Kui palju projekti on majale vaja ?

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 18 Aug 2022, 23:57 Ehk kui seinas peab olema värvitud kipsplaat, siis seinale liimitud gobelääni ja pühapilte ei pruugita kinni maksta.
:hello:
Jälle paned veidike pada! ;) Gobeläänid ja pühapildid kuuluvad koduse vara punkti alla ja hüvitatakse. Asjade nimekirja olemasolu ei ole isegi vajalik, vaid sa pead ütlema kodus oleva vara väärtuste üldsumma.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

ping kirjutas: 18 Aug 2022, 23:57 Kui pärast põlengut on korsten püsti jäänud (hoone küttesüsteemi osa), siis ei loeta hoonet 100% hävinuks ja täishüvitust ei maksta.
:hello:
Selline tingimus kehtis vist esimese vabariigi ajal?
Kavalpead ehitasid toona korstnad pisikese ekstrentrilisusega, et need ikka kindlasti kukuksid.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Küülaline kirjutas: 18 Aug 2022, 10:34
pikk88 kirjutas: 18 Aug 2022, 09:57võib loomulikult foormis soovitada projekteerija juurde pöördumist. Samas pole sinna minek enam seaduse järgi kohustuslik, kui ehitad endale isiklikuks kasutamiseks hoonet
Elektrialal on küll kohustuslik, kui sa vajad isiklikuks kasutamiseks hoonele ka kasutusluba. Tegelikult nõutakse elektripaigaldise pingestamiseks ka auditit, aga praktikas pingestatakse ehitusaegne liitumine ja kui sa arveid juba maksad ei küsita pärast enam midagi.
Nüüd ajad küll jama. Väidad, et elektri projekt on kohustuslik, kuid kohe tead rääkida, et ega ikka keegi seda taga nõudma ka ei hakka vaid praktikas lahendatakse asi auditiga. Need aga pole üks ja sama asi. Üldpilti see ikkagi mu meelest eriti ei muuda. Vaja on seda projekti nii vähe, kui võimalik ja niipalju,kui ametnikud nõuavad. Mulle on jäänud mulje, et kui ehitad kõik otsast lõpuni ise siis see nii on. Kui tellid tööd kellegilt kõrvalseisjalt siis on see vajalik, et jääks ära alguses selgitamise rõõm, et mida sa remondimehelt saada tahad ning juhul kui remontnik on oma tööd ebakorrektselt teinud siis hiljem vaidluste lahendamiseks. Saad näpuga näidata, et vot siin on ju kirjas, et ehitad nii aga sina tegid naa. Ja siis tuleb juba mängu see moment, et mida täpsem ja detailsem on see projekt seda lihtsam on endal see lehmakauplemine. Kuid kui teostad need tööd ise siis ebakõlade märkamisel lähed ju niikuinii peegli ette seda lolli vaatama, kes selle käki kokku keeras. Ametnikke ei huvita see projekti detailsus suurt midagi, sest nemad tulevad lõpus kontrollimise käigus kohale, veenduvad hoone eksisteerimises ja enam-vähem projektile vastavuses ning ongi kõik.
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 19 Aug 2022, 06:04
ping kirjutas: 18 Aug 2022, 23:57 Ehk kui seinas peab olema värvitud kipsplaat, siis seinale liimitud gobelääni ja pühapilte ei pruugita kinni maksta.
:hello:
Jälle paned veidike pada! ;) Gobeläänid ja pühapildid kuuluvad koduse vara punkti alla ja hüvitatakse. Asjade nimekirja olemasolu ei ole isegi vajalik, vaid sa pead ütlema kodus oleva vara väärtuste üldsumma.
Kodune vara hulka arvestatakse "tavapärased elamises olevad asjad".
"Kodune vara" hüvitatakse nende "tavapärast jääkväärtust" arvestades aga kunstiväärtused ja väärtesemed tuleb kindlustada eraldi lepinguga.
Kui "tavalises elamises" on kullast segistid, siis nende väärtus hüvitatakse ainult "tavaliste segistite" maksumuse ulatuses, kui puudub eraldi märge lepingus.

Kindlustusega pole alati nii lihtne, kui lepingut sõlmides tundub.
Mul oli auto, mille kasko juhtumit lahendades selgus, et just SELLE auto originaalveljed ei kuulu kaskolepingu alusel hüvitamisele. (Ja on ka kullast segistid elamises olnud.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pikk88 kirjutas: 19 Aug 2022, 09:43projekti nii vähe, kui võimalik ja niipalju,kui ametnikud nõuavad ... kui ehitad kõik otsast lõpuni ise siis see nii on
Muudel aladel ehk ongi, aga elektritöid ei tohi ilma pädevus(tunnistus)eta ise teha.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Muudel aladel ehk ongi, aga elektritöid ei tohi ilma pädevus(tunnistus)eta ise teha.
Minumeelest võid küll juhul, kui juhendaja või vastutaja on paberitega.
Reaalsuses ei saa keegi kontrollida, kas ühe või teise klemmi ühendas "paberiga" elektrik. Samuti ei saa kontrollida, kas see "paber" seal koguaeg kohapeal viibis ja igat liigutust jälgis, jne, jne.

Kui kellelgi pädeva allkiri on all, siis on jokk.

Elumaja elektriprojekt võiks küll igal juhul olemas olla. Kasvõi tagantjärgi. Isegi kui kasutusluba pole kohe plaanis, on seal liiga palju ohtlikke nüansse ja asju, millega hobielektrik ei pruugi kursis olla. Kuuri või millegi sellise elektrifitseerimisega saab ehk igaüks hakkama.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

netmaster kirjutas: 19 Aug 2022, 17:52ei saa keegi kontrollida, kas ühe või teise klemmi ühendas "paberiga" elektrik ... Kui kellelgi pädeva allkiri on all, siis on jokk
Selge see, aga kes selle allkirja annab? Iga klemmi ei peagi paberitega elektrik ühendama.
Kui ma annan välja ehitaja deklaratsiooni, et mina olen mingi maja elektritööde eest vastutav, tahan ma selle üsna põhjalikut üle vaadata (kui ma just seda teostajat isiklikult ei tunne) ja see maksab.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas netmaster »

ja see maksab.
kindlasti maksab see vähem, kui palgata igat klemmi ühendama paberiga mees. Sellepärast ma ütlengi, et keegi ei keela ise teha, kui oskad ja paberi osas kaubale saad. Reaalsuses teevad igal objektil nagunii suurema osa tööst paberiteta tegelased.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 19 Aug 2022, 19:05 Selge see, aga kes selle allkirja annab? Iga klemmi ei peagi paberitega elektrik ühendama.
Kui ma annan välja ehitaja deklaratsiooni, et mina olen mingi maja elektritööde eest vastutav, tahan ma selle üsna põhjalikut üle vaadata (kui ma just seda teostajat isiklikult ei tunne) ja see maksab.
netmaster kirjutas: 19 Aug 2022, 19:24kindlasti maksab see vähem, kui palgata igat klemmi ühendama paberiga mees. Sellepärast ma ütlengi, et keegi ei keela ise teha, kui oskad ja paberi osas kaubale saad. Reaalsuses teevad igal objektil nagunii suurema osa tööst paberiteta tegelased.
Isiklik kogemus projektidest ja ametlikust asjaajamisest ja ametlik asjajamine oli taotluslik. Oli aasta 2006 kui hakkasin kahte korterit kokku ehitama. KOV-le oli vaja ümberehituse projekti loa saamiseks. Kusagilt saime eelmise sajandi projekti majast(vist vallast), lasime koopiamasinast läbi, fotošoppisin veidi tubade piirjooni, seletusse kirjutasin, et tuleb küttesüsteemi muudatus(kahe ahju asemel põrandaküte ja katel keldris). Ei nõutud mingit elektri- ega vee-kanalisatsiooniprojekti, kuigi muudatused võrreldes algsega olid. Sai isegi omal kulul midagi ülevalt naabritenigi tehtud, sest teadsin, et kunagi tahavad ka nemad midagi muuta.
Nüüd, mis puutub elektriprojekti, siis esialgu oleks olnud kaks lepingut, aga soovisime ühte. Tundsin ühte EE elektrikku, konsulteerisin temaga ja ta ütles, et ei ole probleemi, võttis tööpakkumise vastu ja tõi üldkoridorist ühte kilpi 3F. Kuigi olen elektriasjanduses vägagi loll, kuid midagi siiski taipan, siis kogu korteri juhtmestiku vedasin ise, kõik pistikupesad ja valgustused ühendasin ise. Loomulikult eelnevalt konsulteerides selle tuttava elektrikuga, millise ristlõikega kaablid jnejne peavad olema. Tema ülesandeks jäi ainult kõik kilpi vajaminev ja ühendused kilbis ja köögi veksellüliti ühendamine. No olin loll selle vekslelühenduse asjus, kuigi huvi pärast hakkasin netis tuhnima ja ei olnud selles hullu midagi. ;) Kui elektrik lõpetas kilbi komplekteerimise, siis VAU, absoluutselt kõik asjad töötasid nii nagu vaja. Äkki ma ei olegi päris loll elektri alal? :scratch: Ah, tean ise ka, et olen loll, mis loll. ;) Kuna kõik töötas nii nagu vaja, siis see elektrik käis ise Rapla kontoris asju ajamas-vormistamas ehk idee järgi peaks meie kokkuehitatud korter olema läbinud auditi või misiganes ekspertiisi.
Nüüd on lisatud täiendav/muudetud küttesüsteem ehk direktori laiskusest on lisatud ÕVSP ja muudatusest on informeeritud KOV-i ja märge on ka EHR-s.
Kasutaja pingile! Kui nüüd mõned lapsed(neid ikka ümber maja liigub) otsustavad ÕSP välisosa ventika vahele pista pulga, et vaadata mis juhtub, siis meie kodu koguriskikindlustus katab ka ÕSP välisosa laste uudishimulikkuse. ;)
PS. Ärge unustage, et minu kirjeldatu toimus aasta 2006 kui ehituses(va ÕVSP paigaldus 2021) ja üleüldse igal pool, ka KOV-des valitses tol ajal paras anarhia, siis tänasel hetkel on see seaduslik.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

.
Viimati muutis rein113, 21 Aug 2022, 16:51, muudetud 1 kord kokku.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas ping »

netmaster kirjutas: 19 Aug 2022, 19:24
ja see maksab.
.... Reaalsuses teevad igal objektil nagunii suurema osa tööst paberiteta tegelased.
Juriidiliselt on "töö teostaja" see isik, kes paberile allkirja annab ja see kes tegelikult otsad ühendas "mitte keegi".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Võtame algselt esitatud plaani nr 1
Mida peaks sellest plaanist välja lugema ehitaja... Mitte midagi...
Võtame tootmisjoonise näite - mida siit välja lugeda... Mitte midagi...
Pole ühtegi ühendussõlme, kinnitustarvikuid jms. Puuduvad isegi ristlõiked
Sama kehtib 3D mudeli kohta - ilus pilt kuid KÕIK vajalik tööde teostamiseks puudub

Jään kindlaks, et selleks, et teostada kvaliteetsed ja optimaalsed tööd objektil on vajalik tööprojekt
Ja kõikidele osadele (AR, EK, VK, KV, EL)
JA NEED ERINEVAD OSAD PEAVAD KOOKKU SOBIMA
Projekti osa eest vastutaja peab olema vastava pädevusega ehk kutsetunnistusega
Kui tööprojekti koostab tehas siis ka seal peab sisalduma TP maht EVS 932 tähenduses
Mitte lihtsalt ilupilt nagu eespool antud
Ja samuti peab tehase projekti eest vastutaja olema vastava pädevusega
Samuti kuulub iga projekti juurde seletuskiri kus esitatakse KÕIK arvestatud koormused, koormuskombinatsioonid materjalide nõutavad parameetrid (tugevusklass, keskkonnaklass, kasutusklass jne)

Nt jääb mulle arusaamatuks mille põhjalt tegi vundamendi projekteerija projekti siin esitatud andmete põhjal...
Kas vundamendi projektiga käis koos ka seletuskiri mis koormustega ja millise koormuse jaotusega on arvestatud
Kust vundamendi projekteerija need võttis...
Neid koormusi sai talle esitada vaid tehas kes tegi tootejoonised...
Kas tehase projekt sisaldas seletuskirja koos kõige vajalikuga EVS 932 tähenduses
Kas tehase projekt koos tootejoonistega vastab tööprojektile ja tootejoonistele EVS 932 tähenduses

JNE
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 361
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 13:22 Kas vundamendi projektiga käis koos ka seletuskiri mis koormustega ja millise koormuse jaotusega on arvestatud
EI
xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 13:22 Kas tehase projekt sisaldas seletuskirja koos kõige vajalikuga EVS 932 tähenduses
EI
xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 13:22 Kas tehase projekt koos tootejoonistega vastab tööprojektile ja tootejoonistele EVS 932 tähenduses
EI

Aga tulemus on lihtsalt SUPER !!!
Korralik kvaliteetne ülihästi toimiv, omaniku elustiili ning nõudlikkust arvestav maja.

Tõsi - talv on üle elamata. Kui talvel erroreid tekib, siis kindlasti ei häbene seda ka siin jagada. Seda selleks, et teised sellest kas ühte või teistpidi õpiksid.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Selgita palun mille järgi hinnata, et tulemus on SUPER...
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 757
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111,
EVS 932 ei eelda, et reaalset ehitustööd viib läbi iqunegatiivne, pigem ikka vastupidi. Tüüpselt nõuavad tavoti margi äramärkimist seletuskirjas need projekteerijad, kes pole triigitud lipsuga ja kontorilauast eemale saanud kaevikusse.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 361
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 17:36 Selgita palun mille järgi hinnata, et tulemus on SUPER...

Maja montaazil ei olnud ühtegi errorit. Kõik klappis millimeetri pealt. Seinad on sirged ja loodis. Vahepeal oli üks error, kus tundus, et ferm vajub läbi (see oli ka üks väheseid päris inseneri poolt projekteeritud element), õnneks osutus valehäireks. Sisetööde tegija kiitis, et ta pole nii hästi tehtud tehasemaja varem näinud. Majatehas on selle maja ka tootestanud ja nimetab seda oma flagshipiks. Tean palju kohti, mis on kindlalt üledimensioneeritud, müügimajas oleks need elemendid napimalt tehtud. Üledimensioneeritud just tellija kiiksude tõttu. Hetkel õnneks ei tea veel ühtegi aladimnensioneeritud elementi. Aga mis peamine - tellija on rahul. Jah, alati on võimalus, et tellija elab omas mullis ja ei saa aru millise jama ta on kokku keeranud, ma ei oska seda kahjuks hinnata :) Kas on optimaalne? Kindlasti ei ole. Kindlasti ei ole need iseprojekteerimise ja googledamise öötunnid ratsionaalselt veedetud aeg. Oleks võinud selle aja parem raha teenimisele kulutada ja tellida kõik need AR, EK, VK, KV, EL projektid mis kõik vastavad EVS932-le (sorry, ma ei tea mis need lühendid tähendavad), ja siis maja.

Aga tegelikult on ka selline teoreetiline võimalus, et vaatamata sellele et sa seda uskuda ei suuda, on siiski esimeses postituses toodud näidete alusel ehitatud maja päris adekvaatme. Tänapäeval on youtube-l ja internetil maagiline jõud, millega sageli vanakooli tegijad kes on 25 aastat tagasi TTÜ-s oma eriala õppinud ja vahepeal pädevuse eksameid teinud ei suuda leppida. Meenun näiteks 5a tagune taksojuhtide ja "sõidujagajate" saaga. Tänal sõidavad absoluutselt kõik taksojuhid äpiga.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

suvaline kirjutas: 22 Aug 2022, 19:33 xxx111,
EVS 932 ei eelda, et reaalset ehitustööd viib läbi iqunegatiivne, pigem ikka vastupidi. Tüüpselt nõuavad tavoti margi äramärkimist seletuskirjas need projekteerijad, kes pole triigitud lipsuga ja kontorilauast eemale saanud kaevikusse.
Kaevikus käinud küll ja veel...
Ja näinud just seda millest räägin - ehitajal pole aimugi materjalide, tarindi jms nõutavatest parameetritest
Sest neid pole lihtsalt kusagilt leida (puuduvad projektis)
Ja on küll ja veel selliseid olukordi kus kõik parameetrid on projektis antud kuid isegi objektijuht ei oska neid lugeda (ei tea mis mida tähendab)
Viimati muutis xxx111, 22 Aug 2022, 20:34, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

rye kirjutas: 22 Aug 2022, 20:21
xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 17:36 Selgita palun mille järgi hinnata, et tulemus on SUPER...

Maja montaazil ei olnud ühtegi errorit. Kõik klappis millimeetri pealt. Seinad on sirged ja loodis. Vahepeal oli üks error, kus tundus, et ferm vajub läbi (see oli ka üks väheseid päris inseneri poolt projekteeritud element), õnneks osutus valehäireks. Sisetööde tegija kiitis, et ta pole nii hästi tehtud tehasemaja varem näinud. Majatehas on selle maja ka tootestanud ja nimetab seda oma flagshipiks. Tean palju kohti, mis on kindlalt üledimensioneeritud, müügimajas oleks need elemendid napimalt tehtud. Üledimensioneeritud just tellija kiiksude tõttu. Hetkel õnneks ei tea veel ühtegi aladimnensioneeritud elementi. Aga mis peamine - tellija on rahul. Jah, alati on võimalus, et tellija elab omas mullis ja ei saa aru millise jama ta on kokku keeranud, ma ei oska seda kahjuks hinnata :) Kas on optimaalne? Kindlasti ei ole. Kindlasti ei ole need iseprojekteerimise ja googledamise öötunnid ratsionaalselt veedetud aeg. Oleks võinud selle aja parem raha teenimisele kulutada ja tellida kõik need AR, EK, VK, KV, EL projektid mis kõik vastavad EVS932-le (sorry, ma ei tea mis need lühendid tähendavad), ja siis maja.

Aga tegelikult on ka selline teoreetiline võimalus, et vaatamata sellele et sa seda uskuda ei suuda, on siiski esimeses postituses toodud näidete alusel ehitatud maja päris adekvaatme. Tänapäeval on youtube-l ja internetil maagiline jõud, millega sageli vanakooli tegijad kes on 25 aastat tagasi TTÜ-s oma eriala õppinud ja vahepeal pädevuse eksameid teinud ei suuda leppida. Meenun näiteks 5a tagune taksojuhtide ja "sõidujagajate" saaga. Tänal sõidavad absoluutselt kõik taksojuhid äpiga.
Mille põhjal hindad, et üle dimensioneeritud
Kõiges selles mida Sa siia postitad pole ühtegi objektiivset / adekvaatset viidet
Tulemus SUPER - täiesti ebaadekvaatne ilma vastava ala pädeva isiku kontrollita
Aga OK: kui ise rahul siis ju kõik OK
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 361
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 20:33 Aga OK: kui ise rahul siis ju kõik OK
No vähemalt selles oleme sama meelt :)
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 757
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas suvaline »

xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 20:30
suvaline kirjutas: 22 Aug 2022, 19:33 xxx111,
EVS 932 ei eelda, et reaalset ehitustööd viib läbi iqunegatiivne, pigem ikka vastupidi. Tüüpselt nõuavad tavoti margi äramärkimist seletuskirjas need projekteerijad, kes pole triigitud lipsuga ja kontorilauast eemale saanud kaevikusse.
Kaevikus käinud küll ja veel...
Ja näinud just seda millest räägin - ehitajal pole aimugi materjalide, tarindi jms nõutavatest parameetritest
Sest neid pole lihtsalt kusagilt leida (puuduvad projektis)
Ja on küll ja veel selliseid olukordi kus kõik parameetrid on projektis antud kuid isegi objektijuht ei oska neid lugeda (ei tea mis mida tähendab)
Siis tuleb nutta Tellijale, et miks ta läbi Tellija esindaja (ja ka kus on ehitusjärelevalve?) lubas objektile sellised oinad. Minu kogemuste kohaselt jääb juba viimased 10 aastat alltöövõtja kooskõlastuseta, kui nina liiga kõver ja pilk kõõrdis ... rääkimata nendest objektidest, kus taustakontrolle erinevatel tasemetel tehakse.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 361
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rye »

xxx111 kirjutas: 22 Aug 2022, 20:30
suvaline kirjutas: 22 Aug 2022, 19:33 xxx111,
EVS 932 ei eelda, et reaalset ehitustööd viib läbi iqunegatiivne, pigem ikka vastupidi. Tüüpselt nõuavad tavoti margi äramärkimist seletuskirjas need projekteerijad, kes pole triigitud lipsuga ja kontorilauast eemale saanud kaevikusse.
Kaevikus käinud küll ja veel...
Ja näinud just seda millest räägin - ehitajal pole aimugi materjalide, tarindi jms nõutavatest parameetritest
Sest neid pole lihtsalt kusagilt leida (puuduvad projektis)
Ja on küll ja veel selliseid olukordi kus kõik parameetrid on projektis antud kuid isegi objektijuht ei oska neid lugeda (ei tea mis mida tähendab)
Selles samas teemas on juba väga palju näiteid toodud, kuidas vaatamata tublidele pädevatele projekteerijatele on asi pekki läinud. Küll on projekt valesti tehtud ja teinekord ei oska keegi über-projekti lugeda.
Huvitav kas kellegil ka mõni selline äge näide ka on tuua, kus tellija on suutnud pädevale projekteerijale selgeks teha mida ta tahab ja pädev projekteerija on teinud kõik need sada projekti mis vastavad standardile ja ehitaja on ka neid lugenud ja nedest aru saanud ja materjalid on kõik sertifitseeritud olnud ja lõpuks on tellija ka SUPER rahul olnud?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kui on projekt, siis selle projektiosaga seotud jama eest vastutab projekteerija. Kui projekti ei ole ja mingi jama tekib, siis kratsid pead ja nutad patja. :wave:
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 361
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rye »

Mina küll ei usu, et mõni eramaja projekteerija on kunagi midagi vastutanud ja kipaka maja omal kulul korda teinud. Alati on keegi teine süüdi ja ei ole täpselt seda ja toda arvestatud ja kas oli liiga soe või liiga külm või liiga niiske või liiga kuiv.
Kui teed ise, siis tead vähemalt millega arvestad.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Selles samas teemas on juba väga palju näiteid toodud, kuidas vaatamata tublidele pädevatele projekteerijatele on asi pekki läinud...
Järelikult polnud PÄDEV projekteerija...
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 361
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Kui palju projekti on majale vaja ?

Lugemata postitus Postitas rye »

Välja paistis ikka samasugune ja pappi tahtis ka samapalju, kui see PÄDEV ja pekki läks ikka
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Vasta