Kõrvalhoone esine plats

karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Selline lihtne küsimus, et kas kuuri esist platsi enne kruusa peale vedamist vaja koorida ka või piisab geotekstiilist ja kruus peale? Aktiivset liiklust seal masinatega ei toimu, vaja lihtsalt kuiva jalaga ligi pääseda poriste ilmadega.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise vist küll ei hakkaks geotekstiilile raha raiskama. Kui, siis ehk näeks veidi vaeva ja kooriks mulla ära ära. Arvan, et kui kruus ilma geotekstiilita vajubki madalamaks, siis vist on odavam kusagilt 1-2 kerghaagisetäit kruusa lisaks nihverdada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Eks selle mulla koorimise lihtsus oleneb veidike sellest ka kus Eesti otsas see kõrvalhoone asub. Mul siin on näiteks ca 60cm puhast mulda ennem kui kruus vastu tuleb ......
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 27 Mär 2022, 19:08 Mul siin on näiteks ca 60cm puhast mulda ennem kui kruus vastu tuleb ......
Lihtsalt uudishimulik küsimus- kui mulda ära ei koori, kas geotekstiil aitaks äravajumise vastu?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas aero »

See oleneb pinnasekihtide paksustest ja koormusest. Ma pigem ei jätaks huumust koorimata.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Paadikuur(hetkel seisab sees kaks autot), võsa ära, kangas maapinnale, tänaseks on osal peal graniit killustik, osal paetuha-liiva segu ning üks masinatest on uaz buss. Ei mingit vajumist kuskil.Ärge mõelge üle, platsi võib ju ka betoneerida(kindlasti ilusam jms.) Kuna majalt sai silikaatvooder maha, siis kunagi ehk laon sinna tellistest parketi, et materjal alles hoida. Ah jaa, keset 3x12 "katusealust" kasvab üks tammepuu....kahju oli teisest....(mul kõik hooned "huumusel", k.a. maja, põhjaranniku värk.)Veidi üle 90a on püsinud...

Kõndimise osas ei näe mõtet pinnase koorimiselt, raskemate(tonne) kaaluvate puhul on teema vast teine, kui katust peal pole.Küll aga kihtide eraldamisel: endal on aeda läinud vene ajal ostetud kamza koorem graniitkildu( ca 5mm fraktsioon)jalgradade ja hoonete ette ning mitte teragi pole enam näha, ilma labidata.Kõik on pinnases ja muru vohab...

Eraldi Urmasele:ikka aitab, mingi aeg oli seda kangast maaletooja hinnaga käes ja sai teist laotatud endale...väga erinevatesse kohtadesse.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Urmas kirjutas: 27 Mär 2022, 20:35
ifffff kirjutas: 27 Mär 2022, 19:08 Mul siin on näiteks ca 60cm puhast mulda ennem kui kruus vastu tuleb ......
Lihtsalt uudishimulik küsimus- kui mulda ära ei koori, kas geotekstiil aitaks äravajumise vastu?
Aitab selles suhtes et kruus ja muld ei segune omavahel.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas karukusti »

aero kirjutas: 27 Mär 2022, 21:48 See oleneb pinnasekihtide paksustest ja koormusest. Ma pigem ei jätaks huumust koorimata.
Mul kõrvalhoone esist niigi üksjagu täita vaja, kui nüüd koorima ja veel peaks on täitmist pärast veel rohkem.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas karukusti »

aero kirjutas: 27 Mär 2022, 21:48 See oleneb pinnasekihtide paksustest ja koormusest. Ma pigem ei jätaks huumust koorimata.
Maapind on üsna savine ja kui nüüd hakata kogu ulatuses seda savi ära koorima siis ei jõua ma pärast sinna seda kruusa peale vedada, juba puht finantsiliselt.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1186
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas RaJy »

karukusti kirjutas: 28 Mär 2022, 18:23
aero kirjutas: 27 Mär 2022, 21:48 See oleneb pinnasekihtide paksustest ja koormusest. Ma pigem ei jätaks huumust koorimata.
Maapind on üsna savine ja kui nüüd hakata kogu ulatuses seda savi ära koorima siis ei jõua ma pärast sinna seda kruusa peale vedada, juba puht finantsiliselt.
Kui tervet tehet teha ei jaksa siis tee pool.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kõrvalhoone esine plats

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eemaladaksin mullakihi ja selle asemele kruus, kild või kasvõi kivist ehitusjäätmed. (nagu eespool soovitati) Savi ei pea koorima - juba 10 cm kivist kihti tegi imet - ei vajunud enam kuhugi mitte midagi.
Vasta