Köögi seina helikindlaks muutmine

IG0R
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Dets 2021, 17:53

Köögi seina helikindlaks muutmine

Lugemata postitus Postitas IG0R »

Tere

Minu 2005 a. korteris on päevinäinud köök, mis on plaanis lammutada ning uus tellida. Köögiseina taga on lärmakas naaber. Idee on kaks asja korraga lahendada ning köögi otsasein helikindlamaks muuta. Mõte on rajada olemasoleva vana köögiseina ette uus karkass, sein korralikult helikindlaks muuta ning uuesti ära viimistleda. Sisuliselt uus sein vana seina peale. Selliselt muutuks sein vähemasti 10cm paksemaks. Uus köök läheks uue seina peale. Olemasolev sein on kergbetoonist, mille sisse on freesitud pistikupesade avad. Nähtavasti on ka pistikuava naaberkorteri heli edasikandjaks, kuna need on ilmselt kohakuti. Küsin enne uue seina rajamist nõu.

1. Kas keegi on sarnast siseseina ehitanud? Kas on soovitusi materjalide ja töövõtete kohta?
2. Kuidas olemasolevad pistikupesad õigesti vanast seinast uue peale (10cm kaugemale) tuua?

Tänud!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Köögi seina helikindlaks muutmine

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Alustuseks tuleks mõõta kuidas heli liigub ja selle järgi otsustada, lihtsalt paksemaks tegemine ei aita.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Köögi seina helikindlaks muutmine

Lugemata postitus Postitas rundll »

Sul on siin nüüd 2 ühesugust teemat...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Köögi seina helikindlaks muutmine

Lugemata postitus Postitas aero »

IG0R kirjutas: 20 Dets 2021, 18:15 1. Kas keegi on sarnast siseseina ehitanud? Kas on soovitusi materjalide ja töövõtete kohta?
Olen sellist asja kavandanud aga tegudeni ei jõudnud. Maja ehitamine lahendas probleemi :).
Mida madalamaid sagedusi soovid summutada, seda rohkem massi pead seinale lisama. Minu plaan oli laduda vahelae paneelile serviti silikaadist sein. Kergbetoonist vaheseina ja silikaadi vahele oli plaan veel midagi panna. Ideaalis võiks see "midagi" olla raske/tihe aga pehme/plastne. Su uus sein ja praegune sein võiksid ideaalis võimalikult vähe omavahel seotud olla. Praeguste pistikupesade toosid ma krohviks kinni või betoneeriks.

Aga jah, alustada tuleks mõõtmistest ja konsulteerida akustika asjatundjaga.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Köögi seina helikindlaks muutmine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...konsulteerida akustika asjatundjaga...
Enne massi lisamist vahelaele võiks konsulteerida ka konstruktsiooniinseneriga...
Vasta