Makita aku puurvasar

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Kiitke, tehke maha ja soovitage millist osta? Dhr 202, 241 või 242? Mingit eriti moodsat pole vaja aga oma ülesannet võiks täita kui vajadus tekib. Või peaks elektrilise poole vaatama? Tänud!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas aero »

karukusti kirjutas: 18 Nov 2021, 19:57 Või peaks elektrilise poole vaatama? Tänud!
Mul on karvane tunne, et see dhr seeria käib ka elektriga. 8)
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas karukusti »

aero kirjutas: 18 Nov 2021, 20:12
karukusti kirjutas: 18 Nov 2021, 19:57 Või peaks elektrilise poole vaatama? Tänud!
Mul on karvane tunne, et see dhr seeria käib ka elektriga. 8)
Kogu tarkus v?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas Urmas »

karukusti kirjutas: 18 Nov 2021, 19:57 Kiitke, tehke maha ja soovitage millist osta? Dhr 202, 241 või 242? Mingit eriti moodsat pole vaja aga oma ülesannet võiks täita kui vajadus tekib. Või peaks elektrilise poole vaatama? Tänud!
Kui moodsat ei ole vaja, siis kiika vingema riista ostmiseks järelturu poole nagu näiteks pandimajad. Ise olen seal suht normaalse hinnaga mõned tööriistad soetanud. Muide ostmine on ametlik ja vähemalt minul ametlikust pandimajast ostmisel südametunnistuse piinasid ei ole.
Endale soetasin vist selle 202 variandi ametlikust poest soodusmüügi + projektimüügi kaudu . Enda elukutse pärast ei oleks seda vaja pidevaks tööks, kuid aeg-ajalt on ikkagi vaja. Kõige rohkem leidis kasutust sel suvel mu koduse direktori nõudmisel kuuseistikute jaoks aukude tegemiseks. ;)
OT. Kuna maal on kohustus istutada uusi puutaimekesi, kuid pinnas on selline nii ja naa ehk labidaga paras vaev. Mõtlesin keldris oma pahega tegeledes mis ma mõtlesin, aga ükskord plahvatas idee. Mis oleks kui organiseeriks SDS otsaga jääpuuri? Kiikasin juba netiavarustest odavamaid jääpuuride variante kui ükskord "aaretekonteineris" käies avastasin, et keegi on oma vana ja vist kasutuks jäänud jääpuuri sinna viinud. Ega pikalt mõtlemist ei olnud. Dsainisin veidi lühemaks, siis sai puurimise labasid veidi õgvendatud, SDS ots kahe erineva läbimõõdu toruga otsa keevitatud ja asi töötab. Minu jaoks on akuga puurvasar universaalne tööriist, saab ka metsa kaasa võtta. ;)
PS. Kui helistada ei julge, siis ärge häbenege kasvõi kirja teel küsida pakkumist. Võid hinnas üllatuda. :shock:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas rundll »

Natuke vaata ka andmeid. Neil kõigil on löögijõud 2 J. Nooooohhh, üsna jõuetu. Puurib ikka, aega läheb. Piikamine üsna vaevarikas juba. Kõik oleneb muidugi , kus kasutus leiab. Poolkõva asja puhul oled mingi hetk hädas ja ikka on vaja renti või sõbra juurde joosta. 2 korda aastas võib joosta khh!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas Hiid »

no siis kõige odavam.
Mul on profikasutuses ja teeb oma töö igati ära. Üle 8mm kui vaja auke, siis lasen elektrikaga....
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Hiid kirjutas: 19 Nov 2021, 07:22 no siis kõige odavam.
Mul on profikasutuses ja teeb oma töö igati ära. Üle 8mm kui vaja auke, siis lasen elektrikaga....
Siis on vist mõttekam juhtmega osta saab suuremaid auke ka lasta
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mul 202 ja suht tihedalt kasutuses. Siiani pole nagu jõudluse probleemi täheldanud, 5Ah akudega kasutan. Auke puuritud nii 10 kui ka 14 mm betooni ja ka piikamisega saab hakkama. Päev läbi järjest tööd teha muidugi ei kannata, aga mõne augu tegemiseks tunnis piisab - sealt edasi oleks juhtmega ilmselt parem.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas rundll »

no vot, asi siis ju lihtne. Kui maksimaalselt paar auku päevas ja väiksed augud, saavad paljud hakkama. Isegi pole vahet kas paar või sada auku. Augud ju suuremaks ei lähe. Akusi vaja rohkem kui 1. Eks jõudlus ka on igal mehel erineva mõõdupuu järgi. Oma väikse boschiga olen ka sadu auke lasknud päevas (6mm). Ei olnud probleemi. Juhtmega pillid on tänaseks päevaks minevik prohvikasutuses.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mul on Makita DHR 243 ja see mu meelest vägagi asine riist. 6mm aukude laskmiseks ostsin uue akutrelli sellise millel ka löögifunktsioon peal, sest kui tõesti vahetevahel 1-2 pisikest naeltüübli auku vaja seina lasta siis laiskus ei luba sellejaoks teise masina järgi enam joosta. Piikamiseks pole toda 243 aparaati kasutanud, sest alati on olnud suurem tööjupp teha ning siis olen otsinud juba mingisuguse odava juhtme otsas (Handymannist pärit?) masina välja. Mina ostsin selle aparaadi kunagi endale kasutatud peast. Keegi likvideeris Tartu vahel oma Soome ehitusfirmat ning tegi aparatuuri siin vedelaks. Sain tema käest mingid masinad veel ja siiani töötab kõik ilma tõrgeteta. Samas uuest peast poleks tollel ajal endale säärast masinat soetada raatsinud. Selles osas ka Urmase poolne pandimajade järelturg igati asine soovitus :thumbsup:
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas Urmas »

karukusti kirjutas: 19 Nov 2021, 20:02 Siis on vist mõttekam juhtmega osta saab suuremaid auke ka lasta
Aga sa ei ole siiani kirjeldanud on soovi otstarvet. Igapäevaseks profitööks, kodus aeg-ajalt vaja või veel midagi ...

Käisin ennist keldris, tuli meelde ja kiikasin oma puurvasara marki. Mälu ei petnud ja oligi DHR202.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ehitusteema
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 07 Dets 2019, 19:21
On tänatud: 1 kord

Re: Makita aku puurvasar

Lugemata postitus Postitas ehitusteema »

Mul DHR264 kahe akuga, löögijudlus paberite järgi natuke parem kui sama hinnaga või odavamad juhtmega variandid.

Ma ostsin, kuna siin-seal ikka piigata vaja ja 4 akut olemas.
Täitsa lööb teine, laenasin kunagi tuttavalt ka juhtmega sellist, et väike põrandast välja turritav telliskivi seina jupp lammutada ja minu arust suht sarnane oli see jõudlus.
Aga kui akude laetus alla poole siis jõudlus ka tuntavalt langeb, kui akud olemas siis enda tarbeks vana maja renoveerimisel hea ja mugav tööriist.
Vasta