Postvundamendi veekindlaks tegemine

Tarx1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Sept 2015, 14:27
On tänanud: 1 kord

Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Tarx1000 »

Hei, spetsialistid!

Lugu lühike ja lihtne, aga kuivõrd tean betooni hingeelust hästi vähe, siis küsin nõu.
Nimelt ehitan kanakuuti betoonist postide peale.
Sain nad ilusti valatud ja elu lill, aga ilge soov oleks enne järgmist sammu need postid bituumeni taolise mastiksiga üle käia.
Kuna ma seda teha võin, et niiskus lõksu ei jääks ja kas tohin üldse kogu posti (küljed ja pealt) veekindlaks muuta?

Aitäh abimeestele
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ja mis oli selle "ilge soovi" ajendiks? Ehk siis mis mõte sel tegevusel peaks olema?
Tarx1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Sept 2015, 14:27
On tänanud: 1 kord

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Tarx1000 »

RaJy kirjutas: 24 Mai 2022, 19:17 Ja mis oli selle "ilge soovi" ajendiks? Ehk siis mis mõte sel tegevusel peaks olema?
Lihtsalt tekkis selline mõte. Mu silmis oleksid mustad postid ilusamad, sest nad jäävad ikkagi näha
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas aero »

Minu silmis on normaalselt valatud betoon igati ilus ja aus matejal. Pole mingit põhjust seda häbeneda. Vblla mu fantaasia ei lenda piisavalt aga ma ei näe betooni mustaks võõpamisel mõtet. Pigem vastupidi. No see selleks. Vähemalt esimesed 20 päeva peaksid (vajadusel) kastma ja jälgima, et liiga ära ei kuiva.
Tarx1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Sept 2015, 14:27
On tänanud: 1 kord

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Tarx1000 »

aero kirjutas: 24 Mai 2022, 20:11 Minu silmis on normaalselt valatud betoon igati ilus ja aus matejal. Pole mingit põhjust seda häbeneda. Vblla mu fantaasia ei lenda piisavalt aga ma ei näe betooni mustaks võõpamisel mõtet. Pigem vastupidi. No see selleks. Vähemalt esimesed 20 päeva peaksid (vajadusel) kastma ja jälgima, et liiga ära ei kuiva.
Suured tänud küsimusele vastamise eest!
Jätame ikka teema lahti, et kaagutajad saaksid ka ütelda, kuidas ma oma vundamenti värvida ei tohi :D
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4377
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas ping »

Tarx1000 kirjutas: 24 Mai 2022, 20:41 ... Jätame ikka teema lahti, et kaagutajad saaksid ka ütelda, kuidas ma oma vundamenti värvida ei tohi :D
Iga värvitud asja jooksevkulude hulka tuleb arvata ka selle toote perioodiline puhastamine vanast värvist ja uuseti ülevärvimine.
Sellega on mõtekas arvestada viimistlusel värvimise valikul.
Laisk inimene teeb kohe nii ilusa asja, et seda värvida pole vajagi.

Ise panin vundamendi valu saalungisse reljeefse ornamendiga "linoleumi", mis jättis soklile huvitava plaaditud pinna mustri, mille lõptulemuse nägemine tekitas paljudes hämmelduse ilma värvimatagi.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kanakuudi postid peavad olema veekindlad? Kuidas maa alust osa värvid?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei pea posti värvima, vaid betooni saab teha ka musta värvi. Selleks tuleb betooni valmistamisel sinna sisse lisada lihtsalt musta pigmenti. On valmispigimente ja on pulbreid. Must tooni pigmendipulber oli vist raud(III)oksiid(kui mälu ei peta).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tarx1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Sept 2015, 14:27
On tänanud: 1 kord

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Tarx1000 »

Proovin nüüd asja lahti, et kellelgi midagi arusaamatuks ei jääks.
Nimelt valasin eile postid maasse ja siis tekkis mõte, et nad võiksid mustad olla.
Kõige kindlam viis tundus seda teha ilmastikukindla kautsukiga, et kestaks miljon aastat.
Igaks juhuks küsisin siit üle, et ega ma sellega endale karuteenet ei tee.
Sain ka mujalt tagasisidet ja nüüd olen üsna veendunud, et võin mõne aja möödudes need postid sellega üle võõbata.
Löga tünn sai siis selline välja valitud: https://www.upload.ee/image/14171481/20 ... .03.23.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:37 Kas selle külge tolm ja sodi ei hakka kleepuma? Mustal pinnal paistab kõik selline kaugele ära.
Millisele maapinna lähedal asuvale esemele tolm ja sodi ei hakka kleepuma, eriti näiteks äikesevihmaga? Meie, kommentaatorite asi on soovituste andmine teema algatajate probleemile. Kuidas ta tolmu ja sodi probleemi lahendab, on juba tema mure või eraldi teema. Teemaalgatajate ilge soovi mahategemine kipub kuuluma sinna vihakõnede kategooriasse. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tarx1000 kirjutas: 25 Mai 2022, 19:10 Nimelt valasin eile postid maasse ja siis tekkis mõte, et nad võiksid mustad olla.
Kõige kindlam viis tundus seda teha ilmastikukindla kautsukiga, et kestaks miljon aastat.
Ja oma kanakuudi eaks planeerid kui palju aastaid?
Tarx1000 kirjutas: 25 Mai 2022, 19:10 Igaks juhuks küsisin siit üle, et ega ma sellega endale karuteenet ei tee.
Ikka teed endale karuteene ehk raiskad mõtetult raha. Betoonil on sellest kautšukist savi. ;)
Tarx1000 kirjutas: 25 Mai 2022, 19:10 Löga tünn sai siis selline välja valitud: https://www.upload.ee/image/14171481/20 ... .03.23.jpg
Kas sa selle lögatünni kohta infot oled lugenud? Mida kanad hakkavad arvama sinu valitud lögast? :scratch:

Ohutus: Tuleohtlik. Hoida laste eest. Kahjulik sissehingamisel. Ärritab silmi, nahka ja hingamiselundeid. Kahjulik veeorganismidele. Võib omada pikaajalist negatiivset mõju veekeskkonnale. Hoia sattumast nahale ja silma. Kasuta kindaid ja kaitsvat riietust. Tulekahju korral kasuta pulberkustutit, vahttulekustutit või liiva. Silma või suhu sattumisel pöördu arsti poole.


Allikas https://espak.ee/epood/toode/bituumen-k ... glue-10kg/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Ennevanasti kasutati maalähedaste rajatiste puhul lupjamist - ehk on ka siin abiks? Kaitseb sammaldumise ja (betooni-)kahjurite eest...
Tarx1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Sept 2015, 14:27
On tänanud: 1 kord

Re: Postvundamendi veekindlaks tegemine

Lugemata postitus Postitas Tarx1000 »

Urmas kirjutas: 25 Mai 2022, 22:19
Kas sa selle lögatünni kohta infot oled lugenud? Mida kanad hakkavad arvama sinu valitud lögast? :scratch:
Lugesin hoolikalt, aga peale tardumist/kuivamist muutub ta sama ohutuks kui plastpudel.
Või ma eksin?

Tsemendikoti peal olevat kirja oled lugenud?
Vasta