Akendele ventilatsiooni ava loomine

TriinuL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Aug 2022, 15:40

Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas TriinuL »

Tere. Mul on kodus kolmekordsed PVC aknad. Kahjuks kortermaja ise on vanemat tüüpi ja tubades ventilatsioon puudub ja tuba kipub ikkagi magamise ajal umbseks minema. Aknad on ise 2000. aastate alguses paigaldatud ja uute akende paigaldus hetkel pole võimalik.

Kas kellelgi on kogemust, kuidas või kust tasuks lasta aknale ventilatsiooni ava/pilu paigaldada?

Sooviks mingit sellist lahendust, kus ei pea aknaraami endasse mingit õhuava puurima. Endal on silma jäänud Air-Box Eco kui ka Air-Box Comfort. Näiteks https://varskekodu.ee/toode/ohu-tuulutu ... irbox-eco/ . On kellelgi Air-Box Eco/Comfortiga kogemust?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kas aken tuulutse asendisse ei käi?
TriinuL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Aug 2022, 15:40

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas TriinuL »

tabarabarap kirjutas: 17 Aug 2022, 17:17 Kas aken tuulutse asendisse ei käi?
Käib, aga kuna elan suure tiheda liikluse ääres, siis see pidev müra ja öösel räuskavad tüübid, ei aita just öisele magamisele kaasa - ei minule, ega lapsele. Pluss talvel, ei hoia öösel tuulutus asendis ja siis läheb eriti umbseks tuba.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Millisel moel erineb see välja otsitud lahendus tuulutusasendis aknast?
Värske välisõhk siseneb aknaraami ja lengi vahelise spetsiaalse kanali kaudu ruumi
See spetsiaalne kanal ei ole muud, kui aken tuulutusasendis.
TriinuL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Aug 2022, 15:40

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas TriinuL »

tabarabarap kirjutas: 17 Aug 2022, 18:11 Millisel moel erineb see välja otsitud lahendus tuulutusasendis aknast?
Värske välisõhk siseneb aknaraami ja lengi vahelise spetsiaalse kanali kaudu ruumi
See spetsiaalne kanal ei ole muud, kui aken tuulutusasendis.
Ma saan aru, et päris sama ei ole, mis aken tuulutusasendis. Väike osa tihendist võetakse vaid ära, et õhk läbi saaks tulla. Õhu vool peaks olema ka väiksem, kui niisama aken tuulutusasendis - mis talve mõttes on suht hea. Peaks samuti tänavamüra kinni hoidma.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Mida huumorit: "Akna õhuklapi tehnilised andmed: Tootlikkus kuni 23 m3/h" :lol: Pigem tundub, et Triinul müüb seda ja loodab siin reklaami teha.
TriinuL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Aug 2022, 15:40

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas TriinuL »

Ac457765 kirjutas: 17 Aug 2022, 21:59 Mida huumorit: "Akna õhuklapi tehnilised andmed: Tootlikkus kuni 23 m3/h" :lol: Pigem tundub, et Triinul müüb seda ja loodab siin reklaami teha.
Ei ma ei müü seda, ega saa kuidag siit "reklaamimisega" kasu, vaid päriselt otsin kellegi kogemust antud lahendusega, et kas on mõstlik või on kellegil miskit muud head soovitada. Mingil teisel lehel on selle tootlikus isegi rekaamitud 1-39m3/h.
TriinuL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 17 Aug 2022, 15:40

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas TriinuL »

Mul on ka silma jäänud GEALAN-CAIRE® flex ja GECCO 3- PVC, aga nende kirjeldusest ma ei saa nagu hästi aru ja pilti reaalsest tulemusest pole. https://www.arutech.ee/et/tarvikud/pvc- ... ssusteemid
Viimati muutis TriinuL, 18 Aug 2022, 11:10, muudetud 1 kord kokku.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas aero »

TriinuL kirjutas: 17 Aug 2022, 22:40 Mul on ka silma jäänud GEALAN-CAIRE® flex ja GECCO 3- PVC, aga nende kirjeldusest ma ei saa nagu hästi aru ja pilti reaalsest tulemusest pole. https://www.arutech.ee/et/tarvikud/pvc- ... ssusteemid
Kuidas pole pilti? Mina näen tervet joru pilte ja skeeme. Kui segaseks jääb, miks sa ei küsi otse müüjalt?

Teinekord kontrolli oma lingid (url-id) üle enne postitamist. Pole suurt mõtet siia katkist/poolikut linki panna.
https://www.arutech.ee/et/tarvikud/pvc- ... ssusteemid
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Akendele ventilatsiooni ava loomine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Need lahendused tagavad min. õhu liikumise et ei tekiks niiskust ega hallitust. Reaalse õhuvahetuse loomiseks tuleb ikkagi (sund)ventilatsioon tuppa tekitada.
Aga alati võib mõne viidatud vidina installeerida ja tulemustest teada anda - ootame heameelega. Pole ka nii kallid.
Vasta