Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Uuriks siit natuke alternatiivse küttelahenduse kohta.Hoonel puudub korsten! Hetkel on kasutusel õhksoojuspump,mis toimib tegelikult hästi ja ka -20 ga on ruumides soe. Paraku asub aga suvila asukohas,kus elektrikatkestused kerge tormi korral on igapäevased.(Pärnumaa) Kuidas võiks saada ruumidesse sooja,kui elekter kaob näiteks pikemaks ajaks. Mõned tunnid suudab hoone ka sooja sees hoida,kuid 10 tunniga langeb temp juba 10-12 kraadi juurde.(kui väljas üle -10 kraadi). Siiamaani olen elektrikatkestuste ajaks suvilast lihtsalt lahkunud ja liikunud igapäeva elukohta. Samas võiks ikkagi mingi alternatiivne lahendus olla. Et suudaks selle elektrikatkestuse üle elada. Olen mõelnud sellele odavale gaasikaminale(gaasikiirgurile). 4,2 kw. Kirjade järgi vajab see aga head ventilatsiooni. Ei tea,kas hoone vent on piisav,et julgeks selle ka ööseks tööle jätta!? Tahaks hommikul ikka ärgata! Lisaks ei toimi ka sundvent,kui elektrit pole. :)
Olen veel mõelnud ka diiselgeneraatori(äärmisel juhul ka bensiinika) peale. Sellega saaks vast õhksoojuspumba ära toita ja jääks elektrit ka üle. Energia hind tuleks küll kallis,kuid see ei ole hetkel murekoht.

Mis lahendusi oleks veel? Ja kas üldse midagi oleks. Hoonesse sisse korstent ehitada ei saa.Selline ruum puudub.
Välisseinale kannataks kergkorstna panna,kuid selline lahendus endale ei meeldi. Saaks kuidagi vent torudega lahendada oleks parem. Kas statsionnarsete gaasikaminate korstnad on pigem õhuvahetuseks mõeldud,või vajavad ka need korstent,nagu tavaline puuküttega kamin.

Kõige lihtsam oleks kasutada sellist asja! Kuidas ja kas see üldse toimib? Millegipärast on kogu okidoki,kuldne börs ja ja muud kuulutuste portaalid neid täis. Miks kõik neid müüvad? Ei toimi,ajav vingu,sööb hapniku ära või mis mureks on?
Pilt



Hoone:
Puitkarkasshoone. uus-ehitusjärgus
Soojustused: põrand 200,seinad 250,katus 300mm
aknad 3x pakett
Vent seade: 150m3/h
hoone 58m2
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

""Hoone:
Puitkarkasshoone. uus-ehitusjärgus
Soojustused: põrand 200,seinad 250,katus 300mm
aknad 3x pakett
Vent seade: 150m3/h
hoone 58m2""
Kuidas see kiiresti maha jahtub?

Esmalt võiks Päästeametiga konsulteerida kui igasuguseid huvitavaid mõtteid on.

Ehita kamin, ahi, küttesüsteem, soojuspump ... Valik on lai.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Täname vastuse eest!

Õhksoojuspump on mul registreeritud! Korstent ei ole!
Milleks vaja päästeametiga konsulteerida? Selle gaasikiirguri pärast? Elektrigeneraatori pärast?

Statsionaarse gaasikamina kohta uurisin lihtsalt sellepärast,et teada saada,kas see vajab korstent või vajab lihtsalt õhutoru õhuvahetuseks. Muid huvitavaid mõtteid mul pole olnud.

Miks hoone nii kiiresti maha jahtub! Välisuksed on otse õue. Eeskojad puuduvad ja lisaks asub hoone keset lagedat välja. Tuul aitab vast ka jahtuda. Tegemist on ikkagi suvilaga. Aga vahest tahaks ka talvel,näiteks jõulude ajal seal viibida!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Igatsugu gaasil toimivate isendite põlemisjäägiks on vesi auru kujul. Ilma korraliku ventilatsioonita saab see olema paras põnts su suvila puitkonstruktsioonidele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Seda ma kartsingi!
Puikonstruktsioonid mis on välisseinas on mul tegelikult hästi kaitstud.Aurutöke on äärmiselt piinliku täpsusega paigaldatud! Kogu välispiirde ulatuses! Kõik kommunikatsioonid on aurutõkkest seespool.
Läbiviikudeks on ainult vent torud ja paar kaablikõri.

Aga seda liigniiskust ma tuppa ei taha küll.

Jääb veel elektrigeneraatori mõte! Kuidas sellesse suhtuda!? 5kw-ne genekas võiks 5kw väljundvõimsusega pumba ära toita! Pump peaks tarbima ikkagi veidi vähem kui välja annab.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Moodulkorsten ei mahu 32x32cm?
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Kõikvõimalikud korstnad eeldavad päästeametiga kooskõlastust! Ja lisaks tuleks hoonele ka uus projekt teha.
Hetkel mõtleks mingit lahendust,mis toimiks ilma tuletoruta!

Kas keegi teab. Kas gaasikamin-statsionaarne. Vajab ka korstent või vajab ainult head õhuvahetust!Ehk kas selle saaks paigaldada vent torudest nn korstnaga! Või läheb sealt välja lisaks veeaurule ka põlemisest järgi jäänud jääkgaasid! Teisisônu,kas gaasikamin vajab korstent!
Ilmselt peab uurima gaasikaminate müüjatelt!
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Arvestades gaasi kulu, kas see "gaasikamina" mõte on elujõuline? 58 ruudu kütmiseks seda ikka kulub... ei loe nagu välja, et gaasikraan majas oleks(suur tünni õuele panek vajab taas lubasi ilmselt, balloonidega toimetamist ei kujuta ette kulu tõttu..matkaauto kogemusele tuginedes).Pildil olev "junn" peaks olema mõeldud ainult välitingimustes kasutamiseks.Ega siin foorumiarvamine suurt ei maksa, ise rendiks geneka(d) ja teeks "loomkatseid" sobivusest. Tegu ju ainult "avariivariandiga". Igsugusest gaasitamisest hoiduks ja kui küttekollet ei saa-taha, ega palju variante jää. Muidugi kui naabrid on ligidal, siis on asi p...s.
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Naabreid lähedal pole.
Gaasikulu ja küttevõimsus,tegelikult ei ole probleemideks! Môte on ikka selles,et suudaks sooja sees hoida! Ehk eelnevalt on tuba soe ja siis kuni 10 tundi saaks millegagi seda sooja hoida! Nullist kütma hakata pole tôesti mötet!

Aga mõte,et rendist genekas vôtta ja proovida! See hakkas mulle juba meeldima.

Ilmselt teengi nii ja siis saan küsimustele vastused!

Täname!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas ping »

1 Kilo gaasi ärapõletades eraldub 1 liiter vett ruumi õhku, kui korstnast põlemisgaase välja juhtida ei saa ja põletab toast hapniku ära.

Kuuris läbikülmunud majapidamisgaasi balloonis ei pruugi gaas ennem aurustuda, kui see on toas ülessoojendatud, või on vaja spetsiaalset (kallimat) talvegaasi nagu matkaautodel talvel kasutatakse.
Butaan ei aurustu temperatuuril alla -1C https://et.wikipedia.org/wiki/Butaan .

Kui põletada 1 liiter vedelkütust elektrigeneraatoris, siis saab heal juhul 3kWh sooja tuppa elektripuhuriga.

Kui põletada 1 liiter diislit sellises soojendis https://www.google.com/search?q=diesel+ ... EE768EE768 , siis saab 1 liitrist diislist ca 9kWh sooja tuppa.
See vajab toiteks 12V auto akut, lisaks 3m pikk põlemisgaaside toru läbimõõduga 26mm maksab ca 20eur, 3kW soojaväljastus võimsusega kulutab 0,3 liitrit tunnis ja "musta reede" hind Hiinlastel oli alates 110eur (otsides, koos postikulu ja käibemaksuga).

Talvel külmaga kuuris läbikülmunud diiselgeneraator tuleb enne käivitamist tuua tuppa soojenema, sest põhjamaised, külmakäivitussüsteemiga diiselgenekad on kallid ja meitemail haruldased.
Õhksoojapumba toitmiseks on vaja vähemalt 5kW 1F genekat ja see peab olema "söönud mees" kes sellise silindrimahuga, talve külmas diiselgeneka nöörist käima tõmbab.
Ehk selline diiselgenekas peaks reservis seisma starteri ja (laetud) töökorras akuga.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas abe »

Suurenda hoonesisest soojusmahtuvust, suur akvaarium näiteks:) Veel ju u. 2x suurem soojusmahtuvus, kui betoonil.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ilma korstnata küttelahendus oli omal ajal ääretult popp - eestlaste rehielamu ikkagi. Ja nüüd ei taha keegi seda lahendust - tõsi mingid lätlased eestis viskasid vedru välja, kuna ruumi kütmiseks lahtine gaasipõletiga soojendaja põletas hapniku ära ja mehed lämbusid.
See jutt, et korstent ega mingit küttekeha ehitada ei või - ei päde - selleks võtad paberitega pottsepa ja tema annab su küttekoldele õnnistuse ka päästeameti jaoks.
Variant b elektrikatkestuse puhuks on ikkagi avariigeneraator.
Omal ajal ehitatud kaminahjust mis oli mõeldudki just elektri ärakadumiseks talvel on nüüd saanud hoopis kalli elektrihinna juures põhikütte allikas. See aasta pole ükski mu soojuspump ON nuppu näinud.
Riio12
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 23 Okt 2008, 14:31
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Riio12 »

see 5kw ÕSP on väljund kütte võimsus , COP maha ja loe sildilt input AC max 2kw. Seega tavaline, nõõrist tõmmatav bensiini generaator 3,5kw https://kaup24.ee/et/koduremont/triista ... ?id=498955 on inverter ÕSP-le igati piisav. Aga see geneka kütus peab olema kõige kallim, ASPEN. See, et jõuluõhtul pereringis, sõõgi palvel meie isa kes oled taevas... (Noh se sama kes ütles saagu valgus ja valgus sai), purjakil Näärivana õlaga rubilniku välja lõõb, siis 10h pärast tuigerdav Jõuluvana selle tagastab,ikka juhtub.
Viki2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 04 Aug 2020, 08:56
On tänanud: 2 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Viki2 »

Soovitaks kahesüsteemset elektrigeneraatorit mis töötab LPG gaasi või bensiiniga- näiteks
https://www.akromex.com/eshop/product.p ... roduct=284
Lühiajalise katkestuse korral saaks soojuspumpa käitada ka akult töötava inverteriga
mille maksimaalne võimsus oleks ca 2,5 kW - näiteks selline https://www.akromex.com/eshop/product.p ... roduct=432
Akudest võiks soovitada näiteks minimaalselt kahte süsinik-plii akut mis on odavamad kui liitiumakud
, näiteks
https://www.akromex.com/eshop/product.p ... roduct=395
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Täname kõiki vastuste eest. Ideid tuli mitmeid.

Kalvis kirjutas: 04 Dets 2021, 08:00 See jutt, et korstent ega mingit küttekeha ehitada ei või - ei päde - selleks võtad paberitega pottsepa ja tema annab su küttekoldele õnnistuse ka päästeameti jaoks.
Selles suhtes on sul õigus. Kõike saab,aga see ei tasu vaeva ära. 95% ajast on mul ikkagi elekter olemas. Selle 5% tarbeks korstent ehitama hakata!? Ma ei tea.
Miks ma hoonesse sisse ei saa korstent ehitada. Esiteks on hoone ise nii väike,et sinna ei kannata enam midagi leiutada.Korsten vajaks vundamenti,see eeldab põranda osalist lammutamist,lisaks vaja lõhkuda katusealune aurutöke,tuuletöke ja katusekatte materjal. Pärast see aurutihedalt kokku ka saada.Kuna hoone on ehitisregistris märgitud ilma küttekoldeta,siis korstna ehitus tähendaks lisaks põranda,katuse,vahelae lõhkumisele ka uut ehitusprojekti.Pluss muidugi korsten ja selle ehitus. Hoone on alt tuulduva põrandaga!Vajaks korstnale tugevat betoonalust.
Loomulikult ei ütleks ka mina kaminast ära! Oleks see vaid nii lihtne!

Peakski äkki KOV-i ehitusnõuniku käest küsima,kas korstna ehitamiseks on vaja kogu maja uuesti projekteerida,või saab küttelahendust ka tagant järgi muuta näiteks kaminakütteks.
Hoone välisküljele saaks tehniliselt korstna paigaldada.




Generaatoritest:;
Pean kellegagi täpsemalt konsulteerima. Millisel genekal oleks pointi. Kui võtta juba veidi suurem,siis saaks ka maja valgustuse ära toita ja äkki õnnestuks ka kodutehnika järgi jätta. Kodutehnika tarbeks on vist invertergenekat vaja. LPG-ga töötav genekas oleks päris hea. :)
Genekas võiks muidugi ka isekäivituv olla!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei pea korstent kivist ehitama, saab kenasti plekist - ei vaja vundamenti, katusest läbiminek lihtsam jne. Eeliseks kiirus - ühe päevaga valmis. Hinnalt isegi sooodsam.
Muidu kuni 1 m maja fassaadist võib kõike külge ühendada - korsten läheb just veel selle alla. Su bürokraatia KOV peaks piirnema vaid ehitisteatisega KOV - nad teevad muudatused ehitisregistris ära.Kõik probleemid on lahendatavad.
KOV ütleb alati - vajalik uut projekti - tegelikkus seadus ei nõua. Kui piirdub asi ehitisteatisega siis see on teine asi.

Loomulikult võib generaatori suurema võimsusega osta. Vastupidi - klassikaline generaator annabki puhast siinust välja! Ma ei tea kui on mingi talukoht siis vastupidi diisel - saab sinisega käitada!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Plekk korstna saad hea õnne korral järelturult kätte paarisaja euroga. Kütteallikas samapalju. See tähendab, et vähem kui tuhande euro eest on ühe päevaga kamin toanurgas olemas. Ja ma olen suht kindel, et ei ähvarda sind ka kurjad naabrid või vallavalitsus, kui jätad paberid korda ajamata. Kõik ju automaatselt eeldavad, et sul paberid korras. Kui tahad ise rahulikumalt magada siis ei keela keegi seda teha ning nagu Kalvis ütles siis pole see üle mõistuse raske ettevõtmine.
Torutööd Tartus 56 932 898
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Ma lähen ilmselt kiriku vande alla, kui üksikasjalikult kirjeldaks , mida ja kuidas tegin, et teinepool saaks vanni. Majja ei mahtunud ja endise torujürina ka ei soovinud. Nüüd on terassil kooslus kuhu mahume mõlemad korraga, korsten maja küljes jms. Kogu "jama" maksis paarkümmend raha (aastakümnetega koguneb "huvitavaid" asju)ja tegelikult oleks ka praeguse ilmaga kasutatav, aga mõeldud eelkõige suveks.Kui oled ilmas elanud pool sajandit, siis ei ole enam alati kohe vaja. Pange paika eesmärk ja raha selle saavutamiseks. Edasi on küsimus vaid fantaasia piiriks...ja ma elan ca 13 minuti autosõidu kaugusel kesklinnast.Generaator on ka olemas, 2,5kw ja viimati käivitasin....vist 2006 äkki? Ärge mõelge üle :) Viimane elektri katkestus oli kuu-paar tagasi: kell 3 öösel sain sms, et jama majas. Üks faas oli 150v, tõmbasin pumba seinast, kõik automaadid kilbist välja ja läksin magama tagasi. Kell 10 ärgates oli kõik taastunud, ainult halb unenägu oli meeles...ise käivituv generaator oleks ju tore, ainult kas ikka vajalik?
jargo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 16 Sept 2010, 07:47
On tänanud: 4 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas jargo »

Tallinna lähedal on elektrikatkestused tõesti harvad. Mul endal ka elamu keilas ja elektrikatkestust mäletan siiani vaid üht. See oli ka tingitud äikesest,mis alajaama lõi! Suvila on aga pärnumaal ja seal on iga tormiga elekter läinud. Kuna antud alajaama taga olen mina koos kolme majapidamisega,siis ei taastata seal ka elektrit esmajärjekorras.

Elektrita saab ilusti elada. Selles pole küsimus. Mure oli pigem elektrikatkestuse ajal ruumide soojendamine.
Variandid oleksidki nagu eelpool mainitud. Genekas või puuküte(kamin,ahi,pliit)

Vaadates tänase päeva elektrihinda,siis see hooneväline plekist moodulkorsten hakkab järjest rohkem meeldima. :)

Fantaaia piiriks :)
Päris nii see ka ei ole. Oleks vana maja siis ilmselt küll. Aga mul uus hoone,siis on see vaja ka kasutusloa saamiseks ametnikele ette näidata. Hiljem,kui kasutusluba olemas,siis muudaks nii mõnedki asjad ära! :)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Suvila kütmine õhk-õhk pumbaga(elektrikatkestused)

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kasutusluba eramajas pole paber mida peab ilmtingimata taotlema. Peamine argument ongi vaid müügiks, sest mõni ostja võib loobuda. Ja peamiselt olevat see bürokraatlik tegevus - st. saadad kõikvõimalikke pabereid. See kas korsten on küljes või mitte, ei tule KOV keegi uurima.
Vasta