Vana öökapi toonimine

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
Mjarja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Juun 2022, 10:53

Vana öökapi toonimine

Lugemata postitus Postitas Mjarja »

Tere,

Soovin oma vana öökappi värskendada, olen vana laki juba maha lihvinud ja järgmine samm oleks viimistlemine.
Naturaalne toon on tal väga hele.
Oskab keegi mulle nõu anda, mis sammud täpselt olulised on, kui sooviksin kapi natuke tumedamaks toonida ja pinna vastupidavaks viimistleda?
Mis tooteid tasuks kasutada?
5D3A8F97-BF83-427F-AF90-62D419D4E60B.jpeg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vana öökapi toonimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mjarja kirjutas: 13 Juun 2022, 11:02 Soovin oma vana öökappi värskendada, olen vana laki juba maha lihvinud ja järgmine samm oleks viimistlemine.
Naturaalne toon on tal väga hele.
Oled ikka kindel, et kogu lakikiht on maha lihvitud? Pilti vaadates mulle küll ei tundu, et näiteks õlitamise soovituste andmiseks oleks aluspind lakist või millest iganes täiesti puhast. No läigivad kapi jalad ja veel mõned muud osad. Arvan teadvat, et milline peab välja nägema ka fotol naturaalne puidust pind ehk peab olema "matt läikeaste" ja idee järgi matt pind ei tohiks päikest peegeldada. Võin ka eksida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Vana öökapi toonimine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Võta poest peitsi ja proovi kuskil tagaküljel sobiva toonini, peitsi tooni intensiivsus puidul võib erineda ca 5x seega testi ennem.

Pärast lakid tikkurila kiva lakiga 3 või rohkem kihti kas veluur rulli või hea pintsliga
Vasta