Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas voilill »

Tere!

Palun nõu targematelt. Nimelt on mul suvilas Pioneer pliit (umbes aastast 1987), mis kütab pliidi taga oleva soojamüüriga soojaks köögi suurusega umbes 10 ruutmeetrit ja teiselpool müüri umbes 9 ruutmeetrise toa. Pliidi vasakul pool olevas pealmises plaadis on suur mõra ja tuld sellepärast alla teha ei saa. Mõtlesin, et ostan uue plaadi sinna peale, aga kui lähemalt vaatasin, siis on see osa, mille peale plaat käib, on kõver/viltu ja ma pole kindel, kas sirge plaat sinna peale sobiks või jääksid vahed sisse, sest pliidi kõrguse vahe vasaku ja parema ääre vahel tundub olevat ligi sentimeeter. Seega sooviksin teada, kas sellist pliiti saab taastada või on vaja lasta uus pliit ehitada? Soov oleks ikkagi kütmise eesmärgil edaspidi pliiti kasutada. Millise summaga ma peaksin arvestama?
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

siis on see osa, mille peale plaat käib, on kõver/viltu ja ma pole kindel, kas sirge plaat sinna peale sobiks või jääksid vahed sisse
Pliidil on kaks plaati, vasakpoolne ja parempoolne. Ma sain aru, et vasakpoolsega on probleem.
Kui parempoolne plaat on sirge, võid ju katseks võtta selle plaadi ja vaadata , kuidas see probleemsel kohal istub.
Suuruselt on need identsed.

Kui omal pliidi ostsin, siis olid plaatide ja aluse vahel tihenduseks asbestnöörid, mis aga viskasin varsti minema,
sest pliidi tõmme oli hea ja suitsu vahelt ei tule.

Kui selline asi on juhtunud, siis on ikka jõhkralt pliiti üle köetud. Mina lasen pliidiplaate vendikal puhuda,
kui potte, panne peal pole. Nii jahutab plaate. Pliidi see osa, kuhu plaat peale tuleb , on sirge.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Seega sooviksin teada, kas sellist pliiti saab taastada või on vaja lasta uus pliit ehitada?
Ilmselt tuleb uus pliit lasta teha ja see utiili viia. Praegu peaks veel vanaraua hinnad head olema.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

voilill kirjutas: 25 Veebr 2022, 21:24vasakul pool olevas pealmises plaadis on suur mõra ja tuld sellepärast alla teha ei saa
Kas sa oled proovinud tuld teha või arvad, et ei saa? Kui on normaalne tõmme, ei sega mingi mõra pliidi kütmist.
voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas voilill »

Küülaline kirjutas: 26 Veebr 2022, 11:52
voilill kirjutas: 25 Veebr 2022, 21:24vasakul pool olevas pealmises plaadis on suur mõra ja tuld sellepärast alla teha ei saa
Kas sa oled proovinud tuld teha või arvad, et ei saa? Kui on normaalne tõmme, ei sega mingi mõra pliidi kütmist.
proovisin tule alla teha ja kohe viskas mõra kaudu terve köögi suitsu täis :(
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Sel juhul on mingi muu viga ka. Kas siiber oli ikka lahti? Proovi tõmmet esialgu vähest paberit põletades jne.
voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas voilill »

Siiber on lahti, aga mäletan juba ammusest ajast, et tõmbega oli alati probleeme. Ajas suitsu sisse ja soojamüüri teisel pool tehti ka mõnikord müüri sees olevas avas tuld, et tõmbama hakkaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui sa suvilas igapäevaselt ei küta, siis minu arvates on probleem selles, et korsten külm.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Õige pliidi saab ka külma korstnaga tööle. Suvelõõriga.
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Või baleriin korstna otsa
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pottsepandus kirjutas: 27 Veebr 2022, 20:42 Õige pliidi saab ka külma korstnaga tööle. Suvelõõriga.
Olen väga kahtlev, et sinu õiged pliidid seda alati suudavad. :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Tavalugeja kirjutas: 28 Veebr 2022, 17:52
Pottsepandus kirjutas: 27 Veebr 2022, 20:42 Õige pliidi saab ka külma korstnaga tööle. Suvelõõriga.
Olen väga kahtlev, et sinu õiged pliidid seda alati suudavad. :)
Väga veider pottsepa käest sellist juttu kuulata. Tundub lihtsalt norimine :shock:
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Kaminahi. Ma ei tee reklaami nagu sina siin foorumis koguaeg. Vaid vastasin postitaja probleemile.. Sul pole vaja siin valet infot jagada.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Sa oled ikka pottsepp?

Seda, et ma pottsepandust promon, seda proovi mõista ja näita, kuidas suudad kaasa aidata.

Ja nüüd osuta minupoolsele valeinfole :?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Pottsepandus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 16 Nov 2017, 18:04
On tänatud: 5 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Pottsepandus »

Tavalugeja kirjutas: 28 Veebr 2022, 17:52
Pottsepandus kirjutas: 27 Veebr 2022, 20:42 Õige pliidi saab ka külma korstnaga tööle. Suvelõõriga.
Olen väga kahtlev, et sinu õiged pliidid seda alati suudavad. :)
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

voilill kirjutas: 26 Veebr 2022, 12:08
Küülaline kirjutas: 26 Veebr 2022, 11:52
voilill kirjutas: 25 Veebr 2022, 21:24vasakul pool olevas pealmises plaadis on suur mõra ja tuld sellepärast alla teha ei saa
Kas sa oled proovinud tuld teha või arvad, et ei saa? Kui on normaalne tõmme, ei sega mingi mõra pliidi kütmist.
proovisin tule alla teha ja kohe viskas mõra kaudu terve köögi suitsu täis :(
Kui viskab suitsu tuppa siis kuskil mujal midagi väga mäda...Küttesüsteem korralikult puhastamata,valesti ehitatud jne.Kütmise algul viskab suitsu kui pole ammu köetud see veel normaalne,aga kui juba tund tuli all olnud siis peab küll tõmbama juba korralikult.Varjant on ka ventilaator korstna otsa panna,poest osta siis 400.-,aga kui oma kätega midagi tehe oskad siis teed selle ka ise valmis.
voilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 17 Juun 2019, 14:25
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas voilill »

Ma saan siis aru, et midagi on ikkagi mäda ja pean ka pliidi välja vahetama. Aga millise pliidi vastu vahetama peaks, et kütaks ära nii köögi kui toa ja kui kallis see töö pluss uus pliit olla võiks?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

voilill kirjutas: 11 Mär 2022, 12:20 Ma saan siis aru, et midagi on ikkagi mäda ja pean ka pliidi välja vahetama. Aga millise pliidi vastu vahetama peaks, et kütaks ära nii köögi kui toa ja kui kallis see töö pluss uus pliit olla võiks?
Pliidil vaevalt midagi mäda on,piisab kui soemüür totaalselt valesti ehitatud ja ongi suits toas...Näinud ka seda,et pliidil taga kus toru väljub pandi seguga kinni,aga aja jooksul segu pudenenud ja auk slepes ja täiesti piisav,et suits toas oleks...Alustuseks asjalik korstnapühkija kutsuda,korralik tegija ütleb kohe ära miks ei tõmba ja kus viga on.Olen näinud soemüüri mis vane ajal tehtud ja pole kunagi tõmmanud kuna slepe ristlõige peenike,soemüür mäda ja pliidist käik müüri ka liiga väike ja asja lahendasin köögi poolt soemüür pliidini maha,pliidi ava suuremaks,slepe suuremaks ja lõpuks andsin perenaisele reaalselt töötava pliidi üle.

Tänapäeval poes müüdavad pliiid enamus mõeldud otse korstnasse ühendamiseks,soemüür taha ja kohe tõmbeprobleemid...
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Kas see Pioneer on ikka korralikult puhtaks tehtud? Kunagistest Pioneeri aegadest mäletan, et sel käis suits tulekoldest ümber praeahju ja selle alt välja, puhastamiseks oli praeahju luugi all väike luuk ning see suitsukäik pidi ikka korralikult puhas olema, muidu oli tõmme vilets ja ajas suitsu sisse. Viimased aastad oli ka mu pliidil plaat praoga ning ei istunud ilusti peal kuid tõmbas korralikult ja suitsu sisse ei ajanud.
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Suvila Pioneer pliidi taastamine?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Walter2 kirjutas: 11 Mär 2022, 13:08 Kas see Pioneer on ikka korralikult puhtaks tehtud? Kunagistest Pioneeri aegadest mäletan, et sel käis suits tulekoldest ümber praeahju ja selle alt välja, puhastamiseks oli praeahju luugi all väike luuk ning see suitsukäik pidi ikka korralikult puhas olema, muidu oli tõmme vilets ja ajas suitsu sisse. Viimased aastad oli ka mu pliidil plaat praoga ning ei istunud ilusti peal kuid tõmbas korralikult ja suitsu sisse ei ajanud.
Pioneeri saab edukalt puhtaks kui plaadid pealt,harjaga lükkad külgkanali puhtaks,siis imuri voolikuga imed sealtkaudu praeahju aluse ja slepe ära,siis harjaga kraabid üle ja taas imejaga tõmbad pliidi põhjast põlemisjäägid ja ongi puhas.Korraks luuk praeahju alt eest ja veendun,et on tõesti puhas ja lahkun.Luugi kaudu puhastamine minu jaoks ammu ajalugu...
Vasta