Tolmuimeja ehitusele

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas rye »

Ehitusel palju saepuru, lihvimistolmu, ka betoonitolmu jms.
Tavalise kodutolmuimeja tolmukott läheb kohe umbe.
Olen leidnud enda Philipsi tolmuimejale tühjendatavad kotid, aga jube tüütu on kogu aeg tühjendada.

Variandid:

1) Kärcheri silindrikujuline (alla 100 EUR) ja sellel on suuremad kotid. Kas see ei lähe umbe?

2) Olen näinud ka ilma kotita lihtsalt vahefiltriga silindrikujulisi tolmuimejaid. Kas see õigustab?
Kas neid ilma kotita nimetatakse reklaamlehelö vee- ja tolmu imejateks?

Mis on head ja vead?
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10825
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rye kirjutas: 29 Mai 2022, 08:55 Variandid:

1) Kärcheri silindrikujuline (alla 100 EUR) ja sellel on suuremad kotid. Kas see ei lähe umbe?

2) Olen näinud ka ilma kotita lihtsalt vahefiltriga silindrikujulisi tolmuimejaid. Kas see õigustab?
Kas neid ilma kotita nimetatakse reklaamlehelö vee- ja tolmu imejateks?
1) Umbe ei lähe, aga uuri, kas Kärcherile sobivad ka muud tolmukotid, seda just koti ava suuruse mõttes. Kärcheri sildiga kotid on nime poolet ligi kuni 4x kallimad.
2) Ei õigusta, sest vahefilter läheb suht ruttu umbe, ei hoia tolmu korralikult kinni ja tolm satub mootorisse. Usu, sa ei viitsi kogu aeg vahefiltrit kloppida ja näiteks mõnes kortermajas remonti tehes sul ei olegi kohta, kus kloppida.


Kui Kärcheri sildiga 20l kottide pakk(5tk pakis) maksab 20€ ringis pakk, siis näiteks mõne teise tootja sildiga 20l kottide karpi(10 kotti karbis) on võimalik osta 10€-ga. Kottide kuju on sama, peaasi, et koti auk sobiks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma ostsin endale kunagi Kärcheri MV3 masina, kui need algul müüki tulid. See rekvireeriti koduse võimu poolt kiiresti, sest nende enda tehnikat selle aparaadi võimsusega võrrelda ei ole võimalik. Pikki aastaid lubati mul seda küll lahkesti kasutada, kuid enne tagastamist pidi masin läbima põhjaliku hoolduse. Terve selle aja otsisin endale masinat millel oleks roostevaba korpus ja millele ei peaks tolmukotte sisse ostma või millel oleks lihtsal tühjendatavad kotid. Sõbral on mingi taoline vanemat tüüpi Kärcheri mudel ja otsisin endale ka samasugust. Et ei peaks pidevalt kottidega jamama. Sääraseid mu teada mõistliku hinnaga enam ei toodeta (tuhandet eurot pole minu arusaamist mööda mõtet tolmukasse investeerida) ja kasutatuna müügist leida ei õnnestunud. Seepärast ostsin endale lõpuks sellise riista: https://espak.ee/epood/toode/vee-ja-tol ... t-karcher/
Õigustab ennast igati. Käisin sõbral abis sellega tema suurt 150 ruudust pööningut puhastamas. Diil sai tehtud lihtne, et tema ostab mulle uued kotid. Tegelikkuses tühjendasin vaid ühte kotti ning lõpuks ei pidanud tema ostetud kottidekarpi avama.Võimsust on piisavalt ning kottide tühjendamine pole üle mõistuse raske ettevõtmine. Ma muidugi ei ime sellega pahtli-ja betoonitolmu. Hetkel kasutan seda töökojas puidutolmu jaoks ja siiamaani küll ei kurda.
Torutööd Tartus 56 932 898
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas ifffff »

rye kirjutas: 29 Mai 2022, 08:55 Ehitusel palju saepuru, lihvimistolmu, ka betoonitolmu jms.
Tavalise kodutolmuimeja tolmukott läheb kohe umbe.
Olen leidnud enda Philipsi tolmuimejale tühjendatavad kotid, aga jube tüütu on kogu aeg tühjendada.

Variandid:

1) Kärcheri silindrikujuline (alla 100 EUR) ja sellel on suuremad kotid. Kas see ei lähe umbe?

2) Olen näinud ka ilma kotita lihtsalt vahefiltriga silindrikujulisi tolmuimejaid. Kas see õigustab?
Kas neid ilma kotita nimetatakse reklaamlehelö vee- ja tolmu imejateks?

Mis on head ja vead?
Olles selle tee kunagi läbi käinud jõudsin Festooli CT seeria tolmuimejani kus on lisaks eelseparaator CT-VA-20. Enamus sodist jääb eelseparaatorisse ja tolmuimeja ise on hea tolmufiltreerimise võimega. Lisaks ta aegajalt "koputab" ise filtrit puhtaks, et ehk siis seda ei pea alatihti puhastama.

1) Kärcherid on nii pisikese filtripinnaga, et ummistuvad kiirelt ja ei jõua enam imeda.

2) Need silindrikujulised suuremad kuiv-märg imurid ummistuvad vähem, kuid põhimõtteliselt jääb kõik peenem tolm välja filtreerimata ja sul on kesest tuba üks suur peentolmu generaator. See lendlev peentolm hakkab tervisele.
Anders6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Nov 2019, 14:35
On tänatud: 1 kord

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas Anders6 »

Starmix ja Metabo on veel variandid, mida uurida, kui kui nt kõige vaiksemaid otsid. Erinevad filtriklassid ja suur filtripind. Miinus on eestis müüdavate hind, aga neid leiab saksast-poolast poole odavamalt. Kui vett ja soppa vaja vahepeal tõmmata, siis on mõistlik märjaks imemiseks eraldi filtrikomplekt võtta.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas rye »

Kas vee imemisel käib vesi läbi sama filterkoti ?
Kas see katki ei lähe?
Ma arvasin siiani, et vee imejad on ainult selle ülemise vahefiltriga, kus vesi tolmuimeja silindri põhja jääb.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Mul mingi 10a vana Kärcher , filtri ja tolmukotiga, kui filter ja tolmukott ära võtta, siis imeb vett ka
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas NLS »

rye kirjutas: 08 Juun 2022, 12:33 Kas vee imemisel käib vesi läbi sama filterkoti ?
Kas see katki ei lähe?
Ma arvasin siiani, et vee imejad on ainult selle ülemise vahefiltriga, kus vesi tolmuimeja silindri põhja jääb.
Vee või märja sodi imemiseks võetakse ikka kott välja. Osadel masinatel ka märja sodi imemiseks spetsiaalsed kilest kotid. Aga päris vee imemiseks ikkagi kott välja. Lisaks märja imemisel peaks vaatama mis filter sees on. Tselluloosist filtrid ei kannata niiskust.

PS! Kärcheri kollased masinad on kodukasutajale ja hobiehitajale. Kui ehitustööd ja seal koristamine ikkagi igapäevane leib, siis vaata halle kärcheri mudeleid (NT seeria), sinist Boschi (Kärcheri ja Starmixi tehastest, Nilfisk (ka Makita ja Flex nende omad, Starmix (Metabo) või Festool
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas rye »

Sai ostetud Lidlist 89 EUR eest 1500W garaazi tolmuimeja.
Umbe ei lähe, kotid samas poes maksavad sinna juurde 10 EUR/10 tükki.
Eriti mugav on see, et tal on tööriista pistik ja tolmuimeja käivitub autiomaatselt kui tööriista sisse lülitad.
Soovitan.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
arni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 05 Sept 2015, 11:19
On tänanud: 5 korda

Re: Tolmuimeja ehitusele

Lugemata postitus Postitas arni »

rye kirjutas: 24 Juul 2022, 10:19 Sai ostetud Lidlist 89 EUR eest 1500W garaazi tolmuimeja.
Umbe ei lähe, kotid samas poes maksavad sinna juurde 10 EUR/10 tükki.
Eriti mugav on see, et tal on tööriista pistik ja tolmuimeja käivitub autiomaatselt kui tööriista sisse lülitad.
Soovitan.
No mõned kuud on nüüdseks möödas. Toimib endiselt ? :D
Vasta