"Tark" pikendusjuhe?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

"Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oli kunagi siinses foorumis mingi teema, kus oli viide pikendusjuhtmele, kuhu sai ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista, umbes nagu osadel tolmuimejatel on pistikupesa tööriista lisamise võimalusega. Proovisin nii igatsugu märksõnu, aga ju vist ei tulnud pähe see õige. Ehk on kellegil natuke parem mälu ja oskab viidata. Niipalju mäletan, et neid pikendusi oli ka meie kaubandusvõrgus saadaval.

Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas praanik »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

praanik kirjutas: 21 Jaan 2022, 20:24 Kas midagi sellist?
https://www.amazon.com/automatic-vacuum ... uum+switch
Jep, ainult meie pistiku standardiga ja mälu järgi sai lausa 3-4 tööriista.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ei saa aru mis selle põhimõte peab olema. "kuhu sai ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista". Tavalisse 5 pesaga pikendusjuhtmesse saab ju ka ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista (näit. ketaslõikur, lööktrell...) :roll:
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas praanik »

Asja point on see et kui ühte pesa läbib mingi hulk ampreid, ehk seal on tarbimine. Siis see lülitab voolu sisse teise pesasse ning sellega käivitab mingi seadme automaatselt.
Näiteks frees või saag hakkab tööle, siis automaatselt lülitab tööle ka tolmuimeja ja kui saag seisma jätta, jääb seisma ka tolmuimeja
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 21 Jaan 2022, 22:18 Ei saa aru mis selle põhimõte peab olema. "kuhu sai ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista". Tavalisse 5 pesaga pikendusjuhtmesse saab ju ka ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista (näit. ketaslõikur, lööktrell...) :roll:
Asi selles, et mul on olemas kaks tolmuimejat, millel tööriista pesad küljes, kuid üks on pidevalt objektil ja teisel on midagi mäda, üks pool "sööb" harjasid ehk tuleb jäätmejaama viia. On veel üks vana töökorras kärtšer, aga sellel ei ole tööriista pistikupesa. Saaksin vana kärtšerit kasutada keldris isetehtud puruimeja taga. Soodsam on osta tööriistavõimekusega pikendusjuhe kui uus tolmuimeja. Nii lihtne see ongi. ;)
Viimati muutis Urmas, 22 Jaan 2022, 03:05, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 22 Jaan 2022, 01:45
Ac457765 kirjutas: 21 Jaan 2022, 22:18 Ei saa aru mis selle põhimõte peab olema. "kuhu sai ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista". Tavalisse 5 pesaga pikendusjuhtmesse saab ju ka ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista (näit. ketaslõikur, lööktrell...) :roll:
Asi selles, et mul on olemas kaks tolmuimejat, millel töörista pesad küljes, kuid üks on pidevalt objektil ja teisel on midagi mäda, üks pool "sööb" harjasid ehk tuleb jäätmejaama viia. On veel üks Iidvana töökorras kärtšer, aga sellel ei ole tööriista pistikupesa. Tahaksin vana kärtšerit kasutada keldris isetehtud puruimeja taga. Soodsam on osta tööriistavõimekusega pikendusjuhe kui uus tolmuimeja. Nii lihtne see ongi. ;)
Võta vanast tolmukast see plokk välja, pane juhtmed külge või ühenda otse kolmandasse tolmukasse ja saadki kohe ise teha vajaliku tööriista.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 22 Jaan 2022, 03:04 Võta vanast tolmukast see plokk välja, pane juhtmed külge või ühenda otse kolmandasse tolmukasse ja saadki kohe ise teha vajaliku tööriista.
:hello:
Muide, käisin just keldris oma pahega tegelemas ja mõtlesin ka selle variandi peale, et peaks korra mõlemad lahti kiskuma ja vaatama, kas on võimalik. Lisapistikuga isendil on küljes trükiplaat jubinatega, aga kärtšeri oma ei mäleta. Kui peale trükiplaati mootorisse minevate juhtmete arv on sama, siis vist ei tohiks probleeme tekkida.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Mul on saepingi küljes täitsa tavaline, lülitiga pikendus, 4 või viie pesaga ja sinna on ühendatud tolmukas, saag, frees, eksentrik lihvija ja tikksaag. Pikenduse nuppu vajutades hakkab tolmukas tööle ja teistel käivitamiseks omad nupud ja kõik on võimalik ükshaaval ühendada tolmuka taha. Kogu kupatus on ratastel ja hoovis mobiilne ning paar aastat olen sellist kooslust kasutanud. Odav ja minu vajadusi rahuldav.
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Osadel tolmuimejatel on tööriista jaoks pesa, kust tarbima hakates lülitub ka tolmuimeja ise tööle.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 22 Jaan 2022, 14:35 Ma ei saa üldse aru, mis tarkust pikendusjuhtmest taga aetakse? Viite all olevad asja kuuluvad rohkem voo-doo valda.
Lisaks ei lange kokku Urmase soovitud: "Oli kunagi siinses foorumis mingi teema, kus oli viide pikendusjuhtmele, kuhu sai ühendada tolmuimeja ja 3-4 tööriista, umbes nagu osadel tolmuimejatel on pistikupesa tööriista lisamise võimalusega. " ülaltoodud viitega- ehk teema on täielik soga.
Urmas, palun täpsusta, mida sa tegelikult soovid (eeldusel, et ise ikka tead seda). Kas soovid, et:
-pikendusjuhtmes oleks prioriteedi ümberlülitus (st tahad sinna külge ühendada suurema summaarse võimsuse, kui võrk ja/ või juhe võimaldab)?
-tolmuimejal oleks lihtsalt lisa pesa?
Osadel tolmukatel on külge ehitatud tööriista ühendamiseks pistikupesa voolureleega, et täpselt sae käivituse hetkel hakkaks tööle tolmuimeja ja sae väljalülimisega samaaegselt seiskuks.
On ka maailmas olemas tolmuimeja lülituse võimekusega, tarbimise tõusule reageerivaid pikendusjuhtmeid.

Põhimõtteliselt tuleb kasutada voolureleed:
https://www.google.com/search?q=voolure ... e&ie=UTF-8
https://www.sakt.ee/et/1207-kontrollreleed

Ja selline 1A relee, mis näiteks kandelambi voolule ei rakendu aga tööriista käivitamisel tekkiva voolukasvuga üle 1A saab lülitada tolmuimeja tööle: https://www.sakt.ee/et/kontrollreleed/8 ... 66004.html
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24-le väike selgitus Urmase tahtmiste osas. Miks su hallrakud kiilusid kinni selles, et pikendusel on 3-4 auku ja soovin 3-4 tööriistaga korraga tööd teha? :scratch: Asi selles, et siinses foorumis kunagi mingis teemas lihtsalt nägin 3-4 auguga pikendusjuhet, mis töötas samal põhimõttel nagu osadel tolmuimejatel on tööriista lisamise võimalus. No ei leidnud seda teemat ega postitust. Miks ma seda pikendust tahtsin, kirjutasin juba eelnevalt. Ei olnud pikenduse lisaaukude arvus, vaid selle pikenduse tööpõhimõttes. Nagunii ei kasuta korraga isegi mitte kahte tööriista, kus on vaja puru ära imeda. Milleks on vaja tolmuimeja küljes pidevalt vahetada erinevate tööriistade toitejuhet+tolmuimeja voolikut kui võin vabalt ümber tõsta ainult ühte otsa ehk tolmuimeja voolikut? No mis teha, olen juba kord selline laisk/mugav ja asi peaks käima lihtsamalt. Mis puutub teema pealkirja "Tark pikendusjuhe", siis, no ei tulnud mul ühtegi paremat mõtet sellise pikenduse iseloomustamiseks.
Loodan, et mu selgitus oli piisav. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 22 Jaan 2022, 03:04 Võta vanast tolmukast see plokk välja, pane juhtmed külge või ühenda otse kolmandasse tolmukasse ja saadki kohe ise teha vajaliku tööriista.
:hello:
Sai siis 3-4 tundi tegeletud asendustegevusega. Hakkama sain ja töötab. Nüüd saan sinna pista 3-4 auguga tavalise pikenduse. ;) Kulutused jäid 1€ juurde, sest pidin juhtmete küljes vahetama 8 klemmi.
Tolmuimeja.jpg
Tolmuimeja.jpg (46.59 KiB) Vaadatud 2866 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tomka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 01 Veebr 2020, 23:10
On tänatud: 1 kord

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas tomka »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jep, seda ma vist mõtlesingi, kuigi tehnilisest infost eriti midagi välja ei tulnud(vähemalt minu ajumahu piires), kuigi toote pilt tundub olevat sarnane, mida ma mõtlesin. Kahjuks jäid oma kommentaariga hiljaks, aga sellest pole hullu, sain teistmoodi hakkama.Kui tulevikus läheb taolist pikendusjuhet vaja, siis guugeldades teema pealkirjaks olevat tundub mulle vist paremini meelde jäävana. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Sain ka nüüd aru, mida mõeldi. Vahel tõesti vajalik asi.
See "filtriga" ei tähenda veel, et teeb seda millest jutt on. "Master" ja "Slave" tähistavad seda (seal poes seda toote nimetuses mainitud ei ole, aga mõnes muus poes on).
Lingil antud variandil on siis 2 pesa, millel on koguaeg peal ja 5 pesa, mis aktiveeruvad siis kui punasega tähistatud pesas olev seade sisse lülitada. Muidu sarnane toode on olemas ka sellise versiooniga, kus neid kahte pideva vooluga pesa ei ole.
:good:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Tark" pikendusjuhe?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 22 Jaan 2022, 21:25 Sain ka nüüd aru, mida mõeldi. Vahel tõesti vajalik asi. .... Muidu sarnane toode on olemas ka sellise versiooniga, kus neid kahte pideva vooluga pesa ei ole.
:good:
See "tark" pikendus, millest olin siiani jahunud, oligi ühe nn aktiivpesaga ja ülejäänud pesades olevad tööriistad(ei pidanud olema korraga töös) aktiveerisid ka selle aktiivpesas oleva(nt tolmuimeja). Sõna "tark" oli jutumärkides sellepärast, et ma tõesti ei osanud muudmoodi seda varianti kirjeldada. :blush: Loodan väga, et minu teema mõte sai arusaadavaks kõigile.
Tänan veelkord kõiki arvamuste ja vihjete eest! Ja veelgi toredam oleks kui keegi leiaks siinsest foorumist selle pikendusjuhtme kohta käiva viite.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta