Jahutuse valik ja paigaldus tartus

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Teagi kas õigesse kohta sai ags, on siin mingeid eelistusi/soovitusi, milline seade paigaldada ja kellel lasta seda teha, st mis ettevõttel tartus ja kas pakub keegi 2:1 lahendust? See jahutuse siseseade läheks ainult magamistuppa ja 12 ruutu see pind siin umbes, ukse lahti/praolkile tehs ventilatsiooni iseõrasuste tõttu peaks muidugi jahe õhk ka elutoa suunas liikuma, st veel lisaks paar kolmkümmend ruutu juurde umbes. Tegeleks see seade ainult jahutamisega, aga igaks juhuks võiks siiski küttefunktsioon ka olemas olla, välisosa kui ka siseosa võiksid olla võimalikult vaiksed ja töökindlad, st pigem kvaliteetsem toodang kui mingi odavama otsa lahendus.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 03 Apr 2022, 22:41 ... siseseade läheks ainult magamistuppa ja 12 ruutu see pind siin umbes, ...
... välisosa kui ka siseosa võiksid olla võimalikult vaiksed ja töökindlad, st pigem kvaliteetsem toodang kui mingi odavama otsa lahendus.
Kui tahta samas ruumis magada, siis siseosa müranivoo peaks jääma alla 20dB, sest sulatusrežiimi lõppemisel seadmed nagunii ohivad ja praksuvad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

ping kirjutas: 03 Apr 2022, 23:39 …sest sulatusrežiimi lõppemisel seadmed nagunii ohivad ja praksuvad.
Väga hea kirjeldus! Aga miks nad ohivad ja praksuvad?
Ka välisosa puhul, mis teeb sama häält nagu süsteemist üleliigset rõhku välja laskev veok.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas ping »

Äärenurk kirjutas: 04 Apr 2022, 06:35
ping kirjutas: 03 Apr 2022, 23:39 …sest sulatusrežiimi lõppemisel seadmed nagunii ohivad ja praksuvad.
Väga hea kirjeldus! Aga miks nad ohivad ja praksuvad?
Ka välisosa puhul, mis teeb sama häält nagu süsteemist üleliigset rõhku välja laskev veok.
Sellele saab vastuse, kui veidi põhikoolifüüsikat meenutada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Asi nüüdseks paigas, asub kortermaja rõdul põhimõtteliselt ja kas peaks selle ehitusteatisega jagelema ka hakkama? Seda vist tegelikult ainult korteri müümise hetkel vaja nagu aru olen saanud, aga müügiplaani ei ole. Või on veel mingi põhjus miks peaks selle kindlasti ära tegema?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kui ära müüd võtad seadme maha
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Ma olen ka sellist varianti kuulnud jah, et müügi hetkeks võeti seade maha ja kui maha müüdi, siis topiti tagasi kohe sama asi uue omaniku poolt. Aga mis värk selle registreerimisega siis muidu olla võib, maksab mingit raha või võib mingi muu jagelemine olla sellega seoses?
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

new1 kirjutas: 06 Juun 2022, 22:07 Asi nüüdseks paigas, asub kortermaja rõdul põhimõtteliselt ja kas peaks selle ehitusteatisega jagelema ka hakkama? Seda vist tegelikult ainult korteri müümise hetkel vaja nagu aru olen saanud, aga müügiplaani ei ole. Või on veel mingi põhjus miks peaks selle kindlasti ära tegema?
Kortermajas on vaja ka teiste omanike nõusolekut. Kui seda ei ole, siis võib suvalisel ajal keegi kaebama hakata ja sekeldusi tuua.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Rõdupeal nüüd küll ühistu (e. teiste omanike) nõusolekut pole vaja kui välisseade tänavale ei paista - Tartut kui heade mõtete linna ei tea aga päälinnas olen sellise vastuse saanud LOV-st. Aga väljend: ''rõdul põhimõtteliselt'' määrab edasised tegevused.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Jahutuse valik ja paigaldus tartus

Lugemata postitus Postitas new1 »

Maja taga suht põõsaste vahel asub see rõdujupp mul, paikneb seal sedasi, et on rõdu, siis rõdu nurgaga paralleelselt jookseb sein (seal vahel ca 50cm mingi tuim nurk lihtsalt) ja osaliselt on sealt rõduaugust väljas mul see jahutus, siis sain otse korterisse augu teha ja ei pidanud viimistlema ega midagi. Maja taga asub suht mingi põõsa sees ja keegi tegelikult nagnii kunagi seal ei käi ega näe midagi, ent siin majas leidub igasuguseid vingureid ja riskima ka ei tahaks hakata hetkel veel vähemalt mitte märku andmisega, et mõni loll põhimõtte pärast kiunu üles tõmbaks. Niisama juhuslikult nagunii keegi ei avastaks seda sealt, ei oskaks otsida ja vaadata sealt võsa seestki. Rõdualasse muidu siin oli jutuks kunagi, et lubatakse paigaldada. Ja mu põhiküsimusele siis vastusena et ainuke häda selle registreerimata jätmise korral ongi siis korteri müügi teema ja muus osas mingit häda kellelgi poleks, et ma ei tea ala korter laenu peal ja kindlustatud ning kui midagi peakski juhtuma, siis pank ei hakkaks kindlustusest taganema ja mingeid põhjuseid otsima, et näe sul jahutus seal mis nagu ei peaks olema või midagi seesugust?
Vasta