Puurimisel vedel õli või "tavott"?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Juutuubi videosid vaadates olen tähele pannud, et nii mitmedki kasutavad puurimisel õlitilga asemel tahket määret. Kas on vahet, et mida kasutada ja kumb on efektiivsem? Mulle tundub, et pulgaga tahkemat asja on lihtsam pista puurile või sügavamal puurimisel auku. Idee järgi peaks puurimisel tekkinud kuumusega tahke määre ka vedelaks muutuma. Või eksin? :scratch: Enda kasutustiheduse juures siiani olen kasutanud õli.
Üks näide tahke määrde kasutamisest selles videos umbes 12.30 peal. https://www.youtube.com/watch?v=Xn0mN7K ... JSK-koubou
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Nagu mina aru olen saanud siis kasutusmugavuse poolest on õli parem. Tilgub ise puuri pealt maha kuid tavott jääb rohkem või vähem koos laastudega puuri külge kinni. Muus osas ei tohiks väidetavalt vahet olla.
Torutööd Tartus 56 932 898
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Miks poes müüdav spetsiaalne lõikamise ja puurimise õli ei sobi?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Metsakraav kirjutas: 06 Veebr 2022, 09:04 Miks poes müüdav spetsiaalne lõikamise ja puurimise õli ei sobi?
Ah, nende aerosoolidega pritsib samuti ümbruse täis jalisaks on minu jaoks aerosooliga raske doseerida. Võib-olla peaksin hoopis normaalsema õlikannu muretsema? Praegune on päästikuga ja kui mõnda aega ei olen kasutanud ja hakkan pumpama, siis viskab samuti doseerimata lörtsu välja. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Ikka õli(kui just augupuurimisega elatist ei teeni), puurimiseks on päris head "anumad" süstlad koos nõeltega näiteks. Endal kasutusel kolm eri "tünni": 5ml süstal nõelaga, õmblusmasinate komplektist pärit lapik õlipläsku ja alist tellitud ca 50ml plastik anum millel kümmekond erijämedusega nõela kaasas. Üks on keermestusasjade juures, üks puurpingi kõrval ja kolmas "kõnnib" vastavalt vajadusele. Aerosoole ja õlikanne(erinevat tüüpi ja suurust) olen proovinud, aga sealt tuleb liiga suur kogus, reeglina üle 10mm auku ei tee ja vajadusel panen mitu tilka. Kasutusel tavaline mootoriõli.Varasemalt olen ka spets vedelikke kasutanud, kodus ei pea vajalikuks, koi olen. Kuskil on veel igaks juhuks ka peenike pintsel korgis ja pläsku all, aga treipinki enam ei kasuta ja see unustusse vajunud.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kui aerosooli pritsimine probleemiks on, siis võid kasutada hambaharja ja sellega puurile lõikeõli panna.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Kui just masstootmisega ei tegeleta siis võtke lõikereziime maha et niipalju soojust ei tekiks. Igasugune soojus on kaotatud elektrienergia - energiakriisis nagu me siin oleme..
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Puurimisel vedel õli või "tavott"?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Walter2 kirjutas: 07 Veebr 2022, 09:42 Kui just masstootmisega ei tegeleta siis võtke lõikereziime maha et niipalju soojust ei tekiks. Igasugune soojus on kaotatud elektrienergia - energiakriisis nagu me siin oleme..
Igal puuril on tootja poolt ettenähtud optimaalne pöörete arv ja ettenihe vastavalt materjalile. Ettenihke olulisel vähendamisel vähendad ka oluliselt puuri eluiga, sest laastu ei tule ja koos laastuga ei eraldu soojust töötsoonist.
Vasta