Küsimus põrandakütte kaabel ja rvk

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Edgar9013
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Mai 2022, 22:14

Küsimus põrandakütte kaabel ja rvk

Lugemata postitus Postitas Edgar9013 »

Tere Härrased, Sõber soovitas teie tarka foorumit, olen ise veel elektrialaõpilane. Kuid handies tegija rakenduses mõtlesin proovida kätt lihtsamate elektritöödega. Klient räägib, et alguses toimis põrandaküte ilusti, kuid hiljem peakaitsmest voolu tagasi pannes lööb rvk välja.

Tõsi küll, ta ütles, et need olid maakleri sõnad ja ise kohapeal käinud ei ole.
Tegu on tühja korteriga, seega ma eeldan, et mingeid muid tarbijaid selle kuuajalisel tarbimisel ei olnud kui põrandaküte. Mis võiks olla tõenäoline rvk rakendumise põhjus? Ise kahtlustan valesti paigaldatud küttekaablit!
Kuna elektrik, kes töid teostas ei ole ise kättesaadav ja asjaga on kiire, ning pole ka vastavat tehnilise kontrolli akti.

Kas ja mis ulatuses ma midagi teha võin? Või on hoopis asi selles, et elektrik, kes töid teostas peab selle siiski ise korda ajama? Kui ma siiski otsustan mõõta, siis millega, kust kohast ja milliste näitajate järgi hindan isolatsiooni rikke olemasolu? Kui suur takistus jne.


Tänud ette :)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Küsimus põrandakütte kaabel ja rvk

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Edgar9013 kirjutas: 17 Mai 2022, 22:28peakaitsmest voolu tagasi pannes lööb rvk välja ... otsustan mõõta, siis millega, kust kohast
1. Kas väljalööv RVK on ainult põrandakütte ahelas?
2. Kui sa ei tea mida ja millega mõõta, siis on veel vara praktiseerida.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Küsimus põrandakütte kaabel ja rvk

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Ise soovitaks megerit 250V mõõtepiirkonnaga. Saad tõesema tulemuse kui taskutestriga.
Enne mõõtmisi tee endale selgeks paigaldise skeem. Erinevate toiteliini lõikude lahtiühendamise teel jõuad olukorrani, kus rikkevoolukaitse enam ei rakendu. Lahti ühendatud lõikudest otsid üles vigase kaabli, seadme või ühenduse.
Vasta