3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

aiad, väravad, piirded
rawpizzau
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Juul 2021, 16:22
On tänanud: 3 korda

3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas rawpizzau »

Tere!

Võib-olla mõtlen selle teemaga üle, kuid küsin ikkagi. Kas 3D paneelaeda paigaldamine koos (moodul)betoonist aia sokliga on otstarbekas või pigem oleks mõistlik raha säästa?

Ma tean, et pigem pannakse sokkel puitaia alla, kuid kuna enda krundile on plaanis paneelaeda paigaldada, siis naabrite paneelaedasid vaadates mulle ei meeldi, kuidas paneeli ja maa vaheline kaugus tihtipeale mängib. Sama lugu on ka muruga, mis ulatub teisele poole aeda.

Minu meelest annaks sokkel aiale ning ka murupiirile korralikuma välimuse.

Aga kas need kasutegurid on väärt seda summat, mida ma juurde pean lisama? Kas see sokkel ei hakka maa liikumise tõttu ka nihkuma? Pannes soklit, siis on minu aed veidi kõrgem, kui naabri oma - kas see võib olla probleemiks? Ma ei suutnud hetkel leida oma valla reegleid aia ehitamisele, aga fakt on see, et ümberringi on enamikel naabritel 1,2m kõrgune 3D paneelaed.

Kui Te saaksite jagada oma konstruktiivseid mõtteid või kogemusi (kes on paneelaeda betoonist sokliga endale paigaldanud), siis see oleks tore. Tänud!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

OT minu poolt! 10 punkti sellele traadist aiapaneelile "3D" nimetuse andmise eest. Väga hea müügiargument, ikkagi 3D! :thumbsup: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Sokkel ei hakka liikuma, kui valatakse alla külmumispiiri. See mis valmislahendusena müüakse on liiga kerge ja liigub minema
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas aero »

Keevispaneelaia alla betoonsokkel valada on hea plaan. Valmissoklit ei oska kommenteerida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rawpizzau kirjutas: 22 Apr 2022, 16:04 Pannes soklit, siis on minu aed veidi kõrgem, kui naabri oma - kas see võib olla probleemiks? Ma ei suutnud hetkel leida oma valla reegleid aia ehitamisele, aga fakt on see, et ümberringi on enamikel naabritel 1,2m kõrgune 3D paneelaed.

Kui Te saaksite jagada oma konstruktiivseid mõtteid või kogemusi (kes on paneelaeda betoonist sokliga endale paigaldanud), siis see oleks tore. Tänud!
Ei ole siiani olnud vajadust traadist 3D paneelaia jaoks, kuid minu teada paneb sellised asjad paika tiheasustuses KOV arhitekt ehk pöördu selles küsimuses oma KOV poole. Foorumlased ei saa KOV volitusi endale võtta ja lubada sul ehitada naabritest erinev, sokliga 3D aed.
rawpizzau kirjutas: 22 Apr 2022, 16:04 Ma tean, et pigem pannakse sokkel puitaia alla, kuid kuna enda krundile on plaanis paneelaeda paigaldada, siis naabrite paneelaedasid vaadates mulle ei meeldi, kuidas paneeli ja maa vaheline kaugus tihtipeale mängib. Sama lugu on ka muruga, mis ulatub teisele poole aeda.

Minu meelest annaks sokkel aiale ning ka murupiirile korralikuma välimuse. ... Kui Te saaksite jagada oma konstruktiivseid mõtteid või kogemusi (kes on paneelaeda betoonist sokliga endale paigaldanud), siis see oleks tore.
Kogemusi 3D aiaga ei ole ja kas mu idee on konstruktiivne, otsustad sina ise. Kes keelab sul sul oma 3D paneelaia kaevata maapinna kõikumis(t)e ulatuses(maapinna kõrgemad kohad) maa sisse või lõika 3D paneelaia jupp relakaga maapinna kontuuri järgi. Ise eelistaks mässamisele(sokkel) veidi 3D paneel aia maase kaevamise kaevetöid. Aga noh, valik on sõltuvalt KOV ametniku eelistustest sinu teha. Muide, KOV arhitekti maitse ei ole tulnud kaasa rinnapiimajuues, vaid hetkemaitse on välja kujunenud disainiajakirju lugedes ehk piisava stiimuli olemasolul võib maitsemeel muutuda. ;)
Üks jabur näide kah- meie maal asuva suvekanade vabakäigu jalutusala(jälle jabur mõiste piiratud territooriumi kohta) piirdeaia puhul nii tegingi. Kõrguste vahe aia kõrgema ja madalama punkti vahel oli ca 20-25cm ja ei viitsinud hakata võrku täpselt mõõtu lõikama. Lihtsam oli labidaga mulda soon teha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 22 Apr 2022, 17:45 OT minu poolt! 10 punkti sellele traadist aiapaneelile "3D" nimetuse andmise eest. Väga hea müügiargument, ikkagi 3D! :thumbsup: ;)
Betoonist 3D aed ja aiasokkel näevad välja näiteks sellised ja meie mail pole need ajaloolistel põhjustel eriti levinud ning luba sellise kunstiteose paigalduseks peaks kindlasti uurima KOV´st:
Pilt
Sellel pildil on kultuurimälestis:
Tegemist on betoonientusiasti ning Estotsemendi nõuandebüroo juhataja, insener Andres Graueni rajatud betoonaiaga. Betoonist sokliosal asuv pitsiline aed on liigendatud samast materjalist aiapostidega.
Betoonaed on rajatud 1935. aastal veidi varem, 1926. aastal Robert Natuse poolt projekteeritud elamu ümber.
https://register.muinas.ee/public.php?m ... ew&id=8851
:hello:
Viimati muutis ping, 23 Apr 2022, 13:37, muudetud 1 kord kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas aero »

Betoonaed fotol läheb teemast välja. 3d paneelaed - kes ei tea, see guugeldab.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 23 Apr 2022, 13:16 Betoonaed fotol läheb teemast välja. 3d paneelaed - kes ei tea, see guugeldab.
Disainiomadused: "3D" (ruumiline/kolmemõõtmeline) ega "paneelaed" ei määra mingis kohas materjali.
Betoonist paneelaiad on väga levinud meist ida ja lõunapool (nõukaajal Eestlase jaoks ainult Slaavi kultuuriruumis ja peeti rahvuslikuks omapäraks nagu sinist elumaja) ja seepärast pole meie linnades neid eriti näha.
Poolaka galerii: http://betonske-ograde.com/galerija/

Arvata, et "paneelaed" võib ainult traadist olla võib arvata inime, kes kõiki plaatvahtusid nimetab "peno"´ks ja pudelivahtusid "makroks".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 23 Apr 2022, 13:59
aero kirjutas: 23 Apr 2022, 13:16 Betoonaed fotol läheb teemast välja. 3d paneelaed - kes ei tea, see guugeldab.
Arvata, et "paneelaed" võib ainult traadist olla võib arvata inime, kes kõiki plaatvahtusid nimetab "peno"´ks ja pudelivahtusid "makroks".
Mu mõte oli - teemaalgataja tôenäoliselt peab silmas traatpaneeli ja betoonaia info ei aita teda hetkel.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: 3D aiapaneel + betoonist aia sokkel?

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 23 Apr 2022, 21:35
ping kirjutas: 23 Apr 2022, 13:59
aero kirjutas: 23 Apr 2022, 13:16 Betoonaed fotol läheb teemast välja. 3d paneelaed - kes ei tea, see guugeldab.
Arvata, et "paneelaed" võib ainult traadist olla võib arvata inime, kes kõiki plaatvahtusid nimetab "peno"´ks ja pudelivahtusid "makroks".
Mu mõte oli - teemaalgataja tôenäoliselt peab silmas traatpaneeli ja betoonaia info ei aita teda hetkel.
Ja minu mõte on, et nõu küsimiseks peab küsimuses olema selgelt öeldud, et mille kohta nõu küsitakse, sest muidu läheb kohvipaksult ennustamiseks.

Puidust aiapaneelid: https://www.google.com/search?q=aiapane ... 30&bih=518
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta