Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Jurjev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Mär 2022, 12:45
On tänanud: 15 korda

Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Lugemata postitus Postitas Jurjev »

Tere!

Osa hoone all soklikorrusel (kõrguste vahe) on läbisõidetav garaaž (kaks ust). Plaan on üks uks kinni müürida ning väljaspoolt pinnasega täita. Ukse ava on 3,2m (kõrgus) x 3,3m (laius). Pildil siis pealt vaade.

Mis oleks optimaalne materjal ning tehnoloogia?

Ise mõtlesin 190mm täisvalatud Columbia kivi peale. Aga tekkib küsimus, kas see on piisav sellisele koormusele?

Kui jah, siis: millist ja kui palju armeerimist kasutada? Kas tava või sarrusplokk? Kas horisontaalne armatuur olemasolevasse betooni sisse puurida (mis sügavusele)? Jne?

Millega seina katta enne pinnase täitmist?
Manused
sein2.jpg
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kasutada võid kõiki tunnustatud vundamendi lahendusi - fibo plokid armeeringuga, kahekordne silikkatkivi seotisena jne.
Väljast katad samamoodi hüdroisolatsiooniga nagu muidu vundamendil. Teoorias võib katmata ka jätta aga see võib hiljem valus olla (kui vihma sajamisel tuleb vesi sinna sisse nagu niagara kosest)
Jurjev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Mär 2022, 12:45
On tänanud: 15 korda

Re: Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Lugemata postitus Postitas Jurjev »

Aga mis oleks optimaalne? Tugevuse/aja/finatskulu seisukohast?

Arvestades, et ülejäänud konstruktsioon on 70cm raudbetoon

190mm õõnesplokki puhul millist ja kui palju armeerimist antud juhul oleks vaja?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul oli sama asi. 20 cm Väikeplokk armeeringuga. Jooksis tasa maja välisseinaga Kuna vundamendi soojustus oli meetri sügavuselt siis panin vahtplasti joondu vundamendi soojustusega ja 5 cm laotud plokireast (plokirea ja vahtplasti vahele jäi ca 5 cm vahe). Kõigepealt ladusin plokirea vahtplasti jagu, siis panin ühe rea vahtplasti (kasutasin nn 5 cm paksust prussi distnantsliistuna...) siis viskasin pinnase teiselepoole niipalju vasta ning lödistasin vahe tsementsegu (või betoon) ( tasapisi täites neid distantsprusse välja) ja terastraati vahele. Et betoon vahtplasti välja ei vajutaks siis paraleelselt pinnast taha toeks.
Vahtplast eriti vett läbi ei lase ja betoon on ju kah suht veetihe - koos armeeringuga annab kõik vajaliku veepidavuse.
Seest lõpetasin viimase rea. Viimane vahe sai vahtu püstoliga täis lastud. Edasi sokkel - nüüd juba sokli paksuse vahtplastiga (sokkel oli siis 10 cm vahtplasti.) ja sama tehnikaga nagu sokkel.
Mu eripära oli see, et ma ei viitsinud plokkide vahele traati üldse panna, tugevduse andis nn. betoon koos traadiga. Kui paned iga 3 rea järel selle sarruse siis betoonplaati pole vaja ja ka vahtplasti kleebid nii nagu muul soklil. Ma lihtsalt olin laisk - nii oli kuramuse lihtne teha.
Jurjev
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 10 Mär 2022, 12:45
On tänanud: 15 korda

Re: Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Lugemata postitus Postitas Jurjev »

Kui ülejäänud vundament ei ole soojustatud, kas on mõttet väravakohas soojustada?

Kas vertikaalset armeeringut lihtsalt tuleb nö "sissevalada", või tuleb ka vundamendi sisse puurida ning omavahel siduda? Siis plokkide ladumine ei ole väga mugav?
Viimati muutis Jurjev, 20 Okt 2022, 10:33, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soklikorrusel garaažiukse ava täitmine/kinnimüürimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei ole mõtet soojustada kui muu maja pole soojustatud. Sel juhul tee tavaline väikeplokksein tavalise sarrusarmeeringuga. Sarrus segukihti ja üsna uljalt just külmumispiiri juures.
Mul oli maja keldriga ja soojustatud vundament plaadi ulatuses.
Vasta