Teraspress torude lõikamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Vaja on paigaldada ja ühendada tosinkond 18mm Sanha teraspress toru ja liitmikku. Materjalid on olemas, tarvis on veidi praktilist nõu ja tööriistu.

Millega on kõige mõistlikum teraspress-toru lõigata? Mul on olemas selline Rothenberger-i lõikur, aga see jätab lõikamisel üsna järsu kraadi nii sisse kui väljapoole. Kas teraspressi lõikamiseks on paremat vahendit ja/või millega seda kraadi oleks kõige mõistlikum eemaldada? Käsi-kraadieemaldajatega on oht kriipda toru sees olevat tsingikihti. Vaimusilmas kujutan ette kahte trelli otsa käivat tööriista, üks nö. kuusekujuline, et sisemist kraadi eemaldada ja teine siis vastupidi koonus, millega välimist osa õigesse kujusse ajada. Või ühte kombineeritud kalibraatorit konkreetse läbimõõduga toru jaoks. Paraku ei ole sellist asja ehituspoodides kohanud. Alupexi oma ilmselt ei sobi.

Teiseks, paistab, et (erinevalt nt. alupex-ist) ei ole teraspress-torude jaoks käsipress-tange olemas? Ilmselt siis jääksid need liiga nõrgaks. Tööriistarendi-teema? Enne kui ma suvalisest butiigist küsima lähen, tahaks (väikese siinse spikerdamisega) kodutöö ära teha - millise firma pressi peaks võtma ja kustkohast oleks kõige mõistlikum otsida? Eelistus oleks, kui saaks terveks nädalavahetuseks nö. ühe päeva hinnaga, sest muu ettevalmistus võtab aega.

Kas on veel midagi, mida peaks silmas pidama teraspressiga töötamisel? Henco alupexiga on varasem paigalduskogemus olemas.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Presspea ja liitmikud peavad omavahel sobima ehk siis pead küsima liitmikele sobivat presspead. Lõigatakse ka ketaslõikuriga. Proffide jaoks on ka elektriline spetsiaalne lõikur, aga sellest pole mõtet rääkida kui igapäevaselt ei tee seda tööd. Välimise kraadi saab kettaga maha, sisemise näiteks noaotsaga.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

https://www.tooriistamaailm.ee/torufaas ... e-ja-valis
fas.jpg
fas.jpg (12.87 KiB) Vaadatud 2305 korda
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

No ei ole mõtet neid profitööriistasid siin näidata kui on vaja u. 10 liitmikku pressida. Odavam tuleks torumees kohale pressima tellida. :lol:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Veelkord teraspressi lõikamisest.
Käsitsi ümber toru keerutatav torulõikur (1. pildil) pressib terastoru sisepinnale arvestatava muljutud randi. Justnimelt randi, mitte lihtsasti eemaldatava kraadi. Toomase postitusel olev Rothenbergeri kraadieemaldaja seda ranti kergelt maha ei lõika, kuna paksendus on ca millimeetrilaiune. Ehk siis kui piisavalt kaua koonilise kraadieemaldajaga töödelda, siis teritab toru serva õhukeseks ja teravaks nagu piiatsi, aga kaugemal on endiselt paksendus.
Proovisin ka käsi-kraadieemaldajaga seda paksendust maha lõigata, aga see kriibib toru sisepinna ära nagu pildil 2.

Paigaldusjuhistes räägitakse, et sellised kraadid ja paksendused tekitavad keeriseid ja müra. Seega paha.

Probleemist on põgusalt räägitud ka mõnes saksakeelses foorumis. Millise tehnikaga või millega siis meie profid toru lõikavad? Toru tootejuhend keelab ka ketaslõikuriga lõikamist, kuna see muudab metalli struktuuri. Lintsaag?

rothenberger_torul6ikur.png
teraspress_kraad.jpeg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 18:21 Probleemist on põgusalt räägitud ka mõnes saksakeelses foorumis. Millise tehnikaga või millega siis meie profid toru lõikavad? Toru tootejuhend keelab ka ketaslõikuriga lõikamist, kuna see muudab metalli struktuuri. Lintsaag?
Eestist kaugemal(Šveitsis) objektil jäi silma, et terastorusid jupitati lintsaega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Sa ei hakka ju selle käputäie liitmike pärast 500+ eur maksvat tööriista ostma, nii et telli parem torumees selleks tunniks-paariks kohale. :hello:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1194
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ehk leiaks tööriista rendist sobiva asja.
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

lintsaag ju väga palju ei erine tavalisest vanakooli rauasaest? ;)
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ei oska öelda kas kusagil midagi sellist renditakse: https://www.tooriistamaailm.ee/toruloik ... basic-pack
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

valaskalakene kirjutas: 24 Okt 2022, 20:56 lintsaag ju väga palju ei erine tavalisest vanakooli rauasaest? ;)
Rauasaega on raske ilusat paralleelset lõiget teha. Proovisin käsi-nurgasaega, aga see on ka piisavalt vedel ja vaevaline ning paari lõike järel on tera juba tuntavalt nüridam, kuigi kirja järgi metalli jaoks mõeldud HSS ja bimetal saeleht.
Urmas kirjutas: 24 Okt 2022, 19:47
vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 18:21 Probleemist on põgusalt räägitud ka mõnes saksakeelses foorumis. Millise tehnikaga või millega siis meie profid toru lõikavad? Toru tootejuhend keelab ka ketaslõikuriga lõikamist, kuna see muudab metalli struktuuri. Lintsaag?
Eestist kaugemal(Šveitsis) objektil jäi silma, et terastorusid jupitati lintsaega.
Tänud.

Tükk aega sai neid (metalli)lintsaage valitud. 500...1000€ hinnaklassis riist ei saa piisavalt kasutust. Netiarvustused kiitsid odavhiinakatest Scheppach MBS1100, mis pidi oma hinnaklassi kohta vägagi hästi nurka hoidma ja ilusaid lõikeid tegema. Miinuspooleks see, et lõikenurk tuleb kõigepealt vinkliga käsitsi paika häälestada, mis minu kodukasutuse juures ei ole probleem.
Stokkeris tänavahind 290€, aga kohapeal sees pole ja tarneaeg teadmata. Tellisin Saksa Amazonist ära 200€ + 10€ transa. Lubati paari-kolme päevaga kohale tarnida. Netikaubandus on kohati imeline küll.

Miks ma "selle paari liitmiku" jaoks torumeest ei telli? Esiteks on liitmikke veidi rohkem. Suurusjärk 70+. Teiseks ma ei tea, millega see kohalik torumees neid lõikama hakkab ja millised faasid tema jätab. Võib-olla tuleb samasuguse käsi-torulõikuriga ja väidab, et kõik peabki nii käima ja mis see väike faas ikka teeb. Mis ma teen siis - saadan minema ja otsin järgmist?
Kui ma hakkan torumeest õpetama ja juhendama, kuidas või millega ta peaks oma tööd tegema ning iga ühendust eraldi üle kontrollima, siis... tunnen mina ennast sitasti ja torumees tunneb ennast sitasti.
Ja vana hea tava järgi lõpeb see tõenäoliselt kahe või kolmega korrutatud arvega ehk odavam on omale tööriist osta ja ise rahulikult nokitseda. Lintsaagi saab (era)majapidamises hiljem ka kasutada.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas ping »

vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 22:24 ... Lintsaagi saab (era)majapidamises hiljem ka kasutada.
Lintsaega saab päris hästi vanu rehve tükeldada mõnesentimeetristeks ribadeks, ahjukütteks. :grin:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

ping kirjutas: 24 Okt 2022, 22:34
vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 22:24 ... Lintsaagi saab (era)majapidamises hiljem ka kasutada.
Lintsaega saab päris hästi vanu rehve tükeldada mõnesentimeetristeks ribadeks, ahjukütteks. :grin:
Nali naljaks. Lasketiiru kuulipüüdjad tehakse tihti vanadest rehvidest ja aja jooksul tulistatakse need ribadeks ning vajavad korrastamist. Ükskord üritasin tiigersaega neid ribasid lõikuda... täiesti mission impossible. No ei ole võimalik. Võib-olla tõesti ühes suunas liikuv lint lõikab kuidagi paremini seda.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas ping »

vtl kirjutas: 25 Okt 2022, 00:03
ping kirjutas: 24 Okt 2022, 22:34
vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 22:24 ... Lintsaagi saab (era)majapidamises hiljem ka kasutada.
Lintsaega saab päris hästi vanu rehve tükeldada mõnesentimeetristeks ribadeks, ahjukütteks. :grin:
Nali naljaks. Lasketiiru kuulipüüdjad tehakse tihti vanadest rehvidest ja aja jooksul tulistatakse need ribadeks ning vajavad korrastamist. Ükskord üritasin tiigersaega neid ribasid lõikuda... täiesti mission impossible. No ei ole võimalik. Võib-olla tõesti ühes suunas liikuv lint lõikab kuidagi paremini seda.
Remondikoja bullerjani jaoks lintsaega lõiguti vanu rehve ribadeks ja jutu järgi oli see ainuke masin, mis neid lõikas.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 22:24 Tellisin Saksa Amazonist ära 200€ + 10€ transa.
Viidet ei raatsi jagada, tunnen isegi aeg-ajalt sellisest isendist puudust ja hind on meie kaubandusvõrguga võrreldes tunduvalt soodsam. Mul on lintsaele üks lihtne nõue- sael peab nurga all saagimiseks pöörlema saag, mitte detaili hoidja. Kui on ainult 90* nurkasid vaja lõikud, pole hullu, kuid näiteks 45* nurga saagimiseks keeratava saega ei ole vaja nii palju ruumi näiteks 3m toru hakkimiseks 0,5m juppideks.
Kas see oli Scheppach MBS1100? Kui jah, siis selline isend sobiks isegi mulle. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2022, 06:12
vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 22:24 Tellisin Saksa Amazonist ära 200€ + 10€ transa.
Viidet ei raatsi jagada, tunnen isegi aeg-ajalt sellisest isendist puudust ja hind on meie kaubandusvõrguga võrreldes tunduvalt soodsam. Mul on lintsaele üks lihtne nõue- sael peab nurga all saagimiseks pöörlema saag, mitte detaili hoidja. Kui on ainult 90* nurkasid vaja lõikud, pole hullu, kuid näiteks 45* nurga saagimiseks keeratava saega ei ole vaja nii palju ruumi näiteks 3m toru hakkimiseks 0,5m juppideks.
Kas see oli Scheppach MBS1100? Kui jah, siis selline isend sobiks isegi mulle. ;)
Siin on veel 170eur masin: https://www.amazon.de/-/en/Electric-spo ... F8XY1&th=1
Ja akuga makita, millisega olen ka ise lõikanud profiilmaterjali: https://merxu.com/et/offer/akulintsaag- ... a1b58f6bc/
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 25 Okt 2022, 07:00 Siin on veel 170eur masin: https://www.amazon.de/-/en/Electric-spo ... F8XY1&th=1
See ju Sheppachiga ühe ema(Hiina tootja) lapsed, ainult isad(lintsae tellijad) erinevad. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 25 Okt 2022, 06:12
vtl kirjutas: 24 Okt 2022, 22:24 Tellisin Saksa Amazonist ära 200€ + 10€ transa.
Viidet ei raatsi jagada, tunnen isegi aeg-ajalt sellisest isendist puudust ja hind on meie kaubandusvõrguga võrreldes tunduvalt soodsam.
[…]
Kas see oli Scheppach MBS1100? Kui jah, siis selline isend sobiks isegi mulle. ;)
Jah, seesama

https://www.amazon.de/dp/B07L9BB9NC
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Minu poolt ka suur palve: kui saag käes, äkki annad teada, kas lõikab 90 kraadi all ja 45-e all. Ca 8a tagasi ostsin Bauhausist sae ca 300 raha eest ja hakkasin atv-le käru ehitama. Paari tunniga oli selge, et saag ei tee õigeid lõikeid. Viisin poodi tagasi...anti uus. Miski pani "kellad" helisema ja palusin luba kohapeal puiduga kontrollida...kuus saagi proovisin läbi mis neil laos oli, mitte ükski ei lõiganud 50x50 puitu 90 kraadi alla. Ka lao-müügimehed ei suutnud seda teha ja raha maksti tagasi.Kaks aastat tagasi, soetasin metallkettaga sae: https://www.google.com/search?q=evoluti ... e&ie=UTF-8 ja oma rumalusest vajab ketas teritamist...eestis on kõik tuntud firmad keeldunud... nüüd ongi kaks edasist teed: osta teritatav ketas mis on tegelikult mõistliku hinnaga, või leida mõistliku hinnaga lintsaag, mis vastab minu vajadustele(ketas seda kahjuks ei tee). Kasutusintensiivsus on ca 100 lõiget aastas, seega sobib vaid kõige odavam tööriist(ainult omatarbeks kodus, abrasiivkettad välistaks)
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 12:18Mulle jääb veidi arusaamutuks, miks peab sinna vidina sisse minema toru "ilusa paralleelse lõikega"? Sul vist käis jutt 10- 20 toru lõikamisest. Torule märgitakse ringikujuline joon (võib ka kerida maalriteibi või teed väikese muljutud soone oma rattaga torulõikajaga) ja edasine probleem tekib vaid siis, kui lõikaja on ülikoba.
"Ilusaid paralleelseid lõikeid" tahan ma sellepärast, et kaldu lõigatud toru korral ei saa sinna teha ilusat otsafaasi ei sisse- ega väljapoole. Mulle meeldib, kui asjad on korrektselt tehtud, mitte suvaliselt näritud. Jah, ma saan üks-kaks lõiget ka rauasaega käsitsi paralleelselt tehtud, aga isegi 20 toru lõikamine on piisavalt tüütu, et mõistlik on kasutada tööriista, mis elu kergemaks teeb. Reaalselt lugesin kokku, neid nurgakohti tuleb ikka hulgim, suurusjärk 70 ühenduse ja lõike kandis.
kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 12:18Katusepleki puhul käib sama jora: rellakaga lõigata ei tohi.
[...]
ja mitte midagi plekiga ei juhtu, seega suht sisutu nõue.
Ma tõesti ei taha hakata Sinuga järjekordselt piike murdma stiilis "kõik teised (nõuded) on lollid, Kunn on see ainus vastuvoolu ujuv tark, kes teab, kuidas asjad "tegelikult" peavad käima, ehk teeme kõik asjad teisiti, sest nõuded on sisutud ja põhjendamatud. Kas tuleb tuttav ette juba mõnes teises teemas?

Ma olen elus kogenud seda, kuidas üks küttesüsteem hakkas lagunema. 50-te aastate lõpus ehitatud keskküte pidas ka paar-kolmkümmend aastat vastu ja oleks võib-olla kauemgi pidanud, aga kusagil 80-te aastate keskpaigast kuni varajaste 90-teni hakkasid gaasikeevitusega kokku lastud liitekohad järjest läbi roostetama. Sekka mõned liitekohad, kus oli üleminekujupp liiga õhukeseks treitud ja lõpuks ei jõudnud niipalju lappida, kui lekkekohti järjest lisandus.
Kuna ma kavatsen sellessamas majas veel pikalt elada, siis ma võtan arvesse iga paigaldusnõuet, mis võib mõjutada tulevast torustiku eluiga ja võimalikku korrosiooni, liitmike vastupidavust jms. Isegi tellisin terve IBU konteineritäie destilleeritud vett, mitte ei täitnud veevärgist, nagu alati on tehtud. Endale teen - ära sega!
kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 14:47 Üldiselt suvaline kõvasulamplaatidega ketas lõikab ka pehmet metalli. Tingimuseks on, et rabistada ei tohi, siis murrab plaadid lahti. Kui kodus on puidu järkamise saepink, siis see sobib mõne toru jaoks kenasti.
Tavalise jämeda hambaga saekettaga on lühikese jupi saagimine väga ohtlik, sest väiksemagi vääratuse korral lendab see jupp hooga minema. Ja nagu ma juba enne ütlesin, tegu ei ole siiski "mõne" toruga.
kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 14:47Kui tahta olla väga peen, võib sinna muretseda "spetsiaalse" metalliketta. Lihtsalt 1 näide, et ei tekiks mõttetut mula stiilis: ei saa, ei tohi. https://www.tooriistamaailm.ee/saeketas ... -metallile Kui otsida, leiab tunduvalt soodsama hinnaga ja vajalikus mõõdus.
Jah, ma otsisin ka metalliketast. Ja uurisin enne pikalt, millised on erinevate lõikeviiside (abrassiivketas, lõikeketas, lintsaag) plussid ja miinused. Metalliketas on kallis ja õrn ning seda on väga kerge veidi kõvema materjaliga nüritada. Valdavalt on need mõeldud pehme metalli jaoks. Piisab ühest roostevaba materjali lõikest, et ketta võib sisuliselt ära visata. See teraspress toru ei ole küll RV, aga nüritab ka tavalist rauasaagi edukalt.
kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 14:4710-20 torukese jaoks lintsaagi muretseda- mul jäi "karp lahti". Muideks, tiigersaele ka metalliterasid.
200€ saag, mida saan ka edaspidi majapidamises metallijuppide lõikamiseks kasutada, tuleb odavam, kui torumehe palkamine, kellel on p**ui sellest, mismoodi need toruotsad või kraadid jäävad. Ja hind on samas suurusjärgus sinu poolt soovitatud metalliketta hinnaga järkamissaele ning töö on oluliselt mugavam, kui käsitsi või tiigersaega/tikksaega lõikamine. Viimast proovisin ka - tera kipub nürinema, kõrvale painduma ja lõikekoht ei jää ilus.
Viimati muutis vtl, 25 Okt 2022, 17:15, muudetud 1 kord kokku.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Üle 25 aasta eluiga niikuinii ei tasu sellele torustikule arvestada. Üks asi on õhuke seinapaksus, teine aga see, et liitmikes olev kumm vananeb. Plekkradiaatorid tõenäoliselt hakkavad lekkima varemgi (kui neid kasutad).
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 25 Okt 2022, 17:14 Ma ootasin mingit jama vastuseks, aga mitte sellist tiraadi. Sa tead isegi (kui oma debiilse auru välja lased), et see jutt on mulin ja sul praktilise töötegemise kogemus vähene ja tulid nõu küsima, mille jaoks ma reserveerisin sulle ligi tunni, et sind harida. Aga jõudu.
Kui Sa oma mõttetu 10-realise paskvilli genereerimiseks reserveerisid LIGI TUNNI, siis on sul midagi viga. Kas Sa toksisid ühe näpuga ja vanakooli mobiiltelefonist?
Meie mõlema närvide huvides oleks parem, kui Sa teinekord jätaksid oma "aitamised" ja lihtsalt ignoreeriksid minu postitusi. Enamus Sinu targast "nõust" on valdavalt soovitused stiilis "sul ei ole seda (küsitud asja) üldse vaja", "tee teisiti kui kõik juhendid ette näevad" ja "kõik on ainult üks suur raha- ja ressursiraiskamine".

Mida ma nüüd pidin õppima või targemaks saama sinu jutust? Et 200€ lintsae ost võtab sinul karbi lahti, mina võtku käsi-rauasaag, relakas ei tee torule midagi, pritsi aga vett peale ja soovitus endal näpud otsast lasta tavalise puidukettaga järkamissaega (kaasneva soovitusena "mitte rabistada").

Edit: Jah, ma näen, et Sa oled vahepeal oma algset postitust redigeerinud ja veidi viisakamaks kõbinud ning lisainfot kribanud. Mis ei muuda siiski asja olemust. Tänan tähelepanu eest!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Alexy kirjutas: 25 Okt 2022, 14:18 Minu poolt ka suur palve: kui saag käes, äkki annad teada, kas lõikab 90 kraadi all ja 45-e all.
Kui sae loodetavasti lähipäevil kätte saan, siis see on esimene asi, mida proovida. Olles eelnevalt läbi vaadanud ligi kümmekond erinevat YouTube videot selle sae katsetamisest ja kasutamisest, loodan väga, et ka minu eksemplar on võimeline 90 kraadi (ja siis ka 45 kraadi) nurka hoidma. Nurk tuleb siiski enne lõikamist käsitsi vinkli abil paika panna, sest konkreetseid fikseeritud nullpositsioone sae kaldele sellel eksemplaril ei ole.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 25 Okt 2022, 17:24 Üle 25 aasta eluiga niikuinii ei tasu sellele torustikule arvestada. Üks asi on õhuke seinapaksus, teine aga see, et liitmikes olev kumm vananeb.
Aeg nagu sealmaal, et 25 aasta tagused uusehitised peaksid kohe-kohe hakkama lekkima. Mõtlen alupex liitmikke, seal ka vist kummitihendid. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 25 Okt 2022, 17:32 Kui sae loodetavasti lähipäevil kätte saan, siis see on esimene asi, mida proovida. Olles eelnevalt läbi vaadanud ligi kümmekond erinevat YouTube videot selle sae katsetamisest ja kasutamisest, loodan väga, et ka minu eksemplar on võimeline 90 kraadi (ja siis ka 45 kraadi) nurka hoidma.
Kui viitsid, anna proovimise tulemustest ka siia teada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta