Panasonic HZ25-WKE

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
AHV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Jaan 2008, 18:43

Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas AHV »

Kas kellegil on selle pumbaga kogemust?
Endal see pump. Jutujärgi peaks see nagu hea olema aga paras risu on.
Või on mulle sattunud lihtsalt praak.
Voolu oote resiimis võtab üle 1kw, kui pump välja lülitatud.
Kütmisel õhu liigutamise laba ei liigu.
Mingeid veidrusi on veel.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

Kui kasutaja ei oska määrata, et mis ja miks seadmel on viga, siis pöördub ta seadme müüja või pädeva remondifirma poole.
Kuidas müüja probleeme kirjeldab ja millist lahendust pakub?
AHV kirjutas: 28 Sept 2022, 07:34 ... Jutujärgi peaks see nagu hea olema aga paras risu on. ...
Selline Perekooli foorumisse sobiv lause näitab küsija tehnikateadlikuse taset.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
AHV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Jaan 2008, 18:43

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas AHV »

Kliimaekspressist käis üks tore hooldaja, kes ei osanud küsimustele vastata. Selle eest tuli veel maksta 118.- :cry:
Küsisingi, et miks pump kuskil +5 kraadiga sulatama hakkab. Vastus oli, et peabki :lol:
Küsisin, et miks õhuliigutamise laba kütmisega ei tööta siis ütles, et ju siis peab nii olema :lol:
Kui küsisin voolu tarbimisekohta siis oli väide, et see on normaalne, et tunnis võtab väljalülitatult 40w.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

Minu Pana voolutarve on puldist väljalülitatud asendis (rest suletud) ca 1,5W ja kui seade on ooterežiimis (Rest avatud ja siseosa vent vaikselt liigutab õhku) 6,5W.
Hetkel kütab ainult Õ/Õ pump (seatud 22C) ja viimasel kolmel päeval on energiatarve pumbal olnud 1,1kWh ööpäevas.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

AHV kirjutas: 28 Sept 2022, 10:24 Kliimaekspressist käis üks tore hooldaja, kes ei osanud küsimustele vastata. Selle eest tuli veel maksta 118.- :cry:
Küsisingi, et miks pump kuskil +5 kraadiga sulatama hakkab. Vastus oli, et peabki :lol:
Küsisin, et miks õhuliigutamise laba kütmisega ei tööta siis ütles, et ju siis peab nii olema :lol:
Kui küsisin voolu tarbimisekohta siis oli väide, et see on normaalne, et tunnis võtab väljalülitatult 40w.
Netist leiad oma seadme "Servis manual" ja seal on kirjas konkreetse seadme testimise juhendid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
AHV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Jaan 2008, 18:43

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas AHV »

ping kirjutas: 28 Sept 2022, 11:24 Minu Pana voolutarve on puldist väljalülitatud asendis (rest suletud) ca 1,5W ja kui seade on ooterežiimis (Rest avatud ja siseosa vent vaikselt liigutab õhku) 6,5W.
Hetkel kütab ainult Õ/Õ pump (seatud 22C) ja viimasel kolmel päeval on energiatarve pumbal olnud 1,1kWh ööpäevas.
:hello:
Sul sama pump?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

AHV kirjutas: 28 Sept 2022, 12:43
ping kirjutas: 28 Sept 2022, 11:24 Minu Pana voolutarve on puldist väljalülitatud asendis (rest suletud) ca 1,5W ja kui seade on ooterežiimis (Rest avatud ja siseosa vent vaikselt liigutab õhku) 6,5W.
Hetkel kütab ainult Õ/Õ pump (seatud 22C) ja viimasel kolmel päeval on energiatarve pumbal olnud 1,1kWh ööpäevas.
:hello:
Sul sama pump?
Ei ole täpselt sama.
Lihtsama elektroonikaga, ilma WiFita ja erineva siseosaga aga peaks olema samast põlvkonnast R32 gaasiga, põhjamaine kütteseade.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

AHV kirjutas: 28 Sept 2022, 10:24 Kliimaekspressist käis üks tore hooldaja, kes ei osanud küsimustele vastata. Selle eest tuli veel maksta 118.- :cry:
Küsisingi, et miks pump kuskil +5 kraadiga sulatama hakkab. Vastus oli, et peabki :lol:
Küsisin, et miks õhuliigutamise laba kütmisega ei tööta siis ütles, et ju siis peab nii olema :lol:
Kui küsisin voolu tarbimisekohta siis oli väide, et see on normaalne, et tunnis võtab väljalülitatult 40w.
Kui õues on +5 C siis selleks et külmaaine saaks välisõhult soojust ära võtta peaks külmaaine olema külmem ehk kui külmaaine on -5 C siis tekib aurustil (siis radiaatoril) jäätumine.
Osa masinaid on rumalamad ja teised targemad ehk elektroonika on erinev. Targem masin ei sulata kui õhusooja üle +5C.

Voolu tarbimine kui masin ei tööta oleneb sellest kuidas põhjasoojenduse ja kompressori karterisoojenduse kaablid on ühendatud. Selle lisab osadel mudelitel müüja ise. Ehk kui termostaati üldse ei oleks siis soojendataks suvel ka. Kui põhjasoojendus on isereguleeriva küttekaabliga siis võibki ka + temperatuuril mingi tarbimine olla. Lisatakse ka termostaat + küttekaabel kuid on ka masinaid kus põhjasoojenduse ning karterisoojenduse juhtimine tehase varustuses.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

Coolhouse kirjutas: 28 Sept 2022, 15:30
AHV kirjutas: 28 Sept 2022, 10:24 Kliimaekspressist käis üks tore hooldaja, kes ei osanud küsimustele vastata. Selle eest tuli veel maksta 118.- :cry:
Küsisingi, et miks pump kuskil +5 kraadiga sulatama hakkab. Vastus oli, et peabki :lol:
Küsisin, et miks õhuliigutamise laba kütmisega ei tööta siis ütles, et ju siis peab nii olema :lol:
Kui küsisin voolu tarbimisekohta siis oli väide, et see on normaalne, et tunnis võtab väljalülitatult 40w.
Kui õues on +5 C siis selleks et külmaaine saaks välisõhult soojust ära võtta peaks külmaaine olema külmem ehk kui külmaaine on -5 C siis tekib aurustil (siis radiaatoril) jäätumine.
Osa masinaid on rumalamad ja teised targemad ehk elektroonika on erinev. Targem masin ei sulata kui õhusooja üle +5C.

Voolu tarbimine kui masin ei tööta oleneb sellest kuidas põhjasoojenduse ja kompressori karterisoojenduse kaablid on ühendatud. Selle lisab osadel mudelitel müüja ise. Ehk kui termostaati üldse ei oleks siis soojendataks suvel ka. Kui põhjasoojendus on isereguleeriva küttekaabliga siis võibki ka + temperatuuril mingi tarbimine olla. Lisatakse ka termostaat + küttekaabel kuid on ka masinaid kus põhjasoojenduse ning karterisoojenduse juhtimine tehase varustuses.
Mul on seadme siseosa õhuvoogude termomeetrid, voolumõõtja ja välisosa radikas pidevalt nägemisulatuses, et õppida tundma seadme tööd.
Tundub, et minu Pana seadmel on mingi "iseõppiv programm" (seda on mainitud ka kasutusjuhendis), nii et jälgib pidevalt ruumi temperatuurikoormust ja ei lülita ennast alati sulatusele ka miinustemperatuuridel.
Näiteks hommikuti ja päeval ei pruugi alustada sulatustsüklit ja ootab päevasooja tõusu ning kui päeval pole piisavat temperatuuritõusu olnud, siis teeb alles õhtul sulatustsükli.
Põhjakaabli lülitab sisse ainult mingiks ajaks peale sulatustsükli lõppemist, kui see on toimunud ja välistemperatuur on miinuses.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas vtl »

AHV kirjutas: 28 Sept 2022, 07:34Voolu oote resiimis võtab üle 1kw, kui pump välja lülitatud.
Millega sa seda voolu mõõtsid? Millise instrumendiga?

Elektrivõhikule on seda raske seletada... ühesõnaga tarbimist saab mõõta aktiivvõimsusena vattides (W) ja näivvõimsusena voltamprites (VA).

Sinu voolumõõtja arvestab (ja raha küsitakse) aktiivvõimsuse eest, mis läheb kasulikuks tööks.

Näivvõimsus on pinge ja -vooluvektori korrutis, mille vahel on faasinihe.
Näivvõimsuse number on reaktiivkoormuse korral aktiivvõimsusest on suurem ning ei anna sulle tegelikku pilti sinu tarbitud (ja arveldatud) energiast.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

kunn24 kirjutas: 28 Sept 2022, 17:20 Kas kaablit lülitab seadme juhtelektroonika või on sinna meie meeste poolt isekootud lahendus koos +5C termolülitiga? Varem olid kõikidel kodukootud, ma endal ühendasin need lahti, mingit mõtet ei näinud. Täpsemalt oli 2 kaablit, 1 põhjas ja teine oli keritud ümber kompressori.
Kompressori karteri soojendus on vajalik et külma ilmaga oleks tagatud kompressori õlitus.
Nt õues -15C siis külmaaine temp nt .25C, õues -25C külmaaine -35C.
Samal otstarbel on nt diiselautol silindri soojendus enne käivitamist.

Põhja soojendus on vajalik et sinna võimalikult kogunenud vesi ei jäätuks. Jääd võib olla vaid veidi kuid aja jooksul hakkab lisa sulatusvett jääga liituma ja lõpuks võib jää soojusvaheti puruks pressida.
Ka võib tuisuga masina täis tuisata.

Muidugi võib olla et mõnel kasutajal töötab ka ilma nende kaabliteta. (Julge hundi rind on haavleid täis).
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
aqua
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 23 Veebr 2020, 19:09
On tänatud: 2 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas aqua »

Kas kompressori karteri esmane soojendamise vajadus ei tulene mitte sellest, et kompressori õlis on alati lahustunud rohkem, või vähem külmaainet. Mida külmem, seda rohkem ja vastupidi.
Kui külmalt kompressor käivitada langeb karteris rõhk imirõhu tasemele ja külmaine hakkab aurustuma ning õli vahutama - milleni see viia võib saab igaüks ise juba aru.

Samas olen ma omal töökoja garaazis kohe eksperimendi korras üritanud näha, millal Nocria alla annab kui külmalt (ilma karteri soojenduseta) tööle panna. Viimase 4a. käib see eksperiment ja ka edaspidi, sh. ka kõige käredamate külmadega. Sellel pumbal on muuhulgas ka sulatuse loogigat muudetud ja näiteks -25C* käib see pump 24h ilma ühegi sulatuseta, kaotamata selle juures seadme kasuteguris või siis soojusväljastuses.
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

Hmm, mul on Panasonic HZ25-XKE, ehk 2022.a. aasta mudel samast seeriast.
Täna töötas ta 3h varahommikul ja 6h õhtul. Sisetemp on seatud +22 peale.
Kõetavat pinda 63m2 + 12m2 veel trepiava kaudu teisele korrusele.
Energiakuluks näitas äpp 3.1kWh.
On seda nüüd vähe või palju ei oska õelda.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas vtl »

bladerunner kirjutas: 28 Sept 2022, 22:29 Hmm, mul on Panasonic HZ25-XKE, ehk 2022.a. aasta mudel samast seeriast.
Täna töötas ta 3h varahommikul ja 6h õhtul. Sisetemp on seatud +22 peale.
Kõetavat pinda 63m2 + 12m2 veel trepiava kaudu teisele korrusele.
Energiakuluks näitas äpp 3.1kWh.
On seda nüüd vähe või palju ei oska õelda.
9 tundi tööd 3.1 kWh teeb ca 344 W keskmist tarbimist.
Praeguse välistemperatuuriga võiks COP olla seal 5 kandis, seega ~1700 W soojusvõimsust 75m2 peale teeb 23 W/m2
Ma arvan, et kui maja oli eelnevalt maha jahtunud, siis täiesti normaalne tulemus.
aqua
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 23 Veebr 2020, 19:09
On tänatud: 2 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas aqua »

kunn24 kirjutas: 28 Sept 2022, 22:10
Üldreegli järgi temperatuuri alanemisel lahustuvus väheneb.

Herr Ping pole täiendavat infot andnud.
Iga külmatehniku õpipiibel ütleb üheselt järmist: See, kui palju külmainet õlis lahutub oleneb õli temperatuurist.
Kui seadme (kompressori) temp. on 20C*, lahustub õlis külmainet u. 20%. Kui karteris oleva õli temperatuuri saab nt elektrilise küttekehaga hoida väärtusel 50-55C*, lahustub külmaainet ainult 5%.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

aqua kirjutas: 29 Sept 2022, 08:23
kunn24 kirjutas: 28 Sept 2022, 22:10
Üldreegli järgi temperatuuri alanemisel lahustuvus väheneb.

Herr Ping pole täiendavat infot andnud.
Iga külmatehniku õpipiibel ütleb üheselt järmist: See, kui palju külmainet õlis lahutub oleneb õli temperatuurist.
Kui seadme (kompressori) temp. on 20C*, lahustub õlis külmainet u. 20%. Kui karteris oleva õli temperatuuri saab nt elektrilise küttekehaga hoida väärtusel 50-55C*, lahustub külmaainet ainult 5%.
Karteri soojenduskaabel on tõesti võimsusega paarkümmend vatti.
Kui soojuspump seisab siis on talvel karter soe.
Oletame et soojuspumba väljundvõimsus on 5 kW. Kui toimub kütmine siis saabub kompressorisse külmaaine gaas aurustist ehk õues olevast soojusvahetist. Õues on vist külm, mitte 50..55 C sooja.
Ehk kui soojuspump käivitub ja hakkab energiat tootma siis on see 20..30 W karterisoojust sisuliselt olematu suurus

Targem on mõelda maja soojustamise peale. Kindlasti leiab sealt mõne koha mida paremaks muuta.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
AHV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Jaan 2008, 18:43

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas AHV »

bladerunner kirjutas: 28 Sept 2022, 22:29 Hmm, mul on Panasonic HZ25-XKE, ehk 2022.a. aasta mudel samast seeriast.
Täna töötas ta 3h varahommikul ja 6h õhtul. Sisetemp on seatud +22 peale.
Kõetavat pinda 63m2 + 12m2 veel trepiava kaudu teisele korrusele.
Energiakuluks näitas äpp 3.1kWh.
On seda nüüd vähe või palju ei oska õelda.
Kas uuel mudelil kütmisega see õhu liigutaja toimib Või auto asendis läheb kõige alumisse asendisse?
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

Kasutasin suvel Cool ja nüüd sügisel Heat reziimi. Labad tuli ise muidugi vastavalt reziimile kas üles või alla suunata. Ise ta jah automaatselt seda teha ei suuda.
Vähemalt sisse lülitades on eelmine asend meeles.

Miks peaks üldse 'Auto' reziimi kasutama? Sügisel tundub see veel eriti kahtlane - viskan mõne halu kaminasse või teen praeahjus midagi ja pumb seepeale arvab et hakkaks õige ruumi jahutama?
AHV
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Jaan 2008, 18:43

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas AHV »

bladerunner kirjutas: 29 Sept 2022, 19:13 Kasutasin suvel Cool ja nüüd sügisel Heat reziimi. Labad tuli ise muidugi vastavalt reziimile kas üles või alla suunata. Ise ta jah automaatselt seda teha ei suuda.
Vähemalt sisse lülitades on eelmine asend meeles.

Miks peaks üldse 'Auto' reziimi kasutama? Sügisel tundub see veel eriti kahtlane - viskan mõne halu kaminasse või teen praeahjus midagi ja pumb seepeale arvab et hakkaks õige ruumi jahutama?
Ei ei. ma ikka mõtlesin seda laba resiimi. Teistel pumpadel on on auto (swing) resiim , mis hakkab seda laba kõigutama ja soe on paremini ruumis igalpool, kui see, et puhub koguaeg ühte punkti.

Ma arvasin, et mul mingi kiiksuga pump aga ju siis panal ongi see, et ta ruumis õhku nii ei liiguta.

Samas õhujahutamisega ja kuivatamisega ta kiigutab seda laba.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 29 Sept 2022, 11:26 Kompressori kyttekaabli vajalikkus on siis tõestatud, kas põhja omale ka mingit “loogilist” põhjendust on?
Kui ABC kliima tüübid kusagil ~2006 paiku mulle esimese Fujitsu Nocria soojuspumpa paigaldas, siis oli nende jutt selline, et meie talvises kliimas kippus väliosa alumine pool kinni jäätuma, sulatusvesi ei voolanud enam ära ja hakkas soojusvahetit lõhkuma. Selle peale hakkasid nad ise välisosa põhja küttekaablit paigaldama koos +5 kraadise termostaatlülitiga.
Järgmine Nocria pump, mis paar kuud hiljem kõrvalhoonesse paigaldati, sisaldas juba tehasepoolset põhjakaablit.
bladerunner
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 15 Aug 2022, 23:11
On tänatud: 1 kord

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas bladerunner »

AHV kirjutas: 29 Sept 2022, 19:21 Ei ei. ma ikka mõtlesin seda laba resiimi. Teistel pumpadel on on auto (swing) resiim , mis hakkab seda laba kõigutama ja soe on paremini ruumis igalpool, kui see, et puhub koguaeg ühte punkti.
OK, panin hetkel need labad "Auto" reziimi, vaatame mis teeb.
Esimese poole tunni jooksul pole labad igatahes kuhugi end liigutanud.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 30 Sept 2022, 01:17 Ma paigaldasin neid seadmeid nii (või kui paigaldati, siis nõudsin), et toide seadmele veetaks 4-soonelisega, sealt välisosale 5 sooneline (1 soon Data) ja kilpi läks eraldi kaitselüliti lülitina kütte lülitamiseks. Proovisin neid küttega, ilma, mingit vahet ei näinud. Juba sel ajal, kui elektrihind polnud väga kõnelemist väärt, mul tekkis selles Salomon Vesipruuli lahenduses kahtlus.
Nagu sa vast isegi aru saad, sõltub jää tekkimine ja selle kogus suures osas välistemperatuuri, õhuniiskuse ja pumba koormuse koosmõjust. Ehk ei ole alati ühesugune.
Ma usun, et küttekaableid hakati ikkagi paigaldama reaalse kogemuse ja vajaduse tõttu, mitte inimeste kiusamiseks või nendelt kaabliraha koorimiseks ja elektri kulutamiseks.

Kas ma sain õigesti aru, et sinul on üks kogemus ("proovisin küttega ja ilma, mingit vahet ei näinud")? Kliimaseadmete müüjatel-paigaldajatel oli ilmselt sadu kogemusi, enne kui tootjad hakkasid seda kaablit nn. "Arctic" mudelite standardvarustusse integreerima. Parem kasvõi igaks juhuks paigaldada kui keset talve väljakutseid saada. Jama on muidu nii tarbijal kui müüjal.

75 W küttekaabel võtab 24 h jooksul 1.8 kWh energiat. Isegi kui me võtame ööpäeva keskmiseks elektrihinnaks 25 senti + maksud, teeb see suurusjärk 50 senti päevas ja 15€ kuus. Ei ole just see raha, mida peaks normaalselt teeniv majaomanik sellel kolmel-neljal talvekuul koonerdama, riskides pumba jäätumisega. Aga eks sõltub suhtumisest muidugi.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas vtl »

Kunn24, ma tean, et sa oled pädev insener ja tead erinevatest teema(de)st üsna palju. Samas on su viimane kiri vasturääkivusi täis ja jääb mulje, et praegu sul on pigem iga hinna eest vaja (oma algatatud) vaidlust "võita" ja tõestada oma "õigust".

1) Mina ei ürita väita, et kõik pumbad käituvad samamoodi, vaid edastasin ainult seda juttu, mida mulle rääkisid 2006 aastal Fujitsu Nocria paigaldanud mehed. Sa tead küll seda pumpa, mäletamist mööda käisid toona veel ise minu juures tutvumas sellega.

Ma tean tänaseni neid inimesi, nii firma bossi, kui toonaseid tehnikuid-paigaldajaid, kes praegu ammu uutel ametitel. Ma ei näe põhjust, miks nad pidid valetama või jäätumise välja mõtlema. Pole midagi teha, puht-inimlikult ma usaldan rohkem neid inimesi, kes teemaga igapäevaselt tegelevad/tegelesid ja sadu või tuhandeid pumpasid paigaldasid, kui ühte isehakanud ja veidi konfliktset eksperti, kelle sõnavõttude puhul jääb pidevalt silma vastuvoolu ujumine, kõigiga ja kõigega oponeerimine ja kõigist kõige targema mehe kuulsus. Vabanda otseütlemise pärast.

2) Sa räägid oma katsetest 2003...2008. Kas Sa siis 5 aastat tegid 5 pumbaga pidevaid katseid, jälgisid pumpasid ja monitoorisid jää tekkimist ning kadumist? Või siis "algul vahel jälgisin, siis unustasin", nagu ise kirjutasid?
Juhin tähelepanu sellele, et 2003. aastal ei olnud Nocriat veel olemaski, see mudel tuli turule alles 2005.

3) Ma ei rääkinud korpuse laialiminekust, vaid soojusvaheti võimalikust kahjustamisest.

4) Sa võtsid minu toodud numbri 15 € kuus, lõid selle ligi 7 kuu peale aastas kokku ja said 100 €. Tegelikult on meil alla +5 kraadise temperatuuriga pigem 5 kuud.
Ja siis tood allpool välja, et see küttekaabel on jõuetu ja tegelikult hoopis 20...40 W, mis teeks hoopis... 4...8 € kuus ehk 20...40 € aastas. Otsusta siis ära, kumbapidi on kas kaabel on jõuetu või tarbib 100 € aastas. Mõlemat korraga ei saa.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

Kompressori soojenduse kaabel on vajalik lõunamaiste seadmete, kus kompressoris kasutatakse -15C voolamispiiriga õli. Selliseid seadmeid pakutakse odava hinnaga erinevates odavmüükides.
(Kesk-Euroopa kliimavööndi seadmete kasutusjuhendites olen näinud hoiatust: "Külmunud seadme käivitamine keelatud alla -15C välistemperatuuril."
Et kompressoris olev õli külmaga ei hanguks, ei tohi külma ilmaga seadet elektrivõrgust lahutada.
Külmunud seade ühendada elektrivõrku ja käivitada võib alles järgmisel päeval.)

Minu (põhjamaisesse kliimasse toodetud) Pana kompressoris on õli FW50S, mille voolamispiir on -47,5C ja sellise õliga kompressor tavaoludes eraldi soojendust ei vaja ja seadme skeemis puudub ka kompressori küttekeha.
(Kuskilt lugesin, et "tark inverter" suudab vajadusel (väga madalal välistemperatuuril) kompressorit soojendada, voolu impulssidega läbi mootori mähiste.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Panasonic HZ25-WKE

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 30 Sept 2022, 13:36 ... seega jääb arusaamatuks, miks neid kaableid sinna jätkuvalt edasi topiti.
Et odavale (loe sobimatule) seadmele mingigi reklaamlause lisaks juurde luuletada sobib iga nipp.
"Põhjamaise varustusega seade."
"Varustatud sulatuskaabliga."

Kui lugeda erinevate toodete reklaamtekste, siis kui paljud neist lausetest kirjeldavad vajalikke toote põhiomadusi?
Enamus on mingite "lisade" kirjeldus, millede vajalikusest pole keskmisel ostjal aimugi.

(Näiteks vihmasel õhtul (kui kaamerat tõesti oleks vaja) pole auto tagurduskaamerast suuremat abi, sest ekraanilt pildi nägemiseks pean nagunii minema välja kaamera objektiivi puhastama.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta