Liitumispunkti nihutamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Krauk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 21 Juul 2022, 10:18
On tänanud: 4 korda

Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas Krauk »

Tere,
Küsimus neile, kes on omavad kogemust elektri liitumispunkti nihutamisega või oskavad muidu nõu anda asjaajamise kohta.

Olukord selline, et tahan nihutada maja juures olevalt puitpostilt liitumispunkti krundi äärde (liini sihiliselt). Seega jääks liitumispunktist majani ca 40 meetrit maakaablit.
Elektrilevi hinnapakkumine tuli ~8500 eurot, millest:
Projekteerimine 2500€
Maakaabli paigaldus 2880€
1 kohalise liitumispunkti ehitamine 1320 €
+ väiksemas summas liinitöödele.

Sain aru, et maakaabli paigaldamine on nende poolt kirvega löödud ja selle saab ka ise teha. Pärast lihtsalt tuleb saada vastava pädevusega elektrikult kontrollakt, et saaks kaablit hiljem pingestada.

Projekti hind on ka jõupositsioonilt. Minu teada teeb liitumisprojekti ära madalama taseme insener, kelle tunnihind normaalse konkurentsi tingimustes on 40 €/h. Absurdne on eeldada 8 tööpäeva sellise asja peale- Elektrilevi positsioonilt muidugi saab sellist pakkumusega lihtinimeste nöörimist lubada.

Kaabli vedamine tasub mõistagi oma jõududega teha. Kas on kellegil kogemust, et ka projekt mujalt tellida, sest ehk annab sealt ka midagi säästa.

Tänan nõuannete eest!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On üksjagu kogemust.
Tüüpiline kott pähe tõmbamine. Kuna niipalju hädalistel viimasel hetkel koti ära tõmmanud siis tasub teada.
Sul ei ole mingit kohustust elektrilevilt töid võtta. Tüüpfirmadest mõned teevad x2, mõned lausa x3 odavamalt. Kõige odavamalt saad ise teha, tõsi, võibolla on vaja elektrikust abi. Viimane peab sulle sobiva kaabli valima ja natuke elektritööde osas näpunäiteid andma.
Elektrilevile tuleb maksta vaid plommimistasu ja see on üsna väike võrreldes kõige muuga. Nad ei tohi sult isegi auditit nõuda.
Kahjuks jah, nendega suheldes pead teadma oma õiguseid - kott pähe võidakse kohe tõmmata
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

Eelmine aasta suvi (majast arvesti viimine nn mastile) 30m mastist vanasse kilpi kaabli panin ise. Tegi elektrilevi.
Tehti siis sellised tööd (aega kulus 5h, kaks meest):
1-kohalise liitumiskilbi ehitamine mastile 790.00
Liitumiskilbi nõuetekohasuse audit ja kontrollmõõtmised 130.00
Projektijuhtimise tasu 3,35% 30.82
Kalkulatsioon kokku: 950.82€
Kalkulatsioon ilma km-ta: 950.82€
Käibemaks: 20%
Kalkulatsioon koos km-ga: 1140.98€
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul õnnestus mitmetuhandene arve nulliga teha.
Kõne elektrilevisse - lubati plomm maha võtta. Edasi kilbi nihutamine ja uute kaablite vedamine (enamuse vedasin enne valmis). Kõige raskem oli toitekaabel aga see lahenes sellega, et elektrilevi mees lülitas ise välja ja ma kiirelt 5 minutiga tegin uue otsa valmis (plaanB oli teha pinge aluse tööna). Plomm peale ja kliendile kujuneski kogu kuluks materjalid + plommimistasu. Kokku väike kolmekohaline number.
Kahjuks nüüd tahab eklektrilevi pingetuks tegemise eest lisaraha ja seepärast on üliharva tulnud pingealuse tööga asjad teha. Kummikindad ja õiged tööriistad. Kavalam on kasutada kaetud jätkuklemme jne.
Õhuliini tööd olen tellinud firmast. Oli juhus, kus elektrilevi tegi sama hinnaga ära siis loomulikult vaid selle töö lasime neil teha (boonus - nemad ei küsinud liini pingetuks tegemise tasu).
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Ehk siis. Teed ära, kui oskad ja korras!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas trebla »

8500...
Mis siis veel liitumispunkti kolimine 3 postivahet alajaama poole võiks maksta?
(pv paigaldis ei läheks sel juhul nii tihti ülepingesse)
Ehk igasugune askeldamine asja ümber maksab rohkem kui asi ise...
raudraido
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 31 Juul 2022, 17:55
On tänanud: 8 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas raudraido »

Hmm, Kuidas see asi täpsemalt on? Mul on 2 krunti kõrvuti ja ühe krundi kesekel on liitumispunk olemas. Küsisin elketrilevist hinnapakkumise teise krundi liitmiseks. Ütlesid, et saavad vedada kõrvalt krundilt otse 170m. Hind 15 000€. See sisaldas 4x240 maakaabli paigaldust. Ütlesin, et 4x240 on overkill, ma ei soovi 3x25A jaoks sellist kaablit. Nad ütlesid, et see on see mida nemad soovivad panna arvestusega, et minu krundist edasi äkki keegi soovib ka kunagi elektrit.
Küsisin, kas keegi teine saab mulle hinnapakkumise teha. Vastati, et kindlasti mitte. Ainult nemad. Kui see on nii, siis vean olemasolevast liitumiskilbist lihtsalt ise korraliku kaabli enda teisele krundile, 3x odavama hinnaga.
Kalvis kirjutas: 27 Juul 2022, 07:19 On üksjagu kogemust.
Tüüpiline kott pähe tõmbamine. Kuna niipalju hädalistel viimasel hetkel koti ära tõmmanud siis tasub teada.
Sul ei ole mingit kohustust elektrilevilt töid võtta. Tüüpfirmadest mõned teevad x2, mõned lausa x3 odavamalt. Kõige odavamalt saad ise teha, tõsi, võibolla on vaja elektrikust abi. Viimane peab sulle sobiva kaabli valima ja natuke elektritööde osas näpunäiteid andma.
Elektrilevile tuleb maksta vaid plommimistasu ja see on üsna väike võrreldes kõige muuga. Nad ei tohi sult isegi auditit nõuda.
Kahjuks jah, nendega suheldes pead teadma oma õiguseid - kott pähe võidakse kohe tõmmata
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

raudraido kirjutas: 06 Aug 2022, 12:35vean olemasolevast liitumiskilbist lihtsalt ise korraliku kaabli enda teisele krundile, 3x odavama hinnaga
See on siis ju sinu enda kaabel olemasoleva peakaitse (kui suur see praegu on?) taga, mitte uus liitumine 3x25 A.
raudraido
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 31 Juul 2022, 17:55
On tänanud: 8 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas raudraido »

Küülaline kirjutas: 06 Aug 2022, 13:47
raudraido kirjutas: 06 Aug 2022, 12:35vean olemasolevast liitumiskilbist lihtsalt ise korraliku kaabli enda teisele krundile, 3x odavama hinnaga
See on siis ju sinu enda kaabel olemasoleva peakaitse (kui suur see praegu on?) taga, mitte uus liitumine 3x25 A.
Jah, nii on. Olemasoleval krundil on peakaitse suurem. Lihtsalt ma ei kavatse maksta 15k€ asja eest mille ma saaks piltlikult öeldse pikendusjuhtmega ära lahendada. Ma vean selle kaabli ära nii nagu peab ja loodan, et nad kunagi võtavad aru pähe ja teevad mulle uue liitumispunkti sinna otsa. Elektrilevi väitis, et liitumispunkti saab AINULT krundi piirile. Ma siis küsisin vastu, kas ma peaksin nüüd maaametis laskma koridori joonistada sinna olemasoleva liitumispunktini, et teile sobiks. Vastasid, et elektrilevi ei saa sellist asja soovitada
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

raudraido kirjutas: 06 Aug 2022, 12:35 Hmm, Kuidas see asi täpsemalt on? Mul on 2 krunti kõrvuti ja ühe krundi kesekel on liitumispunk olemas. Küsisin elketrilevist hinnapakkumise teise krundi liitmiseks. Ütlesid, et saavad vedada kõrvalt krundilt otse 170m. Hind 15 000€. See sisaldas 4x240 maakaabli paigaldust. Ütlesin, et 4x240 on overkill, ma ei soovi 3x25A jaoks sellist kaablit. Nad ütlesid, et see on see mida nemad soovivad panna arvestusega, et minu krundist edasi äkki keegi soovib ka kunagi elektrit.
Küsisin, kas keegi teine saab mulle hinnapakkumise teha. Vastati, et kindlasti mitte. Ainult nemad. Kui see on nii, siis vean olemasolevast liitumiskilbist lihtsalt ise korraliku kaabli enda teisele krundile, 3x odavama hinnaga.
Müts tõmmati kohe nabani. Nimelt ei tohi tavatingimustel Liitumistasu midagi muud sisaldada kui ampritasu. Selle hinna sees on ka liitumiskilp koos peakaitsega (ja kõigi nõuetega.
Tipa tapa tagasi ja nõua ette söödetud valearve asemel õige esitamist (st. ampritasu).
Sind ei huvita üldse üldse mis kaabel on. Sind ei huvita üldse kuidas ja mismoodi nad sulle elektri toovad. Sinu krundi piiril peab olema liitumistasu eest üks kilp tekkinud kus on vastavalt liitumistasule tekkinud peakaitse koos arvestiga.
Kui on vaja ampreid tõsta siis sama lugu. Sina maksad vaid amprite vahe kinni ja edasi on võrguettevõtja asi kuidas nad juurde teevad. (väike konks on erijuhtum kui elektrilevi peaks kogu alajaama sinu amprite pärast uuendama - kuid kui juba pakuti välja, et vaid liini tugevdus siis see on elektrilevi rida)

Elektrilevi jutt on õige - Liitumispunkti saad krundi piirile. Sealt edasi on täiesti sinu mure mis kaabliga vead ja kui jämeda ja äkki saab ökonoomitada (pingelangu hinnaga). Edasised tööd on 100% sinu organiseerida - paned kas juuspeene või käevarrejämeduse - tellid labidatega ukrainlased või lased kopamehel ja kes ehitab - See EI ole elektrilevi rida.
raudraido
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 31 Juul 2022, 17:55
On tänanud: 8 korda

Re: Liitumispunkti nihutamine

Lugemata postitus Postitas raudraido »

kunn24 kirjutas: 06 Aug 2022, 16:51 See jutt kehtib, kui on 400 m alajaamast. Antud olukorra kohta info puudub.
Sama 400 m jutt kehtib ka teema 1. mure kohta. Kui uus liitumispunkt jääb selle sisse, siis olemasolev leping lõpetada ja ampritasu makstes sõlmida uus. Lollidemaal tuleb lollidega 1 sammu astuda.

Voolulevi hinnakiri https://www.elektrilevi.ee/-/doc/864414 ... r_2021.pdf
Jah, alajaam on 400+ meetri kaugusel
Vasta