Väike aiatraktor aka motoplokk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alexy kirjutas: 14 Dets 2021, 17:02 Mitte üks tootja ei arvesta "rehepappidega", selle pärast on erinev. Ju saad aru, mida silmas pean, kui ei, jätkame erakirjana :) Kärul on kandevõime, muruka dokumentatsioon on mul säilinud, seal pole "haagisest" juttugi.
Ei saa aru ja eravestlusena ei ole ka mõtet jätkata, pigem avalikult. Ehk saab keegi targemaks. Ma ei ole näinud murutraktori taga haagist mitte ainult Husqvarna murutraktorite edasimüüja ametikul kodulehel, vaid ühe tellija juures. Kui mainisin, et miks sa niipalju raha raiskasid selle järelkäru peale, siis tuli vastuseks, et see anti murutraktori ostuga tasuta kaasa. Ja selle andis kaasa Husqvarna murutraktorite ametlik(!) edasimüüja. Miks sa ikka veel arvad, et edasimüüjad meelega keeravad traktori ostjale sitta kui annavad tasuta kaasa asja, mida sinu arvates ei tohiks kasutada?
Kas sõiduauto manuaalis on kirjas, et võib kasutada kerghaagist? Olen enda Dacia oma lugenud, kuid ei mäleta, et sellest oleks kirjutatud või on mul see kuidagi kahe silma vahele jäänud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Ja selle andis kaasa Husqvarna murutraktorite ametlik(!) edasimüüja.
Keegi ei kahtlegi, et murutraktorile saab ja võib käru järgi panna. Iseasi, mida ja kuskohas sellega mõistlik vedada on. Rohimisjääke, puiduhaket, kokkuriisutud muru, mõni turbamulla kott, jms. siledal maal - ilmselt küll. Samas kärutäite kaupa kruusa ja puid metsast välja vedada, nagu teemaalgataja soovis - pigem mitte. Käru kandevõime ja see, mida on turvaline keskmise murutraktoriga sikutada, on kaks iseasja. Lisaks on suur vahe traktoril ja traktoril. Klassikaline murutraktor on lõpuks ikkagi plekist raami ja näpujämuste sildadega muruniiduk. Mingisuguse 10K€ maksva mudeliga kannataks ilmselt ka rohkem teha.
Lõpuks teab igaüks muidugi ise, kuidas ta oma murutraktorit lõhkuda tahab.

Motoplokk on kohati sentimeetri paksusest rauast raami- ja suurte karvaste rehvidega. Kõrgem kliirens, vähem liikuvaid osi, puudub udupeen käigukast ja palju muud lagunevat. Tunduvalt lihtsam remontida ka.
Kindlasti kannatab ta rohkem kuritarvitamist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

netmaster kirjutas: 14 Dets 2021, 22:33 Rohimisjääke, puiduhaket, kokkuriisutud muru, mõni turbamulla kott, jms. siledal maal - ilmselt küll.
Kui ma suudan sellele järelkärule peale panna tehase poolt koormaks lubatud 300kg kokkuriisutud muru või turbakotte, siis see koorem meenutaks juba India või Hiina motovõlureid, kes suudavad taolise koorma sokutada oma kaherattalisele rollerile ja veel sõidavad sellise koormaga sihtkohta ja teps mitte mööda asfalteeritud kiirteed. ;)
netmaster kirjutas: 14 Dets 2021, 22:33 Samas kärutäite kaupa kruusa ja puid metsast välja vedada, nagu teemaalgataja soovis - pigem mitte.
Kas enne kommenteerimist eelnevaid kommentaare ka ikka loete või lahmite puusalt niisama? Kus kuradi kohast te olete välja lugenud, et Bobik29 soovis metsast puid välja vedada? Vähemalt ise ei suutnud tema postitustest seda tuvastada. Bobik29 ise kirjutas, et
Bobik29 kirjutas: 07 Dets 2021, 21:23 Maapind enamjaolt suht tasane- ei ole väga künkaid/ mättaid jne, lihtsalt aeg ajalt vaja ülejärgmiselt krundilt nt küttepuid vedada, enda alal siin muud vedamised- mingeid kive, sügisel lehti vms.
Ja selleks on vaja võimsamat isendit?
netmaster kirjutas: 14 Dets 2021, 22:33 Motoplokk on kohati sentimeetri paksusest rauast raami- ja suurte karvaste rehvidega. Kõrgem kliirens, vähem liikuvaid osi, puudub udupeen käigukast ja palju muud lagunevat. Tunduvalt lihtsam remontida ka.
Kindlasti kannatab ta rohkem kuritarvitamist.
Kui niidukolu ära võtta, ei ole ka murutraktori kliirensil häda midagi, kuid mugavusi tunduvalt rohkem kui motoplokil. Aga noh, olgu, eks rikastel ole omad kombed. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui on tasane maa, muru niita pole vaja (mingi teemaalgataja postitus sellele viitas) Ja kui peres on auto millel konks siis selle paari sõidu jaoks aastas võib haagise rentida, või kui tihedamalt vaja siis haagis osta. Jäävad ära igasugused hädad motoploki-murutraktori ladustamise ja hooldusega.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 14 Dets 2021, 23:32 Kui on tasane maa, muru niita pole vaja (mingi teemaalgataja postitus sellele viitas) Ja kui peres on auto millel konks siis selle paari sõidu jaoks aastas võib haagise rentida, või kui tihedamalt vaja siis haagis osta.
Oma krundil manööverdamisel sõiduauto koos haagisega võib Bobik29 hätta jääda ehk kui on liiga palju ja liiga tihedalt puid-põõsaid. Meil maal ei ole sõiduautoga koos haagisega probleeme manööverdamisel, ruumi küllaga, aga see on meie krunt. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Lihtsalt tekkis selline mõte. Bobik29 krundi pindala ja haljastuse kohta andmed puuduvad. Samuti ei tea midagi tema sõiduoskusest ja kas tal üldse auto on, rääkimata haagisekonksust.
Viimati muutis RaJy, 14 Dets 2021, 23:46, muudetud 2 korda kokku.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas netmaster »

Kus kuradi kohast te olete välja lugenud, et Bobik29 soovis metsast puid välja vedada? Vähemalt ise ei suutnud tema postitustest seda tuvastada.
ma järeldasin loogiliselt, et ju siis "ülejärgmisel krundil" kasvavad küttepuud ja võibolla teeb ta seal metsa. Vahet pole, puit, kruus ja kivid on kõik piisavalt rasked materjalid.
Kui niidukolu ära võtta, ei ole ka murutraktori kliirensil häda midagi, kuid mugavusi tunduvalt rohkem kui motoplokil.
Ma ei tea, minu murutraktoril on kliirens madalaimas kohas umbes 12cm. Ka ilma agregaadita on veidi lääpa sõidetud metsateel suht keeruline liigelda.
Aga noh, olgu, eks rikastel ole omad kombed.
seda küll. Normaalne inimene ei osta iga paari aasta uut käigukasti või tervet murutraktorit. Käruga motoplokke saab murutraktoiri raha eest 2tk. Ja minu oma on 40 aastat sisuliselt ilma suurema remondita vastu pidanud. Olen sellega viimased 5a. jooksul ca. 100 ruumi puid, pluss võsa ja oksi metsast välja vedanud ja muud moodi valimatult lammutanud. Enne seda üritasin murutraktori ja auto järelkäruga, kuid iga väikese künka taga käisid rattad all ringi ja kärsahais oli taga.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kogu teema taandubki ju sellele, et mis koguseid ja kui tihti vedada on vaja, ja kui kaugele. Kahe krundi vahe võib ka kilomeetrites mõõdetav olla (mul endal on kolm kinnisvara ja asuvad nad üksteisest ca 100 km kaugusel) Mingi paar ruumi puid võib vabalt haagisega vedada, 20 ruumi aastas - siis ise mõtleks juba mingi traktori peale. Ja ma mõtlen ikka päris traktorit mitte kaherattalist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

netmaster kirjutas: 14 Dets 2021, 23:45 seda küll. Normaalne inimene ei osta iga paari aasta uut käigukasti või tervet murutraktorit. Käruga motoplokke saab murutraktoiri raha eest 2tk. Ja minu oma on 40 aastat sisuliselt ilma suurema remondita vastu pidanud. Olen sellega viimased 5a. jooksul ca. 100 ruumi puid, pluss võsa ja oksi metsast välja vedanud ja muud moodi valimatult lammutanud. Enne seda üritasin murutraktori ja auto järelkäruga, kuid iga väikese künka taga käisid rattad all ringi ja kärsahais oli taga.
Nomaeitea. Meie Mccullock(107cm niidulaiusega) murutraktoril oli juba viies hooaeg ilma mootoriremondita. Maksis teine omal ajal suts alla 1400€. Õli olen iga aasta vahetanud ja 2x ka niiduterade pukse. Pukside katkiminekus olid süüdi niitjad, mitte tehase praak. Kuigi meil on kivid-kännud märgitud, siis "osavamad" niitjad, kes tahavad suvel nädalavahetuse veetmise eest kasulikud olla, oskavad ikka üle nende märgitud kohtade sõita nii, et kolksud kaugele kuulda, üle aiavooliku sõita nii, et voolik katki või sõita liiga lähedale võrguga kaetud põõsastele nii, et terad enam ringi ei käi ja paar tundi peab võrku välja lõikama terade vahelt. ;) Lisaks olen meie isendi kärusse ladunud mitte käru servaga triiki, vaid ikka koormana küttepuid, sest keegi ei viitsi aiakäruga sedasama kogust 6x edasi-tagasi puuriida ja toa või sauna vahet käia. Kivide tassimisest juba kirjutasin. Kreisae tassimiseks kuuri alla ainult köis külge ja gaasi. Kreissael on all nurkrauast midagi suuskade taolist ja kaalub teine 100+kg kindlasti. Või 70kg puudelõhkuja. No kes viitsib seda kahe kitsa rattaga isendit vedada kuuri alla. Keegi ei viitsi, ikka traktori kärusse ja jälle gaasi. ;)
Nagu mõned postitused tagasi mainisin, siis meie igatahes vaikselt kiikame murutraktorite järelturu poole just nende pisitransporditööde jaoks. Niitmise funtsioon absoluutselt ei huvita.
Kuna pean homme nagunii korraks maale minema ja on meeles, siis võin oma lihtsat käru pildistada. Ehk kellegil tuleb tahtmine sarnane järgi teha.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 15 Dets 2021, 00:04 Kogu teema taandubki ju sellele, et mis koguseid ja kui tihti vedada on vaja, ja kui kaugele. Kahe krundi vahe võib ka kilomeetrites mõõdetav olla (mul endal on kolm kinnisvara ja asuvad nad üksteisest ca 100 km kaugusel) Mingi paar ruumi puid võib vabalt haagisega vedada, 20 ruumi aastas - siis ise mõtleks juba mingi traktori peale. Ja ma mõtlen ikka päris traktorit mitte kaherattalist.
Nalja teed või? Isegi 100-200m kauguselt ülejärgmiselt krundilt murutraktori 1m2 põhjapindalaga käruga 20rm küttepuude toomine võtab aega max ühe ilusa suvepäeva. Bobik29 vist nagu kirjutas, et tal jalad lihtsalt töntsiks jäänud, seega ei saa tal ülejärgmine krunt olla 100km kaugusel. Või sa arvad, et siiani tõi ta küttepuid 100km kaugusel asuvalt ülejärgmiselt krundilt aiakäruga? Lugege Bobik29 kommentaare ikka mõttega! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kusjuures mina olen puid toonud 100 km kauguselt teiselt krundilt- mitte küll aiakäruga ja spetsiaalselt puude järgi ei läinud - möödaminnes n.ö.. Vahemaadest pole teemaalgataja sõnagi rääkinud
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 15 Dets 2021, 00:59 Kusjuures mina olen puid toonud 100 km kauguselt teiselt krundilt- mitte küll aiakäruga ja spetsiaalselt puude järgi ei läinud - möödaminnes n.ö.. Vahemaadest pole teemaalgataja sõnagi rääkinud
No kuulge, saage nüüd kaineks ja mõelge väheke loogilisemalt? ;) Bobik29 ju kirjutas selgelt, et ülejärgmiselt krundilt, mitte teiselt krundilt. Seni toimetas ta aiakäruga. Eesti Vabariigis vahemaad ei ole samad, mis Mongoolia RV-s kahe asustatud punkti vahel või nagu Sahara kõrbes, kus vahemaid mõõdetakse päevades, mitte kilomeetrites. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmas kirjutas: 15 Dets 2021, 00:27 Kuna pean homme nagunii korraks maale minema ja on meeles, siis võin oma lihtsat käru pildistada. Ehk kellegil tuleb tahtmine sarnane järgi teha.
Sai maal käidud ja pildistatud. Sellele käru on peale laotud ca 200kg.
Käru 1.jpg
Käru 1.jpg (51.88 KiB) Vaadatud 3068 korda
Käru 2.jpg
Käru 2.jpg (57.47 KiB) Vaadatud 3068 korda
Käru 3.jpg
Käru 3.jpg (63.78 KiB) Vaadatud 3068 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Bobik29-l on sellest masinast vähe kasu, sest üsna teema alguses ta ju kirjutas konkreetselt, et tal jalad hakkavad töntsiks jääma. Mugavust tahab. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Noh, selles esimeses videos nähtu on ehe näide tunnitöölise abivahendist koormate tassimisel. ;) Kas Bobik29-l raha jätkub sellise isendi ostmiseks? Kahtlen. Selle teises videos oleva isendiga pole Bobik29-l teha midagi. Liiga võimas, rääkimata soetusmaksumusest.
Pakkuge ikkagi midagi asjalikumat. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 09 Dets 2021, 08:24 Ma ei saa hästi aru mõnede mõttekäigust? Kui murutraktorile toodetakse järelhaagist, siis miks mõnede arvates ei või järelkärusse midagi sisse panna ja vedada? Milleks see järelkäru on tehtud? Ainult kuivanud lehtede vedamiseks? Või poosetamiseks nagu osadel peab auto margiks olema BMW?
Käru kandevõime 300 kg on potentsiaalse ostja meelitamiseks. Kas ja kui tihti peaks piire katsetama, otsustad ise.
Ülalpool oli sul veel argumente - lumesahk, ratastele ketid. Turumajandus. Mingitel tingimustel keegi ehk saabki oma lumekirme lükatud. Väikesed usinad käed toodavad veel nt usb-ventikaid. Pistad selle läpaka porti ja saad mõnusat jahutust palava ilmaga. Asjalik vidin?

Mingid automargid jäävad sulle ette. Kas liiga hoogsalt tuhisevad mööda kaubikust? 8) Ka turumajandus ju. Tarbijad saavad edevuse rahuldatud, rahast priiks ja kaupmehed vorsti leivale.
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Selle asemel et lugeda missugune rakats ja miks kellelegi ei sobi võiks alustada algusest e. teemaalgataja võiks kõigepealt öelda kui suur on ta eelarve.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 17 Dets 2021, 13:02 Selle asemel et lugeda missugune rakats ja miks kellelegi ei sobi võiks alustada algusest e. teemaalgataja võiks kõigepealt öelda kui suur on ta eelarve.
Elementaarne, Walter2. Teema esimeses postituses on vihjena olemas 1400€(viites oleva motoploki hind) ja võib-olla on suts veel nõus juurde panema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Teemas on "praktikud" ja "teoreetikud", algatajale nõu "andmine" on teisejärguline. Urmase käru kannatab ilmselgelt 300kg, pildi järgi. Murukas toimetab sellega vabalt, tehtud ta ju "ilmselt?" poekärude eeskujul. Minule ta ei kõlbaks vajadusi arvestades: kõrge. Vean ka puulõhkujat enda omaga, suurte ca 30cm ratastega ehk ja kaalu kah saja alla, mina teda üksi sinna ei saaks lihtsalt. Käru ette astudes läheks tiisel kõveraks puulõhkujat sikutades. Pildi järgi tundub ka laiem murukast? (see võib vabalt petlik olla). Igaüks teeb-ostab vastavalt enda vajadustele. Kas Dacia teh passis on haagise osa täitmata? Viimasel on minu teada tootja andmed lubatud võimaluste kohta...kasutusjuhendi osas ei oska kommenteerida-puudub võrdlusmaterjal aga eelmise sajandi vw-itel on küll lubatud käru auto külge panna tehnilise passi ja kasutusjuhendi järgi. Teatud piirini... need on mul olemas(olid).
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alexy kirjutas: 19 Dets 2021, 17:09 Teemas on "praktikud" ja "teoreetikud", algatajale nõu "andmine" on teisejärguline.
Miks teisejärguline? Äkki tulevad algajale ka helged uitmõtted kui veel kirjeldada, et asja isetegemine ei olegi nii hull ettevõtmine. Umbes nagu mul poes murutraktorite järelkärusid ja nende hinda vaadates.
Alexy kirjutas: 19 Dets 2021, 17:09 Urmase käru kannatab ilmselgelt 300kg, pildi järgi. Murukas toimetab sellega vabalt, tehtud ta ju "ilmselt?" poekärude eeskujul.
Poes tegelesin jah "tööstusspionaažiga". ;)
Alexy kirjutas: 19 Dets 2021, 17:09 Minule ta ei kõlbaks vajadusi arvestades: kõrge. ... Pildi järgi tundub ka laiem murukast? (see võib vabalt petlik olla).
Oleks võinud veidi madalam olla. On jah veidi laiem, sest tahtsin neid kipsplaadi alustel olevaid prusse täispikkuses ära kasutada. Kasti mõõtmed peaksid olema vist 120x100x30cm. Ahju-pliidi- või saunapuude vedamisel panen otstesse kaikad püsti ja tekib veel 1,5x kuhil käru kasti kõrgusest.
Alexy kirjutas: 19 Dets 2021, 17:09 Vean ka puulõhkujat enda omaga, suurte ca 30cm ratastega ehk ja kaalu kah saja alla, mina teda üksi sinna ei saaks lihtsalt. Käru ette astudes läheks tiisel kõveraks puulõhkujat sikutades.

Meil on mingi 7T-ne lõhkuja ilma seisuraamita ja et lõhkuda saaks seistes, mitte küürutades, on tehtud nelikanttorudest pikemast istepingist(raam jäi samaks, pealse moderniseerisin). Ajan käru tagurpidi pingi ette ja lükkan kärule. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 446
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Urmas kirjutas: 17 Dets 2021, 13:42
Walter2 kirjutas: 17 Dets 2021, 13:02 Selle asemel et lugeda missugune rakats ja miks kellelegi ei sobi võiks alustada algusest e. teemaalgataja võiks kõigepealt öelda kui suur on ta eelarve.
Elementaarne, Walter2. Teema esimeses postituses on vihjena olemas 1400€(viites oleva motoploki hind) ja võib-olla on suts veel nõus juurde panema.
Elik ootaks ära teemaalgataja vastuse.. :)
Bobik29
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Dets 2021, 16:45

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Bobik29 »

Siin siis teemaalgataja...

Eelarve jah kuni 1500 € tundus selline ok.
Kuid lugedes siin kommentaare, läks mul selle Hechta isu natuke küll üle, millele ma alguses viitasin :)
Murutraktorit ma nüüd selle pärast jah ostma ei hakka- on olemas robotniiduk, mis end kenasti õigustab.
Sõidukaugused ei oleks suured -> see viidatud kõrvalkrunt on ehk paarisaja meetri kaugel, kust vaja vedada aeg ajalt oksi/ küttepuid ( mitte siis palke ja suuri tonniseid kive ).

Liiva/ kruusa/ mulda- seda siis ka transpordiks ilmselt enda ja kõrvalkrundi piires ehk. Kuna pinnas on päris pehme siin, siis nt tellides kruusa või mulda, ei saa veoauto õues sõita, vaid peab jätma tee äärde, ja siin oleks taoline trakats väga suureks abiks jne jne jne... :)

Kuna mul endal "kasvavad käed tagumikust", ehk et siis ise väga mingit järelkäru või motoblokki ehitama ei hakka ja nö veneaegset ka iga oöev ei putitaks.
Seega olekski vaja sellist lihtsat/ töökindlat väikest aiatrakatsit.
Aga tundub, et see polegi nii lihtne soov, kui esialgu tundus.
Eks siis seni vean oma asju vähese vankri ja käruga, kuniks leian hea sobiliku lahenduse :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Väike aiatraktor aka motoplokk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Bobik29 kirjutas: 20 Dets 2021, 17:23 Seega olekski vaja sellist lihtsat/ töökindlat väikest aiatrakatsit.
Aga tundub, et see polegi nii lihtne soov, kui esialgu tundus.
Sinu hinnaklassis aiatraktorit ei toodeta. Võib olla Hiinast otse tellides saaks, aga siiski väga kahtlen selles.
Bobik29 kirjutas: 20 Dets 2021, 17:23 Murutraktorit ma nüüd selle pärast jah ostma ei hakka- on olemas robotniiduk, mis end kenasti õigustab.
Miks mulle tundub, et sa ei saanud mõttele pihta kui räägiti murutraktorist? Kui viskad murutraktorilt niiduorgani minema, siis murutraktor muutub aiatraktoriks, millega mugav teha sinu poolt kirjeldatud töid. ;)
Ostad 500€-ga kasutatud töökorras murutraktori ja võiks lasta igaks juhuks kusagil hoolduses üle vaadata. No läheb veel 200€. 300€-ga ostad järelkäru ja su eelarvest jääb veel 500€ aiatraktori ostuliikudeks, et ikka vastu peaks. ;) Ei sunni oma uitmõtet peale, vaid ise teeksin niimoodi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta