Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Asynergy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 07 Dets 2021, 20:22
On tänanud: 6 korda

Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas Asynergy »

Tere.

Vannituppa ust vaja, sooviks puidust ja mõõtude poolest sobib 7x20 uks ja leng 68mm
Igaltpoolt otsinud aga sellist kombinatsiooni ei leia, on kas:
1. Leng 68mm kuid 7x21 uksele
2. On uks 7x20 ja leng kuid paksus 92mm

Võibolla teadjamad inimesed oskavad siin aidata, aitäh.
Viimati muutis Asynergy, 23 Aug 2022, 10:54, muudetud 2 korda kokku.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas aero »

Ust ja lengi saab lühemaks teha. Tislerid, väiksemad puidutöökojad. Seda kõige odavamat, pappkärjega, vist ei saa. Täispuit - väga lihtne. Lengi kitsamaks lõigata peaks ka saama aga läheb kallimaks, vaja värvida.
Vannitoa ette tuleks panna NIISKUSKINDEL uks.
Asynergy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 07 Dets 2021, 20:22
On tänanud: 6 korda

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas Asynergy »

Uks läheb ülevärvimisele lisaks tulevad allapoole augud ventilatsiooni jaoks (paneelmaja). Kas tagab piisava niiskuskindluse või peaks ikkagi eraldi niiskuskindla ukse vaatama?

Lähen siis vast sellist teedpidi:
Uks 7x20 ja ukseleng 7x21 - 68mm ja siis lõikab mõõtu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Väga edukalt annab ka kärgsisemusega ust lühemaks teha. Kodus tegin. Ei tea täpselt, milline on ukse karkassi ülemise-alumine kõrgus, kuid Venes või Valgevenes toodetud ustel oli ühes otsas ca 5cm ja teises otsas 8(?)cm. Asi selles, et lõikasin ühel uksel valest otsast lühemaks ja kärgpapp paistis välja. Egas midagi, lauasaag käima ja lasin ettevaatlikult soome papi maha. Peale dekoratiivse papi mahasaagimist nägin ära ka õige pikkuse. Nüüd sai papp ja see uksekarkassi jupp liimiga kokku tehtud, vahele pistetud, pitskruvidega kinni ja valmis ta oligi. Järgmistel ustel puurisin 5mm kontrollaugu teadasaamiseks, et kumbas otsas on kõrgem karkass. Lihtsalt ühe sirge traadijupi otsa sai tehtud pisike konks. Kui konks tagasi tõmmates jäi kinni, märkisin pöidlaga koha ära, tõmbasin traadijupi välja ja oli karkassi kõrgus kohe näha. Ülejäänud neli ust sai juba probleemivabalt lühemaks tehtud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

Teistlaadi küsimus..
Vannitoa seina paksus 91-92mm, lisaks tuleb servani 6mm plaat + segu kiht. Mis laiuses ukseleng osta? Kui 92 siis tuleks lengi laiendada, kuidas? Kui 125 siis jääb ca 20-25mm serv üle. Milline variant õigem/ilusam oleks?
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1194
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Plaat nurgaliistuga läheb lengi peale. Üldiselt nii tehakse
Üldiselt Sinu postitusi vaadates siis ega Sa vist ehitusega väga kursis ei ole? Mingil määral on muidugi võimalik ka iseõpe foorumis, aga päris oskusteni jõudmine vajab ka praktikat - soovitan spetsialisti palgata.
JannoRa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 10 Juul 2019, 22:34
On tänanud: 1 kord

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas JannoRa »

RaJy kirjutas: 26 Aug 2023, 18:26 Plaat nurgaliistuga läheb lengi peale. Üldiselt nii tehakse
Üldiselt Sinu postitusi vaadates siis ega Sa vist ehitusega väga kursis ei ole? Mingil määral on muidugi võimalik ka iseõpe foorumis, aga päris oskusteni jõudmine vajab ka praktikat - soovitan spetsialisti palgata.
Üldiselt kui ehitus mu igapäeva ellu kuuluks siis ma siin foorumis nõu ei küsiks. Nii palju võiks ju loogilist mõtlemist olla :hello: Oled julgelt lubatud ignoreerima kõiki mu rumalaid küsimusi sest neid tuleb ilmselt veel mõned nädalad. :jooma
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1194
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kust leida? Siseuks 7x20 - leng 68mm

Lugemata postitus Postitas RaJy »

JannoRa kirjutas: 26 Aug 2023, 20:56
RaJy kirjutas: 26 Aug 2023, 18:26 Plaat nurgaliistuga läheb lengi peale. Üldiselt nii tehakse
Üldiselt Sinu postitusi vaadates siis ega Sa vist ehitusega väga kursis ei ole? Mingil määral on muidugi võimalik ka iseõpe foorumis, aga päris oskusteni jõudmine vajab ka praktikat - soovitan spetsialisti palgata.
Üldiselt kui ehitus mu igapäeva ellu kuuluks siis ma siin foorumis nõu ei küsiks. Nii palju võiks ju loogilist mõtlemist olla :hello: Oled julgelt lubatud ignoreerima kõiki mu rumalaid küsimusi sest neid tuleb ilmselt veel mõned nädalad. :jooma
Rahune - küsisid nõu, andsin nõu.
Mul pole midagi selle vastu, et edaspidigi küsid. Lihtsalt edukam tegevus oleks ehitaja palkamine. Kui arvad, et siit foorumist suudad nii palju head nõu saada ja ehitada siis anna minna. edu Sulle ja aitan ka ise kui oskan
Vasta