Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
lexus5550
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Juun 2022, 12:41

Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas lexus5550 »

Tere!

Elamus on gaasiküte. Kuna gaasikatel on vana ning tahab vahetamist, siis mõtlesime ka lisaks panna õhk-vesi soojuspumba süsteemi.
Õhk-vesi soojuspump oleks siis peamine kütteallikas ning gaasi saab kasutada vastavalt vajadusele. Näiteks vee soojendamine gaasiga ning kui väga külmad ilmad, siis kasutada gaasi soojuspumbal abiks. Siis ei pea elektrit lisakütte allikana kasutama.
Tuleb välja, et võib sellise süsteemi ehitada eraldi seisvast gaasikatlast ning õhk-vesi soojuspumbast, mis siis omavahel seotud.
Teine võimalus aga on 2-ühes hübriidagregaat, kus nii gaasikatel kui ka õhk-vesi soojuspump on ühte kappi kokku ehitatud.

Kas on kellelgi kogemust - kumb variant oleks parem, töökindlam etc. ?

https://arendus.atlanticbaltic.ee/toode/823/
https://www.atlantic-comfort.com/Heat-P ... -Gas-Gas-R
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Hübriidi pole kunagi olnud. Ma siiski ei soovita hübriidi osta. Miks. õhk-vesi eraldi SP on vägagi levinud - saad suure valikuga osta just parima sulle meeldiva toote - kas rahakotile sobiva, mingi rohelise variandi, kauakestva või töökindla. seejuures rahva lemmikmudelitel on eestis toetus ja varuosad koos töömeestega igal nurgal saada.
Teiseks - kumbki eraldi töötav süsteemi suurepäraselt. samamoodi kui gaasikatel peaks väsima siis saab rahus selle remondiga tegeleda - SP töötab ja vastupidi.
Ja gaasikatlaga sama lugu. Esialgu jätkad väsinud gaasikatlaga edasi - kui väsib siis vahetad alles ringi. Võibolla tuleb gaasikatla kasutamisvajadus alles 10 aasta pärast.
Niipaljukest - kui lisad siis tee nii, et küttesüsteemi saad kenasti nii seisatada, et katla vahetus ei sega SP tööd ja vastupidi.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Ma olen sama valiku ees. Või noh, minule on juba selgeks saanud, et hübriidi saamisega on pehmelt öeldes keeruline.
Küll aga tean, et on võimalik ÕVSP-l saata tennide lülitamise signaal gaasikatlale - ehk siis tennide asemel käitatakse gaasikatelt. Ühe sellist võimalust pakkuva paigaldaja juba leidsin aga suhtumine, hinnad ja maksetingimused olid absoluutselt vastuvõetamatud. Jätkan otsimist.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1002
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

2korda2 kirjutas: 09 Juun 2022, 10:37 Ma olen sama valiku ees. Või noh, minule on juba selgeks saanud, et hübriidi saamisega on pehmelt öeldes keeruline.
Küll aga tean, et on võimalik ÕVSP-l saata tennide lülitamise signaal gaasikatlale - ehk siis tennide asemel käitatakse gaasikatelt. Ühe sellist võimalust pakkuva paigaldaja juba leidsin aga suhtumine, hinnad ja maksetingimused olid absoluutselt vastuvõetamatud. Jätkan otsimist.
Tenni sisse lülitada või selle asemel mingile teisele seadmele käsu käivitamiseks suudab vast iga ÕVSP anda.

Teine küsimus on see et ajad ei ole enam endised.
ÕVSP on sama rea peal küttepuude, vedelkütuse ja gaasiga. Seega esimene asi on et üldse midagi saada, seejärel hind ning paigaldus.
Selle peaks ka lahti mõtestama et juhul kui ÕVSP jääb peamiselt kütma ja gaasikatel teda vajadusel abistama siis olenevalt küttesüsteemi ehitusest võib olla väga erinevaid probleeme. Põrandaküttega on lihtsam.
Kuid võib juhtuda et suurel majal väike kütteruum ning puudub vaba ruum seadmete lisamiseks.

Hinnad ja maksetingimused tulenevad turu olukorrast.Krediiti saab ikkagi krediidiasutusest ja mingil tagatisel.
Nt kui liisida auto siis on rahastajaks ikkagi pank mitte autofirma.
Soojuspump pakub pangale huvi 7..8 tuh eurot ületaval hinnatasemel ning alla selle kuigi mõistlikku tulemust ei tule.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas aero »

2korda2 kirjutas: 09 Juun 2022, 10:37...paigaldaja juba leidsin aga suhtumine, hinnad ja maksetingimused olid absoluutselt vastuvõetamatud. Jätkan otsimist.
Millist maksetingimust sa normaalseks pead? Mida paigaldaja soovis?
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Paigaldaja tingimused:
20% - ettemaks käesoleva pakkumise kinnitamisel.
70% - toodete väljaostmisel, 7 päeva enne paigaldust või tarnet objektile.
10% - 7 päeva jooksul peale paigaldusakti allakirjutamist.
Loe: maksad ette kogu seadmete ja materjalide raha ning lisaks ka kogu tööraha. Ette maksmata jääb ehk vaid omanike kasumiosa.

Ma oleks nõus: 50% pumba rahast ette, kõik muu peale paigaldust. Loomulikult igaühele ettemaksu ei teeks - ma tahan enne näha, et ettevõtte toimetab ja jamasid ei ole.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4451
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Õhk-vesi soojuspumba ja gaasikatla hübriid - kas eraldi seisvad agregaadid või 2-ühes?

Lugemata postitus Postitas ping »

2korda2 kirjutas: 13 Juun 2022, 16:15 Paigaldaja tingimused:
20% - ettemaks käesoleva pakkumise kinnitamisel.
70% - toodete väljaostmisel, 7 päeva enne paigaldust või tarnet objektile.
10% - 7 päeva jooksul peale paigaldusakti allakirjutamist.
Loe: maksad ette kogu seadmete ja materjalide raha ning lisaks ka kogu tööraha. Ette maksmata jääb ehk vaid omanike kasumiosa.

Ma oleks nõus: 50% pumba rahast ette, kõik muu peale paigaldust. Loomulikult igaühele ettemaksu ei teeks - ma tahan enne näha, et ettevõtte toimetab ja jamasid ei ole.
Eks sellist kaupa nimetatakse kui "eritellimusel tellitud toode" ja hinna läbirääkimisel saab tekitada sobivad maksetingimused.

Mina näiteks olen "eritellimusega tooted" tellinud netipoe vahendusel (eelnevalt uurides tausta), isegi kui sama firma müügimees teeb hinnapakkumise natuke odavamalt netipoe hinnast, sest netipoe ostjat kaitseb seadus rohkem.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta