Kas toruteip käitub kui takk?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
ralf
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Dets 2021, 15:24

Kas toruteip käitub kui takk?

Lugemata postitus Postitas ralf »

Otsustasin ise köögi kraani veevõrku ühendada. Ostsin takku ja pastat, aga sellega midagi välja ei tulnud. Siis ostsin toruteipi. Sooja vee ühenduse sain korda, aga külma vee oma tilkus. Panin kausi alla - järgmine päev veel tilkus, kuid siis jäi pidama. Lugesin siit foorumist, et see on taku omadus, paisuda ja ühel hetkel enam mitte lekkida. Kas toruteip käitub samamoodi? Viimased nädal aega on ühendus kuiv olnud.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1112
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kas toruteip käitub kui takk?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ise kogesin just sama, kus kiiruga sai hunnik teibiga liiteid üksteise otsa ja rsk üks jäi immitsema - lükkasin samuti kausi alla, et järgmine nädalavahetus kui aega on, lammutan laiali ja teen korralikult aga nädalavahetusel asja kallale asudes, kauss kuiv ja näpuga katsudes liide ka kuiv - ei hakanud torkima, kausi siiski teadmata põhjusel jätsin liitele alla :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas toruteip käitub kui takk?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jah, võib laisalt asja võtta ja mittemidagi tehes saab asi jonksu, aga ikkagi ... Ise püüan teha nii, et kohe ei tuleks tilkagi, mitte ei jää lootma taku või toruteibi paisumise peale. ;) Kui ta ikka pikemat aega ei tilgu, ju siis on pidama jäänud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Kas toruteip käitub kui takk?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Toruteip ei paisu. Vist sellest läbi imbuvast veest tekib vähehaaval midagi katlakivi-laadset sinna pindadele, millega vesi kokku puutub ja imeväikesed lekked võivad kinni jääda küll. Libedate keermetega liitmikel (messing) on soovitatav keermed karestada (mõnedel liitmikel on ostes juba). Sellegipoolest ma teipi ei usalda. Ikka aega-ajalt jälle näeb kus isegi profid on teibiga teinud ja kergelt tilgub. Ise olen lina ja pastaga teinud kindlasti 4-kohalise arvu igasuguseid liitmikke ja seni on neist tilkuma jäänud maksimaalselt 0 tk. :hello:
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kas toruteip käitub kui takk?

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Jah, kindlasti saab ka takuga teha, häda sunnil olen mõned liited teinud isegi kunagi poodides kasutatud pakkimisnööriga, ise eelistan tänaseni siiski lina. Pastat pole kasutanud, nähtavatele liidetele olen lisanud paar tiiru toruteipi, et "karvad" tillerdama ei jääks. Kõik liited peavad kohe pidama! Ei tohi laisk olla.Lina tuleb keeret arvestades ümber panna ja mitte liiga palju(see ei anna pidamist) ja "kerida" ei tohiks jõuga, vaid vabalt käega ringikujuliste liigutustega.Linatatud liidet kokku keerates ei tohi lina keermest välja kerida ja "kerimist" tuleb alustada kaugemast otsas. Ei midagi keerulist, paar põhitõde vaid. Karestama olen seni pidanud ühte liidet, see lina oli suurte(linaluu?) tükkidega ja keris keermelt minema. Aga usun, et teemaalgataja sellega niigi kursis. Pakin jätkuvalt liiteid veneaja varudega, tänapäevaste materjalidega kahjuks kursis pole.
Vasta