Garantiitööd

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Leiger
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Dets 2021, 21:51

Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Leiger »

Uuel majal 2 a. sai täis ja algavad garantiitööd. Kõikides korteri tubades lagede paneelide vahedes praod, seina-lae ühinemiskohtades praod,ka seinal. Kas on mõtet lasta need praod parandada või mõtetu lasta tolmutada,sest praod tulevad tagasi? Vastajatele tänud ette!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Leiger kirjutas: 29 Dets 2021, 22:08 Uuel majal 2 a. sai täis ja algavad garantiitööd. Kõikides korteri tubades lagede paneelide vahedes praod, seina-lae ühinemiskohtades praod,ka seinal. Kas on mõtet lasta need praod parandada või mõtetu lasta tolmutada,sest praod tulevad tagasi?
Kus kohast on pärit arvamus, et tulevad praod tulevad kindlasti tagasi? Tegelikult sa ju oma küsimusega vastasid ära oma küsimusele ehk küll sa pragudega harjud ära. ;)
Leiger
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Dets 2021, 21:51

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Leiger »

Arvamus pärineb eelmisest korterist,kus parandatud praod tulid täpselt samasse kohta tagasi. Sellepärast uuringi,et kas kipubki nii olema või oli see juhus?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Leiger kirjutas: 29 Dets 2021, 22:35 Arvamus pärineb eelmisest korterist,kus parandatud praod tulid täpselt samasse kohta tagasi. Sellepärast uuringi,et kas kipubki nii olema või oli see juhus?
Tead, see on nii ja naa. Olen ajanud siledaks eelmise riigikorra ajal paneelmajade korteri merelainetena paigaldatud paneelide lagesid ja ei ole mind uuesti tagasi kutsutud vigade paranduseks. Samas olen näinud objekte, kus on juba tehtud parandusi ja paranduste tegemine on lihtsalt mõtetu.
Muide, pahtel ja värv ei ole maja konstruktsioone jäigastavad materjalid. Kui ikka algus on mäda, siis on seda ka lõpptulemus. Ega rohkem targemat öelda ei olegi.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kui pole vundamendil lastud piisavalt kaua seista enne ehitama hakkamist, siis tulevadki praod alguses. Kui juba 2 aastat möödas, siis nüüd edaspidi peale remontimist olukord jääb paremaks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ac457765 kirjutas: 30 Dets 2021, 00:32 Kui pole vundamendil lastud piisavalt kaua seista enne ehitama hakkamist, siis tulevadki praod alguses. Kui juba 2 aastat möödas, siis nüüd edaspidi peale remontimist olukord jääb paremaks.
Bullshit! Kus kuradi kohast on võetud see kaks aastat? Kas kohe ei saa korralikult tehtud? Kui vundament on sitasti ehitatud, siis mängib iga aasta ja iga aasta on pragunemine garanteeritud. Meie kliimas on selline ilmastikunähtus nagu külm. Tean, millest räägin!
Mul on olnud objekt, kus tegin talvel siseviimistlust Aeroc paneelidest vahelaele, millede vuugid armeerisin ca 15cm fassaadivõrguga, oli suvel paneelide vuugikohad võrgu puruks rebinud! Minu jaoks hämmastav, sest ei olnud sellist asja enne näinud. Ja selle klaaskiudvõrgu rebis puruks jõud, mida hoidis kinni kipskrohv(MP75). I ja II korruse aknavade juures moodustunud pragudest ei ole mõtet rääkidagi.
Muide, olen põletanud lõkkes armeerimisvõrku kuumusel, kus raud oleks olnud tulipunane, aga järgmine päev ei ole suutnud käte vahel seda plastikust puhtaks põlenud võrku ainult käte vahel ikkagi katki rebida. Jah, on võimalus, et mul oli tol hetkel kätes jõudu vähevõitu. ;)
Viimati muutis Urmas, 30 Dets 2021, 01:30, muudetud 1 kord kokku.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui jutt käib pragudest näiteks laepaneelide vuukide põhjas (?) siis ma pean tõenäoliseks, need ei tule peale gaarantiitööd uuesti tagasi samas mastaabis, mis nad praegu on.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 30 Dets 2021, 01:28 Kui jutt käib pragudest näiteks laepaneelide vuukide põhjas (?) siis ma pean tõenäoliseks, need ei tule peale gaarantiitööd uuesti tagasi samas mastaabis, mis nad praegu on.
Kas sa seda kommentaari ka lugesid?
Leiger kirjutas: 29 Dets 2021, 22:35 Arvamus pärineb eelmisest korterist,kus parandatud praod tulid täpselt samasse kohta tagasi. Sellepärast uuringi,et kas kipubki nii olema või oli see juhus?
Ei tea foorumlased ega mitte keegi, et kas praod tulevad tagasi või ei. Või sa, kasutaja aero, tead? Arvan, et isegi mitte Venemaa selgeltnägijate saate võitjad ei tea. Seega, kui häirib garantiitöödega kaasnev tolm, ära lase pragusid parandada. Kui kannatab tolmu ära, siis võiks garantiikorras igaks juhuks ikkagi lasta korda teha.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Garantiitöödena tehtud parandustele algab garantiiaeg uuesti nullist. See tähendab, et probleemi püsimisel või taastekkimisel võid seda regulaarselt parandada lasta (kui arendaja veel olemas on).
Mõne korra järel mõtleksin ise siiski elastse vuugitäitega vuukidele.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas aero »

Miks mitte kohe nüüd teha vuugipõhjade parandused akrüüliga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2021, 07:47 Garantiitöödena tehtud parandustele algab garantiiaeg uuesti nullist. See tähendab, et probleemi püsimisel või taastekkimisel võid seda regulaarselt parandada lasta (kui arendaja veel olemas on).
Ja 30 aasta pärast müün korteri edasi koos garantiiga? :scratch: Ole nüüd ikka mõistlik! ;)
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 717
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 28 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 30 Dets 2021, 11:47 Ja 30 aasta pärast müün korteri edasi koos garantiiga? :scratch: Ole nüüd ikka mõistlik! ;)
Kui seda õnnetut pragu on käidud vähemalt iga 2a tagant parandamas ja kui EV, VÕS ja arendaja veel alles, siis nii on.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2021, 13:29 Kui seda õnnetut pragu on käidud vähemalt iga 2a tagant parandamas ja kui EV, VÕS ja arendaja veel alles, siis nii on.
Hetkel ei viitsi otsida, sest tegelen "eneseabiga" :jooma , kuid katsun meeles pidada ja uuel aastal täpsustada, et päris nii ikka ei ole nagu sa kirjutasid.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Urmas kirjutas: 30 Dets 2021, 01:10
Ac457765 kirjutas: 30 Dets 2021, 00:32 Kui pole vundamendil lastud piisavalt kaua seista enne ehitama hakkamist, siis tulevadki praod alguses. Kui juba 2 aastat möödas, siis nüüd edaspidi peale remontimist olukord jääb paremaks.
Bullshit! Kus kuradi kohast on võetud see kaks aastat? Kas kohe ei saa korralikult tehtud? Kui vundament on sitasti ehitatud, siis mängib iga aasta ja iga aasta on pragunemine garanteeritud.
Loomulikult keegi ei garanteeri, et hiljem ka paragusid ei tule, aga suuremajad jamad tekkivad ikka alguses ära.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 30 Dets 2021, 13:29 Kui seda õnnetut pragu on käidud vähemalt iga 2a tagant parandamas ja kui EV, VÕS ja arendaja veel alles, siis nii on.
Jep, konsulteerisin juriidikas endast targemaga ja sul oli ikkagi õigus. :blush: Mingile garantiiajal tekkinud defektile ja selle parandatud kohale hakkab garantii kehtima uuesti 0-st paranduse üleandmise hetkest. Ja tõesti saab korteri edasi müüa mingi prao osas garantiiga kasvõi 30 aasta pärast peale objekti valmimist.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Kas ehitusgarantii erineb kuidagi muude toodete/teenuste garantiist Eesti vabariigis?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 04 Jaan 2022, 13:18 Kas ehitusgarantii erineb kuidagi muude toodete/teenuste garantiist Eesti vabariigis?
Toote ja teenuse garantiid on vist veidi erinevad asjad. Näiteks, kui ma osutan sulle maalriteenust sinu poolt ostetud materjalidele, siis minu poolt on garantii, et värv on korrektselt seinale kantud, aga kui värv muudab poole aasta pärast oma esialgset tooni või muutub laiguliseks, siis mulle sa pretensioone esitada ei saa, vaid pead pöörduma sulle praakvärvi müünud organisatsiooni poole. Lisaks peaks praakvärvi müüja kinni maksma kulutused ka uuesti värvimiseks.
Mul aeg-ajalt tekib väike vaidlus mõne tellijaga, kes soovib ise tegeleda vajalike materjalide tarnimisega. No ei soovi võtta vastutust asjades, milles ise ei ole süüdi. Väike näide sellistest juhtumitest minu Lepingutes.

7.1. Töövõtja annab kõigile oma tehtud töödele 2 aastase garantii ja see hakkab kehtima peale üleandmis-vastuvõtmisakti allakirjutamist Tellija poolt.
7.2. Töövõtja poolne garantii ei kehti Tellija poolt tarnitud siseviimistluse materjalidele.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

No eks kvalifitseerub ka uus maja ju toote alla ning kui sellele garantiiaja jooksul kuhugi prao sisse viskab siis ei saa aru ma sellest, et selle prao lappimine käib ehitaja poolt aastakümneid ja isalt pojale igavesti ja tasuta ja ongi nii?!
Kui mul autol mõni jupp saba annab siis uue paigaldaja annab sellele ka garantii aga kahjuks ei jää see paigaldaja seda juppi miskipärast igavesti omal kulul välja vahetama.
Ma siiani aru saanud et garantii kehtib asjadele mis on korra kliendi poolt kinni makstud ning auto näitel kehtib asemele paigaldatud uue jupi garantii algse vigase varuosa garantiiaja lõpuni e. mitte mingil juhul üle 2 aasta. Kui ehitusvallas on asjad kardinaalselt teisiti siis hea vähemalt teada.. Samuti kuidas saab anda lapitud kohale samasuguse garantii kui uuele seinale on veidi arusaamatu.
Kas võs -st mingi viite selle kohta saab keegi anda - selle igavese tasuta praolappimise kohta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Garantiitööd

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 04 Jaan 2022, 18:56 No eks kvalifitseerub ka uus maja ju toote alla ning kui sellele garantiiaja jooksul kuhugi prao sisse viskab siis ei saa aru ma sellest, et selle prao lappimine käib ehitaja poolt aastakümneid ja isalt pojale igavesti ja tasuta ja ongi nii?!
Ka minu imestuseks, siis idee järgi küll. Kuidas selle probleemi lahendab sulle korteri müünud isik, ei ole sinu asi. Sina ei ostnud ehitaja käest. Eks see rohkem sinna kohtukeisside poole kisu.
Walter2 kirjutas: 04 Jaan 2022, 18:56 Kui mul autol mõni jupp saba annab siis uue paigaldaja annab sellele ka garantii aga kahjuks ei jää see paigaldaja seda juppi miskipärast igavesti omal kulul välja vahetama.
Auto on koostatud kuluvosadest. Näiteks kasutuse käigus tekkinud kivitäkked ei kuulu garantii alla, aga värvimullid kuuluvad ja ma tean ühte inimest, kes ühte oma autot laseb ka pärast garantiid üle värvida, sest defekte leidis enne garantii lõppu. Ja seda ametlikus töökojas. Tavaliselt värvitakse uuesti üle terve poritiib ja mis ikka teha kui poritiivale tekib uues mikromull.Mis teha, seadus on selline ja teadliku kliendi puhul nad vastu ei vaidle.
Walter2 kirjutas: 04 Jaan 2022, 18:56 Kas võs -st mingi viite selle kohta saab keegi anda - selle igavese tasuta praolappimise kohta.
Ma esitan sinu küsimuse lähipäevil hetkekliendi emale, tema on peenjuriidikas targem kui mina. Eks annan teada.
Vasta