Haisev sisesein, ekspertiis

Narukami
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Nov 2021, 15:22

Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Narukami »

Tere!
Soetasime abikaasaga eelmine aasta (uue) ridaelamuboksi, ehitatud täisvalatud plokkidest. Vihmaste ja viimasel ajal ka sulailmadega imbub läbi siseseina teise korruse magamistuppa veidrat lõhna, mina ja naabrid nimetame seda kõrbehaisuks, abikaasa aga vanade kortermajade keldrihaisuks. Tegemist on küllaltki tugeva ja häiriva lõhnaga, imbub eriti välja kohe voodi kõrval asuvatest pistikutest, mistõttu esialgu loogiliselt eeldasime, et juhtmed seinas kärssavad, kuid elektriku sõnul on kõik korras. Arendaja ja nendepoolne järelvalve ei ole nõus kohale tulema, seega otsime kedagi, kes oskaks midagigi soovitada.
Enne meie sisse kolimist põhjustati korteri teises seinas asuva vannitoa kaudu korterile korralik üleujutus, kas ehk võib olla asi sellest tekkinud niiskuses? Arendaja sõnul ei ole võimalik ka olukord, kus korterite toidulõhnad üksteisele satuvad. Mõlemal korteril on ka "korralik" soojustagastusega ventilatsioon.
Kuna arendaja keeldub midagi tegemast/uurimast, siis tõenäoliselt oleks vaja tellida ekspertiis, kellelt oleks Tartu ümbruses võimalik seda tellida?
Aitäh ette!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Millised seinad on, kas on kusagil kipsplaatidest tehtud midagi (kasvõi akna juures)? Kui on kipsplaat, siis seal taga võib "elu käia".
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Google on alati abiks...

Nt

http://jyrr.ee/ehitusekspertiis/
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Narukami kirjutas: 07 Jaan 2022, 20:56 Soetasime abikaasaga eelmine aasta (uue) ridaelamuboksi, ehitatud täisvalatud plokkidest.
Kas ikka on täis valatud? Või keegi kuidagimoodi valas, ent esineb läbivaid tühimikke?
Narukami kirjutas: 07 Jaan 2022, 20:56 Arendaja ja nendepoolne järelvalve ei ole nõus kohale tulema…

Kuna arendaja keeldub midagi tegemast/uurimast…
Eriline ülbus. Siinkohal võiks nad kuidagi ikka kohale ajada. Aga eks kaalukamad argumendid teki siis, kui olete leidnud spetsialisti, kes vea tuvastab.
Narukami kirjutas: 07 Jaan 2022, 20:56 …seega otsime kedagi, kes oskaks midagigi soovitada.

…siis tõenäoliselt oleks vaja tellida ekspertiis, kellelt oleks Tartu ümbruses võimalik seda tellida?
See võiks olla auditi pädevusega isik või 8. taseme ehitusinsener.

Näiteks Kaarel Sahk.
Või äkki saate kasutajaga xxx111 kaubale?

Igatahes oleks palve, et kui olete probleemi põhjusele jälile jõudnud, siis jagage seda ka siinsete foorumikasutajatega. Oleks huvitav teada ja tulevikus aitaks võib-olla järgmiseid hädasolijaid.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Jutu põhjal tundub justkui mingi hallituseteema. Niiskusega muutub aktiisemaks. Kuigi see "vana maja kelder" ja "kõrbehais" on vähemalt minu jaoks küll liiga erinevad, et neid segi ajada. Aga mingi lõhna/haisu kirjeldus ei saa kuigi täpne olla. Üldiselt ilma kohal käimata ei oska vist mitte keegi täpset põhjust pakkuda. On olnud juhuseid kus mingi rott või hiir on ära kustunud ja niiskusega läheb lagunemisprotsess aktiivsemaks.
Narukami
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Nov 2021, 15:22

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Narukami »

Ac457765 kirjutas: 07 Jaan 2022, 23:33 Millised seinad on, kas on kusagil kipsplaatidest tehtud midagi (kasvõi akna juures)? Kui on kipsplaat, siis seal taga võib "elu käia".
Akna ümbrus peaks tõepoolest olema kipsplaadist.
xxx111 kirjutas: 08 Jaan 2022, 00:49 Google on alati abiks...
Nt
http://jyrr.ee/ehitusekspertiis/
Kui ma nüüd ei eksi, siis tema puhul ongi tegemist arendajate ehitusjärelvalvega, kes ei ole nõus kohale tulema, paraku.
Äärenurk kirjutas: 08 Jaan 2022, 03:50 Kas ikka on täis valatud? Või keegi kuidagimoodi valas, ent esineb läbivaid tühimikke?
Meile väidetakse, et "kõik on korras, nemad on kõik õigesti teinud, varem pole probleeme olnud", mitte ühtegi täpsemat vastust võimalik saada ei ole, hea kui viiest telefonikõnest ühegi vastu võtavad.
Pakkusin omalt poolt neile varianti, et üritame niiskusimurit mõnedki päevad jooksutada, ehk on põranda alla ujutusest jäänud niiskus, aga neile ei sobinud. Pakkusin, et otsime kellegi, kes aitaks kitsastes kohtades niiskust mõõta, see ka ei sobinud.
Aitäh, Äärenurk, üritan Kaarliga ühendust saada!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nagu mainitud - Google on abiks
Minu poolt viidatu oli üks näide
Otsingu märksõnaks võiks olla ehitusekspertiis või ehitusaudit
Ekspertiis pole päris korrektne (ekspertiisi tehakse ehitusprojektile), õige oleks audit
Aga ma viitan siis veel ühele nimele: nt Raivo Nurmetu
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 08 Jaan 2022, 00:49 Google on alati abiks...

Nt

http://jyrr.ee/ehitusekspertiis/
Kuna valdav enamus nii järelvalvest kui ka ekspertidest on koolivennad, siis sellise isiku leidmine kes koolivenna vastu läheks, võib osutuda raskeks.
(Sammuti nagu kohtus, kus prokurör ja advokaat võivad olla vanad sõbrad ning lepivad suitsunurgas tulemuse kokku ja jagavad honorari.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kuna valdav enamus nii järelvalvest kui ka ekspertidest on koolivennad, siis sellise isiku leidmine kes koolivenna vastu läheks, võib osutuda raskeks.
Ma pean tunnistama, et mina ei usu, et professionaal teeb oma töös järeleandmisi (annab ebaadekvaatse professionaalse hinnangu) põhjusel, et keegi on tema sõber, koolivend, tuttav vms
Olles teinud projektide ekspertiise pole kordagi end selliselt mõttelt tabanud, see on nii absurdne, et ei tuleks pähegi
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 09 Jaan 2022, 14:11
Kuna valdav enamus nii järelvalvest kui ka ekspertidest on koolivennad, siis sellise isiku leidmine kes koolivenna vastu läheks, võib osutuda raskeks.
Ma pean tunnistama, et mina ei usu, et professionaal teeb oma töös järeleandmisi (annab ebaadekvaatse professionaalse hinnangu) põhjusel, et keegi on tema sõber, koolivend, tuttav vms
Olles teinud projektide ekspertiise pole kordagi end selliselt mõttelt tabanud, see on nii absurdne, et ei tuleks pähegi
Otsisin kunagi eksperti sellisel juhtumil, kus ülemine naaber ehitas omale betoonist spa, mille tagajärjel murdusid vahelae paneelid (vajum ca 6cm ja paneelide alumisel küljel risti 10mm mõrad).

Neljasilma jutuajamistes, dokumente nähes, öeldi et: "Võime situatsiooni kohta anda hinnangu ja soovitused edasiseks aga kuna ülemisel naabril on ümberehituse projekti all "selle isiku allkiri", siis "tema" vastu me ei lähe."
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma väga tahaks loota, et sellised olukorrad on haruldased...
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

ping kirjutas: 09 Jaan 2022, 14:37 Otsisin kunagi eksperti sellisel juhtumil, kus ülemine naaber ehitas omale betoonist spa, mille tagajärjel murdusid vahelae paneelid (vajum ca 6cm ja paneelide alumisel küljel risti 10mm mõrad).
Murdunud paneelid? Kuidas see lagi veel üleval püsis? Kirjelduse järgi põikjõukandevõime ammendunud.

ping kirjutas: 09 Jaan 2022, 14:37 Neljasilma jutuajamistes, dokumente nähes, öeldi et: kuna ülemisel naabril on ümberehituse projekti all "selle isiku allkiri", siis "tema" vastu me ei lähe."
Projekti viga sai praktikas tõestatud. Asi ju ilmselge? Kas oli siis mingi vaidlust ette näha?

Ja kas siis tõesti teisi spetsialiste polnud leida?

Mis sellest tänaseks saanud on? Lagi püsib endiselt?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ilmselt on "murdumise" all siin siiski mõeldud pragusid
Pragude liigne avanemine on küll probleem kuid see ei pruugi tähendada kandevõime ammendumist
Narukami
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Nov 2021, 15:22

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Narukami »

ping kirjutas: 09 Jaan 2022, 00:08
xxx111 kirjutas: 08 Jaan 2022, 00:49 Google on alati abiks...

Nt

http://jyrr.ee/ehitusekspertiis/
Kuna valdav enamus nii järelvalvest kui ka ekspertidest on koolivennad, siis sellise isiku leidmine kes koolivenna vastu läheks, võib osutuda raskeks.
(Sammuti nagu kohtus, kus prokurör ja advokaat võivad olla vanad sõbrad ning lepivad suitsunurgas tulemuse kokku ja jagavad honorari.)
:hello:
Jüri ja arendaja on registreeritud täpselt samale aadressile, mis minu arvates on natukene veider.
Objektijuhi sõnul põhjustavad nad selliseid üleujutusi üle ühe maja, mis tundub nagu liiga tihti ja see kõik seetõttu, et külmaveetoru ei keeratud korralikult kinni. Praktiliselt terve alumise korruse põrand oli vee all, pistikutest ja lambipesadest voolas vett... Ei olnud kena vaatepilt. Ma ei tea, kas järelvalve ka torustikele silma peale heidab, aga keegi oleks võinud.
Ma ei ole ise absoluutselt ehitusvaldkonnas mittemingilgi määral tasemel, aga kahjustustega seotud asjaoludel käis minu juures arendajaga mitteseotud põrandaspetsialist ja kaks maalrit, kõik nentisid, et ehitusjärelvalve ei tohiks lasta antud kvaliteeti läbi, mis omakorda pahandas objektijuhti ja lahti läksid sõnelused. Ma ei tea kes ja millisel määral tõtt räägib, aga kliendina ei olnud mul kindlasti hea meel, kui kolm erinevat inimest räägivad kui pehmelt öeldes halva kvaliteediga mu uus kodu on.
Igal juhul suur aitäh xxx111, saatsin kirjad laiali ning loodan, et kunagi saab selle jamaga ühele poole.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 09 Jaan 2022, 15:40 Ilmselt on "murdumise" all siin siiski mõeldud pragusid
Pragude liigne avanemine on küll probleem kuid see ei pruugi tähendada kandevõime ammendumist
Keset lage olid 2 paneeli, keskohast 6cm kõrvalolevatest paneelidest allpool ja nendel kahel paneelil olid alumisel küljel (alumise korruse laes) 1cm laiad mõrad risti paneeliga.
Ülemine naaber valas omale tuppa betoonist suure vanni, keset tuba.
Ju selle valamise ajal murdus ülekoormusest ja kui betoon kivistus, siis olukord stabiliseerus.
(Põlva haigla ehitusel tõsteti ka ühte 5 korruse ruumi liiga palju telliseid ühte kohta ja need langesid koos vahelagede paneelidega, läbi maja keldrisse välja.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas ping »

Äärenurk kirjutas: 09 Jaan 2022, 15:08 ... Projekti viga sai praktikas tõestatud. Asi ju ilmselge? Kas oli siis mingi vaidlust ette näha?

Ja kas siis tõesti teisi spetsialiste polnud leida?

Mis sellest tänaseks saanud on? Lagi püsib endiselt?
Kui tegu on ühistuga ja vahelagi on ühisomand ja tegu on just soetatud pinnaga, siis sellise koha peal võib palju valusaid vaidlusi tekkida.
Probleem minu jaoks ükshetk lõppes ja ju vist püsib senini.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Narukami kirjutas: 09 Jaan 2022, 20:00 Jüri ja arendaja on registreeritud täpselt samale aadressile, mis minu arvates on natukene veider.
Tegemist endise vabriku administratiivhoonega, praeguse ärimajaga, kus ongi palju firmasid. Kas aadress on täpselt sama? Ei erine B poolest majanumbri järel? Võib-olla kokkusattumus, aga võib-olla ka mitte…
Narukami kirjutas: 09 Jaan 2022, 20:00 Objektijuhi sõnul põhjustavad nad selliseid üleujutusi üle ühe maja, mis tundub nagu liiga tihti…
Kas ta on lihtsameelne lapsesuu või tõsimeeli arvabki, et see on normaale ja tavapärane ehitusprotsessi osa.
Narukami kirjutas: 09 Jaan 2022, 20:00 …ja see kõik seetõttu, et külmaveetoru ei keeratud korralikult kinni.

Ma ei tea, kas järelvalve ka torustikele silma peale heidab, aga keegi oleks võinud.
Kas teil kasutusluba juba on? Selle taotlemisel tuleb üldiselt esitada ka torude survestamise akt ja soliidsed ettevõtted ka selliseid dokumente koostavad.
Narukami kirjutas: 09 Jaan 2022, 20:00 …saatsin kirjad laiali ning loodan, et kunagi saab selle jamaga ühele poole.
Hoia siis foorumirahvast ka kursis.
Narukami
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Nov 2021, 15:22

Re: Haisev sisesein, ekspertiis

Lugemata postitus Postitas Narukami »

Äärenurk kirjutas: 10 Jaan 2022, 14:59
Tegemist endise vabriku administratiivhoonega, praeguse ärimajaga, kus ongi palju firmasid. Kas aadress on täpselt sama? Ei erine B poolest majanumbri järel? Võib-olla kokkusattumus, aga võib-olla ka mitte…
Tõepoolest, üks on 37B ning teine lihtsalt 37.
Äärenurk kirjutas: 10 Jaan 2022, 14:59 Kas teil kasutusluba juba on? Selle taotlemisel tuleb üldiselt esitada ka torude survestamise akt ja soliidsed ettevõtted ka selliseid dokumente koostavad.
Lepingu järgi pidi meil kasutusluba olemas olema kõige hiljemalt oktoobri lõpuks, EHR-i sõnul pole seda siiani.
Vasta