Maja kuni 20 m2

ehituslubadega jms seonduv
stanymiles
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 28 Mai 2022, 20:55
On tänanud: 2 korda

Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas stanymiles »

Tere.
Kas ma saan õigesti aru, et ma saan ehitada väikse maja ehitisealuse pinnaga 0–20 m2 ja kuni 5m kõrgusega ilma proekti ja ei ole vaja selleks ehitusloa taotleda?
Et siis ma lihtsalt võtan ja ehitan seda oma maapinnal?
Ja kas ma pean sellist maja kuidagi geolokaalselt märkima kuhugi?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Minu jaoks ei mahu 20m2 putka mõiste "maja" alla. Kuni 20m2-se pinnaga on rohkem nagu abihoone, aga ega keegi ega ükski seadus ei keela elada püsivalt abihoones. Kui just KOV sotsametnik, saades teada, et sul ei ole elada mujalkui abihoones ja tahab sind vägisi ümber asustada sotsiaalpinnale. ;)
Peaks piisama ehitusteatisest KOV-le ja kui 10 päeva jooksul keeldumist ei tule, siis hakka ehitama ja jaanipäevaks saad sisse kolida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 28 Mai 2022, 22:57 Peaks piisama ehitusteatisest KOV-le ja kui 10 päeva jooksul keeldumist ei tule, siis hakka ehitama ja jaanipäevaks saad sisse kolida.
Ei ole kellelegi tarvis midagi teatada. Maja püsti ja kasutama.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

stanymiles kirjutas: 28 Mai 2022, 21:17 Kas ma saan õigesti aru, et ma saan ehitada väikse maja ehitisealuse pinnaga 0–20 m2 ja kuni 5m kõrgusega ilma proekti ja ei ole vaja selleks ehitusloa taotleda?
Jah, saad õigesti aru.
stanymiles kirjutas: 28 Mai 2022, 21:17 Et siis ma lihtsalt võtan ja ehitan seda oma maapinnal?
Jah, aga pead siiski teatud nõudeid järgima. Näiteks tuleohutuse seisukohast nõutav kaugus naaberkinnistu hoonetest jmt.
stanymiles kirjutas: 28 Mai 2022, 21:17 Ja kas ma pean sellist maja kuidagi geolokaalselt märkima kuhugi?
Ei, kuigi oleks viisakas ja KOV-il oleks selle üle hea meel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 29 Mai 2022, 03:25 Ei ole kellelegi tarvis midagi teatada. Maja püsti ja kasutama.
Sa oled vist ära unustanud ühe hea ütlemise- mida rohkem paberit, seda puhtam perše. ;) Asi selles, et aeg-ajalt uuendatakse ortokaarte, igavlev vallaametnik võib oma olemasolu õigustamiseks avastada uue ehitise ja tulla uurima, et kas ikka on ehitusalune pind täpselt 20m2 ja ei grammigi üle. Oma tooli hoidmiseks on ametnikke igatsugu suhtumisega. Kui raske on täita arvutis ehitisteatise vorm ja saata see valda?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Minu putkade kohta on vallaametnikud paar korda huvi tundnud. Nii möödaminnes, kui nendega muude asjade tõttu on tegemist olnud. Siis olen neid rahustanud, et tegemist on ajutiste ehitistega milledel pole isegi vundamenti ja lähemal ajal lähevad niikuinii lammutamisele/teisaldamisele. Täpsemalt pole nad huvi tundnud ja ka teatamas pole ma kusagil käinud.
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Kuna aerofotode eeltöötluse teeb arvuti ja see eristab hooneid kasutatavate (katuse)kattematerjalide värvuse järgi, siis on kaval (sala)hoonele teha kas mätaskatus või kihtplasikust (kasvuhoone) katus.

Kui mätaskatusel on samad taimed, mis ümbruses, siis ei tunne arvuti hoonet ära ja kihtplastikut peab (ajutiseks) kasvuhooneks ning vaevalt keegi selliseid ehitisi jälitama tuleb, kui naaber ei kaeba.

Mätaskatus: https://www.google.com/search?q=m%C3%A4 ... 2&dpr=1.25
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Siis on mõtekas oma loss üldse maa-alla teha - lisaks aeroluurele pole sellist elamist võimalik ka kohapeal kohtvaatlusega tuvastada (juhul kui naaber ei kaeba).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei tea, kas teema algataja on sellele mõelnud, et ilma ehitusloata 20m2 "maja" aastaringseks elamiseks jääb sisepinnaks max 17m2. Ja sinna 17m2 sisse peaks idee järgi mahtuma ka eradatud WC/duširuum. Võtab ruumi vist ca 1,5m2 ja järgi jääb umbes 15-16m2, kuhu peab mahtuma kööginurk, vist ikka ka 2-kohaline voodi(juba ligi 2m2), laud söömiseks ja natuke liikumisruumi, kapp kasvõi talveriietele, mida suvel nagu ei kanna jnejne. Lisaks läheb minu arvates nii väikse "maja" ehitus kallimaks kui lihtsustatud bürokraatiaga(kuni 60m2) ehitise püstitamine. Lihtsalt minu uitmõtted pilvedelt tagasi toomiseks ja sutsu suuremalt mõtlemiseks. Ise 20m2 vs 60m2 eeldaks igal juhul lihtsustatud paberimajandust suurema "maja" ehitamisel vs paberimajanduseta 3x väiksema pinnaga. Veelkord- tee kodutöö m2 maksumuse kohta 20m2 vs 60m2. Puusalt tulistades sa saaksid m2-lt 3x suurema juba väiksema maja mõõtudega vist 1,5x odavamalt. Täpselt ei tea.
Ja veel- kui näiteks 60m2-ne maja valmis, siis saad seda tasapisi laiendada 30% ulatuses korraga kasvõi 300m2-ks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1195
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mul üks tuttav ehitas ja elas sellises onnis. Põhimõtteliselt ehitas 1,5 kordse sauna - all siis sauna eesruum ehk antud juhul tuba - köök ja leiliruum dušš ja wc. Üleval suht madal magamistuba. Poissmehena elas paar aastat seal, siis võttis naise ja kolis naise suurde majja elama.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 29 Mai 2022, 22:11 ... et ilma ehitusloata 20m2 "maja" aastaringseks elamiseks jääb sisepinnaks max 17m2. Ja sinna 17m2 sisse peaks idee järgi mahtuma ka eradatud WC/duširuum. Võtab ruumi vist ca 1,5m2 ja järgi jääb umbes 15-16m2, kuhu peab mahtuma kööginurk, vist ikka ka 2-kohaline voodi(juba ligi 2m2), laud söömiseks ja natuke liikumisruumi, kapp kasvõi talveriietele, mida suvel nagu ei kanna jnejne. ...
Inimesed elavad ka väiksemates korterites, kes häda sunnil, kes vahelduse vajadusest.
Ise olen mitu aastat elanud üksinda 12m2 üldpinnaga korteris, nagu Diogenes tünnis.
(Sinna mahtusid nii WC, dužžinurk, muusikakeskus, telekas ja 1,5m projektoriekraan ja kõik muu eluks vajalik.)
Kusjuures ei tahtnudki suurt korterit, et poleks tarvidust omada palju asju ja et korterielu liiga meeldima ei hakkaks, sest muidu jääks järjekordne maja ehitamata.

Suurema, ametliku maja ehitamisel, maksab ainuüksi dokumentatsioon ja asjaajamine võibolla pool väikse majakese maksumusest.
Panipaigaks kõrvale saab osta näiteks (vanaraua hinnaga) mõne vana kaubiku, kui abihoonet juurde ehitada ei riski. Võimalusi on palju.

(Osa aastaid tagasi projekteerisin ja aitasin ehitada ühte 36m2 ehitusaluse pinnaga majakest, mis eelmisel aastal 100 000 eest maha müüdi ja pererahvas sai piisava summa suurema maja ostmiseks.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Päris mitmed tuttavad on krundile ostnud valmis 20 m2 maja. Selle paneb heal juhul 1 päevaga püsti. Edasi soojustamine, kommunikatsioonid ja majas kannatab aastaringi elada. See lahendus sobib eriti kõhnema rahakotiga tegelastele.
Päris paljud teevad 60 m2 maja. Kui KOV oleksid normaalsed ametnikud siis ei peaks seda abihooneks regama aga tavaelu näitab just mõistuse puudumist.
Kuid ehituse poole pealt jõuab 60 m2 kenasti kevadel alustades sügiseks valmis ja edasine kasutamine on täiesti normaalne isegi lastega perele.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

60m2 on muidugi juba luksus, keegi ei keela 20m2 peal elada, üksinda elades eriti. 12m2 toad on tüüpilised ka ühetoalistes korterites
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 30 Mai 2022, 07:09 ... Päris paljud teevad 60 m2 maja. Kui KOV oleksid normaalsed ametnikud siis ei peaks seda abihooneks regama aga tavaelu näitab just mõistuse puudumist. ...
See on üks sunnimeede elukoha registreerimisel, sest mitteeluruumi (mida abihoone või äripind on) ei saa elukohana registreerida.
(Kontaktaadress ja elukoht (KOV kuhu laekuvad maksud) on erinevas asjad.)
KOV võib keelduda näiteks sots.toetustest (laste kooli minek jne), väites et isik pole selle valla elanik.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 30 Mai 2022, 10:31 See on üks sunnimeede elukoha registreerimisel, sest mitteeluruumi (mida abihoone või äripind on) ei saa elukohana registreerida.
:hello:
Ei taha hästi uskuda, et 20m2 "maja" projekteeritakse kuhugi metsa serva, kus hetkel puuduvad igatsugused kommunikatsioonid. Mis nende vedamine maksma läheb 20m2 "maja" juurde? Arvaks, et teema algataja mõte on juba olemasoleva suurema krundi nurka ehitada endale eraldi maja. Siis ei pea tegema mingeid eraldi lepinguid elektri, vee, kanalisatsiooni, prügiveo ja veel mis iganes teenuste osutajatega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Registreeri kuidas tahad ja kuhu tahad seal piiranguid ei ole vaid kohustus registreerida. nõuded eluruumidele ei ole meil ranged pindalalt min 8m2
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 30 Mai 2022, 11:41 Ei taha hästi uskuda, et 20m2 "maja" projekteeritakse kuhugi metsa serva, kus hetkel puuduvad igatsugused kommunikatsioonid. Mis nende vedamine maksma läheb 20m2 "maja" juurde? Arvaks, et teema algataja mõte on juba olemasoleva suurema krundi nurka ehitada endale eraldi maja. Siis ei pea tegema mingeid eraldi lepinguid elektri, vee, kanalisatsiooni, prügiveo ja veel mis iganes teenuste osutajatega.
Ei maksa raisata aega erinevate "uskumistega" vaid tunnistada, et Sinu senine elukogemus ei luba Sul ettekujutada tagasihoidlikku elamist väiksel pinnal, ilma ametlike kommunikatsioonideta ja see väljub Sinu fantaasia raamidest.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Minu arust tuleks korraldada õppereise maapiirkondadesse, mustamäe kortermajades endiste asulakeskuste kortermajades. Konkreetselt näete kuidas peale valmimist ei ole ka koristamisega vaeva nähtud ja ka niisama aja kulgemise eest jäädakse võlgu või maksab kulud kov.

20m2 on minu jaoks väike, samas kui sul on käed küljes ja pepu külmetab ja raha napib ning majas sees või kõrval on ruumi kasvõi ühe korralikult soojustatud küttega ruumi tekitamiseks , ela seal ainult kasvõi kütteperioodil.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 30 Mai 2022, 12:14 Ei maksa raisata aega erinevate "uskumistega" vaid tunnistada, et Sinu senine elukogemus ei luba Sul ettekujutada tagasihoidlikku elamist väiksel pinnal, ilma ametlike kommunikatsioonideta ja see väljub Sinu fantaasia raamidest.
:hello:
Siinkohal on keegi eksitanud sinu "uskumisi" minu fantaasia piiratusest. ;) Tean oma kogemustest(ca 15 aastat teadlikust elueast) väga hästi, mis on kolme naaberkorteriga jagada ühiskoridoris asuvat kuivkempsu koos naela otsa torgatud ajalehtedega(mitte lugemiseks), kus talviti kippus toru ummistuma ja siis pidi kuuma veega lahti leotama. Ei ole just meediv hais, sest meie koridor ja kemps omasid ühist seina. Suur lampkast asus meie koridori akna all ja suviti akent lahti teha eriti ei saanud. Vett tuli tuua ämbriga ca 50m kaugusel tänaval asuvast pumbast ja õnneks oli trassisurvega, kuid talviti, kui see kinni külmus, siis ca 500m kaugusel asuvast käsihoovaga pumbast, solgivett viia 30m kaugusele ja kallata see tavalisse, maapinnal asuvasse ribidega malmkaanega kanalisatsiooniauku. Linnasaunas sai käidud kord nädalas pesemas. Elektriga õnneks probleeme ei olnud ja värsked ajalehed toodi korteri ukse taga asuvasse postkasti hommikul 7-8 paiku. ;)
Kui keegi soovib taolist eluviisi harrastada, siis palun, proovigu järgi ja kogemuste võrra jälle rikkam. Saan vajadusel või olude sunnil ka tänapäeval sarnastes tingimustes elamisega hakkama, aga kohe kindlasti ei igatse taga sellist olmet.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seni pole 20 m2 elukoha registreerimisel piiranguid olnud.
Olen ise korduvalt sellel 20 m2 ööbinud kogu perega ja täitsa saab.
Kommunikatsioonid tänaseks kõik olemas - elektriga oli natuke pusimist kuna liitumispunkt asus 1 km kaugusel, vee sissevedamist takistas valla korruptiivne ametnik, kes tänaseks on pulbriks tehtud ja vesi ka sees.
Kuigi tänaseks on veel + 2 tk 20 m2 sinna abihoonetena juurde tehtud - kõik ikka elamistingimuste parandamiseks - saun, köök jne.
Siiski minu soovitus on - kui tahta pikemaajaliselt siis ehitage 60 m2 hoone. Ka neid organiseerinud. 60 m2 hoonetes elab veel rohkem positiivse kogemusega põhjakihti. Tüüplahendus on siis 1,5 hoone, 2 korrus magamistoad, esimene köök-elutuba, WC ja pisike saunake. Kevadel sai labidas maasse löödud ja sügiseks oli elamiskõlblik 60 m2 hoone püsti koos sissekolimisega. Karkass, katuse ehitamist ikka ühe päevaga ei tee nagu 20 m2.
60 m2 paberite ajamine võttis nädala.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 30 Mai 2022, 11:41
ping kirjutas: 30 Mai 2022, 10:31 See on üks sunnimeede elukoha registreerimisel, sest mitteeluruumi (mida abihoone või äripind on) ei saa elukohana registreerida.
:hello:
Ei taha hästi uskuda, et 20m2 "maja" projekteeritakse kuhugi metsa serva, kus hetkel puuduvad igatsugused kommunikatsioonid. Mis nende vedamine maksma läheb 20m2 "maja" juurde? Arvaks, et teema algataja mõte on juba olemasoleva suurema krundi nurka ehitada endale eraldi maja. Siis ei pea tegema mingeid eraldi lepinguid elektri, vee, kanalisatsiooni, prügiveo ja veel mis iganes teenuste osutajatega.
Selles osas päri - nomaadina ilma vee, elektri ja peldikuta ei tule kõne alla. Mõnikord telekast mõnda reklaamitakse.
Üks esimesi asju mis 20 m2 ehitamisel lahti läks oligi eleker ja vesi. Pärast seda on inimese moodi võimalik elada.
Kõige naljakam - üks majanduspõgenik Narvas elas mul aia taga 2 aastat riigimaal. Parkmets oli pärast paberiga junne täis, koer teadupärast paberit ei kasuta ja lahkudes jättis prügi ja laga maha. Süüa tegi algul isegi lõkkel.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 30 Mai 2022, 22:17
ping kirjutas: 30 Mai 2022, 12:14 Ei maksa raisata aega erinevate "uskumistega" vaid tunnistada, et Sinu senine elukogemus ei luba Sul ettekujutada tagasihoidlikku elamist väiksel pinnal, ilma ametlike kommunikatsioonideta ja see väljub Sinu fantaasia raamidest.
:hello:
Siinkohal on keegi eksitanud sinu "uskumisi" minu fantaasia piiratusest. ;) Tean oma kogemustest(ca 15 aastat teadlikust elueast) väga hästi, mis on kolme naaberkorteriga jagada ühiskoridoris asuvat kuivkempsu
Suht mõttetu näide. Sellisel korteril on vaid offgrid elu miinused aga ei ole neid plusse, mille pärast keegi 20 või 60 m2 ehitada tahaks - privaatsus, pääsemine ühiselu “ikke” alt. Tänapäeval saab teha kuivpeldiku nii, et see ei haise.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 31 Mai 2022, 06:48 Seni pole 20 m2 elukoha registreerimisel piiranguid olnud.
Olen ise korduvalt sellel 20 m2 ööbinud kogu perega ja täitsa saab. ...
"Öökorter", "kontaktaadress" ja "elukoht" on erinevad juriidilised mõisted.

"Elukoht" määrab muuhulgas, et millisele omavalitsusele laekuvad isiku maksud, valimiste värk, piirkonna kool, jne.

Ükski omavalitsus ei registreeri isiku elukohana "kollast telki võsas", kuigi isik saab teatada selle "võsa" aadressi oma kontaktaadressina.
(Näiteks firma saab märkida oma kontaktaadressiks suvalise maametis registreeritud aadressi millega ei pruugi tal midagi ühist olla, olgu see kasvõi alajaam, pumbajaam, lasteaed või surnuaed aga tähtis on omavalitsuse täpsus, et kellele maksuarvestus laekub.)

Minul näiteks on kontaktaadresse erinevates Eesti kohtades aga elukoht on registreeritud ühel aadressil, millel kehtib "elamumaa maksuvabastus".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Arvan, et selle teema võib vist ammendatuks lugeda, sest teema algataja pole rohkem oma ideed selgitanud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja kuni 20 m2

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 31 Mai 2022, 20:39 Arvan, et selle teema võib vist ammendatuks lugeda, sest teema algataja pole rohkem oma ideed selgitanud.
Pikas plaanis "minimaja teema" alles algab, sest seoses riigi rahvastiku vananemisega ja areneva majandusliku olukorraga ning vaba kinnisvara puudumisega (defitsiit rahvaste rändest + kõrged hinnad üüriturul + energiakriis) võivad paljusid varsti sundida elama "kuuse all", kasvõi mõnda aega.

Ka teistes maades peeti alul minimaju mingiks friikide lolluseks aga neil on nüüdseks arenev fännklubi.
(Üürib 3 toalisest korterist 2 tuba välja, üks tuba jääb oma kola jaoks. Ise kolib talumehe heinamaale renditud lapile, putkasse "vanadekodu" kommuuni ja üks pension elamiseks lisaks leitud.
Vanasti kolis pool Pärnut suveks puukuuri elama, et supelsaksad saaksid majas puhata.)
Lase fantaasial lennata.

Olukord üüriturul: https://www.delfi.ee/artikkel/120010558 ... -euro-eest
Ajakirjanduslik eksperiment: "Ukraina naine beebiga" ei saa korterit üürida isegi 600 euro eest


Ega maksumaksja ei jõua pikas plaanis doteerida pensionäride toasooja suures korteris.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta