Miks trepid nii kallid on?

macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Väike rant teemal: "Miks nii kallis on".
Olen majaehitusega peaaegu ühele poole saanud aga trepp on jätkuvalt puudu. Vähe sellest, et päringutele ei saa vastuseid siis need mis tulevad saavad vastuse alles 2-4 nädalaga ja võtavad kukalt kratsima. Alla 5K€ justkui sirget, lihtsat, kinniste astmetega puittreppi enam tänapäeval ei saa. Kus-juures selle hinnataseme juures on nõus vähesed valmistama. Pigem kipub number seal 6-9 vahel kõikuma. Aga harvad pole ka 10-14 pakkumised.

Mainisin sakslasest sõbrale, kes küsis, et millal sisse kolin, et treppi pole. Ta kuuldes hindu pidi selili kukkuma ja ütles, et tema oma Eesti elamisse toob trepi saksast ning seal maksvad sellised trepid nagu mul 2.5-4K€. Olin natuke umbusklik aga otsutasin pärast kõnet siiski järgi kontrollida. Noppisin netist välja paar saksa üle keskmise trepivalmistajat ja saatsin päringu koos oma eskiisidega ning sain vastu 2 pakkumist mitte päevadega vaid tundidega. Ja hinnad vastavalt 3.6K€ ja 4K€ ilma kokkupanekuta. Samasugune varavaslaudadeta trepp oleks ca 3K€.

Töökojas kulub kahe mehe käe all trepi valmistamiskes ca 2 päeva (vähemalt nii mulle üks tuttav endine trepimeister seletas) ja natuke läheb lõppviimistluseks (lisaks siia veel päeva). Kui ma oletan, et mehe tund töökojas maksab 50€ (ma arvan, et see on tegelikult vähem) ja puit ~900€ (nii ütlesid sakslased) siis saan ma ikka kokku vaid: 8tundi*3päeva*2meest=48 tundi*50€=2400€+900€ materjal=3300€.

Et mis värk on, oskab keegi mõistliku seletuse pakkuda miks need hinnad meil Eestis nii taevas on? Nõudlus ületab pakkumist? Mingi muu põhjus? Mina igatahes välja ei mõelnud: saksa turu suurus pole mõstlik seletus, sest trepp pole mahutoode ja hind moodustub puidust, mis maksab enamvähem ühepalju nii siin kui seal ning tööst mis tehakse alati konkreetse hoone jaoks.

Ma olen küll enda jaoks ilmselt lahenduse leidnud, kus erinevad kohad teevad erinevad tükid vastavalt minu joonistele ja eraldi palgatud trepimeister paneb kokku aga sellised tugevad hinnkäärid vaesema ääremaa ja jõuka keskeuroopa riigi vahel jäi mind kummitama.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas ping »

Suurtööstuses sisestatakse vajalikud andmed arvutisse ja automaattööpingid teevad vajalikud detailid ruttu valmis ning varem varutud sobiv materjal seisab laos ootel.

Meil läheb meister kõigepealt sobiva materjali jahile ja teeb käsitööna kunstipärase toote.
Käsitöö ongi kallis.

Olen ise omale 2 keeruga treppi teinud, sest meistrid hakkasid ohkima, et nurgaastmeid on väga keeruline teha.

Bauhausis on ka erinevad valmis Saksa trepidetailid olemas.

(Ka soojapidavus serdiga välisukse toorikuid on odavam Saksast tuua (kui siin teha) ja siin kaetakse need sobiva spooniga.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Iga trepp kipub olema unikaaltoode. Mõniteist aastat tagasi oli endal ka ühte vaja. Keeruastmetega, suunamuutus 180 kraadi. Mingi spetsialist käis, seletas pikalt-laialt, kuidas ta selle kõik valmis teeb - hinnaks küsis tookord 50000 krooni. Ütlesin, et pea nüüd väheke hoogu ja vaata hästi - mul on siin all betoontrepp soklikorrusele, uus tuleb esimeselt korruselt teisele selle kohale - järelikult sinu uhke astmelaudadega kaadervärk ei sobi, tuleb teha varvaslaudadega. Selle peale tõusis hind kohe 75000 krooni peale. Saatsin spetsialisti uksest välja. Kusagilt mööblitehasest sain sobivat liimpuitmaterjali, see maksis 2000 krooni (kusjuures materjal oli selliste mõõtudega, et hiljem jäi ligi pool üle muude asjade tegemiseks). AutoCadiga tegin detailijoonised, mõõtu lõikasin tavalise käsiketassaega, sellega pusisin valmis ka tapisooned varvaslaudadele. Liim, kruvid ja lakk võisid ka ehk paarsada krooni maksta. Tegemiseks läksid küll rohkem kui ühe nädala õhtutunnid.

Kuna tegin enesele, siis muidugi unustasin ära põhilise - kriuks kurivaim jäi sisse tegemata. Hiljem rehkendasin, et kuna kriuksuva trepi eest küsiti 75000 krooni, mul kulus 2200 siis järelikult trepikriuks maksab 72800 krooni.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kas teemaalgataja ei kipu siin IKEA mööblit võrdlema üksikkorras valmistatud eritellimusmööbliga?

Olen elus nii mõnedki trepid teinud ja võin täiesti kindlalt väita, et 2-3 päevaga 2 mehega nüüd küll mingit eritellimustreppi valmis ei tooda. Vähemalt mingit sellist mis mingi käkerdis pole.

Põhjuseid heades hindades on mitu.
Esiteks on puidu hind teinud korraliku hüppe ja siin ülalviidatud 900 eest ilmselgelt trepitäit materjali hankida ei õnnestu.
Teiseks on masstooted suretanud välja paljud väiksed puutöökojad. Need kes on alles on, on end orienteerinud pigem rikkamale kliendile eritellimustooteid tootma ja nende töö jääb sendiveeretajatele kalliks. Ei hakka keegi täie aruga eritellimustööde tegija konkureerima Bauhofi valmis trepidetailide hinnaga, ega ka IKEA mööblitükkide hinnaga. Täna on turul piisavalt maksujõulist klienti, kes on nõus maksma kvaliteetse eritellimustoote eest meistri küsitud hinda + veel hetkel käimas olev järjekordne buumike tagab selle, et kui sulle hind ei sobi tuleb homme see kellele sobib.
Kolmandaks üks korralik töökoda koos sisustusega maksab üsna mitu raha + selle ülalpidamine. Ka selle maksab klient kaudselt kinni.
Lisaks ka töömees tahab töömehele väärilist palka (ilmselgelt täna eesti keskmise palga eest ühte eritellimustöid teha suutvat tislerit palgata ei ole võimalik), töömees tahab seda palka ametlikult oma pangakontole + riik sellepealt makse.

Kõik see kokku annabki välja selle mis selle esimese jutulõime mure on.

Kui suudad eritellimustreppe toota oma pakutud ajaga ja väljaarvutatud hinnaga, ei näe mina küll põhjust miks sa sellega homme põhitegevusena tegelema ei peaks hakkama. Pappi pritsiks hirmsalt peale.

edit:kirjavead
Viimati muutis ifffff, 16 Veebr 2022, 10:07, muudetud 2 korda kokku.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

900 eest saab ehk männist trepi materjali. Hinnapakkumiste järgi otsustades on vähemalt astmed tammest - muidu sellist hinda kindlasti tuleks. Sakslased võivad hinda võita ka sellega, et astmed on õhemad, meil on kombeks trepiaste min. 40 mm teha.
Kui teaks algandmeid saaks oma hinna kokku panna.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas praanik »

Meil on turumajandus ning paljude arvates ka ehitusbuum.
Kui nõudlust poleks, poleks ka hinnad sellised nagu nad täna on.
3 aastat tagasi sain mina u kujulise trepile ( tammest astmed ja käsipuu ning muud detailid kask) hinnapakkumisi
Alates 2500 kuni 6000. Käed lõin lõpuks firmaga kelle pakkumine jäi sinna keskele, kuna tema oli ainuke kes kliendiga suhelda tahtis
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Pakuks ka, et taevasse trügivad hinnad on puhtalt buumiva ehituse tunnus.
Ma ei tea kas need trepifirmad on puhtalt treppidele spetsialiseerunud või laiema profiiliga - ka see võib hinda määrata, kus laiema profiiliga firmal võib olla tulusam eritellimusmööblit, aknalaudu, töötasapindu teha (neid kulub ka korteritesse, samas kui trepid rohkem vist eramu teema) ehk kõik need kortermajade arendajad, kes müüvad korteri juba enne ära kui kopp maasse lüüakse.
Enda tutvusringkonnas on ka üks tisleritööstur, kes olenevalt nõudlusest ja ajast-nõudlusest teeb oma tehases kõike puiduga seonduvat, on teinud aknaid-uksi, treppe, aknalaudu, eritellimus köögid-garderoobid aga täna teeb ainult väikepartii mööblit ühele Soome mööbliketipoele ja muuks tööks enam ressurssi ei jagu - lõppkokkuvõttes olevat väikepartiid efektiivsem toota kui iga erakliendiga jaurata hinna üle, ümbermõtlemisi, leida lahendusi eritellimusel tekkivatele disaini- ja tehnilistele probleemidele, lisaks eratellijale materjali tagaajamine ei olevat sugugi lihtne, võid paar aastat saada kindlat materjali kindlast kohast kuni päevapealt sealt enam ei saa ja teises kohas on poole kallim.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Eestis on kallis selle pärast, et tegijad on mikrotegijad ja nende protsessid ei ole välja arendatud ja fokusseeritud mingite kindlate murede lahendamiseks.Väiksemad tegijad ei konkureeri ka omavahel kuna tehakse kõike ja kõike tehes tuleb ka kõigega avestada. Eratellijal on Eestis ikka väga nukker üldse midagi kohapealt tellida.


Nendes osades kus on suuremad protsessid taga on hinnad meilgi euroopaga samas mõõdus. See Saksa firma optimeerib kõike müügitööst, arvelduse ja inkassoni, seal ei ole neile üllatusi, ta teeb seda sellepärast, et Saksas on veel 300 firmat mis teevad sama.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

macintosh kirjutas: 15 Veebr 2022, 15:34 Töökojas kulub kahe mehe käe all trepi valmistamiskes ca 2 päeva (vähemalt nii mulle üks tuttav endine trepimeister seletas) ja natuke läheb lõppviimistluseks (lisaks siia veel päeva). Kui ma oletan, et mehe tund töökojas maksab 50€ (ma arvan, et see on tegelikult vähem) ja puit ~900€ (nii ütlesid sakslased) siis saan ma ikka kokku vaid: 8tundi*3päeva*2meest=48 tundi*50€=2400€+900€ materjal=3300€.
Jube lahe oleks treppe teha kui materjal tuleb olematu hinnaga ja kusagil kuuse all käsisae ja peitliga nikerdaks! Reaalsus on, et vajalik on köetav töötuba koos kõikide masinatega ja see paraku maksab rohkem kui see trepp koos materjaliga. Lisaks kõikvõimalikud lisakulud - materjali tarnimine, freesi- ja saeteritused jne.jne.
Ja siis veel virisev potensiaalne klient - vaata peeglisse ja saad teada miks lajatatakse puusalt 14 k pakkumine - selline pakkumine tähendabki seda, et Sinuga ei soovita tegemist teha.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

RaJy kirjutas: 17 Veebr 2022, 20:24 Reaalsus on, et vajalik on köetav töötuba koos kõikide masinatega ja see paraku maksab rohkem kui see trepp koos materjaliga. Lisaks kõikvõimalikud lisakulud - materjali tarnimine, freesi- ja saeteritused jne.jne.
Miks klienti peaks kottima sinu töökoja temp või muud mured. Kui sa ei suuda sakslasega (kellega iganes) konkureerida, siis ei suuda. Kuniks leidub neid kellele sa saad seda 14k lajatada ja see su elus hoiab elad ju hästi, igal teisel juhul ostetakse konkurendilt.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

tabarabarap kirjutas: 17 Veebr 2022, 21:37
RaJy kirjutas: 17 Veebr 2022, 20:24 Reaalsus on, et vajalik on köetav töötuba koos kõikide masinatega ja see paraku maksab rohkem kui see trepp koos materjaliga. Lisaks kõikvõimalikud lisakulud - materjali tarnimine, freesi- ja saeteritused jne.jne.
Miks klienti peaks kottima sinu töökoja temp või muud mured. Kui sa ei suuda sakslasega (kellega iganes) konkureerida, siis ei suuda. Kuniks leidub neid kellele sa saad seda 14k lajatada ja see su elus hoiab elad ju hästi, igal teisel juhul ostetakse konkurendilt.
Mina oma hindadega suudan sakslastega konkureerida, 14 kilo lajatan kliendile kellele ma ei kavatsegi treppi teha - võib-olla äärmisel juhul 14 kilo eest teeks.
Ma arvan, et teemaalgatuses olev trepp tuleks minu juurest ca 3500€ (see on ikka väga puusalt tulistatud hind)
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Klienti ei kotigi minu hinnakujundus ja minu töökoja arved ega minu masinate maksumus - minu postituse mõte oli, et ei pane see tööline kõike plekki tasku vaid on ka teatud kulud ja need ei ole väikesed
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Aga las ta jääda - kui loogilist mõtlemist pole antud ja matemaatika põhikoolis2- siis on suht lootusetu seletada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

RaJy kirjutas...
...14 kilo lajatan kliendile kellele ma ei kavatsegi treppi teha - võib-olla äärmisel juhul 14 kilo eest teeks...
See pole üldse mingi ennekuulmatu taktika
Ka minul tuleb aeg-ajalt ette selliseid "asju" mida kohe üldse teha ei taha - ja siis ongi variant - lajatada kohe selline kirves, et on kirves...
Kõige lollim lugu on siis kui öeldakse - OK, tee ära... (on juhtunud)
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Saksa ettevõte erinebki selles osas, et kliendis ei kahelda, kõigile on üks hind. Kui klient juhtubki jobu, siis sellise kliendiga tegelemiseks on eraldi protsess ja koolitatud personal. Lihtsamalt suuremal turul investeeritakse ettevõttesse, väiksemal pannakse kannatuse katkemise kirvest.

Ma ei kahtle teie töökvaliteedis, aga jube kõrgel mättal seisate eks see tuleb sellest väiksest turudünaamikast mis meil harjutamiseks antud. Ja mul ei ole kahju, kui neid lolle teile jagumas hea äri!
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas võhik »

Aastal 2000 maksis kahe pöördega varvaslaudadega trepp tammest ja pöögist 27-29 tuhat EEK vist. Ei raatsinud nii palju kulutada, sain peitsitud kasest 23 tuhandega. Teisel korrusel balustraad kah hinnas.

Aga et vanas majas trepiauk ei olnud tingimata ideaalselt ristlülik, siis kuidas sellises kohas miskit netitellimust oleks saanud teha ?
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Maailmas ei ole kalleid asju - inimestel on lihtsalt raha vähe...
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Mul on nüüd trepp püsti (tegelikult pisut enam, kui trepp) ja ma ei maksnud selle eest kaugeltki seda hinda, mis töökojad küsisid. Tegin projekti, ostsin ise materjali, lasin CNC-s välja lõigata ning panin ise kokku. Trepi materjali ostsin jaehinnaga, natuke sain letihinnast kaubeldes alla aga ilmselgelt mitte töökoja püsikliendi hinda. Muud vahendid ostsin projektimüügist projektimüügi hinnaga.

Joonistele läks ca ~8 tundi s.h. mõtlemine, kuidas tehniliselt oma vajadust kõige paremini lahendada (mul oli koheselt teada, et trepi alla tuleb kapp ja projekteerisin need koos, ühe tervikuna). Kokkupanekuks läks kahe mehega (mina ja palgatud ehituspuusepp) ca 8 tundi. Kõigepealt panime kuivalt kokku ja siis võtsime uuesti lahti ning seejärel liimisime-kruvisime-fikseerisime. Projekteerisin CAD-is, sest ühtegi trepiprogrammi mul kasutada pole ja tänu sellele sain ka kohe arvestada tükkide lõikamisel kapi kinnituste ja detailidega. Sisuliselt tegin ka kapi kohe samas valmis.

Trepi parameetrid:
* pikkus ~520 cm
* kõrgus ~330 cm
* laius 107 cm
* astmeid 16

KOGUKULU 3800€
  • Materjal: ~2100€ (sh, kapi karkassi ja aluse materjal)
  • CNC Lõikamine: ~1200€ (oleks saanud ka 400€ eest aga me kasutasime lõikamiseks mitte 8mm freesi vaid 3mm ja seetõttu tuli tööaeg 3x pikem). Oleks saanud ka 8mm freesiga aga see oleks täendanud rohkem tööd servade viimistlemiseks ja sisenurkade väljalõikamiseks oleks ka ebaotstrabekalt palju aega kulunud.
  • Viimistlusmaterjalid: ~120€
  • Transport: ~100€
  • Meistri tasu: 180€ sularahas pihku (kuigi kokkupanemisel kujunes lõpuks nii, et mina olin pigem meister ja meister oli abiline. Aga mitte selle pärast, et ta poleks oma tööd osanud vaid ma olin trepi ja koostamise põhjalikult läbi mõelnud, tema tundis jälle töövõtteid).
  • Muud kulud kinnitusvahenditele ja abivahenditele: ~100€ (kruvid, liimid, puurid, liivapaber jms)
* Numbrid ligikaudsed, sest need on ümardatud.

Lõppviimistluseks pean veel kapi osasse kümmekond töötundi sisse panema: mul läheb aeglaselt, sest ma pole professionaal ja teen seetõttu paljusid asju suure ettevaatusega (kümme korda mõõda ...) aga seline nokitemise töö mulle meeldib. Täpsustuseks veel juuurde, et piirete klaasid ja uksed kapile on puudu, need lisanduvad hinnale.
RaJy kirjutas: 17 Veebr 2022, 23:09 Ma arvan, et teemaalgatuses olev trepp tuleks minu juurest ca 3500€ (see on ikka väga puusalt tulistatud hind)
Oma iseehitamise kogemusele tuginedes ütleks nüüd, et sul on tõenäoliselt õigus.
RaJy kirjutas: 17 Veebr 2022, 20:24 Ja siis veel virisev potensiaalne klient - vaata peeglisse ja saad teada miks lajatatakse puusalt 14 k pakkumine - selline pakkumine tähendabki seda, et Sinuga ei soovita tegemist teha.
Sa ei saa ju ette võtta hoiakut, et klient on virisev. Sa ei tunne mind, sa ei saa eeldada, et ma visrisesin või olin vingus näoga. Sa isegi ei tea mida ja kuidas ma küsisin, või kui hästi või halvasti mul lähteülesanne ette valmistatud oli (saladuskatte all võin öelda, et oli hästi ette valmistatud).
ifffff kirjutas: 15 Veebr 2022, 17:37 Olen elus nii mõnedki trepid teinud ja võin täiesti kindlalt väita, et 2-3 päevaga 2 mehega nüüd küll mingit eritellimustreppi valmis ei tooda. Vähemalt mingit sellist mis mingi käkerdis pole.
No vaata palun minu ajakulu ja mõtle sellele, et ma maksin freesimise eest ärile, kes muud ei teegi,, kui freesimisega raha teenib s.t. võrreldes oma vahenditega on selline teenus kindlasti kallim.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Pilte tulemusest? Kas kvaliteet sai ka selline, mida kannatab tähenärijast kliendile sirge näoga esitleda?

CNC tööga said küll selle peenem frees - 3x kallim asjaga pügada.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Jajah miks ise tikksaega ei lasknud :) aga ajakulu pealt võib ütelda, et hästi läks
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

see ringis üksteisel pihku toksimine teemal "a ma tegin ise ja nii odavalt" on räigelt edasiviiv tegevus muidu
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Miks trepid nii kallid on?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

    pancho villa kirjutas: 04 Juun 2022, 14:03 see ringis üksteisel pihku toksimine teemal "a ma tegin ise ja nii odavalt" on räigelt edasiviiv tegevus muidu
    Garanteeritult, täna on keskmise palgaga inimestel odavam koguda ressursid ja jääda palgata puhkusele ja ise ehitada kõike mida oskad. Võib ka salgas toksida.
    Kasutaja avatar
    pancho villa
    Ehitusspets
    Ehitusspets
    Postitusi: 692
    Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
    On tänanud: 14 korda
    On tänatud: 15 korda

    Re: Miks trepid nii kallid on?

    Lugemata postitus Postitas pancho villa »

    tabarabarap kirjutas: 04 Juun 2022, 15:41
    Garanteeritult, täna on keskmise palgaga inimestel odavam koguda ressursid ja jääda palgata puhkusele ja ise ehitada kõike mida oskad. Võib ka salgas toksida.
    Riskides lapaduu-ringmängu interruptida, siis teema pole " Tutvustage kõik ennast ja rääkige, mida teha oskate"

    Ilmselge, et misiganes tööd ise tasuta tehes tuleb kõvasti odavam, kui teenust sisse ostes. Kui mul oleks treppi vaja, siis ma ei alusta Autocadi õppimisest.
    Kasutaja avatar
    pancho villa
    Ehitusspets
    Ehitusspets
    Postitusi: 692
    Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
    On tänanud: 14 korda
    On tänatud: 15 korda

    Re: Miks trepid nii kallid on?

    Lugemata postitus Postitas pancho villa »

    Seega
    Kui su aeg ei maksa midagi (alternatiivtulu puudub)
    Materjali saad odavamalt või sama hinnaga, mis hulgiostja
    Tööriistad ja oskused on omast käest

    Siis anna ainult takka!
    Kasutaja avatar
    pancho villa
    Ehitusspets
    Ehitusspets
    Postitusi: 692
    Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
    On tänanud: 14 korda
    On tänatud: 15 korda

    Re: Miks trepid nii kallid on?

    Lugemata postitus Postitas pancho villa »

    On vist selline bockilõhnaline pärastlõuna mõnel...

    Ilgelt kõva mees oled. Loomulikult paned selle trepi, mille eest firmad mitu keskmist kuupalka küsivad, paari tunniga kokku. Minu kiidusõnad!

    Tavainimesel, kes peedist pesumasina trumlit ei valmista, nii hästi tavaliselt ei lähe. Teenuste hinnad paneb paika turumajandus, kuigi meil neid plaanimajanduse taganutjaid jagub, tee siis oma trepifirma ja vahi, kuis pappi tuleb. Vastasel juhul on seda plädisemist ja eneserahuldamist piinlik lugeda.
    Vasta