Kõige soodsam kütteliik eramajale

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

võhik kirjutas: 16 Nov 2022, 13:05
Uute toetuste väljaandmine on peaaegu 2 aastat tagasi lõppenud aga ikka jääb see teema järjest muudkui hambusse......
Kui suur on siis teie arvates selle toetuseta roheelektri tootmishind?
Kui siin juba erinevate kütteviiside hinnavõrdlus käib, siis tasuks see ka kirja panna.
See ei puutu tegelikult kütteliigi valikusse aga OK.
Kuidas sina neid asju nimetaksid roheelektri toetuste kontekstis:?
- Taastuvenergia tasu.
- Kredexi või kelleiganes toetus, eraisikutele paneelide paigaldamiseks
- Ja kõige olulisem - CO2 tasu võimisiganes selle asja nimi on. Kui konkureerivale tootele lüüakse RÄME maks kaela, siis kas see ei ole mitte sama, mis ilma maksuta toote samavõrra toetamine?
- ma usun, et on veel midagi, mis kohe meelde ei tule...
- tuli meelde - kõik need põllutäied päikesepaneele, mis meie maastike kaunistavad on ju ka toetuse abiga rajatud. Toetusmeetme nimi oli vist "Maapiirkonnas majandustegevuse mitmeksesistamine".

võhik kirjutas: 16 Nov 2022, 13:05 Ja nagu ma aru saan, siis 7 aastat tagasi alles hakkasid maja ehitama ning nüüd elad juba sees?
Umbes nii jah, vahepeal tulid muud sekeldused vahele päris pikaks ajaks, ei saanud tegeleda....
Kuidas see asjasse puutub?
võhik kirjutas: 16 Nov 2022, 13:05 Milline on sinu aastane tegelik elektritarbimine ja selle eest makstud raha.. näiteks viiimase kolme aasta jooksul?
2020 - 11 639kWh - 1 360eur
2021 - 12 856 - 2 265
2022 - 11 545 - 2 455 novembri ja detsembri numbrid on samad, mis eelmisel aastal.
Hind on lõpphind - viimane, kõige suurem number arvel, sisaldab võrgutasu. Arve tuleb firmale, sellepärast ei ole mingeid toetusi ka.
Viimati muutis valaskalakene, 17 Nov 2022, 06:57, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Hakkas ikka huvitama see jutt et saab toad mõnusalt soojaks kui on pandud ( valaskalakene 'el näiteks) põrandasse 300mm sammuga 20mm torud ja neis ringleb vesi mis on -20 kraadise pakasega 23,24 kraadi et saada tuppa temperatuuriks 21,22 kraadi. Ps: seda ka ei mõista , kuidas saab voolata ühtlese temp vesi kui seda soojendatakse 1,2 tundi ööpäevas.
Endal maja 150 ruutu, põrandas 250mm, seintes 200mm(pluss200mm aeroc), pööningul 900mm soojustust, õhtihe(mõõdetud), õhuhulga normidele vastav rootorsoojatagastusega ventaparaat, 3 kordsed wiking aknad, sai vist põhi asjad kirja. Torustik pandud kütteprojekti järgi maha(tihedamalt kui 300mm sammuga), sooja vett tekitab nibe 1245 6kw inverterpump. Noo mina küll ei saa selliselt et lasen 1,2 kraadi soojema vee torudesse kui soovin näiteks 24 kraadi tuppa. Kusagilt peab selliste näitudega järgi andma kas siis toa temperatuuris või õhuvahetuses või on neljaknandiline ja igalt pool 1m soojustusega ilma akendeta maja. Võibolla siis saavutab sellise temperatuuri nagu väidetakse. Mõni insener siin foorumis ehk on veel alles ja oskab komenteeerida.
Ps: enda kuudis toa temp aasatringi 24,25 kraadi
PPs:'valaskalakene', täpselt ikka ei saa aru, kas hakkad alles esimest talve niimodi paaritunni kaupa kütma ? Kord vastad nii ja kord naa.
sass1234
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 12 Mär 2022, 01:06

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas sass1234 »

Kas see 23-24 kraadine vesi -20 pakasega on pealevoolu temp või tagasivoolu temp???
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

sass1234 kirjutas: 16 Nov 2022, 19:34 Kas see 23-24 kraadine vesi -20 pakasega on pealevoolu temp või tagasivoolu temp???
...mina saan nii aru et ikka peale minev temp.
Ps: muidugi üks eelis nn paljal betoonil on, aga kui suur , seda ei tea.
bjorn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Veebr 2016, 13:27
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas bjorn »

Mul sarnane seis Kaimagk kasutajaga. 300mm põranda soojustust, 200mm Baruoc seina + 200mm EPS soojustust. Lae peal küll ainult 500mm puistet (tundub, et peaks juurde panema vist). Rootoriga korralik sundvent, 3x pakett, mitteavatavad aknad (U arv alla 0.9) jne. Kõige suurem erinevus külmade ilmadega tuleb ventilatsioonist. Kui ventileerid normaalselt, siis peab ka põrandakütte vee temp oluliselt tõusma. Mul põrandas 300mm sammuga 20mm toru, märgades ruumides 150mm sammuga 20mm toru. Pakun peast, et -20 kraadiga toodab pump graafiku järgi 30+C vett ning vesi tubadesse ringleb vastavalt termostaadile mis igas toas. Ilmselt pääseks paar kraadi madalama veetemperatuuriga, aga soovin, et vannituba oleks meeldivalt soe. Laiskus ja mugavus, mis muud.

Ahjaa - pump ka Nibe F1255 6kw mudel ning elutoas 24C, magamistoas 21-22 kraadi.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4449
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas ping »

kaimagk kirjutas: 16 Nov 2022, 19:38
sass1234 kirjutas: 16 Nov 2022, 19:34 Kas see 23-24 kraadine vesi -20 pakasega on pealevoolu temp või tagasivoolu temp???
...mina saan nii aru et ikka peale minev temp.
Ps: muidugi üks eelis nn paljal betoonil on, aga kui suur , seda ei tea.
Erinevad "parketilaadsed" põrandakatted ja alusvaibad kattele on olulised soojusenergia ülekannet takistavad elemendid millede rolli küttesüsteemi osana tavaliselt ei panda tähele ega arvutata.
Kui paljud teist on uurinud tootjate andmeid "põrandakattekihi soojusjuhtivuse" kohta, köetaval põrandal?

Pole ka veel avaldatud selle betoonpõranda värvitooni, sest ka pinnavärvist sõltub kiirguse teel toimuv soojaülekanne.
Mina näiteks olen värvinud küttega betoonpõranda pinna mustaks, soojusülekande parandamiseks.
Alul värvisin katseks ühe ruumi ja siis kõik põrandapinna enne katmist.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

…. kas see kiirguse ja värvitooni jutt on naljana välja pakutud!?! Mis puutub põrandakattesse siis enda majal liimitud otse betoonile puidust tamme parkett, nii et selle soojusülekande pärast väga suurt muret ei peaks olema. Kuigi jah, ideaalsem oleks ilma mingisuguse katteta betoon aga samas siin tulevad ka juba mängu füüsika ja soojus, seda teemat on mujal juba jahutud küll. Küsimus oli vee temperatuurist mis jookseb torudes!
Ps: ventilatsiooni õhu temperatuurist sõltub minul päris palju toa temp, kuna meil soov korraliku õhu käes elada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Asi selles, et kui torudes jookseb vaid paar kraadi soojem vesi kui toas ja vahepeal on kasvõi üks cm head soojusisolaatorit siis tegelikult vesi ei küta ruumi.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4449
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas ping »

kaimagk kirjutas: 17 Nov 2022, 10:58 …. kas see kiirguse ja värvitooni jutt on naljana välja pakutud!?! Mis puutub põrandakattesse siis enda majal liimitud otse betoonile puidust tamme parkett, nii et selle soojusülekande pärast väga suurt muret ei peaks olema. Kuigi jah, ideaalsem oleks ilma mingisuguse katteta betoon aga samas siin tulevad ka juba mängu füüsika ja soojus, seda teemat on mujal juba jahutud küll. ...
Ei ole naljana.
Füüsika on igal pool ja see, et enamus ei mäleta põhikooli füüsikatundidest seda, et kõik mis on soojem kui 0K, on "soe" ja et normaalne toatemperatuur võiks olla 295K.
https://www.google.com/search?q=0K+to+C ... s-wiz-serp
Kui põhitõest ei suudeta aru saada, siis ülejäänud arusaamine tugineb "usule".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas val »

valaskalakene kirjutas: 16 Nov 2022, 10:55
val kirjutas: 15 Nov 2022, 20:41
valaskalakene kirjutas: 15 Nov 2022, 12:40Ei jaga aasta peale. Kui tahad saada süsteemi maksumust energiaühiku kohta, siis mis tehteid on vaja selleks teha? Üritad ise vastata või seletan
Pead seletama, sest ma ei saa aru mida iseloomustab veerg "süsteemi hin.. s/kWh". Tehe 10000/8000=1,25 €/kWh, mis peaks olema 125 s/kWh, aga sul on 12,5 s/kWh. Oled 125 jaganud 10-ga. Seda peaksid selgitama, sest 10-ga jagamisel ei ole ühiku hind s/kWh ja sa ei saa liita kütuse hinda süsteemi hinnaga nagu sa seda teinud oled.
Süsteemi maksumuse energiaühiku kohta saame, kui jagame süsteemi maksumuse selle eluaja jooksul toodetud eergia(ühikute)ga.
10-ga jagatud, sest (arvestuslikult) süsteem toodab sooja kümne aasta jooksul. Võib toota ja toodabki pikema perioodi jooksul aga üle 10 aastast amortisatsiooniperioodi ei ole mina nõus ühelegi oma seadmele arvestama, pigem amortiseeriks 5 aastaga. (Teised on teretulnud rakendama neile sobivaid amortisatsiooniperioode)
.... Sellest minu algselt suurusjärkude näitamise harjutusest on siin komakohti taga ajav sport saanud. ;)
Täpsust on mõtet taga ajada siis, kui on teada täpsed algandmed.
Minu jaoks ja minu tingimustel on siiamaani kasulikum kütta ka _keskmise_ hinnaga elektriga otse, kui soojuspumbaga.
Probleem seisneb selles, et su arvutus on vigane. Lõpphinna lisasid arvestusse, aga nüüd on süsteemi hind arvestatud 1.a jooksul tarbitud energia alusel (nt 8 MWh) ja jagatud see 10.a peale.
See annab paraku vigase "süsteemi hin.. s/kWh" hinna ja valed järeldused on lihtsad tekkima. Samas on see hea näide, et ka lihtsaid arvutusi peab kontrollima. Kui eksid arvutuses, siis ei juhtu midagi, aga kui küttesüsteemi valid, siis mõõda (kontrolli) enne 9x.

See ei tähenda, et min hinnaga elektrit ei saaks püüda, kindlasti saab, aga selle arvutuse pealt ei saa väita, et "Kõige soodsam kütteliik eramajale on jätkuvalt elekter!"
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

See ei tähenda, et min hinnaga elektrit ei saaks püüda, kindlasti saab, aga selle arvutuse pealt ei saa väita, et "Kõige soodsam kütteliik eramajale on jätkuvalt elekter!"
Täpselt samuti ei saa väita, et soodsaim kütteliik poleks elekter...

Sellistel tasuvusarvutustel tuleb kindlalt sisse arvestada ajaväärtus
Ajaväärtuse leidmiseks on omakorda vaja teada alternatiivse investeeringu aega ja intressimäära
Samuti tuleb teada kas liitintressi saab ära kasutada
Muutujaid siin on erinevaid ning paratamatult sõltub tulemus ka persoonist kes ja kuhu ja mis tingimustel alternatiivse investeeringu teeb
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

ping kirjutas: 17 Nov 2022, 11:53
kaimagk kirjutas: 17 Nov 2022, 10:58 …. kas see kiirguse ja värvitooni jutt on naljana välja pakutud!?! Mis puutub põrandakattesse siis enda majal liimitud otse betoonile puidust tamme parkett, nii et selle soojusülekande pärast väga suurt muret ei peaks olema. Kuigi jah, ideaalsem oleks ilma mingisuguse katteta betoon aga samas siin tulevad ka juba mängu füüsika ja soojus, seda teemat on mujal juba jahutud küll. ...
Ei ole naljana.
Füüsika on igal pool ja see, et enamus ei mäleta põhikooli füüsikatundidest seda, et kõik mis on soojem kui 0K, on "soe" ja et normaalne toatemperatuur võiks olla 295K.
https://www.google.com/search?q=0K+to+C ... s-wiz-serp
Kui põhitõest ei suudeta aru saada, siis ülejäänud arusaamine tugineb "usule".
:hello:
....ma tõesti ei taha trollida :blackeye: aga kui ma panen öösel musta kampsuni valge asemel selga siis on mul soojem? Lappasin 9 klassi füüsikaõpikut aga ei leidnud sellele küsimusele vastust, jah on olemas soojusneeluvus kus tumedad materjald nn neelavad soojust kuna tumedal pinnal on väiksem peegeldus, aga see ei puutu teemasse. Palun linki või viidet kus on selgitatud seda et must värv on hea soojusjuht kus puudub soojusvalgus.
Ps: naine küsis, kas peaks ostma ka mustad voodilinad ja kas kütte saab siis ka väiksemaks keerata:)
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

val kirjutas: 17 Nov 2022, 19:12
Probleem seisneb selles, et su arvutus on vigane. Lõpphinna lisasid arvestusse, aga nüüd on süsteemi hind arvestatud 1.a jooksul tarbitud energia alusel (nt 8 MWh) ja jagatud see 10.a peale.
See annab paraku vigase "süsteemi hin.. s/kWh" hinna ja valed järeldused on lihtsad tekkima. Samas on see hea näide, et ka lihtsaid arvutusi peab kontrollima. Kui eksid arvutuses, siis ei juhtu midagi, aga kui küttesüsteemi valid, siis mõõda (kontrolli) enne 9x.

See ei tähenda, et min hinnaga elektrit ei saaks püüda, kindlasti saab, aga selle arvutuse pealt ei saa väita, et "Kõige soodsam kütteliik eramajale on jätkuvalt elekter!"

Süsteemi hind 10 000 EUR
Aastas tema poolt toodetav energia 7000 kWh
10 aasta jooksul toodetav energia 70 000 kWh

10 000 EUR / 70 000 kWh => 0,14 EUR/kWh => 14 senti/kWh

Kus viga on? ;)

Äkki jäi sul tähele panemata, et EUR/kWh pealt on sujuvalt üle mindud senti/kWh peale? ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuulge, kas te lolliks ei lähe selle sendi pooleks löömisega? On tunduvalt rohkem kohti, mille arvelt kokkuhoida ja ära kannatada see ajutine mingi kütteliigi kallinemine. Soetuse maksumuselt on vist elektriküte vist kõige soodsam, aga hetkel kõige kallim. Muidugi oleneb, millal on maja ehitatud. Mõelge ka sellele, et kui midagi pekki läheb, siis midagi on kõige odavam parandada või asendada. Näiteks kui on olemas põrandaküttetorustik, siis on üpris lihtne pekkiläinut asendada.
Mis puutub rohkematesse kokkuhoiu kohtadesse, siis ise olen hetkel Ida-Virumaal komandeeringus ja huvi pärast pranglisin kahe nädala söögile tehtud kulutused. Max 25€. Hommikuks teen endale kohvi kõrvale paar võisaia külmsuitsu lõhega(küll kõhuääred, aga minu jaoks on tähtsam maitse ja D-vitamiini on selles rohkem kui puhtas filees, Lidlis müüakse), lõuna on nii ja väike snäkk või võileib ning õhtuks olen söönud vaheldumisi külmutatud pelmeene(Lidlis maksab 1kg 1,59€) keedetud variandis või Lidlist ostetud 1kg pakk friikaid(1,59€) koos lihakõrvasega kohaliku Maxima allahinnatud kauba valikust. Ja siin on allahinnatud lihakauba valik tunduvalt suurem kui mu kodukoha Maximas. Vist pean tegema nõustamisfirma ja hakkama rohkemate kokkuhoiukohtade nõustajaks, sest see nõustaja on praegusel hetkel vist väga kasulik ettevõtmine, sest ega muidu ei oleks neid nii palju. Mõningat meediat lugedes olen aru saanud, et nii kui keegi on mingi kogemuse läbi elanud, siis kohe on ta kogemustega nõustaja ja saab nõu andmisega raha teenida(a´la Diana Klasi tasuline nõustamisteenus telefoni kaudu, mis tõi esile mälupildi telefoniteenusest "küsida võib kõike"). ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 17 Nov 2022, 20:55 Kuulge, kas te lolliks ei lähe selle sendi pooleks löömisega? On tunduvalt rohkem kohti, mille arvelt kokkuhoida ja ära kannatada see ajutine mingi kütteliigi kallinemine. Soetuse maksumuselt on vist elektriküte vist kõige soodsam, aga hetkel kõige kallim. Muidugi oleneb, millal on maja ehitatud. Mõelge ka sellele, et kui midagi pekki läheb, siis midagi on kõige odavam parandada või asendada. Näiteks kui on olemas põrandaküttetorustik, siis on üpris lihtne pekkiläinut asendada.
Mis puutub rohkematesse kokkuhoiu kohtadesse, siis ise olen hetkel Ida-Virumaal komandeeringus ja huvi pärast pranglisin kahe nädala söögile tehtud kulutused. Max 25€. Hommikuks teen endale kohvi kõrvale paar võisaia külmsuitsu lõhega(küll kõhuääred, aga minu jaoks on tähtsam maitse ja D-vitamiini on selles rohkem kui puhtas filees, Lidlis müüakse), lõuna on nii ja väike snäkk või võileib ning õhtuks olen söönud vaheldumisi külmutatud pelmeene(Lidlis maksab 1kg 1,59€) keedetud variandis või Lidlist ostetud 1kg pakk friikaid(1,59€) koos lihakõrvasega kohaliku Maxima allahinnatud kauba valikust. Ja siin on allahinnatud lihakauba valik tunduvalt suurem kui mu kodukoha Maximas. Vist pean tegema nõustamisfirma ja hakkama rohkemate kokkuhoiukohtade nõustajaks, sest see nõustaja on praegusel hetkel vist väga kasulik ettevõtmine, sest ega muidu ei oleks neid nii palju. Mõningat meediat lugedes olen aru saanud, et nii kui keegi on mingi kogemuse läbi elanud, siis kohe on ta kogemustega nõustaja ja saab nõu andmisega raha teenida(a´la Diana Klasi tasuline nõustamisteenus telefoni kaudu, mis tõi esile mälupildi telefoniteenusest "küsida võib kõike"). ;)
...ja jälle sa risustad teemat!
See ikka kõvasti kallutatud foorum siin, kui mõnedel on suuremad privileegid!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas RaJy »

[/quote]
...ja jälle sa risustad teemat!
See ikka kõvasti kallutatud foorum siin, kui mõnedel on suuremad privileegid!
[/quote]

Mis privileegidest jutt?
Niipalju kui mina aru olen saanud võib siin ükskõik kes ükskõik mis teemas ükskõik mis möga ajada kui ta tahab
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

RaJy kirjutas: 17 Nov 2022, 21:40
...ja jälle sa risustad teemat!
See ikka kõvasti kallutatud foorum siin, kui mõnedel on suuremad privileegid!
[/quote]

Mis privileegidest jutt?
Niipalju kui mina aru olen saanud võib siin ükskõik kes ükskõik mis teemas ükskõik mis möga ajada kui ta tahab
[/quote]
... minul paluti trollimine lõpetada, muidu pannakse mingid keelud peale :this:
Viimati muutis kaimagk, 17 Nov 2022, 21:57, muudetud 1 kord kokku.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas, siin ei ole vaidlemine vaidlemise pärast vaid suht põhimõtteline küsimus.
valaskalakene kirjutas: 17 Nov 2022, 20:2310 000 EUR / 70 000 kWh => 0,14 EUR/kWh => 14 senti/kWh Kus viga on? ;)...
Minu paha, viitasin vale veergu. See arvutus on korrektne, aga kui lihtsalt liita kütuse hind ja aja komponenti sisaldava süsteemi hind nii nagu sa seda oled teinud (ilma selgitusteta), siis lõpptulemus +- EUR/aastas annab vale informatsiooni. ...
Õigemini on see pooltõde ja peaksid oluliselt rohkem selgitusi lisama sellise arvutuse juurde, sest üldine järeldus oleks lihtne: nagu 8 MWh näites on msp igal aastal +248€ kallim kui oe, järelikult ei tasu ära. Tegelikult on küsimus tasuvusajas, st mitme aastaga (kui üldse) teine võrreldav süsteem oma eluea jooksul ära tasub, mitte +- € aastas pole peamine nagu sul paraku on.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 17 Nov 2022, 21:45 ... minul paluti trollimine lõpetada, muidu pannakse mingid keelud peale :this:
Eks see trollimise süüdistus olene selles, kuidas keegi kas minu või kellegi teise postituses kirjutatu mõttest aru saab. Sinu trolliks nimetamine tuli vist sinu kirjuta põhjal ja sinu poolt minut trolliks nimetamine tuli sinu arusaamisest minu poolt kirjutatu põhjal. On erinevusi? Ole rahulik, sest olles "staarkommentaator" siinses foorumis, siis olen saanud aru, et ükskõik kuidas asja ei pruugi selgitada või midagi kirjutades või kommenteerides, siis osad nagunii ei saa kommentaari mõttest aru aru. Äkki minu kommentaaridest aru saamine nõuab rohkemate hallrakkude omamist? :scratch: ;)
Viimati muutis Urmas, 17 Nov 2022, 22:12, muudetud 1 kord kokku.
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 17 Nov 2022, 22:08
kaimagk kirjutas: 17 Nov 2022, 21:45 ... minul paluti trollimine lõpetada, muidu pannakse mingid keelud peale :this:
Eks see trollimise süüdistus olene selles, kuidas keegi kasvõi minu postituste sisu mõttest aru saab. Ole rahulik, sest olles "staarkommentaator" siinses foorumis, siis olen saanud aru, et ükskõik kuidas asja ei pruugi selgitada, siis osad nagunii ei saa kommentaari mõttest aru aru. Äkki minu kommentaaridest aru saamine nõuab rohkemate hallrakkude omamist? :scratch: ;)
... ja tõesti kuidas need lidli pelmeenid puutuvad siia teemasse! Kas pole siis risustamine?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas: 17 Nov 2022, 22:11 ... ja tõesti kuidas need lidli pelmeenid puutuvad siis teemasse! Kas pole siis risustamine?
Kurb, väga kurb. :( Puust ja punaseks mnu ümbernurgakommentaari mõte- osta odavamat toitu ja raha jääb järgi ka mittesoodsama kütteliigi kulutuste eest tasumiseks. ;) Suurenenud elektri või misiganes küttekulude arvete eest tasumiseks on ka teisi lahendusi kui pimedas istumine või kella ja börsi jälgimine, millal on kõige odavam elekter. Mul on peale kohustusliku jälgimise kokkuhoiu nimel muudki teha.
Sa parem mõtle sellele, et kui ülbe ma olen mainides siin foorumis, et käin Lidlis ja Maximas vaatan allahinnatud tooteid kui samal ajal Somaalias sureb tuhandete kaupa lapsi nälga, sest nende vanemate kodumaal ei ole ei Lidlit ega Maximat. Mõtle sellele! Ise küll mõtlen iga õhtu enne magama uinumist nälga surevatele Somaalia laste peale. ;)
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas kirjutas: 17 Nov 2022, 22:22
kaimagk kirjutas: 17 Nov 2022, 22:11 ... ja tõesti kuidas need lidli pelmeenid puutuvad siis teemasse! Kas pole siis risustamine?
Kurb, väga kurb. :( Puust ja punaseks mnu ümbernurgakommentaari mõte- osta odavamat toitu ja raha jääb järgi ka mittesoodsama kütteliigi kulutuste eest tasumiseks. ;) Suurenenud elektri või misiganes küttekulude arvete eest tasumiseks on ka teisi lahendusi kui pimedas istumine või kella ja börsi jälgimine, millal on kõige odavam elekter. Mul on peale kohustusliku jälgimise kokkuhoiu nimel muudki teha.
Sa parem mõtle sellele, et kui ülbe ma olen mainides siin foorumis, et käin Lidlis ja Maximas vaatan allahinnatud tooteid kui samal ajal Somaalias sureb tuhandete kaupa lapsi nälga, sest nende vanemate kodumaal ei ole ei Lidlit ega Maximat. Mõtle sellele! Ise küll mõtlen iga õhtu enne magama uinumist nälga surevatele Somaalia laste peale. ;)
.....noo püüa ikka jääda teemadese, kas on keeruline sellest aru saada, et sa risustad teemasi niimodi!! :clapping:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui sa vastad eelmisele postitusele ei pea seda ju ometi täies mahus tsiteerima ja veel koos iseenda tsitaadiga.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas val »

xxx111 kirjutas: 17 Nov 2022, 19:36Täpselt samuti ei saa väita, et soodsaim kütteliik poleks elekter...
Sellistel tasuvusarvutustel tuleb kindlalt sisse arvestada ajaväärtus ...
Ajaväärtuse kohta on seni ainult jutt.. peaks, võiks. Mina nt ei arvestaks, sest tegu pole raha-raha investeeringuga.

Kui võtta keskmine Eesti eramu, siis ma julgen üsna kindlalt väita, et otseelekter on üks kallimaid.

Hästi soojustatud eramuga on teine teema. Küttekoormuse (soojustuse) ja oe "tasuvuse"punkt on kindlasti olemas, aga kahtlustan, et on see on valaskalakene juhtumist veelgi väiksema küttekoormuse juures... passiivmaja 10 W m2... ei tea?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4449
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Kõige soodsam kütteliik eramajale

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 17 Nov 2022, 22:22 ... Ise küll mõtlen iga õhtu enne magama uinumist nälga surevatele Somaalia laste peale. ;)
Hiljuti tuli rõõmuuudis, et Somaalimaal olla avalikustatud gaasivarud mis olevad isegi 4 korda suuremad, kui veremaal üldse kokku gaasi on.
Niiet varsti on nad sama rikkad kui kröösused araabiamaades ja saad rahulikult magada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta