Kamina kütmisel imelik hais

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
TNT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Aug 2020, 14:08

Kamina kütmisel imelik hais

Lugemata postitus Postitas TNT »

Tere

Olemas soojakapiga kamin, millest ventilaator veab sooja teistesse tubadesse. Mure selles, et kui briketiga kütta siis veab toad sõna otseses mõttes lebra täis. Puuga on selline nii ja naa kasega tuli alla ja kui kamin jahtuma hakkab hakkab ka haisu ajama. Kamina klaas väga ei tahma ja olen korterile ka teinud sundvendi avasid juurde. Algul arvasin, et kamin ei saa piisavalt õhku ja sellest ka sundvendi korraldamine. Kamina ümbris punasest tellisest ja soojakapp kipsist seestpoolt vooderatud kaetud villaga. Kas võib olla, et briketiga ei saa piisavat kuumust ja tekib kondents ning kondents imbub näiteks läbi suitsutoru seda katvasse isolatsiooni ning haiseb seal. Ise kaminat ehitanud ei ole ta tuli koos korteri ostuga. Olen kaminale teinud alla juurde õhuvõtuavasid korstnapühkija soovitusel ja soojakapi ka pealt avanud-eelnevalt oli kamin ikka täitsa isoleeritud kapsel kust õhk sai ainult sisse ja välja tõmbas seda ainult soojaventilaator. Kaminat olen puhastanud ehk tolmune ei ole ja midagi sellele langenud ka ei ole. Samuti sisemine isolatsioon on täitsa OK ja see ei haise. Viimase mõttena ise arvan, et viga peab olema suitsutorus ja selle isolatsioonis. Suitsutorule isolatsioon on meitrimeeste poolt pealevaadates ise paigaldatud ja oma tarkuses kaldun arvama, et viga võiks selles olla. Oskab keegi teine ka äkki komenteerida või on samasuguse jamaga kokkupuutunud?
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Kamina kütmisel imelik hais

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kas kamina kolde õhuvõtt ja tubadesse puhutava õhuvõtt saavad kuskil alguses kokku ka? Võimalik, et sealt veab natuke koldest suitsu välja ja puhub tubadesse. Ja kas on välistatud, et katusel korstna läheduses mingit vent-korstent pole kust alarõhuga midagi sisse veab?
Olen täheldanud, et brikett põlebki sedasi, et õues jube "hais" nagu põletaks keegi vana saepuruplaadist mööblit ja muud prahti. See on ka üks põhjus, miks ma puitbriketti enam ei osta.
TNT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Aug 2020, 14:08

Re: Kamina kütmisel imelik hais

Lugemata postitus Postitas TNT »

Ei saa kokku. Kamin võtab õhu toast. Tegin kamina soojakapi ülevalt ka täitsa lahti ja hetkel on seda lõhna ka tunda. Ei ole selline briketi põlemiselõhn vaid natuke nagu läppunud ja selline lebra. Kamin ajab seda haisu ka nüüd ka ilma kütmata. Ilmselgelt tuleb hakata ikkagi asja lahti võtma ja pakun ise et tegu pigi haisuga. Ise olen kütnud koguaeg lahtise siibriga ja nii, et kamin seest puhas mitte pigine. Olen kolmandal korrusel ja tean, et samas korstnas on keegi ka alumiselt korruselt. Vabalt võib ka olla, et alumine naaber ei küta korralikult ja kamina teine lõõr on pigine ning hais tuleb kaminast ka mulle tuppa.
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kamina kütmisel imelik hais

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Olen kuulnud sarnast probleemi tuttavalt, probleemiks oli kaminasüdmaiku ümber olev ehitis, oli vist tavalise villaga isoleeritud. Küsisin tookord, et kas oli kõrbemise lõhn siis üleval? Vastus oli, et s*ta hais!
Vasta