Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Tegu garaaži betoonpõrandaga, sile kopteripind. 32m2. Erinevate tööde käigus on maha jäänud poorbetooni liimi plekid ja kipskrohvi jäljed. Praktiliselt üle kogu põranda. Tahaks selle puhtaks saada ja liitiumsilikaadiga ära töödelda aga ei tea kuidas puhasta. Proovisin relaka otsas puhastusekettaga - saab ilusti puhtaks küll aga kettaid läheks kogu põranda peale c 30, rääkimata sellest, et jube töömahukas on.
On kellelgi teadmisi, kuidas sellise põranda võiks puhtaks saada?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kiviketas ja põrandalihvimismasin on selleks olemas rendis ju
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Hiid kirjutas: 10 Sept 2022, 19:05 kiviketas ja põrandalihvimismasin on selleks olemas rendis ju
Lasen põrandalihvmasina ja kivikettaga üle ja asi ants? Nurgad-servad ilmselt ikka käsitsi relaka otsas või on mingi muu meetod? Millise karedusastmega kivi peaks sellise töö jaoks kasutama?
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mind ootab analoogne töö ees. Tarvis on põrandaplaadi ja vundamendi ühenduskoht tasaseks saada. Mõtlesin sellise kettaga proovida: https://kaup24.ee/et/koduremont/tooriis ... id=4670839 aga nende kulu kohta mul küll ettekujutus hetkel puudub. Ise loodan, et saan 2-3 kettaga omad asjad aetud. Mul umbes 40+ meetrit umbes 10cm laiuselt vaja lihvida. Mõnest kohast kuni 5mm madalamaks, mõnest kohast lihtsalt valuvead tasandada.

P.S. See ongi töömahukas ja tüütu ettevõtmine mille käigus eraldub suures koguses tolmu.
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas ping »

Selline teemantketas (7,56eur) võiks vist käiakivist tublim tööriist olla?
https://kaup24.ee/et/koduremont/tooriis ... tlihvketas
Pilt
https://kaup24.ee/et/search?q=teemantlihvketas&ob=pa

Pehmed segulärakad eemaldatakse "kraabiga":
https://agroshop.ee/labidad-ja-hargid/3 ... rrega.html
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 10 Sept 2022, 21:25 https://grest.ee/
Teemaks oli vist garaazi põranda puhtaks saamine. Kuidas sa kujutad ette siseruumis viidatud isendi kasutamist? Mis saab peale selle isendiga põranda töötlust seintest?
kõige paremad soovitused on akf Hiid ja pingi omad. Omalt poolt soovitaks pingi variandi(olen ise kasutanud) puhul kasutada relaka külge käivat tolmu eemalduse adapterit, mille ühendad tolmuimejaga. Jah, tolmu tuleb veidi ikka, kuid minimaalselt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas, ma ei viidanud mingile konkreetsele masinale või isegi tehnoloogiale, vaid ettevõttele, kellel on sedalaadi muredega kogemused. Vajadusel saaks teemaalgataja kontakti võtta, et võimalikud variandid läbi arutada.

Saan aru, et tegemist on ehitusjärgus ruumiga, seega väga palju viimistluse pärast muretsema ei peaks. Isiklikult muretseksin hoopis teiste pakutud abrasiivtehnoloogiate pärast, sest pärast nendega üle käimist on tulemuseks terratsopind. Kui ma olen tellinud ühtlaselt halli betoonpõranda ja välja tuleb hoopis terratsopind, siis see ei ole mulle isiklkult vastuvõetav. Kui teemaalgatajale sobib, siis odavam ja lihtsam on tõesti abrasiivselt läheneda.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kivikäiaga ei tee sa mingit terratsot. Sellega saad vaid sodi lahti.
Mis siis viga oleks, kui asi nii hõlpus oleks? Terratsopind hulka ilusam ja kallim :grin:
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Mind ei huvi terrazo, ilmselt oleks äge oleks aga mul puudub igasugune huvi sinna 1K€ või enam alla panna. Mind rahuldab suurepäraselt sile betoonpõrand. Siledast kopteripinnast piisab maa ja ilm. Ei pea olema perfektne ja siidiselt läikiv. Piisab, kui on hall ja puhas betoon. Sokkides seal käia ei plaani aga enam-vähem esteetiline võiks välja näha. Kaasaegse kodus on garaaz enamasti pigem suurte ustega hoobiruum, kui auto parkimise ja remondi koht. Nii ka antud juhul.
Äärenurk kirjutas: 11 Sept 2022, 21:27 Vajadusel saaks teemaalgataja kontakti võtta, et võimalikud variandid läbi arutada.
Saan aru, et tegemist on ehitusjärgus ruumiga, seega väga palju viimistluse pärast muretsema ei peaks.
Saatsin eile päringu antud lehelt, arutada võib alati.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

ping kirjutas: 11 Sept 2022, 11:34 Selline teemantketas (7,56eur) võiks vist käiakivist tublim tööriist olla?
https://kaup24.ee/et/koduremont/tooriis ... tlihvketas
Ma arvan, et mul nii agressivset lõikust vaja pole, pigem on betooni pealt vaja eemaldada kõik sellest pehmem materjal. Lihvkivi ja põrandalihvimismasin kõlab nagu võimalik teema.
Kui kasutada teemantketast siis tundub, et sobivam profiil sellie puhastuse jaoks on pigem teistsugune, midagi sellist nagu allpool toodud (vähemalt internet ütleb nii).

https://www.alve.ee/toode/teemantlihvke ... m-turbo-2/
Pilt
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

selle teemantiga rüüstad oma päranda ilusti ära :scratch:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas aero »

Arvan sama. Suurt vahet pole millise profiiliga teemantketta võtad. Rellaka otsas läheb see betoonpõrandasse ikka kiirelt ja sügavale. Väike lõikepind ja suured pöörded. Võibolla selline ketas oleks piisavalt leebe?
https://www.kopas.ee/et/c/betooni-poleerimine
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Hiid kirjutas: 12 Sept 2022, 07:12 Terratsopind hulka ilusam
Maitse asi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 11 Sept 2022, 21:27 Urmas, ma ei viidanud mingile konkreetsele masinale või isegi tehnoloogiale, vaid ettevõttele, kellel on sedalaadi muredega kogemused.
Minu viga, ei vaadanud kodukat lõpuni kui ette tuli suurelt kuuma veega survepesu. :blush:
ping kirjutas: 11 Sept 2022, 11:34 Pehmed segulärakad eemaldatakse "kraabiga":
https://agroshop.ee/labidad-ja-hargid/3 ... rrega.html
Pilt
:hello:
Selle mõne seguläraka maha kraapimiseks nüüd niipalju raha ei ole küll mõtet raisata. Ise tegin sarnase kaabitsa vanast pahtlilabidast(350mm) ja varreks võtsin ühe paraja jupi tuulutusliistu. Väga edukalt ajab asja ära, isegi parem, sest mul on pahtlilabidas kinnitatud kerge nurga all. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 12 Sept 2022, 15:31
ping kirjutas: 11 Sept 2022, 11:34 Pehmed segulärakad eemaldatakse "kraabiga":
https://agroshop.ee/labidad-ja-hargid/3 ... rrega.html
Pilt
:hello:
Selle mõne seguläraka maha kraapimiseks nüüd niipalju raha ei ole küll mõtet raisata. Ise tegin sarnase kaabitsa vanast pahtlilabidast(350mm) ja varreks võtsin ühe paraja jupi tuulutusliistu. Väga edukalt ajab asja ära, isegi parem, sest mul on pahtlilabidas kinnitatud kerge nurga all. ;)
Kas luuana kasutad kah vana vihta? ;)
Minul on kraap "igapäevases kasutuses" ja seisab põrandaharja kõrval välisukse juures.
Sellega saab lihtsamalt eemaldada maas olevat pori ja lumelöga, mille harjaga määrib muidu mööda põrandat laiali.
Talvel saab kraabiga lävelt ja trepilt eemaldada jääd hellemalt, kui kangiga tagudes ja seega igati tänuväärne riist majapidamises, millele kahjuks ei osata tähelepanu pöörata.
(Kangema kraami eemaldamisel läheb nurgaall olev tera kõveraks.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 12 Sept 2022, 16:19
Urmas kirjutas: 12 Sept 2022, 15:31
ping kirjutas: 11 Sept 2022, 11:34 Pehmed segulärakad eemaldatakse "kraabiga":
Selle mõne seguläraka maha kraapimiseks nüüd niipalju raha ei ole küll mõtet raisata...
Talvel saab kraabiga lävelt ja trepilt eemaldada jääd hellemalt, kui kangiga tagudes
@urmas - 32 m2 puhastamiseks 14€ kulutada... kõik ei hoia vanu pahtlilabidaid tagavaraks.
@ping - kui tihti sa lävelt (lävepakult?) jääd eemaldad? Las natuke rohkem sooja esikusse, siis jää sulab ise ära :). Kas selle kraabiga saab ka murukamara serva sirgeks lõigata või jääb nõrgaks?
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

aero kirjutas: 12 Sept 2022, 12:50 Võibolla selline ketas oleks piisavalt leebe?
https://www.kopas.ee/et/c/betooni-poleerimine
Proovisin järgi, sellise kettaga täitsa saab, võtab pinna kenasti puhtaks aga relaka otsas lähed enne segi kui jõuad 32m2 ära teha. Ei tea kas leidub suuremaid masinaid rendis millele sarnasest materjalist kettad sisse käiva?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 12 Sept 2022, 16:41
@ping - kui tihti sa lävelt (lävepakult?) jääd eemaldad? Las natuke rohkem sooja esikusse, siis jää sulab ise ära :). Kas selle kraabiga saab ka murukamara serva sirgeks lõigata või jääb nõrgaks?
Mitte "lävepakku", vaid läve, mida mul on ca 6m2 kus teen ennetavalt profülaktilist jäätõrjet.
Mul on nii suur "esik" (tuulekoda) tehtud, kuhu sõidan autoga sisse.

Oleneb ilmast ja mõnikord mitu korda päevas, enne värskelt pealetuisanud lume peale astumist või ülesõitmist.
Päike soojendab betooni ja värskele lumele pealeastudes jäätub see pätsidena betooni külge kinni. Harjaga üle tõmmates hõõrub sulalume lihtsalt laiali ning see jäätub kinni.
Kui on stabiilselt külm ilm, siis tõukan lume harjaga ära.

Ligasel aastaajal puhastan autolt pudenenud muda esiku ja garaaži põrandalt.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

macintosh kirjutas: 12 Sept 2022, 18:14
aero kirjutas: 12 Sept 2022, 12:50 Võibolla selline ketas oleks piisavalt leebe?
https://www.kopas.ee/et/c/betooni-poleerimine
Proovisin järgi, sellise kettaga täitsa saab, võtab pinna kenasti puhtaks aga relaka otsas lähed enne segi kui jõuad 32m2 ära teha. Ei tea kas leidub suuremaid masinaid rendis millele sarnasest materjalist kettad sisse käiva?
oleks cramost läbi käinud, oleks juba põrand tehtud.
Seal on nn karukeeled, kivikäiad, liivapaberi baasil ja kõik jutud olemas :thumbsup:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 12 Sept 2022, 16:41 @urmas - 32 m2 puhastamiseks 14€ kulutada... kõik ei hoia vanu pahtlilabidaid tagavaraks.
32m2 segulärakate kaetud ja kaabitsaga saab puhtaks? Kui jah, siis loomulikult 14€ maksta on köki-möki, kuid see überlabidas on ainult suuremate ja pehmemate segulärakate eemaldamiseks. Esimesest postitusest lugesin, et kui akf macintoshil on seinad kipskrohviga(erinevad kipskrohvi jäljed) viimistletud, siis üldjuhul kipskrohvi paigaldamise käigus kasutati vist ka pahtlilabidat, millega viimistluspahtlit seina enam paigalda ei kõlba ehk läheb äraviskamisele, siis sellisest loogikast lähtudes ka minu pakkumine soodsamaks variandiks.
Ei ole midagi hullu ka relaka otsa pandud lamellkettaga see 32m2 ära teha, lihtsalt on vaja pöörete reguleerijaga relakat(5000-6000rpm on küll ja jõuab lihvimislälge jälgida), relaka külge käivat tolmukaitset ja tolmuimejat(soovitatav tööriista ühendamise võimalusega). ;) Rendifirmadest peaks saama võtta ka kogu komplektina.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Kõik suuremad pätsid on ammu maha kraabitud. Nüüd on põranad tervikuna selline valkjashallikas ja mahakraabitud lärakate kohal on tugevamad valged laigud, mõned üksikud-õhemad on ka siin-seal alles aga ma pole vaevunud neid ükshaaval maha kraapima, niikua, kui pole selge, kuidas ma edasi talitan. Neile kes soovitavad kraabitsat siis see töö on tehtud jäärauaga juba jupp aega tagasi. Viimaseid, õhemaid jälgi kraapisin pahtlilabidaga. Allpool foto konkreetsest põrandast, tumedamat kohta on proovitud 125 relaka otsas erinevate ketastega, viiruline-laiguline on see mittesüstemaatilise töö tulemusena - proovisin, millega võiks tulemuse saavutada:
* lamell - ei saa korralikult puhtaks, eeldab, et hoian relakat väga täpse nurga all vastu põrandat + kipub tumedamaid jälgi jätma sest liivakiht kulub lamellidelt ülikiirelt maha ja siis käib kapronist vmiganes see alusmaterjal on vastu põrandat ja jätab tumedad jäljed.
* puhatusketas - saab põranda puhtaks küll aga ketas kulub väga kiiresti (max 1m2 = 1 ketas) ja tegevus on töömahukas
* betooni/kivi lihvketas (eelpool viidatud), karedus 100 - saab puhtaks küll aga relaka otas on vibra päris korralik, ilmselt pöördeid liialt palju + töömahukas on. Ilmselt teeks relakaga seda mitu päeva jutti. Pole otstarbekas.

Hetkel tundub, et kõige mõistlikum on võtta Cramost põrandalihvmasin ja analoogsest materjalist kettad nagu viimati mainitud betooni lihvketas (eeldusel, et neil on). Ilmselt võiks natuke kardedam olla, näiteks 60 või 40 - sajane ketas võtab põranda läikima aga betooni maha lihvimist ei suunud tuvastada.

Pilt


https://photos.google.com/share/AF1QipN ... Jlc29VcGlR
Viimati muutis macintosh, 16 Sept 2022, 12:08, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

su googlest lingitud pilt ei näita end
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas aero »

Hiid kirjutas: 14 Sept 2022, 18:32 su googlest lingitud pilt ei näita end
Keda sa silmas pead? Sulle eelnevas postis ei olnud google linke.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kuidas ma betoonpõranda puhtaks saan?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

macintosh kirjutas: 14 Sept 2022, 12:03

Pilt
seda ei näita
Vasta