MDF liistu nurgad

põrandad, põrandatööd
miki999
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2009, 00:45

MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas miki999 »

Tere,

Plaan paigaldada MDF põrandaliiste aga puudub selle materjaliga kogemus. Ehk keegi oskab nõu anda, kas liistude nurki on võimalik nurgasaega 45° nurga all lõigata või saab neid vaid paigaldada plastiknurkadega, mis ei näe eriti kenad välja? Liistude paksus on 19 mm.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Saab saagida , aga kuna mdf on suht pehme materjal ja kaetud paberiga siis iga oaine , mölk ja müks jätab kaheldava tulemuse.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Pane parem puidust või plastikust - viimastel on nurgad ja lõpud kõik eraldi juurdeostetavad, seinakõverus ei jää näha ning lõpptulemus igati ok.
miki999
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2009, 00:45

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas miki999 »

Tänan nõu andmast! Kuna põrand on tammeparkett, siis sobiliku puitliistu hind on ca 20 eur/m, millele lisandub peitsimise hind, seega ei ole vastuvõetav. Olen leidnud MDF liistu, mis on nii puidumustri kui värvi poolest parketiga identne, kuid neid plastklõpatseid liistude otstesse ei taha. Sellest ka küsimus.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Siis on vaja head saagi hea teraga ja hunnik kannatust - lõikad mdf liistu ilusti nurka. aega võtab aga tehtav.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
miki999
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Juun 2009, 00:45

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas miki999 »

Tänud, RaJy! Kannatust mul vast on, küsimus tekkis sellest, et materjal näeb suhteliselt pudru välja ja tekkis kahtlus, kas seda on üldse võimalik kildudeta lõigata.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ahjaa jäi mainimata edasine hooldus - olen näinud perenaist kes 5 korda päevas põrandaid pesi ja sellisele valule mdf välisnurgad ilmselt kaua vastu ei pea.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: MDF liistu nurgad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

miki999 kirjutas: 10 Juun 2022, 23:34 Kannatust mul vast on, küsimus tekkis sellest, et materjal näeb suhteliselt pudru välja ja tekkis kahtlus, kas seda on üldse võimalik kildudeta lõigata.
On, kuid nagu RaJy mainis, siis peale kannatuse on vaja ka normaalset lõikeriista õige nurga lõikamiseks. Üks siinse foorumi registreetud kasutaja(kunagise nimega Kaminahi) ütles kunagi, et täisnurk ehituses on joppamise asi, siis enam-vähem täpse ja nurga ilusti kokkusobimise otstarbeks oli mul soetatud skaalaga nurgamõõtja, kuid mõni aeg tagasi sai Lidlist soetatud nurgamõõtja digitaalne variant. Maksis teine vist mingi 12-14€. Haarad on küll 25cm pikkused, kuid haarade ulatust saab alati pikendada kahe sirge latiga ja mõõta piki seina asetatud pikemate lattide sisenurka. Sama kehtib ka välisnurkade kohta. Ja nurgasaega lõikamisel pead arvestama hammaste suunda ehk saeketta hammas ei tohi väljuda liistu kattepaberi poolt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta