööstushoone" järgi arvan, et ca 1000 m2-t. Oled kindel, et saad sellega üksi hakkama? Kui ise peaks sellise töö ette võtma, siis peaks mu pangaarvel tagavaraks olema miinimumina EV enam-vähem 2x keskmine palk, et oma muu eluga hakkama saada. Ei noh, ei kahtle, et ise hakkama saad, aga kui kaua see aega võtab. Või oled nii rikas ja hakkad põhikohaga fassaadi tegijaks, et kiiremini valmis saaks? Olen korra midagi sarnast läbi elanud ehk jätsin põhitöö ja tegin meie praeguse elamise valmis nii, et jätsin põhitöö, muidu olekski jäänud oma elamist tegema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta