!!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Looremari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Nov 2021, 15:25

!!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Looremari »

Tere!

Ostsin hiljuti korteri 80ndatel ehitatud paneelmajja.
Vannitoas ja WC-s pole muud kui värvitud paneelseinad, seega on ideaalne alus uuele projektile.

Ma ei taha aega ja raha kulutada plaatimisele, seega tahaksin teha seinad struktuurse dekoratiivkrohvi või -pahtliga, et võimalikult vähe oleks ka lihvimise tolmu.

Kahjuks ei tea ma sellest teemast midagi. Aluspind pole ideaalselt sile ja see pole ka minu eesmärk. Mingeid pisiparandusi tuleb ilmselt teha vanadele kappide jm tüübliaukudele ja siia-sinna veel.
Vee- ja kanalitorude ümber tulevad kipskastid ning sama ka seinapealse WC-poti raami ümber, vannituppa vean uued torud ja nendele läheb ka kips peale.

Kas oskate soovitada tooteid, millega oleks võimalikult vähe vaeva?

Leidsin mingi sellise asja: https://espak.ee/epood/toode/dekoratiivkrohv-valle-5kg/
Seda on võimalik erinevate vahadega toonida kui on soovi.

Aga oodatud on erinevad analoogsed tooted, mis rahakotti päris tühjaks ei tee.

Lisasin ka paar pilti, mis annab ehk aimu, mis mul mõttes on.

Ette tänades!!!! ;)
Manused
krohv 2.jpg
krohv 1.jpg
krohv 1.jpg (38.01 KiB) Vaadatud 2074 korda
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Kõigepealt uuri oma lahenduste sobivust niisketesse ruumide et pärast esimest dušiall käiku kogu see ilu seinalt maha ei kukuks.
Looremari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Nov 2021, 15:25

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Looremari »

Walter2 kirjutas: 04 Nov 2021, 15:52 Kõigepealt uuri oma lahenduste sobivust niisketesse ruumide et pärast esimest dušiall käiku kogu see ilu seinalt maha ei kukuks.
Jaa, mul on see täitsa plaanis. Saaks vaid mingeid kogemusi, kes on midagi sarnast teinud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Looremari kirjutas: 04 Nov 2021, 15:53 Saaks vaid mingeid kogemusi, kes on midagi sarnast teinud.
Olen.
Dekokrohv 1.jpg
Dekokrohv 1.jpg (34.84 KiB) Vaadatud 2045 korda
Dekokrohv 2.jpg
Dekokrohv 2.jpg (22.93 KiB) Vaadatud 2045 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Walter2
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 442
Liitunud: 11 Juun 2016, 21:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 19 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Walter2 »

Kuidas sellist dekokrohvi hooldada/puhastada näit. vannitoas? Katlakivi toimel varsti pruun - ilmselt saabki sellise krohvi pruunides toonides kujundada kuna igasugune muu kaotab varsti oma apetiitse välimuse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walter2 kirjutas: 04 Nov 2021, 18:46 Kuidas sellist dekokrohvi hooldada/puhastada näit. vannitoas? Katlakivi toimel varsti pruun - ilmselt saabki sellise krohvi pruunides toonides kujundada kuna igasugune muu kaotab varsti oma apetiitse välimuse.
Esimesel pildil olev variant on tehtud toas(kuivas ruumis), kuid ei ole probleemi teha ka märgades ruumides. Tuleb lihtsalt niiskus-/veekindlamaid materjale kasutada.
Teisel pildil olev ongi tehtud kahte-kolme(ei mäleta enam täpselt) erinevat tooni pruuni ja lisaks valge seguga. Kuigi pruunides toonides tehtu ei olnud taotluslik laiskuse mõttes, siis laisa inimese jaoks on sellise tooni valiku ideel mõte olemas. Ise poleks selle peale tulnudki. ;) Miks peaks teisel pildil olev seina viimistlus kaotama oma apetiitse välimuse? Ka plaaditud sein kaotab oma apetiitse välimuse kui seda ei hooldata-pesta. Muide, arvuti ekraan muudab värvi(vähemalt minu oma) ja tegelikkuses olid need erinevad pruunid toonid ilusamad. Ja see minu tehtud kiirelt tehtud sein pidas normaalsele kasutusele vastu vähemalt 4 aastat. Oleks veel pidanud, aga kuna perekondlikel põhjustel sooviti täielikku uuendust, siis lõhuti ära minu hoole ja armastusega tehtu. ;) Tegelikult oli see hoole ja armatusega tehtu üks kiire hädavariant, mille idee sain siinselt kunagiselt kasutajalt Trumm. Ise natuke arendasin tema ideed. Nüüdseks on see vannitoaviimistlus lammutud ja kaetud keraamiliste plaatidega.
Kui kunagine kasutaja Trumm juhtub seda teemat lugema, siis veelkord aitäh Sulle oma duširuumi näitamise ja selle seinte tegemise saladuse avaldamise eest. :thumbsup:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fjadrar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Jaan 2022, 07:08

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas fjadrar »

Kas dekoratiivkrohv on sobilik kanda ka dušinurka? Kui ei ole tegemist veekindla materjaliga, siis mis oleks alternatiiv sellele? (plaate ei soovi)
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Mikrotsement. Tegijate sõnul sobib seintele väga hästi, põrandatele mitte nii hästi. Lisaks tuleb erinevad liitumised (sein + sein, sein+ põrand) teha mingi elastsema materjaliga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 11 Jaan 2022, 13:58 Mikrotsement. Tegijate sõnul sobib seintele väga hästi, põrandatele mitte nii hästi. Lisaks tuleb erinevad liitumised (sein + sein, sein+ põrand) teha mingi elastsema materjaliga.
Miks sinu arvates mikrotsement põrandatele ei sobi? Sobib ikka, ainult rohkem on vaja vaeva näha. Vaja teha täpselt samasugune hüdroisolatsioon, ka nurgalindid nagu enne plaatimist, kuid veel korralikumalt ehk hüdro oleks vaja peale kanda pahtlibidaga(ise olen harrastanud), et tekiks võimalikult sile aluspind, sest mikrotsement on väga aldis välja näitama aluspinna igatsugu 0,...mm kõrgemaid kohti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Kirjutasin, et tegijate, mitte minu arvates.
Aga kui sul endal vastupidine kogemus, siis seda parem. Olekski ühtlasem tulemus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: !!!Paneelmaja vannitoa ja WC värskendus!!!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 11 Jaan 2022, 20:28 Kirjutasin, et tegijate, mitte minu arvates.
Aga kui sul endal vastupidine kogemus, siis seda parem. Olekski ühtlasem tulemus.
Ühtlasem tulemus ei ole mitte minu teha, vaid tellija/sisekujundaja soov/ettekirjutus. Mina olen lihtsalt nende mainitute soovi/ettekirjutuste teostaja. ;)
Äärenurk kirjutas: 11 Jaan 2022, 13:58 Tegijate sõnul sobib seintele väga hästi, põrandatele mitte nii hästi.
Nonii, üldhuvi mõttes, et kes on need tegijad? Mikrotsemendi paigaldajad või mikrotsemendi edasimüüjad, kes annavad garantii, et kui töövõtja materjal on paigaldatud vastavalt tootejuhenditele, siis probleeme ei teki? Olles suhelnud nii mitmetegi erinevate siinkandis mikrotsemendi edasimüüjatega, siis siiani ei ole olnud vastunäidustusi mikrotsemendi paigalduseks ka põrandale. Ka mikrotsemendi müüjate poolt paigaldust pakkuvate firmade jaoks ei ole vahet, kas seina või põrandale. Jah, põrandakütte puhul võiks kasutada veidi vingemat armeerimisvõrku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta