Teraspress torude lõikamine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 02 Nov 2022, 02:35
vtl kirjutas: 02 Nov 2022, 01:54 Samas Parkside 125mm ketaslõikurit on peetud isegi firmatööriistadest paremaks ja peale seda kui minu "sinine" Boschi "relakas" lõpuks pensionile läks, saigi see ~29€ eest asemele ostetud. Võimas (1200W), korraliku ja tugeva konstruktsiooniga ning pööreteregulaatoriga 3000-12000 rpm. Mis saab valesti minna?
Kuna mõni aeg tagasi lõpetas lõplikult oma tegevuse Boschi reguleeritavate pööretega 125mm nurklihvija, siis enne uue ja korraliku ostmist otsustasin ajutiselt "investeerida" Lidlis müüdava 125mm reguleeritavate pööretega nurklihvijasse(30€?). Enam ma seda viga ei tee. Kui 1mm metallilõikeketas teeb 2+mm lõikejälje(viskab "8"-t), siis minu arvates see ei ole normaalne. Taldlihvkettaga ei ole mõtet tasapinda minna. Kaussharja ei ole mõtet külge panna, sa ei jõua kinni hoida jnejne. Kui pöördeid maha võtta, siis jõudlus on 0. Ehk sattus mulle jama isend, või olin harjunud Boschiga. kui ainult elektroonika oleks vastu pdanud ja plastkorpuse sees olev otsalaager ei oleks plastikusse sulanud.
Njah. Ma nimetasin nurklihvijat ketaslõikuriks ehk minu jaoks on see üks ja saama asi. "Relakas" ühesõnaga.

Ehk siis oleme sama teed käinud Sinuga. Mul oli ka Boschi 850W reguleeritavate pööretega 125mm tööriist. Sai kümmekond aastat tõsist vatti ja siis otsustasid mähised otsad anda. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ei olnud see esimene kord - esimese 3 aasta sees oli vist ka sama probleem, aga toona tehti garantii käigus korda.

Selle vahega, et minu Lidli tööriist kaheksaid ei joonista ja toimib (ptüi-ptüi-ptüi) normaalselt. Ja jõudu paistab ka rohkem olema kui Boschil. Ilmselt sattus sulle vigane eksemplar, mine vaheta ringi.
Kusjuures huvitav fenomen on see, et minu nurklihvija on 1200W, aga kui hakkasin praegu sama tööriista Lidl-i saksa veebist otsima, siis seale enam seda riista ei leidnud. On 125mm 750W ilma pööreteregulaatoriga ja siis juba 230mm 2000W isend. Ilmselt sai miski hiina tehasega leping otsa.

Kahju, et ma just ca kuu aega tagasi selle Boschi utiili viisin, muidu oleks saanud kahepeale ühe tööriista kokku panna. Minu omal oli elektroonika korras ja plastkorpus koos laagritega samuti. Rootorisse tulid lühiskeerud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Urmas kirjutas: 02 Nov 2022, 01:29lugejate hulgas on piisavalt vanureid, kes ei pruugi paljudest lühenditest aru saada
Mulle on jäänud mulje, et sa ise ei ole ka päris esimeses nooruses, aga milleks selline üldistus? Hea seegi, et sa pensionäri ei maininud juhmakaks, kellega peab lihtsas keeles ja aeglaselt rääkima.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 02 Nov 2022, 09:37 Mulle on jäänud mulje, et sa ise ei ole ka päris esimeses nooruses, aga milleks selline üldistus?
Sa ei eksi. Ehk sõna "vanur" oli vale ja oleks pidanud kirjutama, et foorumit loevad ka vanemad inimesed, kes ei pruugi teada noorte kirjakeeles tavaliseks peetavaid lühendeid. :blush:
Küülaline kirjutas: 02 Nov 2022, 09:37 Hea seegi, et sa pensionäri ei maininud juhmakaks, kellega peab lihtsas keeles ja aeglaselt rääkima.
Kui ma mingist asjast mõhkugi ei jaga, siis ennnast julgen küll juhmakaks pidada, kuigi ise alles pensionieelik. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Võrreldes vesieristus-ega, mida kasutavad Soomes töötanud torumehed, sobib hüdroisolatsioon eesti keelde väga hästi! Mina ei ole ka kunagi aru saanud miks on vaja soome keelest laenata (rekka/reka) kui meil omal viisakas sõna olemas (veok). Muide, Eesti venelased ei ole meilt näiteks "kaubik" toorelt üle võtnud. Nad kasutavad samas tähenduses hoopis "kabluk" (konts).
vtl kirjutas: 02 Nov 2022, 01:54 Üldiselt ma üritan kasutada korrektset eesti keelt, aga eks minulgi libisevad sisse sotsiaalmeedias sagedamini kasutatud lühendid nagu "btw" (by the way - muuseas), "afaik" (as far as i know - niipalju kui mina tean)
Need lühendid saaksid asendada - muide, minu teada. Ainult mõned tähemärgid rohkem ja tulemus palju kenam.

Isandaks tituleerimisega on teoreetiline oht solvata mõnd emandat või tänapäeval ka end "mittemääratlevat" kaaskodanikku.

Parkside 125mm - siin nagu oleks. Aga mitte 30€
https://kaup24.ee/et/koduremont/tooriis ... d=10349353
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 02 Nov 2022, 12:14 ... Parkside 125mm - siin nagu oleks. Aga mitte 30€
https://kaup24.ee/et/koduremont/tooriis ... d=10349353
See paistab kah sama disaineri poolt tahutud, mugavama käepidemega ja kindaga lülitatav ning hetkel 26eur:
https://www.bauhof.ee/et/p/628899/ketas ... -cl-ag1200
(Makitat mina talvekülmas paksu kindaga lülitada korralikult ei saanud aga kindaga lülitamine ja ühe käega opereerimine on minu jaoks vajalikud seadme omadused.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Teraspress torude lõikamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Korraks tagasi põigates torude lõikamisest vaheprobleemi tekkinud võõrlaensõnade eestikeelsete vastete kasutamisest, siis Kesk-Eesti külavanem ütles nii:

"„Esimest korda kuulen,“ ütleb Kahala külavanem Sigrit Kreitsmann. „Mina ei oska kahtlustäratavaid masinaid vaadata, sest meil pidevalt sõidavad puurekad. Mis on kahtlane, mis mitte – neid ma ei oska välja hakkida.“

Allikas https://www.ohtuleht.ee/1073472/rohelis ... puudeturul
Noh, talle vist võib andestada, sest külavanema ametikoht on selline nii ja naa, on teine selline kogukondlik tunnustuse avaldamine. ;) Šveikil oli sellise ametikoha kohta hea nimetus, aga hetkel ei tule meelde.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta