Missugune järkamissaag?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas aero »

pancho villa kirjutas: 03 Jaan 2022, 09:16 juhin tähelepanu, et sellele lingile minnes küsitakse sae eest € 1.617,07
Su ip-aadress viitab Norrale? Proovi üle vpn-i. Eesti ip-lt näen 1290.16
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Eks see Festool olegi vändapikenduseks ja külapeal kõvatamiseks :D
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Eks igaühele vastavalt tema võimetele. Kui su tase on Scheppach, Clint ja Probuilder, siis võivadki päris tööriistad mõttetu kõvatamisena tunduda. Kvaliteetset tööd on aga õigete tööriistadega oluliselt lihtsam teha, mõned tööd jäävadki hiinakatega tegemata.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Lõpuks siis paar olulist asja....
Mida saagida on vaja ja kuidas (mingid ulme kraadid jne)
Hind. Teema algataja hinnapiiri ei leia üles.

Festool võib hea olla, ilmselt a la "maailmaparim". Hind ka maailma kalleim.
Lihtsamate tööde puhul total overkill.
Usun et kui hästi otsida ja uurida saab odavama, samalaadsete funtsioonidega alternatiivi.

Bosch GCM ?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

aero kirjutas: 03 Jaan 2022, 09:39
pancho villa kirjutas: 03 Jaan 2022, 09:16 juhin tähelepanu, et sellele lingile minnes küsitakse sae eest € 1.617,07
Su ip-aadress viitab Norrale? Proovi üle vpn-i. Eesti ip-lt näen 1290.16
Täitsa Türisalust vaatan ja saatmisega Eestisse. Võib-olla mingid küpsised ikka reedavad, ei tea.

Aga kuna isiklikud puutööoskused klapivad enam-vähem praeguse 250€ saega, siis pole Kapexit nagunii väga veel nillida :lol:
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Võib-olla rumal küsimus, aga kas "päris tööriist" selles seoses siiski mingi suur ja rauast radial arm (või kuis iganes seda riistapuud kutsutakse) pole?
Festool on süsteemina kindlasti väga meeldiv kasutajakogemus.
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

pikk88 kirjutas: 02 Jaan 2022, 08:21 Ootan huviga infot, mis riista teemaalgataja endale lõppudelõppudelõpuks välja valib ja ära ostab...
Ma täitsa unustasin ära oma postituse siin. No andke andeks. Igatahes ma kindlasti ei osta sellist kräppi nagu LS1018L. Vahepeal liikus mõte LS1019L suunas, kuid ka see pidi sobima pigem küttepuude lõikamiseks. No ma ei tea.
Üsna tõenäoliselt ostan üldse sellise, kuna esiteks on tegemist rihmajami süsteemiga (mis teeb lõike väga täpseks), teiseks on kasutajatepoolne arvustus ütlemata positiivne - https://www.tooriistamaailm.ee/nurgasaa ... sh2-305-mm
Või mida targemad pead valikust arvavad?
Viimati muutis andyc, 03 Veebr 2022, 20:46, muudetud 1 kord kokku.
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

ifffff kirjutas: 03 Jaan 2022, 10:22 Eks igaühele vastavalt tema võimetele. Kui su tase on Scheppach, Clint ja Probuilder, siis võivadki päris tööriistad mõttetu kõvatamisena tunduda. Kvaliteetset tööd on aga õigete tööriistadega oluliselt lihtsam teha, mõned tööd jäävadki hiinakatega tegemata.
Maailma kõige mõttetum kommentaar.
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

rundll kirjutas: 03 Jaan 2022, 13:19 Lõpuks siis paar olulist asja....
Mida saagida on vaja ja kuidas (mingid ulme kraadid jne)
Hind. Teema algataja hinnapiiri ei leia üles.

Festool võib hea olla, ilmselt a la "maailmaparim". Hind ka maailma kalleim.
Lihtsamate tööde puhul total overkill.
Usun et kui hästi otsida ja uurida saab odavama, samalaadsete funtsioonidega alternatiivi.

Bosch GCM ?
Jah, mõte käis ka sinnapoole, kuid selle sae tolmueemaldus pidi olema 10 % efektiivsusega. Thanks no. :good:
Pidasin silmas seda mudelit -
i9ejsebu7h.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

andyc kirjutas: 03 Veebr 2022, 20:31 https://www.tooriistamaailm.ee/nurgasaa ... sh2-305-mm
Või mida targemad pead valikust arvavad?
Ei ole küll tark ütlema selle järkamissae omaduste kohta, aga nii loll ja raha peale vihane ma ka ei oleks, et sellise hinnaga ostaks meie kaubandusvõrgust kui Poolast saaks sellesama isendi kätte ca 600 euroga(+ saatmiskulud).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

Urmas kirjutas: 03 Veebr 2022, 22:29
andyc kirjutas: 03 Veebr 2022, 20:31 https://www.tooriistamaailm.ee/nurgasaa ... sh2-305-mm
Või mida targemad pead valikust arvavad?
Ei ole küll tark ütlema selle järkamissae omaduste kohta, aga nii loll ja raha peale vihane ma ka ei oleks, et sellise hinnaga ostaks meie kaubandusvõrgust kui Poolast saaks sellesama isendi kätte ca 600 euroga(+ saatmiskulud).
Vaevalt, et ma sellise hinnaga ostan, ning vaevalt, et ka Poolast tellin. Kodumaise tarnija käest saab ka hea hinnaga kaupa, pealegi on tema garantiiteemaga lihtsam.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui saladus pole siis mida sa selle saega saagima kavatsed hakata, et mingit meeletut täpsust taga ajad?
Torutööd Tartus 56 932 898
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

pikk88 kirjutas: 04 Veebr 2022, 09:24 Kui saladus pole siis mida sa selle saega saagima kavatsed hakata, et mingit meeletut täpsust taga ajad?
Mööblit ja kõike muud, mida vaja maja teise korruse välja ehitamiseks, näiteks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

andyc kirjutas: 04 Veebr 2022, 07:48 Kodumaise tarnija käest saab ka hea hinnaga kaupa, pealegi on tema garantiiteemaga lihtsam.
Ma ei saa aru, mida te kardate või vaevate oma pead selle garantiiteemaga? Euroopa Liidust ametlikult ostetud tööriistale kehtib samasugune garantii nagu Eestist ostetud müüja käest ja eriti kui Eestis on mingi brändi ametlik maaletooja, siis nende esinduse remonditöökods on kohustatud tegema garantiiremonti. Tean millest räägin, läbitud etapp. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

Urmas kirjutas: 05 Veebr 2022, 00:52
andyc kirjutas: 04 Veebr 2022, 07:48 Kodumaise tarnija käest saab ka hea hinnaga kaupa, pealegi on tema garantiiteemaga lihtsam.
Ma ei saa aru, mida te kardate või vaevate oma pead selle garantiiteemaga? Euroopa Liidust ametlikult ostetud tööriistale kehtib samasugune garantii nagu Eestist ostetud müüja käest ja eriti kui Eestis on mingi brändi ametlik maaletooja, siis nende esinduse remonditöökods on kohustatud tegema garantiiremonti. Tean millest räägin, läbitud etapp. ;)
Jaga linki. Tänan.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

andyc kirjutas: 07 Veebr 2022, 17:20 Jaga linki. Tänan.
Jagaks, aga mille kohta?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

Urmas kirjutas: 03 Veebr 2022, 22:29
andyc kirjutas: 03 Veebr 2022, 20:31 https://www.tooriistamaailm.ee/nurgasaa ... sh2-305-mm
Või mida targemad pead valikust arvavad?
Ei ole küll tark ütlema selle järkamissae omaduste kohta, aga nii loll ja raha peale vihane ma ka ei oleks, et sellise hinnaga ostaks meie kaubandusvõrgust kui Poolast saaks sellesama isendi kätte ca 600 euroga(+ saatmiskulud).
Et sedasamust.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Idealo.de ja sealt otsid kõik tööristad mida soovid osta tootekoodi järgi hinnavõrdluseks
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

andyc kirjutas: 07 Veebr 2022, 20:22 Et sedasamust.
Toksi oma sae mark guugli otsingusse ja mul tuli välja vist teisel või kolmandal leheküljel. Maksis teine mälu järgi 2420 zlotti. Kui firma nime alt, siis on sul võimalus osta käibemaksuvabalt. Ma ei mäleta, kas see oli käibemaksuga või ilma. Panga kalkulaator annab nimetatud sae hinnaks 532 eurot.
Üles leidsin https://abfoto.pl/hitachi-pila-ukosnica ... mm-c12rsh2 Saatmine on tasuta. Helista või kirjuta neile ise ja uuri.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

Küsimus laiale ringile:
Kumma järkamissae sa valiksid, ja miks?

Bosch GCM 12 GDL
https://varustaja24.ee/toode/jarkamissa ... 601m23600/

Makita LS1219L
https://www.makserv.ee/toode/tukeldus-j ... a-ls1219l/
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

kapex 2.jpg
Mina valiks selle, mida on vaja vastava töö tegemiseks. Sama aeg kui foorumlased mõtlesid, tuli minu oma Saksamaalt kohale. Juhin veelkord tähelepanu, et koos saatmiskuludega sain soodsamalt kätte kui ülaltoodud Boschi mudel.
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
andyc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Okt 2007, 10:38
Asukoht: Põlva/Tartu
On tänanud: 13 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas andyc »

betoonieri kirjutas: 18 Veebr 2022, 08:49 kapex 2.jpgMina valiks selle, mida on vaja vastava töö tegemiseks. Sama aeg kui foorumlased mõtlesid, tuli minu oma Saksamaalt kohale. Juhin veelkord tähelepanu, et koos saatmiskuludega sain soodsamalt kätte kui ülaltoodud Boschi mudel.
Misasi see üldse on? Mingi kapeks nähtavasti, aga mudelit mainitud ei ole. Hinnasilti ka ei näe. 12-tollise kettaga Boschi sae saab Eesti veebikaubamajast umbes 815 euroga.
Festooli valik ei sobi hästi, kuna, näiteks, ketas sobib vaid originaalina ning see on kirve hinnaga.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas aero »

andyc kirjutas: 18 Veebr 2022, 10:16
betoonieri kirjutas: 18 Veebr 2022, 08:49 kapex 2.jpgMina valiks selle, mida on vaja vastava töö tegemiseks. Sama aeg kui foorumlased mõtlesid, tuli minu oma Saksamaalt kohale. Juhin veelkord tähelepanu, et koos saatmiskuludega sain soodsamalt kätte kui ülaltoodud Boschi mudel.
Misasi see üldse on? Mingi kapeks nähtavasti
Klõpsa pildile, läheb suuremaks. Mudeli tähis on täiesti loetav.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas ping »

betoonieri kirjutas: 18 Veebr 2022, 08:49 Mina valiks selle, mida on vaja vastava töö tegemiseks. Sama aeg kui foorumlased mõtlesid, tuli minu oma Saksamaalt kohale. Juhin veelkord tähelepanu, et koos saatmiskuludega sain soodsamalt kätte kui ülaltoodud Boschi mudel.
Mul on juba mõniteist aastat kasutusel "PowerCraft" 48200, tollel ajal alla 100eur maksnud seade:
https://www.google.com/search?q=powercr ... 2&dpr=1.25

Puidu kettaga lõikan puitu.
Kõvasulam kettaga lõikan keraamikat ja telliseid.
Metallisaekettaga lõikan Alu profiile.
Suure relaka kettaga lõikan rauda.

Ja lõikeinstrumendid maksavadki rohkem kui seade ise alguses ostes.
Iga riist kõlbab kasutada, kui kasutaja mõistlikult tegutseb ja leiab sobiva lõikekiirusega instrumendid.

Tundmatu nimega riista pärast on vähem muret, et keegi tahaks seda ära varastada.
(PV algusaegadel kui kasutati punast/sinist juhet, siis selle kerad kadusid isegi lõunapausi ajal aga mustade juhtmete kasutuselevõtul selline "kadumine" lõppes.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Missugune järkamissaag?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui ping juba kelkis läks, sii kelgiks ise kah. Ka mul on iidamast-aadamast ajast nurgasaag, mitte küll Powergraft, vaid Superpower. ;) Töötab siiani ja isegi nurga jätab veel 90*. Hind tõlgituna oli vist isegi alla 100€. Maal sellega hea prusse mõõtu lõigata ja muud saagimist, kus väga peeneks ei ole asja vaja ajada. Peenema töö jaoks on mul akuga Makita.
Ma ei kujuta ette, et kui tihti on kasutajal andyc ikka vaja 305mm ketast, et 100x100mm prussi järgata?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta