Ventsüsteemiga jahutamine ÕVSP abil

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
tkala
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Mär 2022, 13:20

Ventsüsteemiga jahutamine ÕVSP abil

Lugemata postitus Postitas tkala »

Tevist!

Lasin äsja paigaldada Daikini õhk-vesi soojuspumba. Ventagregaat on Flexit Nordic S3. Väidetavalt põranda jahutamine ei ole nii efektiivne ning võib tekkida kondentsiga probleemi.

Kas mul oleks võimalik suvel panna ventsüsteem jahedat õhku puhuma? Kui jah, siis mis selleks vaja läheks ja kui kalliks see umbes võiks maksma minna? Ei pea olema täppisjahutus, peaasi, et natuke aitaks palaval päeval.
prpr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 27 Juul 2018, 17:57
On tänatud: 6 korda

Re: Ventsüsteemiga jahutamine ÕVSP abil

Lugemata postitus Postitas prpr »

Kas su õhk-vesi pump suudab kuidagi külma vett toota?
Kui ei siis, mida sa jahutad seal?

Kui jah, siis ilmselt vaja 3T ventiili, kalorifeeri jne. Loomulikult on eelduseks, et ventsüsteem on piisavalt võimas.
Ma arvan, et sul mõistlikum projekt kuskilt tellida, kui ise midagi ei jaga. Mitte mingisugust informatsiooni, mis vajalik oleks, et midagigi öelda sa ka ei jaganud.

Kuivõrd maasoojuspumbaga on jahe vesi tasuta käes, aga õhk-vesi pumbaga peab seda aktiivselt jahutama, siis mõistlik oleks kogu selle ehitamise asemel paigaldada split konditsioneer(id).
tkala
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Mär 2022, 13:20

Re: Ventsüsteemiga jahutamine ÕVSP abil

Lugemata postitus Postitas tkala »

prpr kirjutas: 04 Aug 2022, 16:31 Kas su õhk-vesi pump suudab kuidagi külma vett toota?
Kui ei siis, mida sa jahutad seal?

Kui jah, siis ilmselt vaja 3T ventiili, kalorifeeri jne. Loomulikult on eelduseks, et ventsüsteem on piisavalt võimas.
Ma arvan, et sul mõistlikum projekt kuskilt tellida, kui ise midagi ei jaga. Mitte mingisugust informatsiooni, mis vajalik oleks, et midagigi öelda sa ka ei jaganud.

Kuivõrd maasoojuspumbaga on jahe vesi tasuta käes, aga õhk-vesi pumbaga peab seda aktiivselt jahutama, siis mõistlik oleks kogu selle ehitamise asemel paigaldada split konditsioneer(id).
Ikka suudab jahutada, ega ma muidu küsinud poleks. Pole plaanis midagi ise ehitama hakata, tahtsin lihtsalt teada kas on võimalik, kas kellelgi on kogemusi sellise süsteemiga ja kas tasub ära üldse projekti ettevõtmine.
prpr
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 27 Juul 2018, 17:57
On tänatud: 6 korda

Re: Ventsüsteemiga jahutamine ÕVSP abil

Lugemata postitus Postitas prpr »

Seda pole võimalik öelda, sest sa pole mitte mingeid algandmeid jaganud.
Vasta