Miks trepid nii kallid on?

tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Oma aeg ei pea olema tasuta käes, piisav, kui on odavam, kui tellides, et asja mõttekuses juba natuke kahelda. Kui oskad , siis peaks läbi mõtlema.

Tellida on muidugi mõnus ja mugav, aga need väited, et kõike peaks tellima ja ülejäänud on ise onamine ei lähe foorumi olemusega kokku, kui see just aint müügifoorum.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

tabarabarap kirjutas: 04 Juun 2022, 20:07 Tellida on muidugi mõnus ja mugav, aga need väited, et kõike peaks tellima ja ülejäänud on ise onamine ei lähe foorumi olemusega kokku, kui see just aint müügifoorum.
Ei ole ei mina ega keegi teine seda väitnud, et kõike peaks tellima.

Küsimus oli, et miks on trepi tellimine sedavõrd kallis?

Reageerisid sellele indiviidid, kes ilmselgelt treppe ei telli, kuna xyz

Jättes kahe silma vahele asjaolu, et kuna enamusel elanikkonnast puudub xyz, siis nemad moodustavadki trepitöökodade klientuuri. Kui endal tööriistad ning oskused olemas, siis oleks loomulikult jabur tööd sisse osta ja samuti ka kuskil foorumis kõvatada, et miks nad x raha küsivad, kui ma tegin selle töö x/3 rahaga ära.

Nõudlus ja pakkumine, pidi turumajandus olema. Ilmselgelt neid x raha maksjaid jagub. Keegi ei ole sulle võlgu odavama pakkumise, kuna sa ka ise sellega hakkama saaksid.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

pancho villa kirjutas: 04 Juun 2022, 20:26
Ei ole ei mina ega keegi teine seda väitnud, et kõike peaks tellima.
Hetk tagasi just soovitasid isetegijatel seent toksida ...
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

tabarabarap kirjutas: 04 Juun 2022, 20:39 Hetk tagasi just soovitasid isetegijatel seent toksida ...
Kindlasti mitte. Küll aga paistab verbaalse toksimisena see kelkimine, et näe ma ise tegin ja sellise summaga sain hakkama. Mul on kusjuures maja ainuke trepp samuti ise tehtud. Küll aga oskan ka (vististi haruldase nähtusena) suuremat pilti näha.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

pancho villa kirjutas: 04 Juun 2022, 20:50
Kindlasti mitte. Küll aga paistab verbaalse toksimisena see kelkimine, et näe ma ise tegin ja sellise summaga sain hakkama. Mul on kusjuures maja ainuke trepp samuti ise tehtud. Küll aga oskan ka (vististi haruldase nähtusena) suuremat pilti näha.
Minu arvates väga hea ülevaade. Ise pean palju asju tegema kuna teenusena ei oleks mõtet või ei suuda maksta. Tihti arvutan excelis läbi ja ei saaks perele võimaldada eladagi eramajas, kui ise kogu tehnilist ja renoveerimist ei rapsiks. Kõik see ei tundu seene toksimisena.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas võhik »

Eestiaegse karkassmaja renoveerimisest nüüd 22 aastat möödas ja mõlgutan mõtteid järgmisest remondiringist.
Enamus aknaid jääb paika, naine elutoa aknaid tahab suuremaks. Põrandad vaja paremaks saada, seintel ehk piisab lihvimisest ja värvimisest. Uksed ilmselt vahetada. Aga köögimööbel ja trepp on kõige kvaliteetsemad asjad ja jäävad paika. Nende alusel hakkab ilmselt arenema uus sisekujundus.

Kas võib siis arvestada kokkuhoidu nii 10+10 tuhat?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Kokkuhoidu saad arvestada, kui küsid hinnad uutele. Aga fakt on see, et kõik mis lammutad tuleb taastada :)
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Planeerid mingist eksootilisest puidust nikerdustega trepi, pärast ehitad ise männilaudadest. Kindlasti hoiab rohkem kokku kui kümmetonni. Köögimööbliga sama lugu.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 04 Juun 2022, 17:11 Treppi saab teha suht odavalt, kui kvaliteedis mööndust teha. Praktiliselt nulliga saab teha, kui maja taga oma kuusik. Hinnad firmades on rohkem pedeklubi vallast.
Mismoodi see praktiliselt null välja peaks nägema? Tood oma kuusikust tormist murtud okstega tüve tuppa ja ronid mööda oksi teisele korrusele?
P.S. Kuusk ei ole just kõige sobivam materjal trepiks.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 08 Juun 2022, 23:28
Mismoodi see praktiliselt null välja peaks nägema? Tood oma kuusikust tormist murtud okstega tüve tuppa ja ronid mööda oksi teisele korrusele?
Kui nii soovid, siis miks mitte.
P.S. Kuusk ei ole just kõige sobivam materjal trepiks.
Kui jutt hinna allapressimisest, siis pole tal häda midagi.
Mina ei soovi midagi. Lihtsalt huvitab kuidas null rahaga trepp teha.
Kuusk on väga pehme puit ja kulub kiirelt - eriti astme esiservad, isegi männitrepi astmetele ma kleebin saarest või tammest liistud ette.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Võtkem teema kokku, et on ok hinnas kahelda.

Mul on männist trepp, tehtud 1937 , järeleandmise märke ei paista, astmelaud veel ikka 3cm paks
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 09 Juun 2022, 10:52 Selline trepp 2-le mehele päeva- või 2 töö, materjaliks ca 50 meetrit planku.
Tunnitööga tehes on võimalik sellist treppi teha ka vähemalt 5 tööpäeva. Ainult suitsu läheb palju. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 09 Juun 2022, 10:52 Põrandalaudades küll mingit vahet pole, peale tooni ja oksakohtade. Te oleksite pidanud lisama, et tuleb kasutada erimändi, saanuks kohe õigustuse, miks trepil astmeplank mitusada maksab. Trepp kulub siis kiirelt, kui seal liivase jalaga palju inimesi sussi lohistab ehk kasutustingimused ja -koormus. https://trendwood.ee/teadmiseks/kuusk-voi-mand/

Selline trepp 2-le mehele päeva- või 2 töö, materjaliks ca 50 meetrit planku. Kui plank saadud oma metsast lähedal asuva saeveski kuluga, on peensaetud (st pind enam vähem ok), õhus kuivada lastud, vajadusel kaliibermasinast (4-kanthöövlist) läbi aetud- siis hind materjalile ca 100- 200 pluss tööjõud. Kui tööjõud ISE, siis 100- 200 jääbki kuluks. Viimistlus on küll välja jäetud, kuid see varieerub sõltuvalt sellest, mida soovitakse. Kes kalleid paadilakke, kes pelmeenide friteerimisest ülejäänud õli.
Kusjuures sellises stiilis trepp sobib mõnda vanasse maamajja päris kenasti. Samas- miks, ka mitte, kaasaegsemasse. Oleneb stiilist. On hullemaidki nähtud.
Ma saaksin aru, et trepp hakkab siis õigustama oma hinda, kui tegu on peene keerdtrepiga, kus peened kujuga viimistletud keeruga käepidemed, keerulised tapid jne. Nagu paljudes eestiaegsetes majades näha. Aga tavalised kruvidega kokku keeratud (vahel ka Fix-All silikooniga kleebitud) 4-nurksed käkid ja küsitakse piltlikult miljon- no anna kannatust.
Siia otsa võib ka sellise heietuse pista https://www.vello42.com/nouandla/kuidas ... d-petavad/
See seal pildil pole trepp vaid trepilaadne toode - kusagile puukuuri ehk kõlbab - elutuppa ainult siis kui elutuba kusagil kuuris asub.
Sellise lihtsa teeb kiirelt valmis ja see võib jah ka kuusest olla, päris elamisse tahaks midagi korralikumat ja ilusamat ja vastupidavamat, Kuusk lihtsalt on liiga pehma ja painduv.
Minu trepid enamasti pööravate astmetega erilahendused vastavalt ruumile - tavaliselt millegipärast ei taheta trepile eriti ruumi jätta_ sirgeid treppe oleks rõõm teha ja siis hind oleks ka vastavalt madalam
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 11 Juun 2022, 00:33
kunn24 kirjutas: 09 Juun 2022, 10:52 Selline trepp 2-le mehele päeva- või 2 töö, materjaliks ca 50 meetrit planku.
Tunnitööga tehes on võimalik sellist treppi teha ka vähemalt 5 tööpäeva. Ainult suitsu läheb palju. ;)
Ja tööriistad ja elekter nende käitamiseks sajab taevast alla? Ja muidugi oma aeg on tasuta käes? - Selle nikerdamise asemel mine tee tööd mida oskad ja teenid oluliselt rohkem ja jõuad ka trepimeistrile maksta.
Sellega olen nõus, et sellise tööstuse trepi teeb päevaga 2 meest valmis.
Uues elamus sellist treppi ette ei kujuta. Materjal peaks olema liimpuit kilbid. No vähemalt minu kliendid vähemaga ei lepi.
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 16 Juun 2022, 21:58 Ja tööriistad ja elekter nende käitamiseks sajab taevast alla? Ja muidugi oma aeg on tasuta käes? - Selle nikerdamise asemel mine tee tööd mida oskad ja teenid oluliselt rohkem ja jõuad ka trepimeistrile maksta.
Sa vist ei saanud mu irooniale pihta. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Sain pihta küll, aga minu jutt oli pigem kunn24-le mõeldud - vabandust kui end puudutanuna tundsid
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 16 Juun 2022, 22:41 Sain pihta küll, aga minu jutt oli pigem kunn24-le mõeldud - vabandust kui end puudutanuna tundsid
Ei, ma ei tundnud ennast puudutatuna, aga teadmiseks, et arvutis on võimalik konkretiseerida, kelle ütlemist tahetakse kommenteerida. Ei pea pikka viha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

RaJy kirjutas: 16 Juun 2022, 21:58
Urmas kirjutas: 11 Juun 2022, 00:33
kunn24 kirjutas: 09 Juun 2022, 10:52 Selline trepp 2-le mehele päeva- või 2 töö, materjaliks ca 50 meetrit planku.
Tunnitööga tehes on võimalik sellist treppi teha ka vähemalt 5 tööpäeva. Ainult suitsu läheb palju. ;)
Ja tööriistad ja elekter nende käitamiseks sajab taevast alla? Ja muidugi oma aeg on tasuta käes?
Tegelikult kõige olulisema unustasid. Köetud tööruumi, kus üldse tööd teha. Ka see maksab. Ja mitte vähe.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

kunn24 kirjutas: 17 Juun 2022, 18:30 Puidumehel jääb seda jama piisavalt üle, mida ahju või katlasse ajada. Kus nüüd otsivad palehigis ettekäändeid.
Järgmiseks paluks ettekäändeks, et talvel tuleb lund kühveldada. :doh:

Ja mis see trepp tegumoelt teistmoodi on, kui see, mida ma eespool viitasin?: https://uusmaa.ee/images/objects/183369 ... 190611.jpg Veel lihtsam teha, tüüpiline maamaja asi.
Ja mille poolest see: https://c24ee.img-bcg.eu/object/24/2452/2165622452.jpg -erineb eelmisest, :)?

Samas sellise trepiga on juba veidike nikerdamist: https://media.voog.com/0000/0037/2776/p ... _large.jpg

Töömahud erinevad 2-l variandil ca 10 x, kas ka hinnad? Või kui paljud üldse "trepimeistritest" sellist nikerdamist suudavad teha? Jooksevad enamus minema saba jalgevahel. Iizi mani ei paista.
Pilte vaadates oleks see viimane selline mida tasuks tõesti trepiks nimetada. Esimesed kaks on suht lihtsad ja üsna väheste oskuste ja tööriistapargiga tehtav.
Enamus tellimustest mis minuni jõuavad on pigem need keerulised, on ka lihtsaid olnud ja siis on ka hind vastav.
Katlasse ajamiseks jääb tõesti üht-teist jäätmeid järgi, aga minul siiani ainult sellega tuba pole õnnestunud soojana hoida - vist arvestan materjali liiga täpselt, samas pole ka mõtet 1000+ €/tm materjali ahju kütmiseks osta
Kõik tisleritööd aknalaudadest treppideni.
Vasta