Akusaag

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Katts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Juul 2022, 14:49

Akusaag

Lugemata postitus Postitas Katts »

Palun soovitage kerget ja lihtsasti käsitletavat akusaagi. Tehnikas nõrk. Vahest on vaja pisut kuivanud oksi lõigata vmt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul on olemas selline ja maal olen kasutanud puude jämedamate okste tükeldamiseks pliidipuudeks. Asja ajab ära, aga ega ta võimsusega hiilga. Kaks akut peaks kohe kindlasti olema, kuid kui on pikemalt tööd, siis võiks kolm akut olla.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Scott »

viewtopic.php?t=35686 teema ju olemas, kus küsida. Ei pea kohe uut tegema.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Scott kirjutas: 18 Juul 2022, 02:31 viewtopic.php?t=35686 teema ju olemas, kus küsida. Ei pea kohe uut tegema.
Ära nüüd riidle, teisel oli see alles esimene postitus. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

See pole populaarne vastus, kuid tavaline käsisaag või oksasaag sellise tegevuse japks on täiesti toimiv asi. Ma ikka imestan tihti, kui pisikeste asjade jaoks elektrilisi saage kasutatakse. Ma ise teen pidevalt väiksemaid ja mitteväiksemaid lõikeid käsisaega. Kui saag on terav, siis lõige on 10-30sek töö. Pakun et 5x10 prussi otsa lõikamine on 10 sek tehtav.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

meelis11 kirjutas: 18 Juul 2022, 12:00 See pole populaarne vastus, kuid tavaline käsisaag või oksasaag sellise tegevuse japks on täiesti toimiv asi.
Ei ole tõesti populaarne vastus. ;) Asi on vist rohkem kasutusmugavuses ja eks veidi kiiremini saab kah. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Urmas kirjutas: 18 Juul 2022, 12:38
meelis11 kirjutas: 18 Juul 2022, 12:00 See pole populaarne vastus, kuid tavaline käsisaag või oksasaag sellise tegevuse japks on täiesti toimiv asi.
Ei ole tõesti populaarne vastus. ;) Asi on vist rohkem kasutusmugavuses ja eks veidi kiiremini saab kah. ;)
Kohati on mugavam ja kiirem seina pealt käsisaag haarata ja see lõige ära teha, kui avastada, et aku vajab laadimist ja siis seda laadida. Ja see aku saab kindlasti tühjaks just selle lõike keskel, mida teed ebamugavas kohas redeli otsas.
Lihtsalt pakun odavamat ja ka kohati kiiremat lahendust välja...
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kui me aga räägime paikses kohas okste ja muude puude ahjupuudeks tükeldamisest, siis selleks mul on olemas juhtmega Makita kettsaag. Ei ole akude laadimise/tühjenemisega muret kui suurema koguse soovin järjest ära tükeldada. Jah, teises aia otsas mõnde lõiget oleks mugav küll teha kui see akuga oleks, aga siis võtan juba käsisae. Või kui seal rohkem tööd on, vean pikendusjuhtme sinna kohale.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

meelis11 kirjutas: 18 Juul 2022, 14:16 Kohati on mugavam ja kiirem seina pealt käsisaag haarata ja see lõige ära teha, kui avastada, et aku vajab laadimist ja siis seda laadida. Ja see aku saab kindlasti tühjaks just selle lõike keskel, mida teed ebamugavas kohas redeli otsas.
Teema algataja ei ole kirjeldanud, et kus tal seda kettsaagi vaja läheb- kas puu otsas turnides või maas. Minu kirjeldus Makita akukettsaest on tüvest juba eemaldatud jämedamate okste tükeldamine maas.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas ping »

meelis11 kirjutas: 18 Juul 2022, 12:00 See pole populaarne vastus, kuid tavaline käsisaag või oksasaag sellise tegevuse japks on täiesti toimiv asi. Ma ikka imestan tihti, kui pisikeste asjade jaoks elektrilisi saage kasutatakse. Ma ise teen pidevalt väiksemaid ja mitteväiksemaid lõikeid käsisaega. Kui saag on terav, siis lõige on 10-30sek töö. Pakun et 5x10 prussi otsa lõikamine on 10 sek tehtav.
Et valida oksa saagimiseks sobiv saag on vaja tunda erinevaks tööks vajalikku sae hammastiku, et valda selleks tööks sobiv saag.
Kui poest on ostetud nunnu liistusaag, siis sellega oksa saagimine on tüütu.

Ise olen leidnud, et üllatavalt universaalne on sellise disainiga väike ühekäesaag, mille Alist saab ca 25 eur eest.
Muidugi see vajab oksasae tera ja saeb isegi 10cm läbimõõduga puid.
https://bigbox.ee/kettsaed/akusaag-bosc ... 61309.html
https://tallmac.ee/toode/m-djr183z/
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 18 Juul 2022, 17:01 ... Teema algataja ei ole kirjeldanud, et kus tal seda kettsagi avaja läheb- kas puu otsas turnides või maas. ...
Teemaalgataja ei küsinud üldsegi kettsae kohta.
Kettsaega kuskil okste vahel turnides vabalt liikuvaid oksi saagida on päris ohtlik tegevus.
Kett vajab ka õli ja vahetust ning arusaamist, et kuna kett vajab teritamist.

Küsimus oli lihtsa akusae kohta.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 18 Juul 2022, 18:51 Teemaalgataja ei küsinud üldsegi kettsae kohta.
:hello:
;) Kah õigus. No anname siis teema algatajale märksõna "akusaag" ja viite https://www.tooriistamaailm.ee/akutooriistad/akusaed 299 toote hulgast peaks midagi sobivat endale ikka leidma. ;)
Muide, see sinu viidatud isend on mul samuti olemas ja veidi jämedamaid viljapuude oksi on päris hea saagida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 18 Juul 2022, 20:16 ... Muide, see sinu viidatud isend on mul samuti olemas ja veidi jämedamaid viljapuude oksi on päris hea saagida.
Bajonet teraga piiksaega on palju ohutum töötada, kui kettsaega, eriti algajal ebakindlal pinnasel okste vahel pusides.
https://www.k-rauta.ee/otsing?c4=T%C3%B ... iceLoyalty

Ma olen sellise saega ja kõvasulamteraga isegi tuhaplokist seina aknaava lõiganud.
https://www.k-rauta.ee/p/saag-makita-b- ... searchnode

Ja aiatöö jaoks sobib selline 23cm pikkusega "toore puu tera", millega saab isegi 15cm läbimõõduga oksa läbi saagida.
https://www.k-rauta.ee/p/saagide-komple ... searchnode
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1191
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas RaJy »

ping kirjutas: 18 Juul 2022, 22:26 Ma olen sellise saega ja kõvasulamteraga isegi tuhaplokist seina aknaava lõiganud.
https://www.k-rauta.ee/p/saag-makita-b- ... searchnode
Ma olen sama teraga mitmed fibost majade ploki lõikamised teinud, saag ise natuke võimsam kui sinu viidatu.
Selles mõttes olen kindlasti nõus, et puu otsast oksa saagimiseks ja üldse vähemaks tööks on see parem kui kettsaag, seda enam, et on saada erinevaid terasid ja põhimõtteliselt saad saagida mida iganes ja kus iganes.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akusaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kus on alles nimi tiiger-/pendelsaele välja mõeldud- lineaarsaag! ;) Ja Lidlis omakorda müüakse nurgasaage pendelsae nime all.
Olen ühel meelel eelkommentaatoritega, et see variant on puudelt okste lõikamiseks algajale kõige sobilikum, kuigi ka sellega peab õppima saagima, et niisama käes ei väriseks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta