Seinaplaat lakke

Andromeeda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Okt 2021, 07:29

Seinaplaat lakke

Lugemata postitus Postitas Andromeeda »

Tere ehitajad. Ärge mind hukka mõistke. Ma pole ehitaja, ma olen kunstnik, ehitusel on reeglid, mina improviseerin. Kohe seletan miks viimane ja ehitus kokku ei tohi sobida.

Tegin kodus "säästuremonti" ilma ehitusalaste teadmisteta. Mõtlesin stagnaaegset korterit ilustada. Nõme vineerlagi algselt. Panin 40se sammuga roovi ja sinna peale 315X2800mm MDF seinaplaadid. Panin punnlaua klambritega (misiganes nimega need originaalis on) Iga roovi peale pisut montaazi liimi profülaktika mõttes. Lagi valmis ja väga ilus on kusjuures.

Siis istusin maha ja hakkasin selle seinapladi jäänuseid peos rullima ja vaatasin selle ehitust, ainult väga väike osa hoiab tervet plaati klambri taga. Keegi oskab prognoosida, et millal ja mis aastaajal need hakkavad kaela sadama? Plaadid tunduvad samas tugevad kui kõvasti kallimad seinaplaadid. Poes materjalil ja olemusel vahet ei teinud, aga hind oli märkismiväärne. ca 3 euri 1m2. Väike korter ja kui plaadid ka alla kukuvad kunagi, saan millegi muuga asendada, kurb ma pole. Palju hullem oli roovi paigaldus ja loodi saamine. Seda tööd ma ei taha enam kunagi teha.

Küsimus oligi siis, et kas peaksin tuleviku pärast muretsema?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Seinaplaat lakke

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andromeeda kirjutas: 27 Okt 2021, 07:59 Küsimus oligi siis, et kas peaksin tuleviku pärast muretsema?
Nii ja naa. Ise oleks läinud veidi lollikindlamat teed- karkassile peale kruvinud 10mm PLP(saepuruplaat) ja alles siis need seinaplaadid lasknud klammerdajaga lakke lakke kinni. Mitte nende spets klambritega, vaid tavalistega kasvõi iga 10cm tagant 14 või 16mm klambri. Olen nii teinud.
On ka teine variant- karkass sättida nii, et plaatide servad jääksid piki karkassi ja samamoodi klammerda piki serva kindluse mõttes nii tihedalt kui heaks arvad. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta