Roostevaba keevituselektrood

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oleks vaja oma väiketraktorile keevitada kokku üks jupp. Vaja on keevitada 22mm läbimõõduga sõrm 10mm plaadi sisse ehk keevitus tuleks kahelt poolt. Läheb see jupp aiste pingutuse poole külge. Olen kuulnud külajutte, et roostevaba elektroodiga tehtud keevis jääb veidi vingem ja jäigem. On nendel juttudel alust? Ise olen selles valdkonnas tume junn. ;)

Tänud ette igatsugu arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Hiid »

RV ei ole nii rabe, s.t hoopis vedelam. Andestab rohkem. Seega ka vingem
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Minul vahet ei ole kas keevitan kandekonstruktsiooni või tühist sõrme, kõik läheb 7018 elektroodiga kinni.
7018 sobib igale poole kus on tõmbetugevus mängus.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Jäigem kindlasti ei jää. Tegelikult muudab keevitusprotsess õmbluse ümber oleva metalli struktuuri(kui tegu ikka karastatava materjaliga). Kui siis koost üle koormata murdub keevituse kõrvalt. Jälgima peaks ka seda et keevitatavad detailid oleks keevitatavast materjalist.
Ekk siis näide: Sai SDS kivipuurile tehtud terasvardast pikendus(sein osutus paksemaks kui rahakott ja tööriistalaenutust tol ajal Eestis polnud). Materjal sai hangitud endisest numbritehasest ning oli igati sobiv. Kahjuks karastus puuri saba keevituse käigus ning puur murdus keevituse kõrvalt vast minutise töö jooksul ning jäi seina sisse augu täiteks.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mingi korralikum (loe 3 faasiline, mitte hiinakas) traadikeevitus teeb su töö ilusti ära. Väga oluline aga tugeva keevisliite loomisel on tööprotsess. Pinnad peavad olema puhtad olema igasugusest värvist ja sodist, siis võiks läbikeevitamise saavutamiseks faasid ette lõigata, mitte lihtsalt hunnikut peale lasta. jne jne. Kindlasti peaks ka voolutugevused ja traadi ettejooksukiirus olema parajalt paigas.

Veelgi kobedama asja saab TIG-iga keevitades

Elektroodiga terase keevitamine tundub selline natuke asi aastast 1990.
Viimati muutis ifffff, 11 Nov 2021, 20:34, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 11 Nov 2021, 14:45 Elektroodiga terase keevitamine tundub selline natuke asi aastast 1990.
Sooh, mis lause see nüüd oli? Traadi ja TIG-ga ikka jämmemaid asju korralikult kokku vist ei lase ja minu jupstükk ei ole ka nüüd filigraantehnikas trepi käsipuu. ;) Jah, murutraktotori järelkäru alusraami lasen traadiga kokku, aga näiteks õunapressi raami ma traadiga ei julgenud kinni lasta. Mul on üks 1F traadiga aparaat olemas, aga see ei ole kah nüüd mingi tänapäeva saavutuste viimane sõna, kuid 3F traadi omad kaaluvad ju nii palju ja vahest tahaks traadiga keevitust maale ka kaasa tassida kui miskit peenemat tööd teha. Näiteks vana vagude ajaja mõne katki tõmmanud keevisõmbluse parandamisel traadi või TIG-ga jääksin õmbluse vastupidavuses veidi kahtlema. Mul on veel väike inverter, millega saab ka 4mm või oli aste jämedama elektroodi külge panna. Poolakad müüvad, aga tehtud on ikka hiinalaste poolt. Lubatud keevitusvool on vist 320A. Siiani on ennast heast küljest näidanud. Oli kunagi üks itaallaste inverter, aga selle viskasin minema, kuna kogu aeg põles läbi mingi jupstükk.
Üldiselt, keevitasin oma jupid ära ja visuaalselt juppidele peale vaadates mind tulemus rahuldas. Kui lagunes ära ainult üks, siis tegin igaks juhuks mõlemale poole uued ja ühtemoodi. Nädalavahetusel on vaja traktorile taha panna paar raskemat(500kg) aparaati, et viia varju alla.
Esialgu on minu mure lahendatud, kuid arutleda ja jaurata siinses teemal võib edasi. ;)

Tänan veelkord kõiki selle teema kohta kommentaare kirjutanuid!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 11 Nov 2021, 17:04
ifffff kirjutas: 11 Nov 2021, 14:45 Elektroodiga terase keevitamine tundub selline natuke asi aastast 1990.
Sooh, mis lause see nüüd oli? Traadi ja TIG-ga ikka jämmemaid asju korralikult kokku vist ei lase
Jutt või asi. Nagu juba kirjutasin,paksema ja nõudlikuma keevituse eeltöö on vaat et tähtsam kui suristamise hetk. Kraater sisse, keevitad tiiru sisse, puhastad, keevitad jälle jne. Ofkoors kui mingisele rokasele-värvisele paksemale detailile oksendava hiinakeevitusega mingi kuhja peale siristad, siis ei teki sellest pidamajäävat keevisliidet.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 11 Nov 2021, 20:39 Nagu juba kirjutasin,paksema ja nõudlikuma keevituse eeltöö on vaat et tähtsam kui suristamise hetk. Kraater sisse, keevitad tiiru sisse, puhastad, keevitad jälle jne. Ofkoors kui mingisele rokasele-värvisele paksemale detailile oksendava hiinakeevitusega mingi kuhja peale siristad, siis ei teki sellest pidamajäävat keevisliidet.
Millest sellised eeldused, et mu keevitatavad detailid on rokased-värvised jne? Ma nagu ei kirjeldnud sinu eeldusi. :scratch: See, mille külge sõrme keevitasin, lasin keevituse ümbruse kergelt lamelliga üle, sõrme tsingikihi lihvisin relakaga maha ja lisaks olid vähemalt ca 1-2mm faasid. Mida veel oleks pidanud tegema? Olgu, panen ka kaks pilti. Kuigi esimesel pildil tundub olevat suur kuhi, siis tegelikult jääb tagantpoolt(pilt 2) keevituse kuhja paksus ca 2-3mm vahele. Kahjuks jõudsin juba spreiga üle lasta ja liiga vara traadi otsast maha võtta ja toolile panna, sellest ka mõned valged laigud.
Tegelikult on kriitika ikka oodatud. Ehk saan tumeda junnina targemaks. :)
Julla keevitus 1.jpg
Julla keevitus 1.jpg (38.07 KiB) Vaadatud 3920 korda
Julla keevitus 2.jpg
Julla keevitus 2.jpg (17.09 KiB) Vaadatud 3920 korda
PS. Olen keevituse alal amatöörlik isesutsija, mitte proff!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Sarnasus on olemas :D
kook.jpg
Viimati muutis Lambivend, 11 Nov 2021, 23:40, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 11 Nov 2021, 23:39 Sarnasus on olemas :D
Pealiskaudsel kiikamisel on sarnane jah, aga kui pilti suurendada, siis erinevusi leidsin. Sinu pildil oleval koogil ei ole servad just kõikse parema kontaktiga ja on aluspinnast kergesti eemaldatavad ehk saada sarnasuse omanik täiendkursustele. ;)
Viimati muutis Urmas, 11 Nov 2021, 23:53, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kui Urmase keevitus saab sellise kriitika siis enda omasid ei julge näidatagi, aga samas kinni nad on ja isegi veetoru olen suutnud "kinni sittuda" nii, et survet jäi pidama.
Küsimus jäi natuke õhku - kas siis roostevaba elektrood on parem?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 11 Nov 2021, 23:49 Küsimus jäi natuke õhku - kas siis roostevaba elektrood on parem?
Sellele küsimusele saan vastata siis kui olen vähemalt hooaeg aiste pingutust kasutatatud. Kui viitsid ja meeles seisab, siis tuleta meelde, olen juba nii vana, et ei häbene ka enda jamast kirjutada. Ehk läheb kellegil mu kogemusi vaja?
Otsisin ka netiavarustest igatsugu infot, kuid kõige adekvaatsemaid vastuseid ja pakkumist sain ühest Tallinnas, Pae tänaval asuvast firmast. Seal ütlesin teenindajale otse, et olen loll, ma ei tea mis marki materjale ma pean omavahel kokku keevitama, kuid sooviks midagi vingemat vastavalt NSR agentuuri juttudele. Seal öeldi, et siis pead ostma elektroodi 312 ehk "tundmatu"(roostevaba elektrood, mis keevitab tundmatu koostisega metalle). Kurat, pakk oli liiga suur ja rahast hakkas kahju ehk mul ei ole nii suure koguse spetselektroodidega midagi teha. Sai ühest teisest poest veidi soodsamalt, kuigi mitte sama kaup.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 11 Nov 2021, 23:49 Küsimus jäi natuke õhku - kas siis roostevaba elektrood on parem?
Ma ei tea, ka just parem, aga ca 500kg ne kivilõhkuja seisis aiste küljes(ca 40m sõitu õuest manööverdamisega garaaži sisse) nagu poisikese seesama. ;) Eks kevadel annan teada kui midagi viltu. Teadaandmine seisneb vist minu küsimustes, et miks ei pidanud vastu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Roostevaba elektrood tavalise raua/terase keevitamiseks ei ole mitte kuidagi parem kui selleks ette nähtud elektrood.
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 221
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Roostevaba keevituselektrood

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Õhukeseseinaliste tavarauast nelikanttorude jaoks olen ise ka 1,6-st roostevaba elektroodi tarvitanud. Kuidagi ühtlasem ja ilusam õmblus saab väikse vooluga keevitades võrreldes 1,6-se rauale mõeldud elektroodiga tehtud tööga.
Vasta